دستگاه ویپ و جویس

آیا ترک سیگار با دستگاه ویپ امکان پذیر است ؟

مزایای دستگاه ویپ نسبت به دیگر روش‌های ترک سیگار

ترک سیگار با دستگاه ویپ امکان پذیر است. تحقیقات منتشر شده در سال 2017 همگی حاکی از این بود‌ه‌اند که ویپ می‌تواند در کاهش آمار سیگاری‌ها تاثیر مثبتی داشته باشد. بنابراین، حالا با قاطعیت توان می‌توانیم بگوییم که ویپ نسبت به دیگر روش‌های ترک سیگار نظیر آدامس یا برچسب نیکوتینی آمار بسیار بهتری را از خود به جای گذاشته است. با این حال، هنوز هم بحث و جدل‌ پیرامون این موضوع ادامه دارد و بسیاری از دانشمندان نمی‌توانند به نتیجه گیری کاملی در این مورد برسند. حتی در سال 2016، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تمامی کشورها باید قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای را برای سیگار الکترونیکی و دستگاه ویپ وضع کنند. این سازمان حتی تا ممنوع کردن طعم دهنده‌های جویس ویپ نیز پیش رفت.

ترک سیگار با دستگاه ویپ امکان پذیر است

سازمان کنترل بیماری‌ها نیز یکی دیگر از مخالفان سرسخت ویپ بوده است. دکتر تام فریدن، در سال 2013 اعلام کرد که نگرانی‌های زیادی در مورد نسل جدید و جایگزینی نیکوتین سیگار به جای ویپ و سیگارهای الکترونیکی وجود دارد. چندی بعد، تحقیق صورت گرفته در دانشگاه میشیگان نشان داد که دانش آموزان و دانشجویانی که تاکنون سیگار نکشیده‌اند، هرگز سراغ سیگارهای الکترونیکی نیز نرفته‌اند.

با این وجود، به نظر می‌رسد که تمامی مخالفان سیگارهای الکترونیکی کم کم باید به حامیان این محصولات تبدیل شوند. تحقیقات انجام شده حکایت از این موضوع داشته‌اند که ویپ نه تنها محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد سیگاری دارد، بلکه نتایج باورنکردنی نیز توسط ویپ به ثبت رسیده است. داستان جایی جالب‌تر می‌شود که تایید چنین موضوعی از آمار و ارقام ثبت شده از سازمان کنترل بیماری‌ها صورت گرفته است.

تحقیقات جدید سازمان کنترل و پیشگیری بیماری‌ها ویپ را برای ترک سیگار بسیار مفید دانسته است:

در گزارشی که در ماه آوریل سال 2017 از کشور آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد که افراد سیگاری بیشتری در حال روی آوردن به سمت ویپ و سیگارهای الکترونیکی هستند. تقریبا بیش از 16 هزار نفر در این نظرسنجی که بیش از 26 ماه به طول کشیده شرکت کرده‌اند.

نتایج نشان داد که بیشتر کسانی که به دنبال یکی از راه‌های ترک سیگار بوده‌اند، حداقل یک بار دستگاه ویپ را امتحان کرده‌اند. کسانی که تنها یک راه را برای ترک سیگار در نظر گرفته بودند، در ابتدا ترک سیگار به مرور زمان و با کاهش مصرف را انتخاب کرده‌اند. اما بسیاری نیز ویپ را به موارد دیگری نظیر آدامس و برچسب‌های نیکوتین ترجیح داده‌اند. این در حالی است که آدامس و برچسب‌های نیکوتینی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است اما همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، این سازمان رابطه‌ی آن‌چنان خوبی با ویپینگ ندارد.

تحقیقات جدید سازمان کنترل بیماری‌ها ویپ را برای ترک سیگار بسیار مفید دانسته است:

یکی از نویسندگان این تحقیق، دکتر تیم مکافی بوده، مدیر سابق سازمان کنترل بهداشت بوده است. به همین دلیل، در این گزارش باز هم دستگاه ویپ مورد تایید قرار نگرفته و بار دیگر، هشدارهای سازمان بهداشت جهانی در این گزارش دیده می‌شود. این در حالی است که آمار منتشر شده از سوی همین سازمان داستانی دیگر را برای تعریف کردن دارد و مشخص نیست چنین پافشاری مبنی بر ضرر و زیان داشتن دستگاه ویپ از کجا سرچشمه می‌گیرد. خوشبختانه تحقیقات دیگر صورت گرفته مسئله را تا حد زیادی برای ما روشن می‌کند که در این جا به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

آمار سیگاری‌ها در کشور آمریکا در حال کاهش است؛ آیا ویپ نقش مثبتی در این آمار داشته است؟

در ماه ژولای 2017 گروهی از محققان از دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا تحقیقات انجام شده در مورد روش‌های ترک سیگار از سال 2001 تا 2015 را مورد بررسی قرار دادند. نتایج تحقیق نشان داد که میزان ترک سیگار طی سال‌های 2014 و 2015 نسبت به سال‌های گذشته با افزایش قابل توجه 1.1 درصدی مواجه بوده است.

آمار سیگاری‌ها در کشور آمریکا در حال کاهش است؛ آیا ویپ نقش مثبتی در این آمار داشته است؟

آمار ترک سیگار معمولا در هر سال به 4.5 درصد می‌رسد و شاید افزایش 1.1 درصدی اهمیت زیادی نداشته باشد اما اگر این آمار را بر روی جمعیت افراد بیاوریم، ماجرا کاملا رنگ دیگری را به خود می‌گیرد. بنابراین، نزدیک به 350 هزار نفر به تعداد افرادی که تصمیم به ترک سیگار گرفته‌اند در این دو سال افزوده شده است. پروفسور ژان ژو، یکی از نویسندگان این تحقیق با نتیجه‌گیری مناسب نوشته است:

« این اولین باری است که در قرن 21 با چنین افزایشی در میان افراد سیگاری در کشور آمریکا روبه‌رو شده‌ایم»

محققان این پژوهش با قاطعیت اعلام کردند که این افزایش فقط و فقط به خاطر سیگارهای الکترونیکی و ویپ بوده‌ است. آن‌ها اعلام کردند که در سال 2010 ویپ‌ها آن چنان شناخته شده نبوده‌اند اما در سال 2014، با افزایش چشمگیر این محصولات روبه‌رو شده‌ایم. تقریبا نزدیک به 65 درصد از افرادی که در سال 2014 از سیگارهای الکترونیکی و دستگاه ویپ استفاده کرده‌اند خواستار ترک سیگار بوده‌اند. این آمار برای افرادی که از این نوع محصولات استفاده نکرده‌اند به 40 درصد می‌رسد. این آمار برای کسانی که موفق به ترک سیگار شده‌اند به ترتیب به 8.2 درصد و 4.8 درصد می‌رسد.

لازم به ذکر است که این تحقیق، پژوهشی عملی و تحت شرایط کنترل شده نبوده و تنها تحقیقات پیشین را مورد بررسی خود قرار داده است. با این حال، دکتر ژو بر این عقیده است که تنها دستگاه‌های ویپ پاسخی منطقی برای چنین افزایشی هستند و دیگر محصولات ترک سیگار قبل از سال 2010 نیز وجود داشته است.

چگونه توسط دستگاه ویپ، سیگار را ترک کنیم؟

قطعا تا الان این سوال در ذهن شما شکل گرفته که آیا می‌توانید توسط دستگاه ویپ به ترک سیگار بپردازید یا خیر؟ این کار اصلا کار راحتی نیست اما به شما این اطمینان را می‌دهیم که ترک سیگار توسط دستگاه ویپ به مراتب راحت‌تر از کاهش کشیدن سیگار به صورت روزانه است. دستگاه ویپ یا سیگارهای الکترونیکی به شما این امکان را می‌دهند تا نیکوتین بدون عوارض‌های مخرب سیگار وارد بدن شما شود. کشیدن دستگاه ویپ بسیار شبیه به سیگار است از این جهت که برای کشیدن آن باید دست خود را به سمت دهان آورده و از دستگه استفاده کنید. بسیاری از سیگاری‌ها به خاطر این که دستشان نتوانسته حالتی مشابه را داشته باشد موفق به ترک سیگار نشده‌اند.

چگونه توسط دستگاه ویپ، سیگار را ترک کنیم؟

در نهایت، دنیای ویپ دنیای آن‌چنان پیچیده‌ای نیست. کافی است مقداری جویس ویپ را درون مخزن دستگاه قرار داده، دکمه‌ی شروع را فشار دهید و سپس از دستگاه استفاده کنید. طبیعتا برای این که بتوانید با این نوع دستگاه‌ها خود را وفق دهید مدت زمانی طولانی سپری خواهد شد اما کافی است زندگی خود را بدون سیگار و تمامی مزایای آن تصویر کنید. در پایان این مقاله به پنج علت اصلی که می‌توانید برای ترک سیگار به دستگاه ویپ روی بیاورید اشاره می‌کنیم:

راحتی در استفاده: در واقع برای استفاده از دستگاه ویپ نیازی به مراجعه به دکتر یا داروخانه نخواهید داشت. استفاده از ویپ بسیار راحت‌ بوده و همچنان می‌توانید در بسیاری از مکان‌هایی که مجاز به کشیدن سیگار نیستید، از دستگاه ویپ استفاده کنید.

قیمت مناسب: به طور کلی، ویپ قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به سیگار دارد. دستگاه ویپ هزینه‌های جانبی نظیر خرید ایجوس یا اتومایزر را بر روی دوش شما قرار خواهد داد اما قطعا در درازمدت این هزینه‌ها در مقابل سیگار بسیار کمتر خواهند بود. البته همه چیز به نوع مصرف شما از سیگار یا ویپ بر می‌گردد.

زنندگی گلو: دستگاه ویپ تنها راه حل جدایی از سیگار است که همچنان می‌تواند مقداری زنندگی گلو برای شما ایجاد کند. بسیاری از سیگاری‌ها به خاطر همین علت نمی‌توانند سیگار را ترک کنند اما اگر شما هم جزوی از آن‌ها هستید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ جویس‌هایی بروید که مقدار PG بالاتر و نیکوتین بیشتری دارند.

طعم‌های متنوع جویس ویپ: مهم نیست که چه کار کنید، تنباکو همیشه مزه‌ی تنباکو می‌دهد حتی اگر به آن نعنا اضافه کنید. طعم‌های متفاوت ایجوس می‌تواند تجربه‌ای بی نظیر را برای شما رقم بزند. از طعم‌های خنک میوه‌ای گرفته تا طعم‌های مختلف تنباکو. همگی این مزه‌ها برای سلیقه‌ی شما در نظر گرفته شده است.

کاهش مصرف نیکوتین با ویپ: شما با دستگاه ویپ می‌توانید مقدار نیکوتین مصرفی خود را کاملا تحت کنترل داشته باشید. به عنوان مثال، در ابتدا می‌توانید از ایجوس‌های 9 یا 12 میلی گرمی نیکوتین استفاده کنید. سپس بعد از مدتی مصرف نیکوتین خود را به 6 یا 3 میلی گرم کاهش دهید. قبل از این که متوجه شوید چه اتفاقی اتفاده، می‌توانید مصرف را به 0 میلی گرم برسانید. ایجوس‌های متعددی در وب‌سایت نشت آپ مقدار نیکوتین 0 را در اختیار شما قرار می‌دهند. انتخاب با شماست!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا