دستگاه ویپ و جویس

چگونگی ایجاد دود غلیظ با ویپ – Sub ohm vaping

ایجاد دود غلیظ با ویپ یکی از کارهایی است که افراد به منظور تفریح انجام می دهند. البته این کار در مسابقات بین ویپرهای حرفه ای نیز انجام می گیرد. Sub ohm vaping یا همان sub ohming نحوه ای از ویپینگ است که در آن ابرهایی غلیظ توسط دود ایجاد می کنند. دستگاه های sub ohm دارای کویل هایی با مقاومت پایین هستند تا امکان ایجاد دود غلیظ فراهم شود. این دستگاه ها از نوع مستقیم به ریه هستند و حداقل توانایی 40 وات را دارند. حداکثر توان این دستگاه ها می تواند تا 200 وات هم باشد! از حدود سال 2014 این نوع از ویپ در میان ویپرهای جدید بسیار پرطرفدار شد چرا که می توانستند به ساخت دود غلیظ با ویپ بپردازند و جذابیت های خاصی داشت اما از میانه های 2016 بازار به حالت معمولی بازگشت و امروزه طیف گسترده و متنوعی از محصولات در بازار وجود دارند و کاربران خریداری می کنند. دستگاه های Sub ohm در طول زمان از فناوری های قدرتمندی بهره برده اند و امروزه میبینیم که ویپ های با مقاومت پایین و قدرت بالا ساخته و ارائه شده اند.

دود غلیظ با ویپ
ایجاد دود غلیظ با ویپ

در زیر مزایای ساب اهم ویپینگ را بیان کرده ایم:

 • طعم و عطر شدید: کویل ها با سرعت و قدرت بیشتری جویس را مورد استفاده قرار می دهند و به همین دلیل طعم و عطر را با شدت بسیار بیشتری احساس خواهید کرد.
 • ویپ گرم: برخی از افراد دوست دارند تا در هنگام ویپینگ، گرمای بیشتری را احساس کنند. این امر با انجام ساب اهم ویپینگ و کویل هایی با مقاومت پایین امکان پذیر است.
 • جریان هوای بیشتر: این نوع از ویپینگ و این نوع از ویپ ها حجم بیشتری از هوا را منتقل می کنند و این می تواند باعث لذت بیشتری شود.
 • ساخت دود غلیظ با ویپ: این مورد بیشتر مورد توجه ویپرهای حرفه ای و کسانی که در مسابقات شرکت می کنند قرار می گیرد. یک دستگاه ویپ قدرتمند می تواند این امکان را فراهم کنند تا علاوه بر امکان رقابت بالا، زیبایی بصری و لذت ویپینگ را هم بیشتر کند.

 

دود غلیظ با ویپ
دود غلیظ با ویپ

چگونگی و دلیل ایجاد دود غلیظ با ویپ

Cloud chasing را می توان یک هنر دانست! افرادی که اقدام به ساخت ابرهای بزرگ با دود ویپ می کنند در واقع در حال انجام Cloud chasing هستند. این اقدام بیشتر به منظور ساخت کلیپ ها و نمایشی می باشد اما همانطور که گفتم ویپرهای حرفه ای در مسابقات هم این کار را انجام می دهند. برای انجام این کار احتیاج به ویپ با توان بالا، کویل با مقاومت پایین، دانش و تجربه دارید! اگر می خواهید این کار را به صورت ایمن و البته موفق انجام دهید، به موارد که گفتیم نیاز خواهید داشت.
همه ی افرادی که ساب اهم ویپینگ انجام می دهند، Cloud chasing نمی کنند اما همه ی آن هایی که Cloud chasing می کنند مسلما ساب اهم ویپینگ انجام می دهند. امروزه با ساخته شدن ویپ های قوی و مخزن های بزرگ، دانش و تجربه حرف اول را نمی زند و با داشتن یک دستگاه قوی، با کمی تمرین می توانید قدم در این مسیر بگذارید. البته که همچنان برای حفظ امنیت باید دانش خوبی درباره باتری و کویل ها داشته باشید تا خودتان و دستگاهتان دچار مشکل و سانحه نشوید!

بهترین ویپ ها برای ساب اهم ویپینگ و Cloud chasing

اگر می خواهید ساخت ابرهای بزرگ و غلیظ را شروع کنید، باید یک ویپ قوی تهیه کنید. از ویژگی های یک ویپ مناسب برای Cloud chasing می توان به قدرتمند بودن باتری، پایین بودن مقاومت کویل، بالا بودن توان و وات ویپ اشاره کرد. از جمله مثال هایی که می توان برای چنین دستگاهی زد، دستگاه ویپ Eleaf ijust s است که تصویر آن را در زیر می بینید.

دستگاه ویپ elad ijust s

اگر به دستگاهی قوی تر و پیشرفته تر نیاز دارید، باید به سراغ ویپ های وات بالا از نوع box mod بروید. چنین دستگاهی دارای اتومایزر قابل بازسازی خواهد بود و بهتر است ویپی که انتخاب می کنید، حجم و سرعت انتقال جویس بالایی داشته باشد. به حجم بالای تانک دستگاه هم توجه کنید. همچنین اگر تجربه کافی در ویپینگ ندارید، دستگاهی را تهیه کنید که کارایی آسان تری داشته باشد و شما را در گام های اولیه به خوبی همراهی کند.

چطور ابرهای بزرگ و غلیظ بسازیم؟

 • باتری مناسب: از باتری هایی با قدرت و ظرفیت مناسب استفاده کنید تا دستگاه شما توانایی کامل برای انجام کار را داشته باشد.
 • جریان هوای کافی: در صورتی که میزان هوای خروجی از ویپ قابل تنظیم است، آن را در حالت حداکثر قرار دهید.
 • استفاده حداکثری از جویس: ازجویس های گیاهی و میوه ای استفاده کنید (جویس VG) و تا حد امکان مخزن را پر کنید.
 • توان دستگاه: از یک ویپ با توان و وات بالا استفاده کنید که حداقل به اندازه ی 40 وات قدرت داشته باشد. اگر می توانید توان دستگاه را روی بیشترین میزان تنظیم کنید.
 • سریع و قوی کام بگیرید! : خروجی ویپ را در حالت حداکثر بگذارید و خودتان هم با سرعت و قدرت نسبتا زیادی ویپینگ را انجام دهید و کام بگیرید. این کار علاوه بر ایجاد ابرهای غلیظ، به خنک نگه داشتن کویل ها هم کمک می کند.
 • کویل با مقاومت پایین: از کویل هایی استفاده کنید که مقاومت کمتر از 1 اهم داشته باشند. برای کسب ایده آل ترین نتایج، کویل های 0.5 اهمی می توانند فوق العاده باشند.
چطور ابرهای بزرگ و غلیظ بسازیم؟
چطور ابرهای بزرگ و غلیظ بسازیم؟

بهترین کویل برای ساخت دود غلیظ با ویپ

اصلی ترین نقش در ساخت دودهای غلیظ و با حجم زیاد را، مقاومت پایین کویل ها بازی می کنند. کویل هایی با مقاومت کم، قدرتمند و غول آسا به کمک ویپرهای حرفه ای می آیند تا ویپینگ و ساب اهم ویپینگ را بهتر و آسان تر از هر زمان دیگری تجربه کنند. دستگاه هایی با کویل های دوگانه برای ساخت ابرهای بزرگ ایده آل هستند اما بسیاری از ویپرها پا را فراتر گذاشته اند و کویل های سه و چهارگانه را مورد استفاده قرار می دهند تا با تجهیزاتی کامل به جنگ رقبا بروند. این امر باعث می شود مقاومت بسیار پایین تر بیاید و از طرفی سطح و محیط را فزایش میدهد که منجر به تولید ابرهای غلیظ و بزرگی خواهند شد.

ویپینگ رقابتی چیست؟

درست مثل اکثر رقابت های ورزشی و سرگزمی و … دو یا چند نفر با یک دیگر رقابت می کنند تا ببینند کدام یک ابر بزرگتری می سازد و ترفندهای جذاب تری را به نمایش می گذارد. این مسابقات در مکان های مختلف دنیار برگزار می شود و جایزه هایی هم برای آن ها در نظر گرفته می شود. ایالات متحده به عنوان خانه ی بسیاری از شرکت های سازنده ویپ، یکی از بزرگترین میزبان های این مسابقات است!
چنین رقابت ها و مراسم هایی در ابتدا برای تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه ویپ برگزار می شدند اما امروزه شاهد رقابت های هیجان انگیز و پر تب و تاب در سراسر جهان هستیم. از طرفی شرط بندی ها و معاملات بزرگی هم در این مسابقات انجام می شود که هیجان این رویدادها را چندین برابر خواهد کرد.

ویپینگ رقابتی چیست؟
ویپینگ رقابتی چیست؟

مکان های عمومی، فضای مناسبی برای انجام ساب اهم ویپینگ نیستند چرا که شرایط آب و هوایی این کار را تحت تاثیر قرار می دهند و از طرفی دیگر، این کار احتمالا برای برخی شهروندان خوشایند نخواهد بود!

جهت خرید ویپ یا دستگاه پاد سیستم می توانید از صفحه مربوط به دستگاه ویپ در سایت نشت آپ بازدید کنید و محصول دلخواهتان را بخرید.

امیرحسین احمدی

سئوکار، تولید کننده محتوا و طراح سایت هستم. بیش ازسه سال در این زمینه ها فعالیت کرده ام.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام.یعنی هرچی اهم کویل کمترباشه مصرف حتی جویسش بیشتره؟لطفاجواب یدیدممنون میشم
  واسه مصرف کم جویس کویل ۱۵ روبزارم یا۴ رو؟فعلااین دوکویل رودارم.البته ۱۵ دومدل دارم یکی تک سیم‌پیچ یکی چهارسیم پیچ

  1. بله.اینطور هست که مثلا یک رشته سیم وقتی به باطری وصل میکنیدش سریعتر از چند رشته سیم داغ میشه و این همان اهم پایینه، یعنی اگر ویپ را درنظر بگیرید متوجه میشید سریعتر داغ شدن و بیشتر داغ شدن باعث دود غلیظ میشود.من تجربه شخصیمو گفتم در کار باطریسازی.امیدوارم که درست باشد.ممنونم

 2. باسلام ،من ویپ گیک ویپ ۱۰۰ وات دارم ولی حجم زیادی دود نمیده ولتاژ رو هم زیاد میکنم لب رو میسوزونه دریچه هوا رو هم تا آخر باز کردم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا