دستگاه ویپ و جویس

نیکوتین سالت چیست ؟ Nicotine Salts

بیان پیچیدگی‌های نیکوتین سالت به زبانی ساده

نیکوتین سالت Nicotine Salts چیست ؟ تمامی دستگاه‌های ویپ و ایجوس‌هایی که این‌ روزها روانه بازار می‌شوند هر روز در حال توسعه هستند. در ابتدا اکثر شرکت‌های تولید کننده‌ی ایجوس مقادیر 80 و 20 درصدی PG و VG را برای طعم و قدرت بیشتر انتخاب مي‌کردند اما امروزه این آمار به مقادیر 70 درصدی رسیده که شامل نیکوتین کمتری هم می‌شود. امروزه کار تا جایی پیشرفته که با شرکت‌هایی نظیر Juul و معرفی نیکوتین سالت، دنیای ایجوس کمی متفاوت‌تر شده است. در اینجا تصمیم داریم نیکوتین سالت را به شما معرفی کنیم و از تفاوت‌های آن با نیکوتین خالص صحبت خواهیم کرد.

نیکوتین خالص در اکثر ایجوس‌ها قرار می‌گیرد

اکثر ایجوس‌هایی که در بازار وجود دارد شامل نیکوتین خالص می‌شوند. بنابراین، این نوع نیکوتین به طور مستقیم بر روی بدن شما تاثیر می‌گذارد و می‌توان گفت که بسیار اعتیاد آور است. وقتی که شرکت‌های سازنده‌ی سیگار هر کدام فرمول تنباکوی خود را تنظیم می‌کردند، سعی بر این داشتند تا با استفاده از آمونیاک مقدار نیکوتین خالص در محصولات خود را افزایش دهند. بنابراین، خاصیت اعتیاد آور نیکوتین در سیگارها بیش از پیش شد و مصرف کنندگان نیز علاقه‌ی بیشتری به سیگارها پیدا می‌کردند.

نیکوتین سالت در مقایسه با نیکوتین خالص

اما در سوی دیگر ماجرا نیکوتین سالت قرار گرفته که نوع دیگری از نیکوتین محسوب می‌شود. در این نوع، نیکوتین خالص با نوعی اسید ترکیب می‌شود. سالت‌ها به تنهایی اثر خاصی را ندارند اما با واکنش‌های شیمایی که در هنگام استفاده از دستگاه شکل می‌گیرد یا با ترکیباتی که شرکت‌های سازنده استفاده می‌کنند می‌توانند تبدیل به نیکوتین اعتیاد آور شوند. بنابراین، اکثر شرکت‌های تولید کننده‌ی ایجوس از نیکوتین خالص استفاده می‌کنند چرا که طبیعتا روند ساده‌تری دارد. برای استفاده از نیکوتین خالص، شرکت‌های سازنده دردسرهای نوع جدید نیکوترین را معمولا قبول نمی‌کنند و استفاده از نیکوتین خالص را ترجیح می‌دهند.

پس نیکوتین سالت چگونه در ایجوس‌ها به کار گرفته می‌شود؟

تمامی دردسرهایی که تولید نیکوتین سالت برای سازنده‌ها داشته توسط شرکت Juul و آزمایشگاه‌های این شرکت تحت عنوان Pax برطرف شده است. در این آزمایشگاه نیکوتین سالت به شکلی تولید می‌شود که تجربه‌ی بهتر و رضایت بخش‌تری را در مقایسه با نیکوتین خالص در اختیار کاربران قرار دهد. آن‌ها موفق شدند با اضافه کردن بنزوئیک اسید به راحتی نیکوتین سالت را به نیکوتین خالص در ویپ تبدیل کنند.

نمودار توزیع انواع نیکوتین در خون

نتایج منتشر شده در این آزمایشگاه نشان داد که نیکوتین سالت مقداری سریع‌تر در مقایسه با ایجوس‌های معمولی وارد خون می‌شود. همان‌طور که در نمودار بالا نیز مشاهده می‌کنید، میزان زمان وارد شدن نیکوتین در خون در ایجوس‌های معمولی با فاصله‌ی زمانی کندتری رخ می‌دهد. در مقایسه، این میزان در این نوع متفاوت نیکوتین در مدت زمان سریع‌تری اتفاق می‌افتد.

مقایسه‌ی مقدار pH نیکوتین سالت و نیکوتین خالص

یکی دیگر از تفاوت‌های کاملا مشخص میان این دو در میزان اسیدی بودن آن‌ها است. نیکوتین سالت معمولا مقدار pH کمتری دارد. این بدان معناست که نیکوتین سالت ترکیب اسیدی بیشتری دارد. اما از طرفی دیگر، نیکوتین خالص pH بیش از 7 را داشته که به عنوان نوعی ماده‌ی قلیایی شناخته می‌شود. تمامی این آمار و ارقام در هنگام استفاده از دستگاه ویپ مشخص می‌شود. هر چه قدر که pH ایجوس بالاتر باشد، کاربر در هنگام کشیدن ویپ احساس زنندگی بیشتری را بر روی گلوی خود احساس می‌کند.

چه دستگاهی مناسب نیکوتین سالت است؟

در قسمت دیگر ماجرا سیگارها وجود دارند که میزان pH آن‌ها به 5 می‌رسد. بنابراین، شرکت‌های سازنده می‌توانند با مقدار زنندگی کمتری به کاربر مقدار نیکوتین بیشتری را وارد بدن وی کنند.

اما شرکت Pax موفق شده تا با به کار گیری بنزوئیک اسید بر روی نیکوتین سالت میزان نیکوتین بیشتری را با زنندگی کمتر بر روی محصولات خود اضافه کند. بنابراین، شما با استفاده از محصولات این برند می‌تاونید ایجوس حاوی مقادیر زیادی نیکوتین نظیر 59 میلی گرم را مورد استفاده‌ی خود قرار دهید. این در حالی است که حتی ایجوس حاوی 24 میلی گرم نیکوتین خالص به طرز ناخوشایندی گلوی شما را می‌زند و تقریبا استفاده از آن بسیار سخت و دشوار است.

مزایا و معایب نیکوتین سالت:

از مزایای دستگاه ویپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ویپ رضایت بخش: معمولا کسانی که به میزان نیکوتین بالاتری عادت دارند، این نوع نیکوتین را به دلیل زنندگی کمتر گلو به نیکوتین‌های خالص ترجیح می‌دهند.

قابل استفاده با دستگاه‌های کم قدرت: برای این که حس خوب ویپ را با ایجوس‌های نیکوتین پایین تجربه کنید به یک ماد و مخزن ساب اهم نیاز خواهید داشت. اما نیکوتین سالت همان تجربه‌ی لذت بخش را حتی توسط دستگاه‌های ارزان قیمت و با قدرت کم در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

زنندگی کمتر گلو: همان‌طور که اشاره کردیم، نیکوتین سالت میزان زنندگی بسیار پایین‌تری در مقایسه با نیکوتین خالص دارد. حتی مقادیر نیکوتین بسیار بالا هم توسط این ماده قابل استفاده است.

مصرف مایع جویس کمتر: برای دریافت نیکوتین به وسیله‌ی این نوع جویس، به ویپینگ زیادی نیاز نخواهید داشت. بنابراین، مصرف مایع جوس شما نیز در دراز مدت پایین می‌آید.

مزایا و معایت نیکوتین سالت:

از معایب این ماده نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تولید محدود: نوع جدید نیکوتین هنوز نتوانسته جای خود را در بازار پیدا کند و تولید آن در مقایسه با نیکوتین خالص بسیار پایین‌تر است. بنابراین، در انتخاب نیکوتین سالت محدودیت‌هایی در انتخاب طعم و نوع آن خواهید داشت.

بی فایده برای ویپ بازهای حرفه‌ای: اگر به دستگاه قدرت‌مندی را خریداری کرده‌اید، استفاده از نیکوتین سالت شاید زیاد برای شما خوشایند نباشد. از سویی دیگر، احتمالا در حال کاهش میزان استفاده‌ی نیکوتین نیز هستید. پس در صورتی که قصد کاهش میزان ویپ یا استفاده از سیگارهای الکترونیکی ساده را ندارید، می‌توانید همچنان از نیکوتین‌های خالص استفاده کنید. در غیر این صورت حتما نیکوتین سالت را حتی برای یک بار هم که شده امتحان کنید.

برخی‌ها زنندگی گلو را دوست دارند: شاید استفاده‌ی روان و بدون زنندگی ویپ برای بسیاری خوش آیند باشد، اما هنوز هم هستند کسانی که زنندگی ایجاد شده توسط نیکوتین بر روی گلو را می‌پسندند. بنابراین، برای این گونه افراد نیکوتین سالت نمی‌تواند گزینه‌ی آن‌چنان مناسبی باشد.

Nicotine Salts برای چه دستگاهی مناسب است؟

در صورت استفاده از دستگاهی مناسب توسط نیکوتین سالت می‌توانید بهترین تجربه‌ی ممکن را برای خود رقم بزنید. اگر چه نیکوتین سالت بر روی هر دستگاهی قابل استفاده است، اما این نوع ایجوس‌ها معمولا بر روی دستگاه‌هایی که قدرت کمتری دارند می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

نیکوتین سالت برای چه دستگاهی مناسب است؟

دستگاه‌هایی ویپ پاد مانند، قلمی همراه با کلیرومایزرهای ساده از جمله مواردی هستند که می‌توانند توسط Nicotine Salts مورد استفاده قرار بگیرند. اگر تازه وارد دنیای ویپ شده‌اید، دستگاه‌های قلمی با کلیرومایزرهای ساده را به شما پیشنهاد می‌کنیم. مخزن‌های دهان به ریه یا همان MLT نیز از جمله گزینه‌های دیگر هستند که با داشتن مقدار مقاومت کویل بیشتر می‌توانند در میزان قدرت کمتر عملکرد بهتری را از خود به جای بگذارند. این نوع مخزن‌ها نیز برای نیکوتین سالت بسیار مناسب هستند.

نوع جدید نیکوتین آن طور که به نظر می‌آیند پیچیده نیستند. اگر بخواهیم از لحاظ علمی در مورد آن‌ها صحبت کنیم، می توان چندین صفحه در مورد آن نوشت؛ اما در دنیای ویپ، به نظر می‌رسد نیکوتین سالت پیچیدگی زیادی ندارد. به طور کلی، اگر به دنبال زنندگی کمتر در هنگام استفاده از دستگاه ویپ هستید و در عین حال مقدار نیکوتین بیشتری را ترجیح می‌دهید و دستگاه نه چندان قدرت‌مندی دارید، نیکوتین سالت بهترین انتخاب ممکن برای شما خواهد بود.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام عذر میخوام من یه دستگاه ویپ برند ویپرسک تارگت 80 دارم وتازه سیگارمو ترک کردم و مقدار نیکوتین که تو ایجویس داره جوابگو نیس و باید یکسره استفاده کنم فروشنده گفت نمیتونی سالت استفاده کنم باهاش ایا جویس بهتری یا مکمل نیکوتین داری هست باهاش استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

    1. اولا باپایین اوردن وات تازیر۲۰سالت میتونی استفاده کنی.یاجویس نیکوتین ۱۸یا۱۲هم میتونی مصرف کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا