اخبار فناوری

نحوه نصب هولدر موبایل

نحوه نصب هولدر موبایل از اهمیت بالایی برخوردار است که با دانستن نحوه نصب هولدر موبایل هیچ چالشی در هنگام استفاده حس نخواهید کرد. احتمالاً بسیاری از دارندگان مغازه‌های گوشی‌های هوشمند را دیده اید که در ویترین خود گوشی‌ها را چیده اند و توسط استندی آن‌ها را نگه داشته اند. ما در این مقاله منظورمان از هولدر موبایل استند موجود در مغازه‌ها نیست؛ بلکه نگهدارنده‌ای است که در ماشین خود نصب می‌کنید تا بتوانید از GPS خود استفاده کنید یا پاسخگوی امن‌تری به مکالمات و پیام‌هایتان باشید.

هولدر موبایل و پایه نگه دارنده گوشی موبایل در ماشین به شما این امکان را می‌دهد که به موسیقی گوش دهید؛ حتی بر عملکرد آن نظارت کنید. هولدر موبایل این موقعیت را ایجاد خواهد کرد تا هنگام رانندگی تلفن را در سطح چشم نگه دارید.

تعریف هولدر :

هولدر موبایل که به آن استند هم گفته می‌شود یک وسیله جانبی برای حفظ موبایل و تبلت در ماشین می‌باشد. این وسیله در ابعاد مختلف برای انواع دستگاه‌ها تولید شده است. هدف از تولید هولدر موبایل ماشین استفاده راحت و امن‌تر در هنگام رانندگی است. هولدر ابزاری برای رفع خطرات افتادن و شکستن گوشی شما است. این هولدرهای موبایل کاربردهای مختلفی دارند؛ برخی برای استفاده در داخل خودرو و برخی در منزل و محل کار مناسب هستند. باید توجه داشت که هولدرهای موبایل برای استفاده در ماشین براساس نیاز و خواسته انتخاب شود.

قسمت‌هایی از ماشین قابلیت نصب هولدر موبایل را دارند. این قسمت‌ها نیاز به هولدرهای خاص خود هم دارند. ما نمی‌توانیم یک هولدر را بدون تحقیق و مطابقت با خودرو خود خریداری کنیم تا در یک جایی از خودرو نصب شود. باید علاوه بر کیفیت آن، به موقعیت قرار گیری هم توجه نماییم تا عملکرد بهتری را داشته باشد. نصب هولدر را می‌توان بر روی شیشه جلو اتومبیل، داشبورد یا منافذ هوا انجام داد که هر کدام را در ادامه توضیح مختصری خواهیم داد.

نصب هولدر روی شیشه :

برخی از هولدرها براساس نحوه ساختشان، به راحتی به شیشه قابل اتصال هستند. برای نصب هولدرها به شیشه، چسبندگی آن‌ها اهمیت دارد. باید به گونه‌ای نصب شود که موبایل روی آن به درستی قرار گیرد و در هنگام استفاده جدا نشود. چسباندن هولدر بر روی شیشه جلوی خودرو یکی از  پر طرفدارترین روش های نصب در خودرو است اما باید دقت نمود که جلوی دید راننده را نیز نگیرد.

نصب هولدر روی داشبورد :

هولدرهایی در بازار موجود هستند که قابلیت نصب و قرارگیری بر روی داشبورد را دارند. این هولدرها قادر خواهند بود که بر روی سطوح صاف عملکرد مناسبی را داشته باشند. داشبوردهایی که سطح صاف دارند قابل چسبانده شدن هولدر هستند. در کنار نصب هولدر بر روی شیشه، این روش هم از پر طرفدارترین روش‌ها است. نصب روی داشبرد پرکاربرد و راحت‌ خواهد بود.

نصب هولدر روی دریچه هوا :

دریچه هوا یا سیستم تهویه کولر از مکان‌های دیگر برای نصب هولدر هستند. اما چالشی را نیز ایجاد می‌کنند که آن این است که مانع ورود هوا می‌شوند. در واقع در فصول مختلف با روشن نمودن دریچه هوا و با وزش باد گرم یا سرد برخوردی بین هوای در حال خروج با پشت هولدر رخ می‌دهد؛ این برخورد امکان آسیب به هولدر و یا باطری گوشی که بر روی هولدر نصب است، می‌شود. برای نصب هولدر موبایل روی دریچه هوا بهتر است دریچه را در موقع استفاده از هولدر بسته نگه دارید

چه نوع هولدری برای نصب در خودرو مناسب است ؟

هولدر موبایل یا همان پایه نگهدارنده گوشی در چند مدل مغناطیسی (آهنربایی)، مکنده و گیره‌ای تولید و عرضه می‌شود که برای نصب باید به نوع آن توجه نمود و بر اساس نوع ساخت آن، نصب آن را صورت داد. در ادامه توضیحات کامل‌تری را ارائه خواهیم نمود و نمونه‌های از هولدرهای برتر و متناسب هم قید خواهیم کرد؛ تا از نحوه نصب هولدر موبایل به صورت جامع‌تر مطلع باشید.

نصب هولدر مغناطیسی :

اگر فردی هستید که حتی هنگام رانندگی باید از تلفن یا دستگاه‌های دیجیتال خود با مسئولیت‌پذیری و در احتیاط کامل استفاده کنید، متوجه می‌شوید که نصب‌های سنتی به سادگی انجام نمی‌شود. آن‌ها ممکن است بر عملکردها و دکمه‌های مختلف تلفن شما تداخل ایجاد کند. اگر می‌خواهید این دردسر را رفع نمایید از هولدرهای مغناطیسی با کیفیت استفاده نمایید.

 • استحکام مغناطیسی عالی
 • نصب آسان بر روی شیشه و کولر
 • سازگار با تلفن های هوشمند متعدد

هولدر مغناطیسی معمولا از استیل و آهن‌ربا هستند؛ نیروی مغناطیس آهنربا باعث نصب هولدر می‌شود. امکان اتصال روی داشبورد اتوموبیل را رفاهم می‌آورد. می‌تواند به روش‌های مختلفی نصب شود. می‌توانید آن را بصورت افقی یا عمودی برای نصب بچرخانید. صرف نظر از اینکه آیفون دارید یا تلفن اندرویدی، می‌توانید مطمئن باشید که به خوبی برایتان عمل می‌کند فقط GPS آن در حین نصب روی هولدر مغناطیسی به دلیل آهنربا کند می‌شد. با نصب هولدر مغناطیسی مقاومت در برابر پاسخ دادن به تلفن یا متن هنگام رانندگی آسان است. کمتر احتمال دارد که چشمان خود را از جاده خارج کنید. برقراری تماس‌های ایمن را برای شما آسا‌نتر می‌کند. شما قادر خواهید بود که گوشی خود را با یک آهنربای مغناطیسی بر روی داشبورد خود در سطح چشم نگه دارید.

هولدر موبایل مغناطیسی اوی مدل X6 :

هولدر  X6 از کمپانی AWEI است که این کمپانی به دنبال نوآوری‌های تکنولوژیکی و کیفیت خوب است. این مدل نیز امکان چرخش 360 درجه را دارد. این محصول دارای 4 آهن‌ربای بسیار قدرتمند است و به خوبی قابلیت حفظ گوشی را دارد که در لینک زیر در قسمت “مشاهده و خرید” توضیحات بیشتری را قادر به خواندن خواهید بود.

نحوه نصب هولدر موبایل، هولدر موبایل مغناطیسی اوی مدل X6نحوه نصب هولدر موبایل، هولدر موبایل مغناطیسی اوی مدل X6

نصب هولدر مکنده :

هولدرهای مکنده یک بازو از قسمت اتصال به خودرو تا قسمت اتصال گوشی دارد که برای جهت گیری مد نظر شما این بازو مناسب است.

 • نصب روی سطح صاف
 • نصب روی داشبورد یا شیشه جلو راننده

اتصال هولدر مکنده در ماشین از طریق اصطلاحی به نام Suction cup است که چسبنده‌های مکنده هم نامیده می‌شوند. قدرت مکنده‌های این نوع از هولدر به مرور کم می‌شود؛ پس از کیفیت مکنده در هنگام خرید مطمئن باشید.

پایه نگهدارنده گوشی موبایل باسئوس مدل Osculum :

هولدر باسئوس مدل Osculum محصولی از برند مطرح Baseus است. این کمپانی متمرکز به تولید لوازم جانبی دیجیتالی است. دفتر مرکزی آن‌ها در هنگ کنگ واقع شده است. مدل Osculum از برترین محصولات این شرکت است که طراحی جذابی دارد. جنس آن از پلاستیک و آلیاژ آلومینیوم است. این پایه راحت و عملکرد ساده‌ای دارد. گوشی شما به راحتی قابل استفاده خواهد بود و در هنگام جدا نمودن گوشی از هولدر، هولدر جدا نخواهد شد. در لینک زیر در قسمت “مشاهده و خرید” توضیحات بیشتری را قادر به خواندن خواهید بود.پایه نگهدارنده گوشی موبایل باسئوس مدل Osculum :نحوه نصب هولدر موبایل، هولدر موبایل مغناطیسی اوی مدل X6

صب هولدر گیره‌ای :

برای اتصال هولدر گیره‌ای به خودرو گیره‌های نگهدارنده در دو طـرف هولدر (فک‌ها) را باز کنید؛ سپس آن‌ها را در ریل دریچه هوای ماشین قرار دهید. این پایه‌ها بهتر است که دارای روکش پلاستیکی نرم یا رویه ابری باشند.

 • دید راننده را کم نمی‌کند
 • نصب روی تیغه‌های کانال کولر خودرو
 • مناسب برای کولرهای مربعی، مستطیل شکل و مشبک

این پایه‌ها دارای فک‌ها یا نگهدارنده‌های فنری هستند که به راحتی می‌توان آن پایه ها را برای اتصال باز نمود. گوشی را نیز در قسمت جلویی که بصورت افقی یا عمودی قابل تنظیم است قرار دهید. دید راننده را کم نمی‌کند چون روی دریچه کولر نصب می‌شود و روی شیشه جلوی ماشین نخواهد بود؛ اما نصب این هولدر باید روی دریچه بسته صورت گیرد تا هوای خروجی گرم و سرد به گوشی موبایل آسیب نزند. به ‌اندازه عرض گوشی موبایل یا وسیله مورد نظر شما به صورت کشویی باز می‌شوند.

پایخ نگهدارنده گوشی موبایل باسئوس مدل Gravity :

هولدر موبایل Gravity محصولی دیگر از شرکت باسئوس است. این مدل هم از کیفیت ساخت مطلوبی برخوردار است و به صورت گیره‌ای روی دریچه نصب می‌شود. در هنگام رانندگی و تکان خوردن ماشین از ایمنی و استحکام آن می‌توانید مطمئن باشید. این مدل از 3 گیره برخوردار است. دارای فناوری شارژ بی‌سیم است که با قرار دادن گوشی خود روی هولدرGravity ، گجت هوشمند به‌صورت بی‌سیم شارژ می‌شود.

پایخ نگهدارنده گوشی موبایل باسئوس مدل Gravity :

نحوه نصب هولدر موبایل، هولدر موبایل مغناطیسی اوی مدل X6

چند نکته برای خرید و نصب هولدر موبایل مناسب :

وقتی مبلغی برای محصولی داده می‌شود، قطعا انتظار عملکرد خوب از آن محصول وجود دارد که نیازمان را برطرف کند. سوال اکثر خریداران این است که چه هولدری مناسب و خوب است؟ خوب بودن یک هولدر فقط به پرداخت مبلغ بالا نیست، قطعا به موارد دیگری نیز بستگی دارد که به نحوه استفاده و نیاز ما مرتبط است. در ادامه به چند مورد اساسی در این مورد می‌پردازیم

تاثیر کیفیت ساخت :

کیفیت هولدر موبایل به عوامل مختلفی بستگی دارد. یک هولدر باکیفیت قطعا قیمت ارزانی ندارد؛ برای استفاده از هولدری با عمر بالا باید هزینه بیشتری هم کرد تا کمی به کیفیت آن مطئن‌تر بود. نصب ساده و راحت یک هولدر نیز از کیفیت خوب آن نشات می‌گیرد. اینکه یک گوشی را با چه سرعتی در داخل هولدر قرار می‌دهید و در هنگام پاسخ به تماس، آن را با چه سرعتی می‌توانید بردارید تا جدا نشود نیز از کیفیت خوب آن است. پیچ‌ها و گیره‌های نگهدارنده هولدر نباید اتصالی از جنس پایین داشته بانشد تا شکسته شوند. قطعا برای داشتن تمام این ویژگی‌ها برند و کمپانی سازنده نقش به سزایی دارد.

تاثیر سایز هولدر :

برخی از هولدرها ویژگی جالب توجهی دارند که در توضیح آن هولدر به این شکل گفته می‌شود: “مناسب برای تمام دستگاه‌ها”

همیشه در هنگام خرید هولدر، دستگاه خود چه گوشی موبایل چه تبلت را بر روی هولدر امتحان نمایید یا اگر به صورت اینترنتی خریداری می‌نمایید، حتما مشخصات آن را با دقت بخوانید. هر گوشی و تبلتی نیاز به هولدری با سایز و مقاومت خود دارد. هولدر باید بتواند آن را به خوبی در خود جای دهد تا درهنگام نصب یا حرکت نیفتد. پس به این مورد دقت نمایید

تاثیر جنس :

برخی از هولدرها از فلز هستند و برخی از سیلیکون یا پلاستیک ساخته می‌شوند. بطور کلی متریال‌های مختلفی برای ساخت هولدر وجود دارد. گیره‌های نگهدارنده دو طرف هولدر هم بهتر است که از روکش پلاستیکی نرم یا رویه ابری باشد.

تاثیر قابلیت چرخش در نحوه نصب هولدر موبایل :

با قابلیت چرخش می‌توانید گوشی خود را در زاویه مد نظر خود قرار دهید تا استفاده از آن راحت‌تر باشد. برخی از هولدرها تا زاویه 360 درجه هم قابل چرخش هستند که عملکرد مناسبی را برای استفاده ایجاد می‌نمایند. چراکه زاویه دید خوبی را فراهم می‌آورند. گاهی برخی از استفاده کنندگان نیازی به قابلیت چرخش هولدر را حس نمی‌کنند، پس لزومی به یافتن هولدر با قابلیت چرخش نیست.

چند مدل مطرح دیگر از هولدر موبایل و نحوه نصب هولدر موبایل :

پایه نگهدارنده گوشی موبایل باسئوس مدل Smart :

هولدر موبایل Smart از محصولات جذاب برند Baseus است. این هولدر در سال 2018 از پر فروش‌ترین هولدرهای سال شد. این هولدر از کیفیت بالایی برخوردار است؛ با قیمت نه چندان ارزان خود نسبت به برندهای دیگر، تفاوت مشخصی در کیفیت مطلوب خود دارد. ظاهر آن بصورت شیشه‌ای و براق طراحی شده است. این هولدر برای قرار دادن گوشی در خود، بصورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود. سازگار با گوشی‌های 4.7 تا 6.5 اینچ است. به درگاه شارژ نیز دسترسی آسانی دارد. این هولدر به راحتی روی دریچه‌های هوا بصورت گیره‌ای نصب می‌شود. جنس آن از پلاستیک با فناوری نانو برای مقاومت بیشتر است.

 • رنگ‌بندی
 • طراحی زیبا و شیشه‌ای
 • شارژ موبایل بصورت بی‌سیم
 • قابلیت باز و بسته شدن اتوماتیک

پایه نگهدارنده گوشی موبایل باسئوس مدل Smart :

نحوه نصب هولدر موبایل، هولدر موبایل مغناطیسی اوی مدل X6

پایه نگهدارنده گوشی موبایل یسیدو مدل C54 :

هولدر C54 از برند yesido است. این کمپانی تیم‌های طراحی حرفه‌ای، تیم‌ های فنی با تجربه و تیم‌های فروش عالی دارد. محصولات تحت برند YESIDO به دلیل جذابیت، بیشتر مشتریان جوان را جذب می‌کند. دائماً محصولات برتر باکیفیتی تولید می‌کند که مدل C54 هم یکی از آن‌ها است. آهن‌ربایی قوی در سطح بالایی این هولدر نصب گردیده که این هولدر را به‎عنوان یک هولدر موبایل مغناطیسی شکل داده است. برای جلوگیری از لیز خوردن گوشی از قسمت آهن‌ربایی، 6 مگنت قوی قرار داده شده است. از جنس سیلیکون می‌باشد. قابلیت چرخش 360 درجه را دارد. ه راحتی بر روی سطوح صاف قرار می‌گیرد.

 • بدنه منعطف و قدرتمند
 • طرح نوآورانه و آوانگارد
 • نصب بر روی شیشه و سطوح صاف داشبورد

پایه نگهدارنده گوشی موبایل یسیدو مدل C54 :نحوه نصب هولدر موبایل، هولدر موبایل مغناطیسی اوی مدل X6

پایه نگهدارنده گوشی موبایل ارلدوم مدل EH 17 :

هولدر EH 17 با پدهای سیلیکونی از گوشی محافظت می‌کند. این هولدر از برند Earldom با کیفیت مناسب است. قابلیت چرخش 360 درجه را دارد. پایه‌ی تاشو آن عملکرد بهتری را فراهم می‌آورد تا به هر فرمی که می‌خواهید و دید بهتری دارید، قرار دهید. چسبندگی آن به سطوح هم بسیار بالا است. قابلیت نصب و استفاده آن آسان است. به راحتی قسمت انتهایی آن با چسبندگی بالایش به سطح صاف می‌چسبد و توسط گیره‌های جلویی گوشی را نگه می‌دارد.

 • رنگ‌بندی
 • نصب بر روی شیشه و سطوح صاف داشبورد

پایه نگهدارنده گوشی موبایل ارلدوم مدل EH 17 :نحوه نصب هولدر موبایل، هولدر موبایل مغناطیسی اوی مدل X6

پایه نگهدارنده گوشی موبایل کلومن مدل K-HD009 :

هولدر K-HD009 محصولی از کمپانی مطرح koluman است. این کمپانی یک شرکت مدرن و دارای تنوع فوق العاده‌ای از لوازم جانبی تلفن همراه است. محصولات این کمپانی عبارتند از هدفون بلوتوث، بلندگوها، هدفون‌ها، شارژر اتومبیل و هولدرهای موبایل است. رسالت این شرکت ارائه محصولات باکیفیت و با بهترین قیمت برای مشتریان است. هولدر موبایل K-HD009 از مدل‌های رو میزی این برند است که در منزل و محل کار کاربرد مناسبی دارد. همچنین بر روی داشبورد ماشین هم قابل نصب است. سطح پایینی آن از چسبندگی قوی برای اتصال به ماشین یا میز برخوردار است؛ روی صفحه هولدر هم برای حفظ بیشتر گوشی از مگنت اضافی استفاده شده است. سازگار با گوشی‌های 10 تا 15 سانتی‌متری خواهد بود. بدنه آن از جنس آلیاژ آلومینیومی است. نسبت به نمونه‌های پلاستیکی از عمر بالاتری برخوردار است. قابلیت چرخش 360 را نیز دارد تا استفاده راحت‌تری داشته باشید.

 • بدنه‌ای زیبا، مقاوم و آهن‌ربایی
 • نصب بر روی سطوح صاف داشبورد و میزپایه نگهدارنده گوشی موبایل کلومن مدل K-HD009 :

نحوه نصب هولدر موبایل، هولدر موبایل مغناطیسی اوی مدل X6

جمع بندی :

هولدر یا نگهدارنده موبایل به ابزاری گفته می‌شود که برای افزایش امنیت هنگام رانندگی در خودرو قرار می‌گیرد. هولدر موبایل به شما این اجازه را می‌دهد که بدون از بین رفتن تمرکز به موسیقی گوش دهید، از نرم افزارهای ردیابی استفاده کنید یا مکالمات خود را مدیریت کنید؛ اما با وجود این هولدرها باز هم نمی‌توانید مدام سر در گوشی داشته باشید. درواقع هولدرها بعنوان نگهدارنده گوشی هستند تا گوشی در حین رانندگی به اطراف پرتاب نشود.

همانگونه که گفته شد هولدرها مدل‌ها، قابلیت‌ها و نحوه‌های نصب متفاوتی را دارند. شما برای استفاده از آن‌ها باید نیازسنجی کنید؛ باید بدانید چه هولدری مناسب وضع فعلی‌تان است. باید بدانید برای حفظ ایمنی شما در هنگام رانندگی، یا حتی در روی میز محل کارتان کدام هولدر مناسب خواهد بود. هولدرها در قیمت‌های مختلفی در بازار موجود هستند که با توجه به نیاز و بودجه خود می‌توانید آن‌ها را تهیه نمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا