اخبار فناوری

راهنمای خرید مادربرد گیمینگ

راهنمای خرید مادربرد گیمینگ و اطلاعات مربوط به راهنمای خرید مادربرد گیمینگ را می‌توانید در این مقاله مطالعه کنید. امروزه در دنیای دیجیتال، محصولات متنوعی تولید و روانه بازار می‌شود. این محصولات با سرعت و عملکرد بسیار بالای خود انتخابی عالی برای استفاده تبدیل می‌شوند. خلاقیت در طراحی، استفاده از برترین قطعات مانند سی پی یو، پردازنده گرافیکی و . . . از دلایلی است که این محصولات در بهترین شکل ممکن تولید و روانه بازار می‌شوند. وجود این قطعات نقش کلیدی در موفقیت کلی محصول و درنهایت برند یک کمپانی است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در سایت نشت آپ به راهنمای خرید مادربرد گیمینگ و بررسی اطلاعات کلی درباره این قطعه الکترونیکی بپردازیم. وجود مادربرد در یک محصول الکترونیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین خاطر شرکت نشت آپ این امکان را برای شما فراهم کرده است تا برترین مادربردها را از این فروشگاه خریداری کنید.

قبل از راهنمای خرید مادربرد گیمینگ کمی درباره ماهیت مادربرد بدانیم :

یک سیستم الکترونیکی برای این که به یکی از برترین‌های خود در بازار تبدیل شود، نیازمند چند سری موارد کلی است. طراحی اصولی و مناسب یکی از این موارد است. از طرفی مشخصه‌های فنی را نیز نباید فراموش کرد. کاربرد گسترده محصول نیز یکی دیگر از عوامل موثر در بهترین شدن یک محصول یا یک برند در میان نمونه‌های مشابه است. وجود قطعات و اجزای مناسب را بسیاری از کاربران به عنوان مهم‌ترین گزینه برای برترین شدن یک سیستم و درنهایت محصول الکترونیکی می‌دانند. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌های بین المللی در زمینه تولید محصولات الکترونیکی اقدام به استفاده از بهترین قطعات الکترونیکی کنند. موضوعی که نباید فراموش کرد استفاده از برترین نمونه‌ها برای قطعات کاربردی یک محصول است. مادربرد یا همان بردمادر یکی از مهم‌ترین قطعات الکترونیکی به حساب می‌آید که تقریبا در اکثر محصولات الکترونیکی وجود دارد.

در لپ تاپ و کامپیوترهای خانگی وجود این محصول بیشتر از سایر موارد حس می‌شود. اگر بخواهیم به شما درباره راهنمای خرید مادربرد گیمینگ راهنمایی کنیم، در ابتدا بهتر است یک توضیح کلی و کلیدی درباره ماهیت مادربرد به شما ارایه دهیم. مادربرد یا بردمادر را بسیاری از متخصصین دنیای تکنولوژی پس از سی پی یو به عنوان مهم‌ترین قطعه الکترونیکی موجود یاد می‌کنند. قطعه‌ای که اهمیت انتخاب آن برای کاربران باید اهمیت زیادی داشته باشد. مادربرد یک نوع برد الکترونیکی است که اکثر قطعات موجود در یک سیستم بر روی آن پیاده می‌شوند. نکته‌ای که اهمیت به آن بیش از پیش حس می‌شود، وجود و برقراری ارتباط مادربرد با دیگر اجزای سیستم است. وجود یک مادربرد مناسب نقش به سزایی در اتحاد اجزای مختلف یک محصول الکترونیکی به منظور انجام عملکرد مناسب دارد.

از طرفی مادربرد یک قطعه الکترونیکی بسیار مهم در سیستم الکترونیکی است که وظایف و دستورات مربوط به هر قطعه را به آن ارسال می‌کند. این موضوع به میزان قابل توجهی در عملکرد کلی گوشی، تبلت، لپ تاپ و یا کامپیوتر شما تاثیرگذار است. به عنوان مثال به لطف مادربرد ارتباط میان اجزای مختلف یک سیستم الکترونیکی به وجود می‌آید. سی پی یو به رم متصل می‌شود و درصورت نیاز اطلاعات موردنیاز به آن ارسال می‌شود. اطلاعات از طریق مادربرد به پردازنده‌های گرافیکی ارسال شده و این اطلاعات به صورت داده‌های تصویری بر مانیتور ایجاد شده و برای کاربر به تصویر کشیده می‌شود.

از طرفی بسیاری از قطعات کاربردی یک سیستم الکترونیکی بر روی مادربرد وجود دارد. به عنوان مثال سی پی یو و رم، دو نمونه از قطعات الکترونیکی بسیار کاربردی در یک محصول، بر روی مادربرد پیاده می‌شود. مادربرد نیز اطلاعات موردنیاز این قطعات را پردازش و برای آن‌ها ارسال می‌کنند. این قطعات نیز پس از دریافت اطلاعات، از آن‌ها استفاده کرده و وظایف خود را انجام می‌دهند. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها برای داشتن یک محصول مناسب اقدام به استفاده از یک مادربرد مناسب و کاربردی می‌کنند. استفاده از یک مادربرد معمولی یا ضعیف، در بلند مدت آسیب‌های بسیار زیادی را به ساختار و درنهایت عملکرد محصول الکترونیکی شما وارد خواهد کرد.

راهنمای خرید مادربرد گیمینگ نیز جزو آن دسته از مواردی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید و می‌خواهید با کیفیت بسیار بالا بازی کنید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

نکاتی که باید قبل از راهنمای خرید مادربرد گیمینگ درباره مادربردها بدانید :

جدا از راهنمای خرید مادربرد گیمینگ و سایر مدل‌های مادربرد، دانستن چند سری اطلاعات کلی درباره مادربرد تاثیر بسیار زیادی در داشتن یک خرید مناسب دارد. به طور کل مادربردها نمونه‌های بسیار زیادی دارند اما دانستن موارد زیر کمک بسیار زیادی به شما در خرید می‌کند. این موارد عبارتند از:

 • نوع کلی مادربرد موردنظر خود را بشناسید. نوع کلی مادربرد به دو دسته تقسیم می‌شود. مادربرد برای کامپیوتر و مادربرد برای دسکتاپ از سری نمونه‌های کلی مادربرد است. پیش از این که بخواهید نسبت به خرید یک مادربرد اقدام کنید، بهتر است در ابتدا دستگاه خود را شناسایی کنید. بر اساس ساختار کلی سیستم موردنظر شما، انتخاب یک مادربرد مناسب نقش به سزایی دارد. به طور کل فرم‌های استاندارد یک مادربرد در شاخه‌های ATX، MicroATX و Mini-ITX می‌باشد. به طور کل برای راهنمای خرید مادربرد گیمینگ می‌توان استفاده از این قبیل فرم‌های کلی مادربرد را پیشنهاد کرد.
 • داشتن محافظ I/O یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید نسبت به خرید یک مادربرد آن را رعایت کید. به طور کل اکثر مادربردها دارای یک ساختار محافظتی معمولی هستند. این ساختارهای محافظتی به طور معمول از آسیب وارد شدن به یک مادربرد جلوگیری می‌کنند. اگر بخواهیم درباره راهنمای خرید مادربرد گیمینگ به شما در این زمینه پیشنهادی دهیم، استفاده از یک مادربرد گیمینگ به همراه I/O Shield را به شما توصیه می‌کنیم. این ساختار محافظتی به طور کل از ورود آسیب به بدنه و ساختار اجرایی مادربرد شما جلوگیری می‌کند. این ساختار محافظتی نیز از ورود آسیب به دلیل وجود پورت به درون مادربرد جلوگیری می‌کند. همین موضوع باعث افزایش عملکرد و جلوگیری از آسیب به ساختار کلی یک محصول الکترونیکی می‌شود.
 • چیپست را فراموش نکنید. چیپست یکی از موارد بسیار تاثیرگذار در ساختار کلی و اجرایی یک مادربرد به حساب می‌آید. به وسیله چیپست این امکان وجود دارد که به میزان قابل توجهی با دیگر بخش‌های یک سیستم الکترونیکی ارتباط برقرار کرده و داده‌های مربوط به آن‌ها را ارسال کنید. همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره کردیم، اکثر قطعات الکترونیکی را شرکت‌های بزرگ و بین المللی تولید و روانه بازار می‌کنند. همین موضوع درباره چیپست مادربرد نیز صدق می‌کنند. اکثر چیپست مادربردهای تولید شده در بازار توسط شرکت اینتل و ای ام دی تولید و بر روی مادربرد پیاده می‌شود. اکثر مادربردهای بزرگ و پیشرو در بازار بین المللی، تک چیپستی هستند. از طرفی این موضوع به میزان قابل توجهی در زمینه عملکرد یک محصول نیز تاثیر گذار است.

پیشنهاد ما در زمینه راهنمای خرید مادربرد گیمینگ این است که سعی کنید حتما مادربردی را خریداری کنید که یک چیپست داشته باشد. در ادامه برای انتخاب یک مادربرد مناسب سعی کنید از نمونه‌هایی استفاده کنید که از نظر فرم کلی و عملکرد تفاوت داشته باشند. اکثر مادربردهای گیمینگ که در بازار وجود دارند، از  نظر عملکرد و ساختار کلی از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار هستند. موضوعی که باید به آن توجه کنید.

 • حتما در انتخاب یک مادربرد مناسب، به سوکت مادربرد خود توجه کنید. این سوکت باید با سوکت پردازنده مرکزی شما یکی باشد. در صورت عدم تطابق نوع سوکت مادربرد با سوکت سی پی یو، امکان برقراری ارتباط و استفاده از آن سوکت وجود نخواهد داشت. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید یک مادربرد گیمینگ، به این موضوع توجه جدی داشته باشید. برترین سوکت‌های موجود در بازار در این زمینه، سوکت 2011 و سوکت 2066 می‌باشد. این دو نمونه سوکت با عملکرد و کاربرد مناسب خود بر روی بسیاری از مادربردهای برتر موجود در بازار وجود دارند. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از سی پی یوهای برتر در بازار مانند سی پی یو اینتل مدل Core i7-6950X Extreme Edition و سی پی یو اینتل مدل Corei9-7980EX Extreme Edition از این نمونه سوکت‌ها در ساختار خود استفاده کنند. همین موضوع باعث شده تا میزان کاربرد و عملکرد این دو سی پی یو افزایش پیدا کرده و برای طیف گسترده‌ای از مادربردها مناسب ظاهر شوند.
 • نوع و تعداد PCl Express از یکی دیگر از نکاتی است که باید قبل از خرید یک مادربرد به آن توجه داشته باشید. به طور کل این اسلات‌ها کارت‌های صوتی، تصویری و دیگر نمونه‌های موجود در مادربرد را دریافت می‌کنند. در واقع برای راهنمای خرید مادربرد گیمینگ توجه به این نکات اهمیت بسیار زیادی دارد. دلیل آن نیز مشخص است. به لطف این نمونه اسلات‌ها میزان عملکرد و فعالیت یک مادربرد با دیگر نمونه‌ها تفاوت خواهد شد.

در کل اسلات‌های PCI به چند دسته تقسیم می‌شوند. این چند دسته مانند اسلات PCI x16، PCI x8، PCI x4، PCI x1 از نمونه اسلات‌هایی هستند که بهتر است برای خرید یک مادربرد گیمینگ به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. در کل x به چندین موضوع اشاره می‌کند. اولین موضوع اندازه یک اسلات است. از طرفی پهنای باند اسلات نیز یکی دیگر از مواردی است که به لطف x موردنظر تعریف می‌شود. نمونه‌های مختلفی از این اسلات‌ها بر روی یک مادربرد وجود دارد که بسته به نیاز مخاطب و عملکرد مادربرد می‌تواند متفاوت باشد. هرچه اندازه یک اسلات بلندتر باشد، میزان x آن نیز بزرگتر است.

 • SLI و CrossFire دو موضوع بسیار مهمی است که از نظر عملکرد بر روی یک مادربرد تاثیر مستقیم دارد. به طور کل اگر علاقه مند به داشتن یک مادربرد مناسب برای گیمینگ هستید، باید حتما به این دو موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید. به همین دلیل در راهنمای خرید مادربرد گیمینگ به این موضوع خواهیم پرداخت. این دو موضوع به طور کل به یک مفهوم خاص اشاره می‌کنند.

به طور کل این دو مفهوم به میزان توانایی یک مادربرد در پردازش و پذیرش کارت‌های گرافیکی و درعین حال فعالیت گسترده و بیشتر در این زمینه به حساب می‌آید. دلیل این که گفتیم این دو موضوع در راهنمای خرید مادربرد گیمینگ بسیار اهمیت دارند، تاثیر بسیار بالای آن‌ها است. به طور کل اگر می‌خواهید از نظر گرافیکی تجربه بسیار خوبی از بازی خود داشته باشید، سعی کنید از این دو نمونه کارت حتما در مادربرد خود داشته باشید. این به این معنی است که مادربردی را تهیه کنید که در ساختار خود SLI و CrossFire داشته باشد.

 • نوع هدرهای USB در یک مادربرد را حتما در نظر داشته باشید. این مدل از USBها به طور کل با ساختار خود توانسته‌اند به میزان بسیار زیادی در زمینه اتصال با ساختار سیم‌های شاسی در کیس نقش اساسی دارد. به طور کل هدرهای USB در مادربردها به چندین نمونه تقسیم می‌شوند. USB 3.0، 0، USB 3.1 از مواردی است که در اکثر مادربردها می‌توانید آن را پیدا کنید. این موضوع در زمینه مادربردهای گیمینگ بسیار مهم و حیاتی است. اگر علاقه مند به خرید یک مادربرد گیمینگ مناسب هستید، حتما سعی کنید از این هدر USB ها در ساختار مادربرد موردنظر شما وجود داشته باشد.
 • Serial ATA یا همان SATA جزو آن دسته از میانجی بین دستگاه‌های مصرف کننده و دستگاه کامپیوتر است. SATA یک استاندارد بر پایه IDE است که از سال 2001 توانسته به بازار عرضه شود. این استاندارد برای اتصال دستگاه‌های مصرف کننده وجود دارد. به طور کل اگر بخواهیم در زمینه اتصال بین دستگاه‌های مصرف کننده و دستگاه‌های اصلی یعنی کامپیوتر صحبت کنیم، وجود استاتدارد SATA بسیار مهم و تاثیرگذار است. این استاندارد در زمینه اتصال هارد درایو و درایوهای نوری با کامپیوتر فعالیت می‌کند. به لطف وجود این استاندارد، می‌توانید به سرعت بسیار زیادی نسبت به استاندارد قبلی داده‌ها و اطلاعات را ذخیره کند. در راهنمای خرید مادربرد گیمینگ حتما سعی کنید به وجود این استاندارد حتما توجه بسیار زیادی داشته باشید. به طور کل در اکثر مادربردهای گیمینگ این استاندارد وجود دارد.
 • وجود فن یکی دیگر از مواردی است که حتما باید در انتخاب یک مادربرد گیمینگ به آن توجه داشته باشید. مادربرد گیمینگ جزو یکی از مادربردهای قوی است که داشتن قطعاتی که بر آسیب رسیدن به دیگر اجزای مادربرد جلوگیری کند، بسیار مهم و تاثیرگذار است. به همین دلیل در اکثر مادربردهای گیمینگ، فن وجود دارد. این فن با میزان عملکرد بالای خود می‌تواند میزان عملکرد مادربرد را افزایش دهد. PWM Fan Header یک عامل بسیار مهم است که عملکرد فن را کنترل کرده و میزان سرعت آن را مدیریت می‌کند. به لطف وجود این هدر خیالتان از عملکرد مادربرد راحت می‌شود.

چند نمونه از برترین‌های مادربرد گیمینگ را بهتر بشناسیم :

سعی شد به طور کل درباره راهنمای خرید مادربرد گیمینگ در این زمینه اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. برای خرید یک مادربرد گیمینگ حتما باید نسبت به مشخصات فنی و عملکرد این محصول کاملا توجه داشته باشید. مادربرد جزو آن دسته از محصولاتی است که از نظر عملکرد، نقش به سزایی در عملکرد کلی سیستم الکترونیکی دارد.

از طریق سایت نشت آپ این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید به راحتی بهترین مادربرد گیمینگ موجود در بازار را خریداری کنید. در این سایت راهنمای خرید مادربرد گیمینگ موردنظر شما نیز وجود دارد اما سعی بر این شد تا چند سری اطلاعات کلی درباره عملکرد و مشخصه‌های کلی مادربردهای برتر گیمینگ برای شما ارایه شود. ادامه مقاله مربوط به راهنمای خرید مادربرد گیمینگ را از دست ندهید.

مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل B450 GAMING PLUS :

مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل B450M GAMING PLUS یکی از محصولات مناسب تولید شده توسط شرکت بزرگ و بین المللی ام اس آی است. این شرکت با عملکرد مناسب خود در زمینه تولید مادربرد گیمینگ، به یکی از انتخاب‌های بسیار مناسب در بازارهای بین المللی تبدیل شده است. بسیاری از کاربرانی که از این مادربرد استفاده کرده‌اند، رضایت خود را اعلام کرده‌اند.

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این مادربرد، بایوس آن است. اگر بخواهیم یک نکته دیگر درباره راهنمای خرید مادربرد گیمینگ به شما ارایه دهیم، بایوس یکی دیگر از این موارد است. نقش بایوس در ساختار یک مادربرد بسیار حیاتی و مهم است. بایوس از تجهیزات موجود در یک سیستم الکترونیکی محافظت کرده و درصورت بروز هر گونه مشکلی، با اخطار به مادربورد و سی پی یو، از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری می‌کند. بایوس مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل B450M GAMING PLUS از نوع Click BIOS 5 است که به میزان قابل توجهی در عملکرد این قطعه الکترونیکی تاثیر به سزایی داشته است.

اسلات‌های متنوعی نیز در این مادربرد قرار گرفته است. همانطور که در ابتدای راهنمای خرید مادربرد گیمینگ به آن اشاره کردیم، اسلات‌ها نقش به سزایی در افزایش عملکرد مادربرد و دیگر اجزای سیستم دارند. اسلات‌های موجود در مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل B450M GAMING PLUS شامل 3 عدد اسلات PCIe 2.0 x1، یک عدد اسلات PCIe 2.0 x16، دو عدد اسلات PCIe 3.0 x16 می‌باشد.

از سایر ویژگی‌ و مشخصات کلی مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل B450M GAMING PLUS می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجهز به سیستم صوتی Audio Boost 4 with Nahimic
 • کاهش زمان تاخیر ماژولهای حافظه در ولتاژهای ثابت
 • استفاده از نسل دوم پورت‌های قوی USB 3.1 Type-A
 • اجزای سخت افزاری قوی و کاربردی
 • ابعاد کوچک اما متناسب

می‌توانید از طریق سایت نشت آپ راهنمای خرید مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل B450M GAMING PLUS و فرایند خرید آن را پیگیری کنید.

مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل B450 GAMING PLUS : 

مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG STRIX Z270G GAMING :

 • قابلیت شبکه، بلوتوث و وایفای
 • دارای دو عدد کانکتور پرسرعت
 • پشتیبانی از 64 گیگابایت رم از نوع DDR4
 • سرعت پردازش بسیار بالا
 • قیمت مناسب

ب طور کل مادربردهای تولید شده توسط شرکت ایسوس از عملکرد بسیار مناسب و سرعت پردازش بالایی برخوردار است. مادربرد گیمینگ ایسوس مدل ROS STRIX Z270 GAMING نیز از این قاعده مستثنی نیست. این محصول با طراحی بسیار مناسب خود و وجود اسلات‌های کافی می‌تواند به میزان بسیار زیادی نیاز شما را از داشتن یک مادربرد گیمینگ مناسب برطرف کند. در راهنمای خرید مادربرد گیمینگ که توسط سایر سایت‌های بین المللی تولید و ارایه شده، نام این مادربرد نیز در لیست برترین‌ها دیده می‌شود. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم مادربرد گیمینگ ایسوس مدل ROS STRIX Z270 GAMING وجود دو عدد کانکتور پرسرعت است. وجود این دو کانکتور نقش به سزایی در افزایش عملکرد مادربرد و درنهایت سرعت کلی سیستم شما شده است. این دو کانکتور از نوع کانکتور پرسرعت M.2 بوده که از نظر سرعت این مادربرد را پرسرعت‌تر از سایر نمونه‌های موجود در بازار کرده است.

همانطور که در نمونه اول ارایه شده اشاره شد، وجود بایوس یکی از نکات و موارد بسیار مهم برای یک مادربرد به حساب می‌آید. به لطف بایوس امنیت قطعات مادربرد و سایر نوارد موجود در یک سیستم از آسیب دیدگی در امان خواهد بود. می‌توانید به راحتی با وجود یک بایوس مطمین در مادربرد، خیال خود  را از عدم بروز مشکل برای قطعات مادربرد راحت کنید. در مادربردهای تولید شده توسط شرکت ایسوس سعی شده از یک نوع مادربرد مشخص استفاده شود. مادربرد گیمینگ ایسوس مدل ROS STRIX Z270 GAMING با توجه به عملکرد بیشتر و سرعت بالاتر خود، از نوع پیشرفته تری از بایوس استفاده می‌کند. بایوس موجود در این مادربرد از نوع Flash Rom 128 است که از نظر عملکرد و فعالیت، مادربرد گیمینگ ایسوس مدل ROS STRIX Z270 GAMING را جلوتر از سایر نمونه‌های مشابه موجود در بازار انداخته است.

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد، وجود پورت‌های پرسرعت یک عامل بسیار تاثیرگذار در افزایش عملکرد یک محصول است. در مادربرد گیمینگ ایسوس مدل ROS STRIX Z270 GAMING دو عدد پورت USB 2.0، چهار عدد پورت USB 3.0، دو عدد نیز پورت USB3.1 وجود دارد. همانطور که در سایت نشت آپ و در راهنمای خرید مادربرد گیمینگ به آن اشاره شد، این نمونه از پورت‌ها به میزان بسیار زیادی سرعت پردازش اطلاعات توسط مادربرد را افزایش خواهد داد. در کل این مادربرد از نظر عملکرد توانسته رضایت کاربران را جلب کند. از مادربرد گیمینگ ایسوس مدل ROS STRIX Z270 GAMING می‌توانید برای گیم و طراحی‌های گرافیکی به راحتی استفاده کنید.

از دیگر ویژگی‌های مادربرد گیمینگ ایسوس مدل ROS STRIX Z270 GAMING می‌توان به صورت لیست وار به موارد زیر اشاره کرد:

 

مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG STRIX Z270G GAMING :

https://nashtup.com/index.aspx?Product=%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-ROG-STRIX-Z270G-GAMING

مادربرد کامپیوتر بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1 :

 • ابعاد کوچک و کاربردی
 • کیفیت و سرعت پردازش بالا
 • دارای چیپست Z97
 • پشتیبانی از 32 گیگابایت رم DDR3

در کل شرکت بایواستار جزو آن دسته از شرکت‌هایی است که در زمینه تولید قطعات الکترونیکی مانند مادربرد قوی عمل کرده است. همین موضوع دلیلی است که باعث شده مادربرد گیمینگ بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1 به یکی از مادربردهای برتر این شرکت در زمینه مادربردهای گیمینگ تبدیل شده است. اگر بخواهیم در ابتدا به یکی از ویژگی‌های این مادربرد اشاره کنیم، می‌توان به وجود تکنولوژی‌های متنوع در آن اشاره کرد. یکی از برترین تکنولوژی‎‎‌های موجود در مادربرد گیمینگ بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1، وجود تکنولوژی Hi-Fi 3D است. این تکنولوژی در زمینه پردازش اطلاعات و داده‌های شنیداری به لطف شبیه سازی صدای انسان توانسته بسیار قوی عمل کند. به لطف این تکنولوژی صدای  پردازش شده توسط این مادربرد از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایر مادربردهای تولید شده قابل رقابت با این محصول است.

در زمینه پردازش داده‌های گرافیکی و شنیداری، شرکت بایواستار در این مدل مادربرد سنگ تمام گذاشته است. درباره تکنولوژی پردازش داده‌های شنیداری در این مادربرد توضیح دادیم. بهتر است به سراغ داده‌های گرافیکی برویم. از آن جایی که در پردازش داده‌های گرافیکی باید از برترین تکنولوژی‌ها استفاده شود. طراحان مادربرد گیمینگ بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1، از سیستم ATI CrossFireX استفاده کرده‌اند. این سیستم نقش مستقیمی در پردازش داده‌های گرافیکی در یک سیستم کرده است. به عنوان مثال به لطف این سیستم داده‌هی گرافیکی بهتر پردازش شده و همین موضوع تاثیر مستقیمی در افزایش میزان کیفیت و انتقال داده‌ها برای کاربران در حین استفاده از محصول الکترونیکی مانند کامپیوتر یا لپ تاپ می‌شود. در راهنمای خرید مادربرد گیمینگ اشاره به این موارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به این موضوعات در خرید یک مادربرد دقت کنید.

بایوس و نرم افزار موجود در یک مادربرد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این زمینه برای مادربرد گیمینگ بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1 خدمت شما اطلاعاتی ارایه دهیم. همانطور که در دو نمونه بالا نیز به آن اشاره شد، وجود بایوس نقش بسیار مهمی در انتخاب یک مادربرد دارد. به همین دلیل در این مادربرد نیز از بایوس بسیار مناسبی استفاده شده است که به میزان بسیار زیادی مقاومت قطعات مادربرد و سیستم را از آسیب دیدگی افزایش داده است. همچنین این محصول از نظر عملکرد به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است. در مادربرد گیمینگ بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1 علاوه بر وجود بایوس، UEFI نبز وجود دارد که عملکرد این مادربرد را بیشتر و بهتر از نمونه‌های قبلی خواهد کرد.

اتصالات موجود در یک مادربرد از عواملی است که میزان عملکرد آن را نسبت به دیگر نمونه‌های مشابه متمایز خواهد کرد. همچنین موضوعی که جالب توجه است، وجود اتصالات، سرعت فعالیت مادربرد را افزایش خواهد داد. از آن جایی که مادربرد گیمینگ بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1، یک مادربرد گیمینگ است، وجود اتصالات مناسب بیش از پیش مورد نیاز است. این مادربرد در زمینه اتصالات بسیار قوی و کاربردی عمل کرده است. تعداد پورت‌های موجود در این مادربرد به حدی کافی است که حداقل نیازهای کاربر از یک مادربرد گیمینگ را فراهم خواهد کرد. همچنین از نظر عملکرد نیز سرعت پردازش اطلاعات به لطف اتصالات مناسب افزایش پیدا خواهد کرد و این یک موضوع کاملا مشخص است.

وجود 4 عدد پورت USB 3.0، 2 عدد پورت USB 3.1، پورت DVI، HDMI و 2 عدد پورت LAN نشان‌دهنده کاربرد و فعالیت بسیار بالای این مادربرد است. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از محصولات موجود در بازار از نظر عملکرد، نسبت به مادربرد گیمینگ بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1 از کیفیت و سرعت پردازش کمتری برخوردار باشند. دوباره به مبحث کیفیت صدا برمیگردیم. پردازش داده‌های صوتی و گرافیکی جزو مواردی است که در هر ر اهنمای خرید مادربرد گیمینگ به آن اشاره خواهد شد. به همین دلیل بهتر است درباره این دو موضوع کمی توضیح بیشتری دهیم. وجود جک‌های 3.5 میلی متری از دلایلی است که مادربرد گیمینگ بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1 در زمینه پردازش داده‌های صوتی قوی عمل کرده است. این موضوع یک عامل بسیار موثر در پردازش سیستم صوتی شما است. 5 عدد جک 3.5 میلی متری در این مادربرد وجود دارد.

به طور کل اگر بخواهیم از دیگر ویژگی‌های مادربرد گیمینگ بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1 اشاره کنیم، می‌توانیم موارد زیر را لیست کنیم:

 

مادربرد کامپیوتر بایواستار مدل GAMING Z97X Ver. 5.1 :

مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS :

 • دارای DDR4 Boost که حافظه خود را افزایش می‌دهد
 • وجود EZ Debug LED که عیب یابی مادربرد را به راحت‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهد.
 • سرعت پردازش بسیار بالا
 • طراحی مناسب

این مادربرد یکی دیگر از برترین‌های شرکت ام اس آی به حساب می‌آید. مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS با عملکرد و کیفیت بسیار بالای خود به یکی از برترین انتخاب‌های کاربران تبدیل شده است. این محصول از نظر اتصالات و بایوس به حدی قوی است که از نظر پردازش اطلاعات، سرعت بیشتر و عملکرد بهتری در مقایسه با نمونه‌های مشابه موجود در بازار دارد. از نظر بایوس نیز مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS توانسته از نمونه‌ای بسیار کاربردی استفاده کند تا از بروز آسیب به قطعات مادربرد و سیستم جاوگیری کند. در راهنمای خرید مادربرد گیمینگ ، توجه به این موضوع بسیار مهم و ضروری است.

یکی از نکات جالب درباره این مادربرد سیستم نورپردازی آن است. نورپردازی مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS دارای هفت رنگ قابل تغییر است. همین موضوع جلوه بسیار زیبایی به این مادربرد و سیستم گرافیکی آن داده است. این مادربرد با داشتن کارت صدای Realtek ALC892 یک سیستم بسیار مناسب برای کیفیت صدا و همچنین ضبط صدا با برترین کیفیت به حساب می‌آید. نسبت سیگنل صدای خروجی استریو این کارت صدا 120 دسی بل برای پخش صدا و 113 دسی‌بل برای  ضبط صدا است.

وجود چندین کارت گرافیکی در قالب یک فناوری از ویژگی‌های مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS است. این موضوع به میزان بسیار زیادی در پردازش داده‌های گرافیکی قوی عمل کرده است. این مادربرد از قابلیت MULTI-GPU برخوردار است. همین موضوع اسلات فولادی PCI-E از فناوری 3Way AMD Crossfire پشتیبانی می‌کند. این موضوع به میزان قابل توجهی در پردازش داده‌های گرافیکی قوی عمل کرده است.

بایوس یکی از مواردی است که در راهنمای خرید مادربرد گیمینگ به آن به تکرار اشاره کرده‌ایم. وجود این عامل به میزان قابل توجهی در پردازش اطلاعات و مراقبت از داده‌های موجود موثر است. در مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS از یکی از برترین بایوس‌های به روز استفاده شده است. در این مادربرد از بایوس نسل پنجم CLICK BIOS استفاده شده است. بسیاری از کاربران این نمونه از بایوس‌ها را کاملا می‌شناسند. این بایوس در دو نوع ساده و پیشرفته در دسترس کاربران وجود دارد. در نوع بایوس ساده مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS می‌توانید به نوع و فرکانس پردازنده، حجم حافظه‌ها، سرعت چرخش فن‌ها و غیره دسترسی داشته باشید.

وجود نسل دوم نرم افزار Nahimic یکی از دلایلی است که این محصول به یکی از برترین‌های شرکت ام اس آی تبدیل شده است. این نرم افزار از نظر کیفیت صدا سیستم شما را حمایت می‌کند.  این نرم افزار از نظر رابط کاربری، طرح و ساختار بسیار زیبایی دارد که چندین پروفایل آماده برای کاربردهای چند رسانه‌ای و گیمینگ در ژانرهای مختلف را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین کنترل هوشمند صدا و افکت‌های متفاوت صوتی و تصویری از ویژگی‌های این نرم افزار است. وجود نرم افزار Nahimic در مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS به میزان قابل توجهی بر عملکرد کلی سیستم کامپیوتر شما اثر مثبت می‌گذارد.

از دیگر ویژگی‌ها و مشخصات کلی مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS :

جمع بندی:

راهنمای خرید مادربرد گیمینگ و اطلاعات مربوط به این موضوع را در این مقاله به آن پرداختیم. همانطور که در خلال مقاله نیز به آن اشاره کردیم، مادربرد به عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات موجود در یک سیستم الکترونیکی، نقش بسیار مهمی در بهبود عملکرد و فعالیت یک سیستم الکترونیکی دارد. مادربرد انواع متفاوتی دارد که مادربرد گیمینگ یکی از این نمونه‌ها است. این مادربرد از نظر عملکرد و سرعت پردازش اطلاعات بسیار قوی‌تر و سریعتر از نمونه‌های مشابه به حساب می‌آید. همچنین این مادربرد از امکانات و مشخصه‌های فنی بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل راهنمای خرید مادربرد گیمینگ، یکی از مواردی است که به شما کمک بسیار زیادی در انتخاب یک نمونه مناسب می‌کند.

فروشگاه آنلاین نشت آپ جزو یکی از برترین فروشگاه‌های آنلاین توانسته با ارایه راهنمای خرید مادربرد گیمینگ و همچنین فراهم کردن برترین نمونه‌ها در فروشگاه خود، خیال شما را از داشتن یک مادربرد گیمینگ مناسب راحت کند. تمامی این مادربردهای ذکر شده در مقاله راهنمای خرید مادربرد گیمینگ از کیفیت و عملکرد بسیار بالایی برخوردار هستند. از نظر عملکرد این مادربردها نمونه‌های بسیار بهتری در مقایسه با نمونه‌های گیمینگ موجود در بازار هستند. به لطف شرکت نشت آپ می‌توانید در سریعترین شکل ممکن مادربرد گیمینگ موردنظر خود را سفارش داده و از آن استفاده کنید.

در آخر از شما عزیزان بابت مطالعه این مقاله بسیار سپاسگزاریم. نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا