اخبار فناوری

هندزفری بی سیم

هندزفری بی سیم ، به جرات می‌توان گفت که محبوب‌ترین و پرکاربردترین وسایل جانبی گوشی‌های هوشمند در دنیای امروز هندزفری بی سیم می‌باشد. در دنیای مدرن امروز، گوشی‌های هوشمند به نوعی به یک دستیار تمام وقت برای انسان‌ها تبدیل شده‌اند زیرا که به وسیله آن‌ها می‌توان کارهای زیادی را انجام داده و مدیریت نمود. به گونه‌ای که ساعتی بدون گوشی‌های هوشمند ممکن است تمام برنامه‌‌های روزمره ما را بهم بریزد. اصلی‌ترین وظیفه گوشی‌های موبایل برقراری تماس و انجام مکالمه با افراد گوناگون می‌باشد. در مواقعی مانند زمان رانندگی با حین انجام کار شاید امکان در دست گرفتن گوشی موبایل و برقراری مکالمه امکان‌پذیر نبوده یا شاید ایمن نباشد و سلامتی ما را با خطر مواجهه کند. در این وضعیت استفاده از وسیله‌ای کاربردی مانند هندزفری بلوتوث و سیم دار بهترین انتخاب می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی هندزفری بی سیم پرداخته و با نحوه کار آن آشنا شویم.

بخش اول، هندزفری :

هندزفری در لغت از دو کلمه Hands  و Free  تشکیل شده است که به معنای دستان آزاد می‌باشد. یعنی وسیله‌ای که بتوانیم بدون استفاده از دستان خود با آن کار کرده و از قابلیت‌های آن استفاده کنیم. هندزفری وسیله‌ای است که به وسیله آن می‌توان صدای پخش شده توسط گوشی هوشمند یا تبلت را در زمان انجام مکالمه یا گوش دادن به موسیقی مورد علاقه شنید و همچنین به مکالمه با افراد دیگر از طریق تماس‌های صوتی یا تصویری پرداخت بدون اینکه بخواهیم از دستان خود استفاده کنیم.

پس با استفاده از هندزفری‌ها قادر هستیم در حین انجام کارهای روزانه در محل کار یا کارهای خانه مانند تمیز کردن، خرید کردن و … و یا در حین رانندگی تماس صوتی یا تصویری با اعضای خانواده، دوستان، همکاران و … برقرار کنیم و یا به موسیقی دلخواه خود گوش دهیم و در عین حال به تمامی کارهای خود برسیم. البته که برقراری تماس حین رانندگی ماهیت خطرآفرینی دارد و ممکن است باعث حواس‌پرتی ما شود، به همین دلیل مکالمه در زمان رانندگی حتی با هندزفری هم توصیه نمی‌شود.

بخش دوم، انواع هندزفری :

هندزفری‌های تولید شده توسط برندهای مختلف و موجود در بازار دو دسته هستند:

 • هندزفری سیم دار
 • هندزفری بی سیم

از ابتدای دوران تولید و عرضه گوشی‌های همراه، تمام هندزفری‌ها از نوع سیم دار بودند و در کل یک دسته‌بندی برای این محصولات وجود داشت. هندزفری‌های سیم دار دارای یک سوکت یا جک هستند که به محل تعبیه شده بر روی گوشی یا تبلت نصب می‌شوند. با استفاده از این نوع هندزفری‌ها مقدار فاصله‌ای که می‌توان از گوشی یا تبلت فاصله گرفت به اندازه طول سیم این محصول می‌باشد که معمولا فاصله‌ای بین جیب شلوار تا گوش‌های مخاطب است.

اما با پیشرفت تکنولوژی و توسعه فناوری‌های مانند بلوتوث کم کم دسته‌بندی دومی نیز به این محصولات اضافه شد که هندزفری بی سیم نام دارد. مزیت این نوع هندزفری نسبت به مدل‌های سیم دار این است که می‌توان فاصله بیشتری از گوشی یا تبلت خود داشت.

بخش سوم، هندزفری بی سیم :

هندزفری بی سیم یکی از انواع هندزفری‌ها، وسیله‌ای کاربردی است که بدون ارتباط سیم یا کابل به گوشی هوشمند یا تبلت متصل شده و به کاربر این امکان را می‌دهد که بوسیله آن مکالمه صوتی یا تصویری برقرار کند، پیام صوتی ارسال کند یا به محتوای صوتی دلخواه خود گوش دهد.

ارتباط این نوع هندزفری‌ها با گجت‌های هوشمند غالبا با استفاده از نسخه‌های متعدد فناوری بلوتوث (Bluetooth) برقرار می‌شود. کاربر با استفاده از سیستم بلوتوث موبایل یا تبلت خود به هندزفری بی سیم متصل شده و می‌تواند از آن جهت برقراری تماس و یا گوش دادن به موسیقی یا محتوای صوتی دلخواه خود استفاده نماید.

مزیت مهم هندزفری بی سیم نسبت به هندزفری سیم دار، برقراری ارتباط با گوشی یا تبلت بدون نیاز به کابل واسط می‌باشد بنابراین دیگر نیازی نیست که حتما گوشی یا تبلت در نزدیکترین فاصله ممکن باشد و کاربر می‌تـواند با توجه به برد فناوری مورد استفاده تا چند متر از گوشی یا تبلت خود فاصله بگیرد و از هندزفری استفاده کند.

بخش چهارم، انواع هندزفری بی ‌سیم :

هندزفری‌های بی سیم با توجه به شکل و نوع کاربرد دارای مدل‌های مختلفی می‌باشند. این تجهیزات در 2 دسته مهم طبقه‌بندی می‌شوند که شامل دسته‌بندی زیر می‌باشد :

 • هدفون (Headphone)
 • ایرفون (Earphone)

هدفون‌ها از نظر شکل طراحی دارای دو گوشی بزرگ هستند که کاملا لاله گوش شما را می‌پوشانند تا از ورود صداهای مزاحم محیط اطراف شما جلوگیری کنند. هدفون‌ها اغلب برای بازی کردن (گیمینگ) و گوش دادن به موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هدفون‌های بی سیم می‌توانند از طریق بلوتوث به کامپیوتر، لپ‌تاپ، گوشی و تبلت متصل شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.

ایرفون‌ها از نظر شکل طراحی به این گونه هستند که گوشی پخش کننده صدای آن‌ها به طور کامل در ورودی مجرای گوش کاربر قرار می‌گیرد. ایرفون‌ها اغلب برای مکالمه و گوش دادن به موسیقی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرند. ایرفون‌ها نیز از طریق بلوتوث به گوشی‌ها یا تبلت‌ها متصل می‌شوند.

ایرفون‌ها نیز از نظر شکل طراحی در 3 دسته طبقه‌بندی می‌شوند :

 • هندزفری‌های گردنی
 • هندزفری‌های تک گوشی
 • هندزفری‌های دو گوشی

هندزفری‌های گردنی :

هندزفری بی سیم گردنی اغلب دارای یک حلقه از جنس پلاستیک می‌باشند که دو گوشی از نوع ایرفون از طریق کابل به این حلقه پلاستیکی متصل شده است. این حلقه پلاستیکی دور گردن کاربر قرار می‌گیرد که میکروفون و باتری، دکمه‌‌های کنترلی فیزیکی یا لمسی و درگاه شارژ آن نیز معمولا در بر روی این قسمت تعبیه شده است. این نوع هندزفری‌های بی سیم بیشتر برای افرادی که علاقمند به ورزش هستند و به صورت حرفه‌ای به ورزش می‌پردازند بسیار مناسب می‌باشد زیرا در حین انجام حرکات ورزشی، حلقه گردنی هندزفری باعث می‌شود که در جای خود فیکس شود و احتمال خارج شدن از گوش یا سقوط آن بسیار کاهش یابد در نتیجه فرد به راحتی می‌تواند حین انجام فعالیت‌های ورزشی تماس‌های خود را پاسخ داده و یا به موسیقی گوش کند.

هندزفری‌های تک گوشی :

هندزفری بی سیم تک گوشی از نظر شکل و فرم طراحی به این صورت است که دارای یک گوشی ایرفون بوده که بازویی کوتاه به آن متصل است. این بازو که اغلب میکروفن صدای کاربر بر روی آن تعبیه شده است، به این منظور طراحی شده است که فاصله بین دهان کاربر تا میکروفن را تا حد ممکن کاهش دهد. این هندزفری‌ها برای استفاده جهت مکالمه و برقراری تماس طراحی و تولید شده‌اند.

هندزفری‌های دو گوشی :

هندزفری بی سیم دو گوشی به این شکل طراحی شده است که تنها از دو گوشی ایرفون کوچک تشکیل شده که بر روی آن میکروفن صدای مخاطب و دکمه‌های کنترلی به صورت فیزیکی یا لمسی بر روی آن‌ها تعبیه شده است. این مدل هندزفری‌ها معمولا برای شارژ شدن در داخل یک قاب مخصوص قرار می‌گیرند تا فرآیند شارژ باتری آن‌‌ها انجام شود. این دسته از محصولات برای مکالمه و برقراری تماس و گوش دادن به موسیقی طراحی شده‌اند.

بخش پنجم، شرکت‌های معتبر طراحی و تولید هندزفری :

هندزفری‌های بی سیم موجود در بازار توسط شرکت‌های مختلف در طرح‌ها و مدل‌ها مختلفی طراحی شده‌اند. تنوع تولید کنندگان و مدل‌های این محصول به قدری زیاد و گسترده می‌باشد که کاربران را در انتخاب برند معتبر و مدل مناسب سر در گم می‌کند. به این علت که هندزفری پرکاربردترین و محبوب‌ترین تجهیزات جانبی گجت‌های هوشمند می‌باشد، شرکت‌های زیادی اقدام به تولید این محصول می‌نمایند بلکه بتوانند سهمی از این بازار گسترده و پر سود داشته باشند. در این بخش قصد داریم برندهای معتبر هندزفری در جهان را به شما معرفی نماییم.

برترین برندهای تولید کننده‌ هندزفری بی سیم :

شرکت سنهایزر (Sennheiser) :

یک شرکت بزرگ و معتبر آلمانی است که مقر اصلی آن در شهر هانوفر آلمان قرار دارد که در ساخت و تولید تجهیزات صوتی با بالاترین کیفیت مانند میکروفن، هدفون و سیستم کنفرانس تخصص دارد. این شرکت در زمینه تولید و ساخت هدفون در جهان یکه‌تازی می‌کند.

شرکت جی بی ال (JBL) :

یک شرکت آمریکایی بزرگ در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات صوتی می‌باشد که در سال 1902 در شهر Lansing ایالت میشیگان تأسیس شد. این شرکت در تولید هدفون، اسپیکر و همچنین تجهیزات صوتی خودرو یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در دنیا می‌باشد.

شرکت بوز (Bose) :

این شرکت آمریکایی در سال 1964 در ایالت ماساچوست تأسیس شده و در زمینه تولید تجهیزات صوتی تخصص دارد. این شرکت با هدف فکر کردن برای راه حل های بهتر، ایجاد محصولات بهتر و کمک به مردم جهت دستیابی به چیزهای دوست داشتنی توسط عمر بوز تأسیس گردید.

شرکت سونی (Sony) :

یک شرکت ژاپنی و چند ملیتی است که در سال 1964 در توکیو ژاپن تأسیس شد. این شرکت در زمینه تولید تجهیزات و لوازم الکترونیکی خانگی، بازی‌‌های ویدئویی، گجت‌های هوشمند و تجهیزات صوتی و تصویری فعالیت داشته که یکی از معتبرترین و مشهورترین برندهای جهان می‌باشد و کیفیت بسیار بالایی را در محصولات خود ارائه می‌دهد.

شرکت سکال کندی (Skullcandy) :

این شرکت با نام و لوگوی عجیب خود (جمجمه اسکلت) در سال 2003 در کلرادوی آمریکا تأسیس گردید. این شرکت در زمینه تولید هدست، هدفون و هندزفری فعالیت دارد و هدف از تأسیس آن تولید تجهیزات صوتی مخصوص ورزشکاران حرفه‌ای بود که امروزه یکی از بهترین برندهای تولید کننده هدفون در جهان می‌باشد.

شرکت ای کی جی (AKG) :

یک شرکت معتبر اتریشی است که در سال 1947 در وین اتریش تأسیس شد که در زمینه تولید میکروفن، هدفون، سیستم‌های صوتی بی سیم و لوزام جانبی مرتبط برای بازارهای حرفه‌ای مشغول به کار می‌باشد. این شرکت یکی از برندهای معتبر در زمینه هندزفری بی سیم می‌باشد که به تازگی با شرکت سامسونگ نیز برای تولید هندزفری‌‌های گوشی‌های پرچمدار این شرکت همکاری می‌نماید.

شرکت بیتز (Beats by Dr Dre) :

این شرکت در سال 2006 در کالیفرنیای آمریکا به وسیله دو خواننده مشهور آمریکایی به نام جیمز آیووین و Dr Dre با هدف افزایش کیفیت پخش موسیقی توسط هدفون‌ها تأسیس شد. این شرکت در سال 2010 توسط شرکت HTC خریداری شد ولی در سال 2014 به شرکت اپل واگذار شد و اکنون به عنوان یکی از شرکت‌های زیرشاخه اپل مشغول به فعالیت است و یکی از برندهای مشهور و معتبر در زمینه تولید هدفون‌های بسیار با کیفیت می‌باشد.

شرکت آدیو تکنیکا (Audio-Technica) :

یکی از شرکت‌های مطرح و معتبر در زمینه تولید انواع میکروفن و هدفون می‌باشد که در سال 1962 در توکیو ژاپن تأسیس شد.

شرکت بنگ و اولافسن (Bang & Olufsen) :

این شرکت که به اختصار B&O نامیده می‌شود توسط دو مهندس دانمارکی به نام‌‌های پیتر بنگ و سون اولافسن در سال 1925 تأسیس شد. زمینه فعالیت این شرکت تولید محصولات صوتی و تصویری لوکس و در عین حال با کیفیت می‌باشد.

شرکت بیرداینامیک (Beyerdynamic) :

این شرکت در سال 1924 در برلین آلمان تأسیس شد که یکی از معتبرترین تولید کنندگان حرفه‌ای میکروفن، هدفون و سیستم‌های کنفرانس و ترجمه همزمان به بالاترین کیفیت در دنیا می‌باشد. در محصولات این شرکت تجربه، دانش و مهارت طراحان و سازندگان آلمانی نهفته است تا بهترین کیفیت صدا را برای کاربران خود به ارمغان آورند.

سایر برندهای مطرح تولید کننده هدفون‌ بی سیم :

10 برند معرفی شده در بالا برترین و معتبرترین برندهای تولید کننده هدفون بی سیم در دنیا می‌باشند. بدون شک برندهای مطرح دیگری نیز در دنیا وجود دارند که در زمینه طراحی و تولید هدفون مشغول بکار هستند و محصولات با کیفیتی در این زمینه تولید می‌کنند که می‌توان از برندهای اشاره شده در ذیل نام برد :

 • مارشال (Marshal)
 • سامسونگ (Samsung) : تولیدات شرکت سامسونگ از مدل هندزفری‌های گردنی می‌باشد که با نام Level شناخته می‌شوند.
 • شیائومی (Xiaomi)
 • جبرا (Jabra)
 • باورز و ویلکینز (Bowers & Wilkins)
 • فیلیپس (Philips)

برترین برندهای تولید کننده‌های هندزفری بی سیم تک گوشی :

برندهای متعددی در سرتاسر جهان در زمینه طراحی و تولید هندزفری بی سیم تک گوشی (ایرفون)، که بیشتر برای مکالمه طراحی شده‌اند، مشغول به فعالیت هستند که انواع و اقسام مدل‌ها با طراحی و امکانات و قابلیت‌های مختلف را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. در میان انبوه تولیدات این دسته از محصولات انتخاب محصول مطمئن و با کیفیت کار پیچیده و سختی است. در این بخش قصد داریم تعدادی از برندهای مطرح در زمینه تولید این دسته از محصولات را معرفی نماییم :

 • جبرا (Jabra) : یک شرکت دانمارکی است که در سال 1993 در شهر کپنهاگ تأسیس و شروع به فعالیت نمود. این شرکت در زمینه تولید لوازم جانبی گجت‌های هوشمند و به صورت تخصصی هدست‌ها و هدفون‌های بی سیم فعالیت دارد که یکی از معتبرترین برندها در تولید این محصولات می‌باشد.
 • پلنترونیکس (Plantronics) : این شرکت از سال 1980 در ایالت کالیفرنیای آمریکا شروع به فعالیت نمود و به صورت تخصصی در زمینه طراحی و تولید محصولاتی نظیر هدست، هندزفری و هدفون فعالیت می‌کند و همواره در این زمینه یکی از برندهای مطرح با محصولاتی با کیفیت و مورد اعتماد به حساب می‌آید.
 • سنهایزر (Sennheiser) : یک شرکت بزرگ و معتبر آلمانی است که مقر اصلی آن در شهر هانوفر آلمان قرار دارد که در ساخت و تولید تجهیزات صوتی با بالاترین کیفیت مانند میکروفن، هدفون و سیستم کنفرانس تخصص دارد. این شرکت در زمینه تولید و ساخت هدفون در جهان یکه‌تازی می‌کند.
 • سونی (Sony) : یک شرکت ژاپنی و چند ملیتی است که در سال 1964 در توکیو ژاپن تأسیس شد. این شرکت در زمینه تولید تجهیزات و لوازم الکترونیکی خانگی، بازی‌‌های ویدئویی، گجت‌های هوشمند و تجهیزات صوتی و تصویری فعالیت داشته که یکی از معتبرترین و مشهورترین برندهای جهان می‌باشد و کیفیت بسیار بالایی را در محصولات خود ارائه می‌دهد.

برترین برندهای تولید کننده هندزفری بی سیم دو گوشی :

به هندزفری بی سیم دو گوشی در اصطلاح ایربادز گفته می‌شود که به صورت دو گوشی هندزفری جدا از یکدیگر طراحی شده‌اند که در داخل گوش قرار می‌گیرد و از طریق بلوتوث به گوشی مخاطب متصل می‌شود. شاید شناخته شده ‌ترین مدل این نوع از محصولات ایرپادهای ساخت شرکت اپل باشند که نمونه بارز این نوع طراحی هستند. اما شرکت‌های دیگری نیز اقدام به طراحی و تولید این نوع محصولات کرده‌اند که شاید به اندازه ایرپادهای اپل شناخته شده نباشند اما ممکن است از کیفیت بالاتری برخوردار باشند.

شرکت سامسونگ (Samsung) :

سامسونگ یک شرکت چند ملیتی کره‌ای می‌باشد که در سال 1938 در سئول کره جنوبی تأسیس شد. محصولات تولیدی این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات الکترونیکی را در بر می‌گیرد. از انواع لوازم خانگی تا انواع گجت‌های هوشمند در سبد تولید این شرکت قرار دارند.

ایربادهای تولید شده توسط سامسونگ بهترین نمونه تولید شده تا به امروز هستند زیرا در زمان قرار گرفتن در داخل گوش بسیار راحت هستند بدون آنکه فشاری به لاله گوش وارد کند. در کنار طراحی خوب و زیبا این ایربادز کیفیت صدای بسیار خوبی را برای کاربران به ارمفان می‌آورد و در حالت کار تا 7.5 ساعت می‌تواند شارژ خود را نگه دارد.

شرکت جِی بِرد (Jaybird) :

در سال 2006 در شهر لوزان سوئیس تأسیس شد. این شرکت به صورت تخصصی در زمینه تولید هدفون و گجت‌های پوشیدنی هوشمند فعالیت می‌کند که در سال 2016 توسط شرکت Logitech خریداری و به یکی از شرکت‌های تابعه آن تبدیل شد.

ایربادزهای تولیدی این شرکت طراحی بسیار زیبایی دارند و برای دویدن و ورزش بسیار مناسب هستند. شاید کیفیت صدای این ایربادزها در حد ایربادز سامسونگ نباشند اما از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند. این محصول ضد آب بوده و با گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید و iOS سازگار می‌باشد.

شرکت اپل (Apple) :

این شرکت بزرگ و مشهور دنیای معاصر در سال 1976 توسط استیو جابز، استیو وازنیاک و رونالد وین در آمریکا و به منظور تولید رایانه شخصی تأسیس و راه‌اندازی شد. در سال‌های بعد این شرکت به لطف اختراعات استیو جابز به یکی از بزرگترین برندهای دنیا تبدیل شد و جهشی بزرگ در فناوری و دنیای دیجیتال ایجاد کرد.

ایرپادهای اپل یکی از ده‌ها محصول تولیدی این شرکت در دنیای دیجیتال و گجت‌های هوشمند می‌باشد که به نوعی اولین ایربادزهای تولید شده در دنیا می‌باشند که کم کم رقبای دیگر با تولید این نوع محصولات رقابت سنگینی را با این شرکت در پیش گرفتند تا اپل دیگر تنها تولید کننده این محصولات نباشد و کاربران به محصولات دیگر با قابلیت‌های بهتر دسترسی داشته باشند.

شرکت انکر (Anker) :

یک شرکت چینی است که در سال 2011 در شهر شنزن چین تأسیس شد. واژه انکر به معنی لنگر است و شعار این شرکت ” در سفر به ما بپیوندید و با امکاناتی که در اختیار دارید از سفرتان لذت ببرید” می‌باشد. این شرکت به صورت تخصصی در زمینه طراحی و تولید محصولات و لوازم جانبی مانند پاوربانک، کابل، هندزفری و … فعالیت می‌کند که یکی از بهترین برندهای دنیا به حساب می‌آید.

شرکت جی بی ال (JBL) :

یک شرکت آمریکایی بزرگ در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات صوتی می‌باشد که در سال 1902 در شهر Lansing ایالت میشیگان تأسیس شد. این شرکت در تولید هدفون، اسپیکر و همچنین تجهیزات صوتی خودرو یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در دنیا می‌باشد.

ایربادز تولیدی این شرکت یک محصول ارزان قیمت بوده که عملکرد فوق‌العاده‌ای در حذف صداهای محیطی دارد.

شرکت بوز (Bose) :

این شرکت آمریکایی در سال 1964 در ایالت ماساچوست تأسیس شده و در زمینه تولید تجهیزات صوتی تخصص دارد. این شرکت با هدف فکر کردن برای راه حل های بهتر، ایجاد محصولات بهتر و کمک به مردم جهت دستیابی به چیزهای دوست داشتنی توسط عمر بوز تأسیس گردید.

ایربادز تولید شده توسط شرکت بوز بدون شک یکی از بهترین‌ها از نظر کیفیت صدا در دنیا می‌باشد و تجربه لذت بخشی از صدای با کیفیت را در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد.

بخش ششم، معرفی چند نمومه از بهترین هندزفری‌های بی سیم :

پس از آشنایی با هندزفری، نحوه کار، انواع مختلف آن و شرکت‌ها و برندهای مطرح در زمینه تولید و طراحی آن در این بخش قصد داریم تعدادی از بهترین هندزفری بی سیم موجود در فروشگاه اینترنتی نشت آپ را معرفی نماییم، تا اگر قصد خرید دارید بتوانید محصول دلخواهتان را به راحتی و با نهایت اطمینان از این فروشگاه خریده و از آن لذت ببرید.

هندزفری بلوتوث ورزشی جبرا مدل Elite Sport :

 •  کیفیت صدای بالا
 •  مقاومت در برابر آب
 • طراحی ارگونومیک
 • مناسب ورزشکاران

هندزفری بلوتوث ورزشی جبرا مدل Elite Sport :

هندزفری بلوتوث جی بی ال Everest 100 Bluetooth Headphone :

 • طراحی سبک و زیبا
 • هوک و بالشتک انعطاف پذیر قابل تعویض
 • دارای سه سر گوشی در سه اندازه متفاوت
 • اتصال بی سیم از طریق بلوتوث نسخه ۴٫۱

هندزفری بلوتوث جی بی ال Everest 100 Bluetooth Headphone :

هندزفری بلوتوث ریمکس TWS-5 :

 • پشتیبانی از پخش موسیقی و تماس های موبایل
 • اتصال پایدار بلوتوث به علت وجود چیپ بلوتوث 5.0
 • سازگاری با انواع دستگاه ها
 • حساسیت بالا به لمس برای پاسخ تماس
 • کاهش قابل توجه نویز محیط هنگام صحبت
 • قرارگیری راحت در گوش و طراحی شده بر اساس ارگونومی گوش

هندزفری بلوتوث ریمکس TWS-5 :

هندزفری بلوتوث سامسونگ مدل Level U Pro :

 • مجهز به اسپیکرهای 13 میلی متری
 • نسخه‌ی بلوتوث 4.1
 • مجهز به باتری 200 میلی آمپر ساعتی
 • قابلیت اجرای موسیقی به صورت 9 ساعت مداوم
 • قرارگیری در حالت استندبای به صورت 300 ساعت مداوم

هندزفری بلوتوث سامسونگ مدل Level U Pro :

هندزفری بلوتوث اَوِی مدل T5 :

 • امکان استفاده تکی یا جفتی
 • دارای پنل کنترلی لمسی روی هندزفری
 • کیفیت بالای ساخت

هندزفری بلوتوث اَوِی مدل T5 :

جمع‌بندی :

هندزفری بی سیم امروزه به یکی از پرکاربردترین و محبو‌ب‌ترین تجهیزات جانبی گجت‌های هوشمند تبدیل شده است که کاربران در شرایط مختلف از قبیل رانندگی، ورزش، کار، تفریح و … از آن‌ها برای برقراری تماس و مکالمه و یا گوش دادن به موسیقی و محتوای صوتی دلخواه استفاده می‌کنند تا بدون استفاده از دست‌ها و درگیر کردن آن‌ها بتوانند به انجام کارها و امور روزمره خود برسند. در این مقاله سعی کردیم به معرفی هندزفری و نحوه عملکرد آن و همچنین انواع هندزفری‌های طراحی و تولید شده توسط شرکت‌ها و برندهای معتبر جهان بپردازیم. تجربیات شما در زمینه استفاده از هندزفری بی سیم بسیار ارزشمند و مفید خواهد بود. تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
در صورتی که نیاز به یک راهنمای خرید هندزفری بلوتوث دارید در مقاله بعدی با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا