معرفی محصول

راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر

4 انتخاب برتر از نگاه منتقدین

راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر و اطلاعات مربوط به راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر را می‌توانید در این مقاله مطالعه کنید. همانطور که در مقاله‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، یک سیستم موفق، مجهز به قطعاتی به روز و کاربردی است. این قطعات جدا از داشتن برندی معتبر، عملکردی بسیار قوی نیز دارند. موارد بسیار متعددی وجود دارد که باید قبل از انتخاب یک محصول و یا حتی قطعه الکترونیکی آن را درنظر بگیرید. منبع تغذیه کامپیوتر مانند سی پی یو، مادربرد، پردازنده گرافیکی، کارت صدا و دیگر موارد مشابه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر را برای شما توضیح دهیم. اطلاعات و موارد مختلفی در این زمینه وجود دارد که می‌خواهیم به چند نمونه از آن بپردازیم. از طریق سایت نشت آپ نیز می‌توانید بهترین منبع تغذیه موجود در بازار را نیز خریداری کنید.

نکاتی که باید قبل از خرید راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر بدانید:

قبل از این که بخواهیم سراغ بحث اصلی موضوع خود برویم، باید به چند عامل توجه داشته باشیم. این عوامل کمک بسیار زیادی به ما در شناسایی و به دست آوردن دیدی باز در انتخاب خواهد کرد. اولین موضوعی که می‌خواهیم به آن بپردازیم، فراتر از منبع تغذیه کامپیوتر است. بلکه مواردی مانند اهمیت کلی قطعات الکترونیکی در یک سیستم است. سیستم یک محصول الکترونیکی مانند تلویزیون، کامپیوتر، لپ تاپ و دیگر نمونه‌های مشابه برگرفته از چندین قطعه الکترونیکی و غیر الکترونیکی است. به طور کل اکثر محصولات دارای مادربرد، منبع تغذیه، سی پی یو، رم و قطعاتی مانند موارد ذکر شده هستند. این نمونه از قطعات را می‌توان قطعات الکترونیکی ضروری دانست.

در طرف دیگر ماجرا در داخل محصولات الکترونیکی قطعات و یا ساختارهای غیر الکترونیکی وجود دارند که آن‌ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. این قطعات بیشتر نقش در ساختار فیزیکی یک سیستم دارند. به عنوان مثال طراحی کلی و قطعات فیزیکی به کار رفته در یک سیستم جزو قطعات غیرالکترونیکی موجود در یک کامپیوتر، لپ تاپ و یا نمونه‌های مشابه آن است. موضوعی که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم، راهنمای خرید یک قطعه الکترونیکی است. منبع تغذیه کامپیوتر جزو یکی از قطعات بسیار مهم و تاثیرگذار یک سیستم الکترونیکی است. ابن قطعه را می‌توان یک اصل بسیار مهم در تامین انرژی الکتریکی برای سایر قطعات دانست. در ادامه به بررسی بیشتری نسبت به ساختار منبع تغذیه کامپیوتر و مواردی که باید برای خرید یک قطعه الکترونیکی بدانیم را مورد مطالعه قرار خواهیم داد.

اهمیت منبع تغذیه کامپیوتر در یک کامپیوتر، به اندازه یک مادربرد است. مادربرد نیز مانند منبع تغذیه کامپیوتر عملکرد بسیار تاثیرگذاری در ساختار کلی کامپیوتر دارد. همانطور که می‌دانید مادربرد وظیفه پردازش اطلاعات و انتقال داده‌ها به قطعات مربوطه را دارد. این درحالی است که مادربرد در مواردی وظیفه مدیریت پردازش داده توسط سایر قطعات را نیز دارد. این قطعه الکترونیکی برای این که بتواند وظایف خود را صحیح و در سریع‌ترین شکل ممکن انجام دهد، نیاز بسیار زیادی به انرژی دارد. این درحالی است که بقیه قطعات الکترونیکی موجود نیز به این مورد نیاز زیادی دارند. به عنوان مثال، سی پی یو نیز به انرژی الکتریکی نیاز دارد. به زبانی ساده‌تر اگر منبع تغذیه کامپیوتر در یک سیستم الکترونیکی وجود نداشته باشد، نمی‌توان انتظار عملکرد و یا فعالیتی را از سیستم داشت. عدم وجود پاور کامپیوتر در کامیوتر مثل نبود بنزین برای یک ماشین است. این موارد اهمیت وجود منبع تغذیه را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

منبع تغذیه چیست؟ سوالی است که ممکن است در ذهن شما پیش آمده باشد. به طور کل منبع تغذیه کامپیوتر نقش و عملکرد بسیار تاثیرگذاری در یک سیستم الکترونیکی دارد. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از برندها و شرکت‌های فعال در زمینه تولید محصولات الکترونیکی، از بهترین نمونه‌های موجود منبع تغذیه در بازار استفاده کنند. به همین دلیل در بسیاری از کامپیوترهای تولید شده توسط شرکت ایسوس، می‌توان سرعت پردازش اطلاعات و عملکرد سریع را به دلیل وجود منبع تغذیه‌ای مناسب دانست. اهمیت این موضوع به حدی است که بسیاری از شرکت‌های تولید کننده محصولات الکترونیکی، اقدام به تولید قطعاتی مانند منبع تغذیه کامپیوتر نیز شده‌اند. یک مثال معروف در این زمینه، حضور و فعالیت قوی شرکت ایسوس در زمینه طراحی و تولید کامپیوتر و همچنین منبع تغذیه کامپیوتر است. طراحی دقیق و اثرگذاری بالای این پاورها باعث تبدیل شدن کامپیوترهای ایسوس به یکی از بهترین‌ها در بازار است.

اگر بخواهیم به یک توضیح کلی در زمینه منبع تغذیه کامپیوتر برسیم، بهتر است کمی درباره ماهیت کلی منبع تغذیه و شاخه‌های متفاوت و کاربردی این قطعه الکترونیکی اشاره کرد. منبع تغذیه یا همان پاور تنها در کامپیوتر وجود ندارد. بسیاری از محصولات الکترونیکی قوی با راندمان کار بالا، نیاز به یک قطعه الکترونیکی قوی برای تامین انرژی دارند. به همین دلیل می‌توان منبع تغذیه را به دیگر شاخه‌ها نیز تقسیم کرد. یکی از این موارد منبع تغذیه متغیر یا به زبانی تخصصی‌تر سوییچینگ است. این منبع تغذیه عملکرد قوی تر نسبت به منبع تغذیه کامپیوتر دارد و در دستگاه‌های قوی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نمونه از پاورها توان و اندازه بزرگتری دارند. جدا از این موارد، از نظر قیمت و وجود آن‌ها در بازار، می‌توانید از شرکت یا فروشگاه‌هایی مانند فروشگاه انلاین نشت آپ نیز خریداری کنید.

یکی دیگر از نمونه‌های منبع تغذیه، منبع تغذیه ماینینگ است. این منبع تغذیه نیز نسبت به عملکرد اجرایی تا حدود بسیار زیادی شبیه به پاور کامپیوتر است. از نظر میزان عملکرد این دو نمونه نسبت به یک دیگر تفاوت دارند. استفاده منبع تغذیه ماینینگ کمتر از منبع تغذیه کامپیوتر است. از این محصول برای سیستم‌های بزرگ به منظور استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه بحث‌های ارزهای دیجیتال بسیار قوت گرفته و این موضوع دلیلی شد تا بسیاری از ماینرها اقدام به استفاده از پاوری مناسب برای ماینینگ کنند. از نظر خرید این قبیل قطعات می‌توانید به فروشگاه آنلاین نشت آپ نیز مراجعه کنید.

و در آخر یکی از پرکاربردترین نمونه‌های کاربردی پاور، منبع تغذیه کامپیوتر است. منبع تغذیه کامپیوتر نسبت به سایر نمونه‌ها از عملکرد و فعالیت بسیار بیشتری برخوردار است. همچنین اهمیت وجود پاور کامپیوتر به مانند وجود پاور در سیستم استخراج ارزهای دیجیتال و سیستم‌های بزرگ است. منبع تغذیه کامپیوتر یا همان پاور کامپیوتر وظیفه فراهم کردن انرژی برای قطعات یک سیستم را برعهده دارد. بسیاری از قطعات مانند مادربرد و سی پی یو به انرژی احتیاج دارند. این قطعه الکترونیکی، انرژی الکتریکی را برای سایر قطعات فراهم می‌کند. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر درباره عملکرد کلی منبع تغذیه کامپیوتر صحبت کنیم، می‌توانیم در ابتدا به فرایند تبدیل انرژی توسط این قطعه صحبت کنیم. پاور کامپیوتر انرژی یا همان جریان متناوب را دریافت می‌کند. پس از ذخیره این انرژی در خازن و انجام فرایند‌های تبدیل، این انرژی به جریان مستقیم یا همان انرژی الکتریکی موردنیاز قطعات یک سیستم تبدیل می‌شود.

اما این همه ماجرا نیست. منبع تغذیه کامپیوتر عملکرد و مشخصه‌های گوناگونی دارد. همین موارد از دلایلی است که این قطعه الکترونیکی را به یکی از تاثیرگذارترین و درعین حال مهم‌ترین اجزای موجود در یک سیستم تبدیل می‌کند. این موضوع را نباید فراموش کرد که برای خرید و یا انتخاب یک منبع تغذیه کامپیوتر باید به موارد متعددی توجه داشته باشید تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید. عدم دانش کافی در این زمینه باعث بروز مشکلات بسیار زیادی برای کامپیوتر شما خواهد شد. به همین دلیل بهتر است موارد متعددی را قبل از خرید در نظر داشته باشید تا بتوانید به انتخابی هوشمندانه‌ای برسید.

نکات مربوط به راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر را از دست ندهید:

هدف اصلی این مقاله پرداختن به چند سری نکات کلی مربوط به منبع تغذیه کامپیوتر است. راهنماهای موجود در این زمینه دید شما را برای خرید بازتر خواهد کرد. همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد، منبع تغذیه کامپیوتر یا همان پاور برای این که عملکرد مناسبی داشته باشد باید بر اساس مشخصه‌های کلی یک کامپیوتر انتخاب شود. همانطور که می‌دانید برای پاور کامپیوتر مانند سایر قطعات الکترونیکی موجود در بازار، نمونه‌های بسیار زیادی وجود دارد. منظور ما از نمونه‌های متفاوت، وجود برند و کمپانی‌های شاخص و زیاد در این زمینه است. هر کدام از این کمپانی‌ها چند ده نمونه منبع تغذیه کامپیوتر طراحی و روانه بازارها کرده‌اند. این موضوع موجب سردرگمی شما خواهد شد. برای این که بتوانید به انتخاب‌های مناسبی دست پیدا کنید، باید در ابتدا به کامپیوتر خود نگاه بیندازید.

اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر به این موضوع اشاره کنیم، می‌توان در ابتدا از قطعات موجود در کامپیوتر شروع کرد. هر کامپیوتر بر اساس عملکرد خود، قطعات مشخصی برای آن درنظر گرفته می‌شود. منبع تغذیه کامپیوتر نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل باید در ابتدا سعی کنید شناختی کلی از سیستم خود داشته باشید تا یک نمونه مناسب را برای سیستم هود انتخاب کنید. به عنوان مثال انتخاب یک منبع تغذیه ضعیف برای یک سیستم گیمینگ، در آینده مشکلات بسیار زیادی برای شما پیش خواهد آورد. با خود می‌پرسید چه مشکلاتی؟ پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر ر از دست ندهید.

همانطور که در چند خط پیش مطالعه کردید، شناسایی قطعات موجود در یک سیستم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به عنوان مثال در یک سیستم گیمینگ که مادربردی بسیار قوی به همراه سی پی یو با میزان فعالیت بالا دارد، استفاده از یک منبع تغذیه کامپیوتر ضعیف نمی‌تواند انتخابی هوشمندانه باشد. توان پایین منبع تغذیه و دیگر مشخصه‌های موجود ردر پاور، باعث بروز آسیب به دیگر قسمت‌های فعال یک سیستم الکترونیکی خواهد زد. به عنوان مثال مادربرد جزو آن دسته از قطعاتی است که به میزان بسیار زیادی در عملکرد کلی یک سیستم تاثیرگذار است. انرژی لازم برای پردازش اطلاعات توسط مادربرد، به وسیله پاور کامپیوتر انجام خواهد شد. حال تصور کنید منبع تغذیه‌ای که از عملکرد و توان کافی برخوردار نباشد. به مرور زمان باعث تضعیف مادربرد و دیگر قطعات وابسته خواهد شد. این موضوع در دراز مدت باعث می‌شود بعضی از قطعات بسوزند.

سوختن قطعات و اقدام برای خریداری آن‌ها خود نیازمند تلاش‌های بسیار زیادی است. همین مورد به تنهایی وقت و هزینه‌ای بسیار زیاد را از فرد می‌گیرد. به همین دلیل سعی کنید منبع تغذیه کامپیوتری خریداری کنید که متناسب با سیستم شما باشد. پاور کامپیوتر معمولی بیشتر برای سیستم‌های خانگی و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اطلاعاتی مانند راهنمای خرید منبع تغذیه و سایر اطلاعات مربوط به این نمونه از پاورها را می‌توانید از طریق سایت نشت آپ نیز پیگیری کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید نسبت به انتخاب یک منبع تغذیه کامپیوتر به آن توجه داشته باشید، توان است. توان یک پاور عاملی است که یک نمونه را نسبت به سایرین متمایز خواهد کرد. حتما سعی کنید از منبع تغذیه کامپیوتری استفاده کنید که از نظر عملکرد به میزان بسیار ریادی شبیه به مشخصه‌های اصلی کامپیوتر شما باشد. به زبانی ساده‌تر منبع تغذیه کامپیوتر بر اساس نیاز سیستم فعالیت خواهد کرد. اگر بخواهیم درباره توان به شما توضیح دهیم، می‌توانیم به میزان عملکرد و انرژی تامین شده توسط پاور اشاره کرد که برای مادربرد، سی پی یو، رم و دیگر قطعات موجود در یک سیستم فراهم می‌کند. توان موردنیاز قطعات موجود در یک سیستم همگی بر روی قطعات وجود دارند. بر اساس توان موردنیاز کامپیوتر باید یک منبع تغذیه مناسب تهیه کنید.

موضوعی که باید درباره توان در راهنمای خرید منبع تغذیه به آن اشاره کنیم، بالاتر بودن نسبی توان پاور نسبت به کامپیوتر است. این عامل توسط بسیاری از منتقدین رد و توسط طیف دیگری از متخصصین تایید شده است. بالاتر بودن توان پاور کامپیوتر این دسترسی و فضا برای پاور فراهم می‌شود تا به راحتی انرژی را برای قطعات موجود در سیستم فراهم کند. اختلاف 300 تا 400 واتی بین منبع تغذیه و کامپیوتر عملکرد را برای منبع تغذیه کامپیوتر را افزایش خواهد داد. به عنوان مثال اگر یک کامپیوتر با توان موردنیاز 400 وات دارید، استفاده از یک منبع تغذیه کامپیوتر با توان بیش از 700 وات یک انتخاب بسیار مناسب برای سیستم شما به حساب خواهد آمد. البته از این حد فراتر نروید، زیرا ظرفیت بالاتر منبع تغذیه کامپیوتر برای یک سیستم معمولی، جدا از هدر دادن هزینه، به مرور زمان باعث دیدن اجزای منبع تغذیه کامپیوتر خواهد شد.

شما در حال مطالعه مقاله راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر هستید. یکی دیگر از مواردی که باید قبل از خرید یک پاور کامپیوتر به آن توجه داشته باشید، موضوع عمر مفید این پاور است. هر قطعه کامپیوتری که در داخل سیستم الکترونیکی وجود دارد، در یک بازه زمانی مشخصی فعالیت می‌کند. منبع تغذیه کامپیوتر یکی از نمونه‌هایی است که در بازه مشخص شده‌ای می‌تواند فعالیت کند. بهتر است برای خرید یک پاور کامپیوتر به این موضوع توجه کنید تا در بلند مدت آسیبی به قطعات کامپیوتر وارد نشود.

بسیاری از متخصصین محصولات الکترونیکی بر این باور هستند که منبع تغذیه کامپیوتر باید حداقل عمری 70 هزار ساعته داشته باشد. در صورت کمتر بودن میزان فعالیت مفید پاور مدنظر شما، با صراحت می‌توان گفت آن پاور انتخابی مناسب برای سیستم شما نخواهد بود. پس از گذشت زمانی کوتاه فرسوده شده و حتی امکان آسیب به سایر قطعات مانند سی پی یو و مادربرد نیز وجود دارد.

در زمینه راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر می‌توان گفت که یک پاور مناسب برای استفاده در اکثر سیستم‌ها باید عمری بیش از 80 هزار ساعت داشته باشد تا جوابگوی نیازهای سایر قسمت‌های کامپیوتر باشد. همانطور که در ابتدا مقاله نیز به آن اشاره شد، منبع تغذیه کامپیوتر باید به حدی قوی و اصولی طراحی شده باشد تا به هیچ قطعه‌ای آسیب نرساند. جدا از این مورد این قطعه باید از نظر عملکردی به گونه‌ای باشد که سرعت اجرایی سایر قطعات را نیز بیشتر کند. این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که انرژی موردنیاز قطعات تامین شود. تامین انرژی موردنیاز قطعات تا حدود بسیار زیادی عوامل موثر در افزایش عملکرد سیستم را افزایش خواهد داد.

همین موضوع عاملی است تا بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه تولید منبع تغذیه کامپیوتر، بحث عمر مفید محصول خود را افزایش دهند. به همین دلیل در اکثر پاورهای کامپیوتر تولید شده توسط شرکت‌های پیشرو، عمر مفید حتی تا بیش از 100 هزار ساعت نیز برای پاور در نظر گرفته شده است. این عامل حداقل خیال کاربر را از دوام قطعه موردنظر خود برای خرید راحت می‌کند. حتما قبل از خرید منبع تغذیه کامپیوتر، به مشخصه عمر مفید توجه داشته باشید.

پس از مواردی مانند توان و عمر مفید، موضوعی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد، بحث ماژولار است که قصد داریم در راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر به آن اشاره کنیم. ممکن است تا به حال این کلمه را نشنیده باشید. بحث ماژولار یک عامل بسیار مهم در انتخاب منبع تغذیه کامپیوتر به حساب می‌آید. بسیاری از برندهای مطرح در زمینه طراحی و تولید منبع تغذیه کامپیوتر، سعی در لحاظ این عامل در پاور خود هستند. وجود ماژولار در پاور کامپیوتر، میزان عملکرد و دسترسی نسبت به منبع تغذیه کامپیوتر را افزایش می‌دهد.

اگر بخواهیم کمی تخصصی‌تر درباره ماژولار صحبت کنیم، می‌توانیم به نحوه قرارگیری کابل‌های برق و سایر سیم‌ و کابل‌های موجود در منبع تغذیه اشاره کرد. از آن جایی که در پاور خازن و قطعات بسیار مهمی وجود دارد که باید به یک‌دیگر مرتبط باشند، وجود ماژولار دسترسی و مشخص بودن نحوه قرارگیری کابل‌ها را برای ما آسان‌تر خواهد کرد. اکثر کابل‌های برق موجود در منبع تغذیه کامپیوتر باید دارای سوکت باشند. همچنین امکان جدا سازی سوکت و کابل‌ها از دیگر مواردی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور کل اگر یک منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار باشد، کابل‌های برق این منبع تغذیه دارای سوکت بوده و قابلیت جداسازی نیز دارند. پس حتما سعی کنید این مشخصه را در پاور موردنظر خود چک کنید.

در زمینه ماژولار می‌توانیم منبع تغذیه کامپیوتر را به سه دسته تقسیم کنیم. دسته اول منبع تغذیه فول ماژولار است. این نمونه از منبع تغذیه سوکت‌های جدا شدنی بر روی کابل‌های برق خود دارد. از نظر آرایش یا همان نحوه قرارگیری کابل‌های برق در این دسته از پاورهای کامپیوتر باید بگوییم ساختاری کاملا مشخص با چیدمانی صحیح از ویژگی‌های این نمونه از پاورها به حساب می‌آید. دسته دیگر منبع تغذیه نیمه ماژولار است. این شاخه از پاورهای کامپیوتر کمی از نظر نحوه قرارگیری کابل و وجود سوکت‌ها در سیستم تفاوت دارند.

البته این موضوع را به یاد داشته باشید که پاورهای نیمه ماژولار از نظر عملکرد کلی شباهت‌های بسیار زیادی با یک منبع تغذیه کامپیوتر فول ماژولار دارد. به عنوان مثال تمامی ساختارهای کابل یک پاور نیمه ماژولار با پاور فول ماژولار به یک شکل است. تنها تفاوت این موضوع این است که نمی‌توانید کابل‌های برق را از ساختار منبع تغذیه جدا کنید. به عنوان مثال منبع تغذیه کامپیوتر فول ماژولار این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا کابل‌هایی که مورد نیاز سیستم نیست را از پاور جدا کنند. این عامل در شکل قرارگیری کابل‌ها در کیس و منبع تغذیه نقش به سزایی دارد. این درحالی است که این امکان برای شما در منبع تغذیه کامپیوتر نیمه ماژولار وجود ندارد.

یک نمونه دیگر از پاورهای کامپیوتر، پاورهای غیر ماژولار هستند. این عامل در اکثر منبع تغذیه‌های معمولی وجود دارد. در واقع یک مشخصه‌ی کلی درباره پاورهای کامپیوتر غیر ماژولار وجود داشت که فکر کردیم بهتر است در راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر به آن اشاره کنیم. این موضوع عدم مشخص بودن نحوه قرارگیری کابل‌های موجود در پاور است. عدم وجود سوکت‌های مناسب و نامنظم قرار گرفتن آن‌ها در سیستم یک منبع تغذیه و کیس، از مشخصه‌های کلی پاور تغذیه غیر ماژولار است. البته این نمونه از پاورها فروش بیشتری برای سیستم‌های معمولی دارند. ارزان بودن این نمونه از پاورها دلیلی است که بسیاری از کاربران به سمت آن می‌کشاند. غافل از این که این نمونه از پاورها سرعت مدنظر کاربران را ندارد. در پاورهای غیر ماژولار امکان جداسازی کابل‌ها وجود ندارد. به همین دلیل، نامنظمی و عدم مشخص بودن محل قرارگیری کابل‌ها در سیستم باعث بروز مشکل خواهد شد.

پس حتما سعی کنید نسبت به خرید یک منبع تغذیه کامپیوتر به مشخصه ماژولار بودن توجه داشته باشید. این موضوع یک عامل بسیار تاثیرگذار در عملکرد منبع تغذیه کامپیوتر به حساب می‌آید.

یک مورد دیگر که ممکن است کمتر کسی درباره عوامل مهم برای خرید پاور کامپیوتر شنیده باشد، بحث وزن منبع تغذیه کامپیوتر است. به طور کل بسیاری از منتقدین در این زمینه دیدگاه‌های متفاوتی دارند. بعضی از این افراد بر این باورند که منبع تغذیه سبک، این امکان را برای سیستم فراهم می‌کند تا انتقال انرژی به دیگر قطعات سریع‌تر انجام شود. این درحالی است که منبع تغذیه کامپیوتر با داشتن پاورهای سنگین توانایی عملکرد مناسب را دارد. به نظر بسیاری از متخصصین دنیای محصولات الکترونیکی، سنگین‌تر بودن وزن پاور کامپیوتر نشان‌دهنده عملکرد و سرعت بالاتر این قطعه الکترونیکی در دریافت و انتقال یک منبع تغذیه کامپیوتر است. این موضوع می‌تواند برای شما کمی تناقض برانگیز باشد. دلیل این موضوع نیز این است که شما اکثرا مشخصه سرعت و وزن را دو عامل متفاوت نسبت به یک دیگر دیده‌اید. هرچه وزن سبک‌تر، سرعت بیشتر؛ درباره پاور کامپیوتر صدق نمی‌کند.

دلیل طرفداری ما نسبت به پاورهای کامپیوتر سنگین وزن، وجود قطعات کاربردی و مفید در این قبیل از قطعات است. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر به این موضوع اشاره کنیم، منبع تغذیه کامپیوترهای سنگین قطعات بیشتری نسبت به مثال‌های سبک‌تر دارند. به عنوان مثال یکی از این موارد خازن است. خازن همانطور که می‌دانید وظیفه ذخیره انرژی را برعهده دارد. در منبع تغذیه کامپیوتر سنگین تعداد خازن‌ها در ابتدا بیشتر از سایر پاورها است. جدا از بیشتر بودن تعداد، وجود خازن‌های نسل جدید در پاورهای سنگین وزن از عواملی است که این منبع تغذیه کامپیوتر را مناسب‌تر از منبع تغذیه سبک وزن می‌کند. جدا از این موارد وجود نسل جدید فن‌های کاربردی در این پاورها از دلایلی است که بسیاری از کاربران نسبت به آن بی‌خبر هستند. وجود فن به مانند آب بر روی آتش است.

هنگامی که منبع تغذیه کامپیوتر در بیشترین حالت مشغول به انجام وظایف خود هست، فن وارد عمل شده و با تهویه هوا از داغ کردن قطعات موجود در پاور جلوگیری می‌کند. این نمونه از فن‌ها به صورت هوشمند فعالیت می‌کنند. این به این معنی است، زمانی که دمای هوا از یک بازه مشخصی افزایش می‌یابد، فن به صورت خودکار فعالیت خود را آغاز می‌کند. این موضوع از عواملی است که جدا از افزایش میزان عملکرد منبع تغذیه کامپیوتر، بر افزایش عمر مفید پاور و سایر قطعات نیز تاثیر گذار است. پس حتما برای خرید یک منبع تغذیه کامپیوتر به موضوع وزن این پاور کامپیوتر توجه داشته باشید. بهتر است پاورهایی را انتخاب کنید که وزنی بیش از 3 کیلوگرم در ساختار خود دارند. می‌توانید این قبیل پاورها را از سایت نشت آپ خریداری کنید.

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم برای خرید منبع تغذیه کامپیوتر، توجه و اهمیت به میزان عملکرد کلی این قطعه الکترونیکی است. اگر بخواهیم واضح‌تر در این باره صحبت کنیم، می‌توانیم به کلمه راندمان اشاره کنیم. راندمان در واقع به میزان انرژی و عملکرد کلی منبع تغذیه کامپیوتر نسبت به انرژی دریافتی آن است. شاید بتوان مهم‌ترین عامل که باید در راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر به آن اشاره می‌شد، همین بحث راندمان باشد.اهمیت راندمان مصرف به حدی است که بسیاری از کمپانی‌های بزرگ که در زمینه تولید منبع تغذیه کامپیوتر فعالیت می‌کنند، این عامل را در ساختار کلی پاور خود تقویت کرده‌اند. راندمان مصرف انرژی در یک منبع تغذیه را باید قبل از خرید به آن توجه داشته باشید.

منبع تغذیه کامپیوتر در طیف‌های متفاوتی در زمینه راندمان وجود دارند. پیشنهاد ما به شما استفاده از منبع تغذیه‌ای است که بیش از 80 درصد راندمان مصرف انرژی داشته باشد. راندمان 80 درصدی مصرف انرژی در یک مادربرد به معنی میزان انرژی‌ای است که منبع تغذیه کامپیوتر از کل انرژی دریافتی خود برای انجام وظایف خود استفاده کرده است. هرچه میزان راندمان مصرف انرژی یک منبع تغذیه کامپیوتر بیشتر باشد، عملکرد دیگر قطعات موجود در یک سیستم روند افزایشی را نسبت به قبل تجربه خواهد کرد. راندمان مصرف انرژی یک مشخصه بسیار مهم برای انتخاب به حساب می‌آید. به همین دلیل بهتر است این موضوع را قبل از خرید درنظر بگیرید.

شرکت‌ها و کمپانی‌های فعال در زمینه تولید منبع تغذیه کامپیوتر به بحث راندمان مصرف انرژی توجه ویژه‌ای دارند. تولید پاورهای کامپیوتر با بیش از 80 درصد راندمان مصرف انرژی از دلایلی است که نشان‌دهنده عملکرد و فعالیت گسترده این محصولات است. با این حال طیف نه چندان کمی از منبع تغذیه کامپیوتر در بازار وجود دارد که دارای عملکرد راندمان مصرف انرژی کمتر از 80 درصد هستند. همین موضوع در بلند مدت نه تنها فقط مصرف انرژی را افزایش خواهد داد، بلکه باعث آسیب به سایر قطعات نیز وارد خواهد شد. بسیاری از پاورهای کامپیوتر موجود در بازار راندمان مصرف انرژی بالای 80 درصد دارند. به شما پیشنهاد می‌کنیم از این قبیل پاورها استفاده کنید.

کمپانی‌های فعال برای راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر :

در دنیای تکنولوژی شرکت‌های متعددی مشغول به کار هستند. هدف فعالیت این شرکت‌ها تولید برترین محصولات به منظور برند شدن است. جدا از این موارد شرکت‌های بسیار زیادی نیز در بازار بین المللی وجود دارند که در زمینه‌ی طراحی و تولید قطعات الکترونیکی فعالیت می‌کنند. فعالیت گسترده و عملکرد قوی قطعات دلیلی بر برند بودن شرکت‌های بسیار زیادی است. منبع تغذیه کامپیوتر نیز جزو آن دسته از قطعات الکترونیکی است که از اهمیت بسیار زیادی در یک سیستم الکترونیکی برخوردار است. به همین دلیل برای راهنمای خرید منبع تغذیه بهتر است چند نمونه شرکت‌های فعال در این زمینه را بشناسید. شناخت و خرید از این شرکت‌ها، تضمینی قوی بر کیفیت وعملکرد قطعه موردنظر شما خواهد بود.

از شرکت‌های فعال در زمینه تولید منبع تغذیه کامپیوتر می‌توان به شرکت‌هایی نظیر کمپانی گرین، سیلور استون، مسترلک، کولر مستر، انرمکس، سادیتا، کمپانی بزرگ و مشهور ایسوس، تسکو، ترمالتیک، گیم دیاس و . . . اشاره کرد. عملکرد سریع، راندمان مصرف انرژی بالا، عمر مفید و دیگر مشخصه‌های اصلی، از مواردی که این شرکت‌ها در تولید و طراحی پاورهای خود به آن توجه زیادی می‌کنند. شما نیز برای خرید و استفاده از یک پاور کامپیوتر باید حتما به این موارد توجه کنید. توان بالا را نیز فراموش نکنیم. بسیاری از پاورهای تولید شده توسط این شرکت‌ها اکثرا توان بالای 750 وات دارند. این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر بهتر و کاربردی بودن یک پاور نسبت به نمونه مشابه خود دارد.

البته این کمپانی‌ها پاورهای ساده و معمولی را نیز در دستور کار خود دارند. منبع تغذیه کامپیوتر نیز باید برای سیستم‌های معمولی نیز استفاده شود. به همین دلیل بهتر است از منبع تغذیه کامپیوتری استفاده کنید که از نظر عملکرد متناسب با سیستم کامپیوتر شما باشد. شناسایی عوامل و مشخصه‌های یک منبع تغذیه کامپیوتر به صورت دقیق، نقش به سزایی در داشتن یک انتخاب مناسب برای سیستم شما خواهد داشت. به همین دلیل بهتر است در مقاله راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر به چند نمونه از بهترین منبع تغذیه کامپیوتر موجود در بازار نیز توجه کنیم.

با دقت راهنمای خرید منبع تغذیه ایسوس را بخوانید:

 • توان 850 وات
 • طراحی بسیار زیبا
 • نورپردازی خیره‌کننده
 • مجهز به تعداد بسیار زیادی کانکتور

همانطور که در بخش کمپانی‌های فعال در زمینه تولید منبع تغذیه کامپیوتر به آن اشاره شد، کمپانی ایسوس یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید منبع تغذیه کامپیوتر به حساب می‌آید. سرعت بالا در ذخیره و انتقال انرژی، راندمان بالای مصرف انرژی، توان مناسب و عمر مفید بالا از ویژگی‌های اصلی منبع تغذیه کامپیوتر تولید شده توسط شرکت ایسوس است. یکی از محصولات شاخص شرکت ایسوس، منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار ایسوس مدل ROG –THOR-850P است. این منبع تغذیه تمامی مشخصه‌های لازم برای استفاده را دارد. البته این موضوع را نباید فراموش کنید که ابتدا باید سیستم خود را شناسایی کرده و سپس برای آن پاور مناسب انتخاب کنید. درباره منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار ایسوس مدل ROG –THOR-850P می‌توان در ابتدا به راندمان بالای آن اشاره کرد.

راندمان بالای 90 درصد یکی از ویژگی‌های بسیار مهم م منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار ایسوس مدل ROG –THOR-850P به حساب می‌آید. همانطور که در مقاله راهنمای خرید منبع تغذیه به آن اشاره شد، منبع تغذیه کامپیوتر باید راندمان بالای 80 درصد داشته باشد تا بتواند به عنوان یک منبع تغذیه مناسب برای یک سیستم شناخته شود. این پاور با راندمان بیش از 90 درصد از نظر سرعت و میزان انتقال انرژی به دیگر قطعات یک سیستم خیال شما را راحت خواهد کرد. در بسیاری از مواقع این امکان وجود دارد که راندمان مصرف انرژی منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار ایسوس مدل ROG –THOR-850P به 95 درصد نیز برسد که این عدد نشان‌دهنده قدرت بالای قطعات موجود در این منبع تغذیه کامپیوتر است.

فول ماژولار بودن یکی دیگر از ویژگی‌های مهم منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار ایسوس مدل ROG –THOR-850P به حساب می‌آید. به لطف فول ماژولار بودن این پاور، این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید به راحتی کابل و سوکت‌های غیرضروری را از منبع تغذیه جدا کنید. همچنین به لطف این مشخصه می‌توانید سر و سامان به ساختار کیس خود از نظر عدم استفاده از سیم‌های غیر ضروری دهید.

پس از این مورد، عمر مفید یکی دیگر از مشخصه‌های مثبت منبع تغذیه کامپیوتر مازولار ایسوس مدل ROG –THOR-850P به حساب می‌آید. یک خبر خوب درباره این منبع تغذیه، داشتن عمر مفید بیش از 80 هزار ساعت است. این به این معنی است که منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار ایسوس مدل ROG –THOR-850P استاندارد لازم برای استفاده در یک سیستم الکترونیکی را دارد.

با دقت راهنمای خرید منبع تغذیه ایسوس را بخوانید

کمی درباره راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون بدانید:

 • استفاده از خازن و مدار الکتریکی تولید شده توسط ژاپن
 • فن 139 میلیمتری
 • طراحی خاص
 • مقاومت بالا در برابر گرد و خاک

در قسمت برند و کمپانی‌های فعال در زمینه تولید منبع تغذیه کامپیوتر، نام شرکت سیلور استون نیز به چشم می‌خورد. این شرکت نیز در چند سال گذشته به یکی از برترین‌های جهان در شاخه تولید منبع تغذیه کامپیوتر تبدیل شده است. اگر علاقه مند به خرید یک منبع تغذیه کامپیوتر با توان و راندمان بالا هستید، ما به شما منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار سیلور استون مدل Strider Platinum SST-ST1000-PT پیشنهاد می‌کنیم. این منبع تغذیه کامپیوتر دارای ویژگی‌های متعددی است که سعی می‌کنیم به چند مورد آن اشاره کنیم.

یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های تاثیرگذار منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار سیلور استون مدل Strider Platinum SST-ST1000-PT، توان کلی این منبع تغذیه است. توان پاور نشان‌دهنده میزان عملکرد و فعالیت آن در یک کامپیوتر است. توان 1000 واتی این منبع تغذیه کامپیوتر برای سیستم‌های اداری و طراحی بسیار مناسب است. این موضوع را نباید فراموش کرد که توان منبع تغذیه موردنظر شما باید حداقل 300 وات بالاتر از توان موردنیاز قطعات سیستم شما باشد. به همین دلیل منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار سیلور استون مدل Strider Platinum SST-ST1000-PT یک انتخاب بسیار مناسب برای سیستم‌های طراحی و گرافیک به حساب می‌آید.

در اوسط مقاله راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر به آن اشاره شد، عمر مفید منبع تغذیه کامپیوتر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. حداقل عمر مفید برای یک پاور کامپیوتر، 80 هزار ساعت است. منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار سیلور استون مدل Strider Platinum SST-ST1000-PT با عمر مفید 100 هزار ساعته خود نشان‌دهنده دوام و عملکرد بسیار بالای پاور در سیستم است. راندمان مصرف انرژی نیز یکی از اصلی‌تریت مواردی است که در این منبع تغذیه کامپیوتر به آن توجه شده است. راندمان منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار سیلور استون مدل Strider Platinum SST-ST1000-PT همانند سایر پاورهای موجود در بازار راندمان متغیری دارد. نکته مثبت درباره این منبع تغذیه کامپیوتر، بالا بودن راندمان مصرفی انرژی بیشتر از حداقل راندمان برای یک پاور مناسب است. راندمان 89 تا 92 درصدی این منبع تغذیه عاملی مناسب برای انتخاب این قطعه الکترونیکی برای سیستم شما است.

فول ماژولار بودن منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Strider Platinum SST-ST1000-PT عاملی مناسب برای انتخاب می‌باشد. می‌توانید به راحتی کابل و سوکت‌های غیرضروری خود را حذف کرده و از موارد موردنیاز استفاده کنید. فرایند قیمت و خرید منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار سیلور استون مدل Strider Platinum SST-ST1000-PT را می‌توانید از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

کمی درباره راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون بدانید

منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار گیم دیاس مدل CYCLOPS X1-1200W-P:

 • فول ماژولار
 • توان بالای 1000 وات
 • نورپردازی زیبا
 • خازن‌های قوی و با کیفیت بالا

منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار گیم دیاس مدل CYCLOPS X1-1200W-P یکی دیگر از پاورهایی است که به شما پیشنهاد می‌کنیم. دلیل پیشنهاد ما برای استفاده از این منبع تغذیه کامپیوتر در ابتدا عملکرد بالا و قوی این پاور است. توان 1200 واتی نوید عملکرد و فعالیت قوی‌ای برای سیستم شما خواهد بود. می‌توانید از این پاور برای سیستم‌های گیمینگ و طراحی استفاده کنید و خیال خود را نسبت به تامین انرژی قطعات موجود در این سیستم راحت کنید. وجود فن خنک کنده FDB Silent یکی دیگر از ویژگی‌های مهم و کلی این منبع تغذیه کامپیوتر است که آن را نسبت به سایر نمونه‌های موجود در بازار جلو انداخته است.

راندمان مصرف انرژی نیز پایه ثابت انتخاب یک منبع تغذیه کامپیوتر است. در این زمینه منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار گیم دیاس مدل CYCLOPS X1-1200W-P نیز قوی ظاهر شده است. راندمان مصرف انرژی 92 درصدی این یک عامل بسیار مهم در برتر شناختن این منبع تغذیه نسبت به سایر موارد مشابه است. از طرفی منبع تغذیه کامپیوتر گیم دیاس مدل CYCLOPS X1-1200W-P فول ماژولار است. این مضووع دسترسی شما را به کابل‌ها و میزان استفاده آن‌ها افزایش خواهد داد. از نظر مشخصه‌های فیزیکی این منبع تغذیه کامپیوتر قوی عمل کرده است. وجود نور پردازی جذاب با قابلیت تنظیم Lighting Effect مشخصه‌ای است که در منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار گیم دیاس مدل CYCLOPS X1-1200W-P وجود دارد.

فرایند قیمت و خرید پاور کامپیوتر ماژولار گیم دیاس مدل CYCLOPS X1-1200W-P را می‌توانید از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار گیم دیاس مدل CYCLOPS X1-1200W-P

منبع تغذیه کامپیوتر آنتک مدل HCP-1300 Platinum:

 • عملکرد سریع
 • توان بالا
 • راندمان مصرف انرژی بسیار مناسب
 • عمر مفید 100 هزار ساعت

در زمینه برندهای فعال در شاخه منبع تغذیه کامپیوتر، شرکت آنتک از شهرت زیادی برخوردار نیست. این درحالی است که منبع تغذیه کامپیوتر آنتک مدل HCP-1300 Platinum توانسته یک سر و گردن بالاتر از سایر پاورهای تولید شده توسط شرکت‌های بزرگ مانند ایسوس و یا حتی سیلور استون باشد. توان یک منبع تغذیه، عاملی بسیار مهم برای انتخاب به حساب می‌آید. این عامل در این منبع تغذیه کامپیوتر یک مشخصه بسیار مثبت به حساب می‌آید. توان 1300 وات پاور آنتک مدل HCP Platinum به نوبه خود نسبت به بسیاری از پاورهای برتر بازار، قوی‌تر می‌باشد.

عمر مفید یکی از عواملی است که باید در انتخاب پاور کامپیوتر به آن توجه داشته باشید. همانطور که به صورت پیوسته به این موضوع اشاره شد، منبع تغذیه کامپیوتر باید حداقل عمری بیش از 80 هزار ساعت داشته باشد تا برای سیستم‌های الکترونیکی مانند کامپیوتر و یا ماینینگ مناسب باشد. منبع تغذیه کامپیوتر آنتک مدل HCP-1300 Platinum با عمر 100 هزار ساعتی خود به یک انتخاب بسیار مناسب برای سیستم شما تبدیل شده است.

راندمان مصرف انرژی منبع تغذیه کامپیوتر آنتک مدل HCP-1300 Platinum بیش از 90 درصد است. در بسیاری از موارد این عدد تا 95 درصد نیز صعود خواهد کرد. پس اگر می‌خواهید یک منبع تغذیه کامپیوتر مناسب با عملکرد و دوام بالا استفاده کنید، ما به شما منبع تغذیه کامپیوتر آنتک مدل HCP-1300 Platinum را پیشنهاد می‌کنیم. فرایند قیمت و خرید پاور کامپیوتر آنتک مدل HCP-1300 Platinum را می‌توانید از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

منبع تغذیه کامپیوتر آنتک مدل HCP-1300 Platinum

جمع بندی:

راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر و اطلاعات مربوط به این موضوع را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، منبع تغذیه کامپیوتر یکی از قطعات بسیار مهم در یک سیستم الکترونیکی به حساب می‌آید. انرژی لازم برای قطعات از طریق منبع تغذیه کامپیوتر تولید و به قسمت‌های موردنیاز ارسال می‌شود. به همین دلیل باید سعی کنید برای خرید یک منبع تغذیه کامپیوتر دقت و مشخصه‌های بسیار زیادی را درنظر بگیرید.

راندمان مصرف انرژی، توان، عمر مفید، وزن و . . . از مواردی است که باید در راهنما خرید منبع تغذیه کامپیوتر به آن اشاره می‌شد. فروشگاه آنلاین نشت آپ یکی از برترین فروشگاه‌های فعال در زمینه خرید محصولات و قطعات الکترونیکی است. می‌توانید فرایند قیمت و خرید برترین پاورهای موجود در بازار را از طریق فروشگاه آنلاین نشت آپ پیگیری کنید. در آخر از لطف و توجه شما عزیزان سپاسگذاریم. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در زمینه راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر با ما به اشتراک بگذارید. با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا