اخبار فناوری

راهنمای خرید کول پد لپ تاپ

راهنمای خرید کول پد لپ تاپ، ازجمله لوازم جانبی مهم خرید خنک‌کننده لپ تاپ است که راهنمای خرید کول پد لپ تاپ  به ما در خریدی مطمئن کمک می‌کند. امروز عصر دیجیتالی‌شدن است و می‌بینید رایانه‌ها در همه جا وجود دارند.  بیشتر کارهای روزانه ما اکنون به رایانه بستگی دارد. بیشتر افراد لپ تاپ‌ها را در مقایسه با رایانه ترجیح می‌دهند زیرا قابل حمل هستند و در هر مکانی قابل استفاده هستند. در اینجا راهنمای گام به گام برای آگاهی از کول پدهای لپ تاپ وجود دارد و  به شما کمک می کند تا بهترین کول پد لپ تاپ را به صورت آنلاین انتخاب کنید. نکات مختلفی وجود دارد که هنگام انتخاب پد خنک کننده باید به آنها توجه کنید. و ما در این مقاله از ابتدا شروع  می‌کنیم.

راهنمای خرید کول پد لپ تاپ :

برخی از بهترین کول پدهای لپ تاپ در واقع دارای لیست بلند ویژگی‌هایی هستند. اما خود فن‌ها از مهمترین آن‌ها هستند، به دنبال آن موقعیت‌یابی آن‌ها که باید بر اساس حداکثر گردش هوا به سمت گرمترین مناطق لپ تاپ باشد. شمارش تعداد فن‌ها اولین قدم خوب برای انتخاب کول پد لپ تاپ عالی است. اما کول پد لپ تاپ در حال حاضر بسیاری از موارد اضافی را در نظر گرفته است که می‌تواند خریداران جدید را سردرگم کند. از درگاه های  USB اضافی گرفته تا لامپ‌هایی شامل  LED تعداد ویژگی‌های اضافی می‌تواند برای تجربه کاربر مهم باشد.

از همه مهمتر، محدودکردن ویژگی‌هایی مانند طول کابل USB یا عدم امکان خاموش‌کردن چراغ‌های LED اغلب به عنوان مشکلات رایج مورد توجه قرار می‌گیرند. سایر موارد ممکن شامل یک سطح لغزنده است، به خصوص هنگامی که لپ تاپ در یک زاویه قرار گیرد. مسئله رایج دیگر میزان نویز است که در واقع نمی‌تواند توسط کاربر بهبود یابد مگر اینکه سرعت فن‌ها کم شود.

 

 چرا لپ تاپ‌ها بیش از حد گرم می‌شوند ؟

به دلیل استفاده طولانی مدت از لپ تاپ‌ها و بار CPU، دمای دستگاه افزایش می‌‍‌‌‌یابد. اگرچه لپ تاپ برای حفظ درجه حرارت از فن‌های خنک کننده داخلی نیز بهره می‌برد، اما به دلیل حجم بالای کار و بازی، لپ تاپ شروع به گرم شدن بیش از حد می کند. افرادی که بیشتر از لپ تاپ استفاده می کنند با مشکل گرمای بیش از حد برخورد می کنند. این یک مشکل اساسی ایجاد می کند و در بیشتر موارد عملکرد کلی لپ تاپ را کاهش می دهد. بعضی اوقات باعث ضربه شدید می شود و می تواند به اجزای داخلی آسیب برساند

اجزای اصلی یک کامپیوتر واحد پردازش گرافیکی(GPU) و واحد پردازش مرکزی (CPU) آن هستند. گرمای بیش از حد مستقیم بر روی هر دو مؤلفه‌ی مهم در کامپیوتر تأثیر می‌گذارد. درنتیجه، برنامه گاهی اوقات به اصطلاح هنگ می‌کند. برای جلوگیری از گرمای بیش از حد، یک فن داخلی ساخته شده است تا بتواند یک سیستم خنک کننده را تأمین کند که می تواند باعث کاهش گرمای بیش از حد شود.

این  فنی که در داخل لپ تاپ است در گذشته به خوبی کار می‌کرد، اما اکنون بدلیل بار کاری زیاد بر روی لپ تاپ‌ها، اکنون برای همه کار نمی‌کند. این عمدتا به دلیل تفاوت خاص در مناطق است. به عنوان مثال، لپ تاپ در مناطق سرد بیش از حد گرم نمی‌شود در حالی که به راحتی در یک مکان گرم، گرم می شود.

مراحل انتخاب کول‌ :

تولید کنندگان لوازم جانبی برای جلوگیری از گرم شدن بیش ازحد لپ تاپ چاره‌ایی اندیشیدند و ایده‌ی آن‌ها ساختن خنک کننده لپ تاپ بود که به عنوان یک سیستم خنک کننده خارجی استفاده شود. کول پدهای لپ تاپ به منظور کاهش مشکل در گرمای بیش از حد و حفظ عملکرد لپ تاپ در دمای مطلوب طراحی شده‌اند تا عملکرد شان را به حد انتظار شما برسانند.

مارک‌های مختلف با طراحی مختلف کول  پدهای لپ تاپ برای به نمایش گذاشتن یک هدف خاص ارائه می‌شوند. بسته به بودجه شما و هزینه‌ای که می‌خواهید صرف خرید کول‌ پد لپ تاپ کنید، می‌توانید بهترین گزینه را برای خنک کننده لپ تاپ خود در بین گزینه‌های زیادی که به صورت آنلاین موجود است، انتخاب کنید. توصیه می‌شود برای لپ تاپ هایی که از برنامه‌های سنگین استفاده می‌کنند که باعث گرم شدن زیاد دستگاه می‌شود مانند نرم‌افزارهای برنامه نویسان، ویرایشگرهای ویدئویی، گیمرها و غیره  از کول پد لپ تاپ استفاده نمایید. بنابراین، اول از همه، اجازه دهید با انواع آن شروع کنیم:

انواع کول پد :

دو نوع کول پد وجود دارد:

  1. کول پدهای با فن

این نوع از رایج ترین کول پدها در بازار است. در این نوع کول پدها، چندین فن وجود دارد که به طور همزمان کار می کنند و حداکثر جریان هوا را تولید می‌کنند.

  1. کول پدهای بدون فن

همه کول پدها با فن عرضه نمی‌شوند، بنابراین برخی از آن‌ها بدون فن هستند. این نوع از فن‌ها با مواد مقاوم در برابر حرارت مانند آلومینیوم ساخته می‌شوند.  همچنین کول پدهای بدون فن نسبت به سایر کول پدهای با فن بسیار متفاوت است. این کول پدها بدون سر و صدا کار می‌کنند، بنابراین هیچ صدایی ایجاد نمی‌کنند. اما در مقایسه با کارایی، کول پد لپ تاپ با فن نسبت به این کول پدها موثرتر هستند.

 

مواردی که باید هنگام انتخاب کول پد لپ تاپ در نظر بگیریم :

کول پدهای لپ تاپ انواع مختلفی و از مارک‌های مختلف وجود دارد، بنابراین انتخاب میان این موارد بسیار دشوار است.

  • سازگاری

همانطور که می‌دانید بهترین قسمت لپ تاپ در مقایسه با دسک تاپ قابلیت حمل آن است و می‌توانید در هر موقعیتی از لپ تاپ استفاده کنید که باعث راحتی شما می‌شود. بنابراین کول پد که انتخاب می‌کنید نیز باید درست مانند آن باشد که به شما امکان می‌دهد با حداکثر راحتی کار کنید. کول پد لپ تاپ باید ارگونومیک باشد و استفاده از آن حداکثر راحتی را فراهم آورد. همچنین باید در نظر داشته باشید که خنک کننده لپ تاپ باید از اندازه‌ لپ تاپ شما پشتیبانی کند و از زوایا و موقعیت‌های مختلفی برای استفاده برخوردار باشد. همیشه به یاد داشته باشید که ابعاد لپ تاپ خود را در نظر بگیرید، کول پد یک لپ تاپ کوچک برای یک لپ تاپ بزرگ یکسان نیست، همواره کول پدی را خریداری کنید که نیازهای دستگاه شما را تأمین کند.

  • کیفیت

از کول پد لپ تاپ برای پایین آمدن دمای لپ تاپ استفاده می‌شود. یک کول پد لپ تاپ خوب با توجه به راندمان آن ارزیابی می‌شود که چقدر سریع می‌تواند دمای داخلی لپ تاپ را کاهش دهد. باید یک کول پدی را انتخاب کنید که دارای چندین فن باشد و امکان جریان هوای بیشتر را فراهم آورد. جدول محبوب ترین لپ تاپ با فن خنک کننده دارای اندازه های قطر 90-110 میلی متر است و سرعت آن 1000 دور در دقیقه است.

  • قابلیت حمل

لپ تاپ‌ها سبک و قابل حمل هستند بنابراین یک کول پد لپ تاپ نیز باید قابل حمل و سبک باشد. قابلیت حمل یکی از موارد مهمی است که هنگام خرید کولر لپ تاپ باید به آن توجه کنید.

  • قابلیت توسعه

در لپ تاپ تعداد محدودی درگاه USB در دسترس می‌باشد. بنابراین اتصال کول پد به لپ تاپ باعث می‌شود که یکی از پورت‌های لپ تاپ کمتر شود. از این رو در بعضی از کول پدها علاوه بر سیمی که به درگاه USB وصل می‌شود برروی سیم کول‌ پد یک در گاه دیگر USB  وجود دارد. یا بهتر است بگوییم برخی از کول پدها وجود دارد که می‌توانند سایر دستگاه‌های USB را به پین (دو طرفه) یا در بعضی موارد مستقیماً به پد خنک کننده وصل کنند. ممکن است بسیاری از کول پدهای  لپ تاپ را مطابق با معیارهای فوق بیابید و در پایان، همه چیز به این نتیجه ختم  می‌شود که آیا برای شما مهم است یک پورت را برای خنک کردن لپ تاپ خود از دست بدهید یا خیر.

  • قیمت

قیمت همچنین نکته مهمی در هنگام انتخاب کول پد لپ تاپ است. تولید کنندگان مختلفی وجود دارند که کول پدهای لپ تاپ را با قیمت مناسب ارائه می دهند. با توجه به بودجه خود می‌توانید  از انواع آن مطلع بشوید و بدانید که کدام یک مناسب شما است.

جمع‌بندی :

در انتخاب بهترین کول پد لپ تاپ موارد زیادی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را در نظر گرفت، اما مهمترین آن عملکرد خنک کننده و قرار گرفتن آن است که به دنبال آن طراحی ارگونومیک یکی دیگر از ویژگی‌های مهم است. اما صرف نظر از انتخاب خنک کننده لپ تاپ، بهتر است در واقع دمای لپ تاپ را بررسی کنید و ببینید که آیا این محصول که خریداری می‌کنید در واقع لپ تاپ شما را خنک می‌کند.  در این مقاله نکاتی گفته شد که می‌توانید هنگام انتخاب برای لپ تاپ خود در نظر بگیرید. همچنین این مباحث توسط بسیاری از گیمرها و برنامه نویسان هنگام انتخاب کول پد لپ تاپ برای خرید مطرح شده است. امیدواریم شما نیز از آن‌ها بهره بگیرید. در صورتی که نظر یا پیشنهادی دارید می‌توانید آن را قسمت ثبت نظر با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا