اخبار فناوری

راهنمای خرید شارژر فندکی

راهنمای خرید شارژر فندکی ، در این مقاله از نشت‌آپ به بررسی جزئیات راهنمای خرید شارژر فندکی می‌پردازیم با ما همراه باشید. در دنیای مدرن امروزی، وجود تمام وسایل الکترونیکی در زندگی روزمره روز به روز مهم و مهم‌تر می‌شود. به طوری که امروزه بیرون رفتن از منزل بدون همراه داشتن گوشی موبایل یا شروع یک سفر بدون هیچ‌گونه دستگاه موقعیت‌یاب (GPS) تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد. پخش همزمان موسیقی و اجرای یک برنامه جهت‌یاب در مسافرت یکی از راه‌های تخلیه انرژی باتری تلفن‌همراه کاربر است. هم‌چنین سرگرم کردن کودک در مسافرت‌های طولانی نیازمند در دسترس بودن منبع انرژی برای شارژ تبلت و دیگر وسایل الکترونیکی سرگرم‌کننده است. با فرض این‌که وسیله نقلیه کاربر مجهز به پورت USB برای اتصال شارژر باشد، این روش شارژ کردن باتری زمان زیادی به‌طول می‌انجامد. از این‌رو تولیدکنندگان لوازم‌جانبی الکترونیکی اقدام به طراحی و تولید شارژر فندکی کرده‌اند.

شارژر فندکی خودرو چیست ؟

شارژر فندکی خودرو یک آداپتور کوچک است که به درگاه فندک یا بخش لوازم جانبی موجود در وسیله‌نقلیه متصل شده و یک یا چند خروجی USB را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. درگاه سیگارت فندکی یا بخش اتصال لوازم جانبی یک خروجی ۱۲ ولت اسمی را فراهم می‌کند. شارژر فندکی این ولتاژ را به ۵ ولت موردنیاز برای USB تبدیل می‌کند‌. از آن‌جایی ک منبع ۱۲ ولت ماشین دارای نوسان قابل ملاحظه‌ای است و هم‌چنین با یک ضربه دچار تغییر ولتاژ ناگهانی می‌شود در این صورت به سایر سیستم‌های الکتریکی ماشین صدمه وارد می‌شود. شارژر فندکی نیاز به محافظت در برابر این موارد دارد تا هر وسیله‌ای که از طریق پورت USB به آن متصل است آسیب نبیند.

در حالت کلی، از شارژر فندکی برای شارژ گروهی دستگاه‌های تلفن‌همراه هوشمند، تبلت، پاوربانک و هر مدل خاصی از دوربین می‌توان استفاده کرد. با این‌حال به‌خاطر داشته باشید که درگاه شارژر فندکی در صورتی که موتور ماشین روشن است فعال می‌شود. عملیات شارژ توسط شارژر فندکی به گونه‌ای است که با اتصال یک دستگاه با جریان سنگین در یک سوکت، باتری ماشین به صورت تصادفی تخلیه نمی‌شود.

برخی از شارژرهای فندکی ماشین می‌توانند شامل قابلیت‌های بیش‌تری باشند از جمله به عنوان مرکز اتصال قرار گیرند یا برخی قادر هستند به عنوان رابط برای دستگاه‌های پخش‌کننده‌های موزیک مانند گوشی‌های موبایل و پخش سیگنال‌های FM انتخاب شده توسط رادیو ماشین فعالیت کنند. اگر هیچ قابلیت USB در وسیله نقلیه کاربر وجود نداشته باشد این دستگاه می‌تواند بسیار مفید واقع شود. آن‌ها هم‌چنین ممکن است امکان برقراری تماس‌های تلفنی به صورت هندزفری بدون دست گرفتن گوشی را فراهم کنند.

شارژرهای فندکی بسیار پرکاربرد هستند. زمانی که تلفن‌های هوشمند به عنوان بستری برای برنامه‌هایی همچون ویز (waze) استفاده می‌شوند به دلیل آن‌که صفحه‌نمایش برای طولانی مدت روشن می‌ماند منجر به استفاده زیاد باتری و در نتیجه اتمام شارژ می‌شود. هم‌چنین برای شارژ باتری تبلت‌ مورد استفاده کودک در سفرهای طولانی استفاده می‌شود.

چه ملاک‌هایی را باید در راهنمای خرید شارژر فندکی در نظر داشت ؟

در ادامه این مقاله، چند نکته که هنگام خرید و انتخاب بهترین شارژر فندکی مورد نیاز است عنوان شده است.

در راهنمای خرید شارژر فندکی توجه به تعداد سوکت تا چه اندازه اهمیت دارد ؟

قبل از خرید شارژر فندکی به این نکته دقت داشته باشید که چه وسایلی را می‌خواهید با استفاده از شارژر فندکی اتومبیل شارژ نمایید. به عبارت ساده‌تر تعداد دستگاه‌هایی که در سفر همراه خود دارید و امکان اتصال همزمان آن‌ها به شارژر فندکی وجود دارد را در نظر بگیرید.

اکثر شارژرهای فندکی دارای دو خروجی هستند و این اغلب کافی است. اما اگر این احتمال وجود دارد که بیش‌تر از دو سوکت مورد نیاز است شارژرهای فندکی با ۴ خروجی در بازار دیجیتالی عرضه شده است. از آنجایی که بخش اتصال لوازم جانبی از جمله شارژر فندکی در نزدیکی اهرم دنده یا دیگر کنترل‌کننده‌های اتومبیل قرار گرفته است در انتخاب شارژر فندکی نهایت دقت را به‌کار گیرید.

در برخی از وسایل نقلیه، این منابع قدرت برای اتصال شارژر فندکی در پشت راننده و دسترسی مستقیم سرنشینان در صندلی عقب قرار گرفته است. برای آرامش و نگهداری کودکان در سفرهای طولانی احتمالا یک شارژر فندکی با ۴ خروجی کاربردی‌تر است.

اهمیت سایز محصول در راهنمای خرید شارژر فندکی :

سایز شارژر فندکی را برای خرید در نظر داشته باشید. اگر درگاه شارژر فندکی در نزدیکی کنترل‌کننده‌های اتومبیل از جمله اهرم دنده و … وجود دارد می‌تواند مسئله مهمی باشد.

بررسی کنید که شارژر فندکی مانعی برای راننده نداشته باشد. برخی از شارژرهای فندکی با خروجی و عملکردهای بیش‌تر معمولا بزرگ‌تر و بلندتر هستند. قبل از خرید این محصول بررسی کنید که شارژر فندکی مدنظر شما به آسانی در اتومبیل جایگزین شود.

 سرب از پیش ساخته شده :

برخی از شارژرهای فندکی، از سرب پیش‌ساخته شده در بخش مونتاژ موجود هستند. از آن‌جایی که نیازمندی‌های هر فرد متنوع است. این کار نمی‌تواند ایده مناسبی در تولید شارژرهای فندکی باشد. زیرا بخشی که از جنس سرب تولید شده است باید در انتها به کانکتور لازم برسد. این امر، تعداد وسایلی را که می‌توانند شارژ شوند را محدود می‌کند. هم‌چنین ممکن است این عمل شارژر را بلااستفاده کند.

در صورتی که کاربر تلفن همراه جدیدی را با اتصال‌ دهنده‌های متفاوت خریداری کند. حتی اگر سوکت USB فراهم شود این سرب در صورت استفاده نشدن می‌تواند ایجاد مزاحمت کند. هم‌چنین سرب از اولین شکننده‌ها است بنابراین به سرعت شارژر فندکی را بلااستفاده می‌کند.

حتی اگر یک سوکت USB اضافه برای استفاده وجود داشته باشد به این معنی است که یک سرب شکسته به‌طور دائمی به دستگاه متصل است. بنابراین، از این نقطه نظر، شارژهای فندکی ساخته شده از سرب ایده خوبی نیستند.

اهمیت به قدرت خروجی در راهنمای خرید شارژر فندکی :

همه خروجی‌های یک شارژر فندکی ممکن است یکسان نباشند. اغلب شارژر فندکی‌ها حدود ۲/۱ یا ۲/۴ آمپر را فراهم می‌کنند. بستگی به دستگاهی دارد که برای شارژ به آن متصل شده است. قبل از خرید بررسی کنید که شارژر فندکی با چه آمپری نیاز دارید.

در حال حاضر، شارژر فندکی که ۲/۱ و ۲/۴ آمپر را فراهم می‌کنند رایج هستند. مهم است که یک خروجی خوب از شارژر را به دست آوریم. در صورتی که شارژر فندکی نرخ پایین‌تری از آمپر مورد نیاز دستگاه متصل را فراهم کند شارژ دستگاه زمان بیش‌تری به طول می‌انجامد.

علاوه بر موارد ذکر شده اطمینان حاصل کنید که خروجی روی همه درگاه‌های USB در دسترس است. برخی از شارژرهای فندکی ممکن است بازدهی بهتری روی محدودی از خروجی‌ها داشته‌ باشند. بنابراین، تمامی درگاه‌های خروجی را بررسی کنید.

گوشی‌های هوشمند جدید و تبلت‌ها، از آن‌جایی که باتری‌های بزرگ‌تری دارند توان مصرفی (انرژی) بیش‌تری برای شارژ آن‌ها مورد نیاز است. بهتر است جزئیات روی دیوار شارژر فراهم شده را با تلفن بررسی کنید و سپس اطمینان حاصل کنید که شارژر فندکی خریداری شده حداقل دارای یک سوکت با خروجی مورد نیاز باشد.

ویژگی شارژ سریع چه اندازه در خرید شارژر فندکی موثر است ؟

اکثر گوشی‌های هوشمند جدید به نوعی شارژر سریع را در خود جای داده‌اند. استانداردهای Qualcomm و PD برای شارژ سریع برندهای سامسونگ و اپل در دسترس هستند.

این استانداردها قادر هستند امکان شارژ سریع را برای کاربر فراهم کنند و هیچ‌گاه بی‌دلیل عملکرد طولانی‌مدت باتری دستگاه را تضعیف نمی‌کنند. هم‌چنین این استانداردها در شارژر فندکی هم تعبیه شده است. اگر می‌خواهید از قابلیت شارژ سریع استفاده کنید بررسی کنید ک تلفن همراه و شارژر فندکی خریداری شده از این استاندارد پشتیبانی کند.

کیفیت :

واژه کیفیت می‌تواند یک عبارت خاص و گنگ باشد که بررسی آن بسیار مشکل است. اکثر نام‌های تجاری (برند) معروف یا کالاهایی که در مرحله بررسی دارای رتبه‌بندی خوبی هستند می‌توانند بهترین باشند.

اگرچه قیمت کالا یک مقیاس (شاخص) برتر و کامل برای خرید نیست اما در کالاهایی بسیار ارزان‌قیمت بعید به نظر می‌رسد که تمام استانداردها، اقدامات ایمنی و آزمایش‌ها در تولید کالا به کار گرفته شود.

از آن گذشته، نام‌های تجاری برتر، نام‌هایی محافظت شده هستند. بنابراین محصولاتی قابل اطمینان و دارای استاندارد را به بازار عرضه می‌کنند.

شما از اتصال یک گوشی هوشمند گران قیمت به یک شارژر فندکی ارزان قیمت اطمینان خاطر دارید؟ در این بخش از خرید یک شارژر فندکی ارزش فکر کردن در مورد هزینه را دارد. بنابراین ارزش آن را دارد که کمی بیش‌تر برای آرامش خاطر خود و به دست آوردن کیفیت بهتر و عملکرد بالاتر هزینه کنید.

انواع مختلفی از شارژرهای فندکی در بازار موجود است. خوشبختانه اکثر شارژرهای فندکی قیمت معقولی دارند و از نظر خرید کاملا قابل اطمینان هستند. هم‌چنین عملکرد عالی را برای کاربر فراهم می‌کنند. در حالت معمول، قابلیت تامین انرژی 2/4 آمپر، باید در همه حالات کافی باشد اما برای خرید محصول، حتما بررسی عملکرد آن را در نظر بگیرید.

شارژر فندکی ارلدام مدل ET-M35 :

  • تعداد درگاه خروجی: 2 عدد
  • محدوده بلوتوث: 10 متر
  • منبع تغذیه: فندکی خودرو

برند معتبر ارلدام یکی از برترین تولیدکننده‌های محصولات دیجیتالی در عصر حاضر می‌باشد. زیبایی خیره‌کننده و طراحی ظاهری فوق‌العاده زیبای این محصول موجب شده است تا در کمترین زمان ممکن، جایگاه خوبی در بازار دیجیتالی به دست آورد. علاوه بر ظاهر زیبا و طراحی فوق‌العاده آن، کیفیت بی‌نظیر قطعات تولیدی این محصول بر قابلیت‌ها و ارزش خرید آن افزوده است.

خروجی این محصول دو کابل USB است که برای شارژ همزمان دو دستگاه می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. از دیگر قابلیت‌های ویژه این محصول، می‌توان به اتصال بلوتوثی موبایل به این مدل از شارژر فندکی اشاره کرد. بدین صورت که تلفن همراه خود را از طریق بلوتوث به این محصول متصل کرده و آهنگ مورد علاقه خود را از طریق این محصول از بلندگوهای اتومبیل خود گوش دهید. علاوه بر آن قادر به پاسخگویی به تماس‌های تلفنی خود از طریق بلندگوهای اتومبیل در حین رانندگی هستید. از دیگر مزیت‌های شارژر فندکی ارلدام مدل ET-M35 این است که می‌توانید با تنظیم موج رادیو در گوشی موبایل خود پیام‌های رادیویی را هم نیز بشنوید. هم‌چنین با اتصال فلش USB هم قادر به پخش موسیقی مورد علاقه خود خواهید بود.

 

شارژر فندکی ارلدام مدل ET-M35 :

شارژر فندکی آنکر مدل powerdrive pd+2 a2721 :

  • مجهز به فناوری Power IQ
  • مجهز به فناوری شارژ ایمن
  • کیفیت بالای ساخت

شارژر فندکی آنکر مدل Powerdrive pd+2 a2721 محصول برند معتبر آنکر با کیفیت و دوام بالا تولید و روانه بازار دیجیتال شده است. این محصول از برند آنکر، با طراحی زیبا، قیمت مقرون به‌صرفه و بازدهی بالا نظر کاربران عصر دیجیتالی را به خود جلب کرده است. جنس بدنه این محصول از پلاستیک ABS و PC مرغوب ساخته شده است که از مقاومت و عمر طولانی برخوردار است. شارژر فندکی آنکر مدل Powerdrive pd+2 a2721 دارای دو درگاه خروجی است و قابلیت اتصال دو دستگاه را به صورت همزمان دارد. یک خروجی از این محصول دارای قابلیت شارژ سریع است که در صورت اتصال تلفن همراه یا تبلت با سرعت بالایی شارژ می‌شود.

شارژر فندکی آنکر مدل powerdrive pd+2 a2721 :

شارژر فندکی ریمکس مدل rcc206 :

  • تعداد پورت: 2 عدد
  • ولتاژ ورودی: 12-24 ولت
  • ولتاژ خروجی: 5 ولت
  • شدت جریان خروجی: 2 آمپر

شارژر فندکی ریمکس مدل rcc206 محصول برند معتبر ریمکس با کیفیت بهینه و قابلیت‌های مناسبی تولید و روانه بازار دیجیتالی شده است. این محصول از برند معتبر ریمکس علاوه بر کیفیت و طراحی زیبا و منحصر به فرد دارای قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای است که با خرید این محصول در تمامی ساعاتی که در بیرون از منزل سپری می‌کنید نگرانی بابت اتمام باتری تلفن همراه خود نخواهید داشت زیرا با انواع مختلفی از درگاه‌های شارژر فندکی خودرو مطابقت و سازگاری دارد.

شارژر فندکی ریمکس مدل rcc206 دارای دو خروجی با ولتاژ 5 ولت است که از درگاه فندکی خودرو تغذیه می‌شود. علاوه بر موارد ذکر شده، این محصول از برند معتبر ریمکس با شدت جریان خروجی 2 آمپر قابلیت شارژ سریع تلفن همراه شما را خواهد داست.

شارژر فندکی ریمکس مدل rcc206 :

جمع‌بندی :

گوشی‌های هوشمند برای استفاده از برنامه‌هایی مانند ویز و غیره که مسیر مقصد را ارائه می‌کنند بسیار ایده‌آل هستند. استفاده مداوم از صفحه‌نمایش در ترکیب برنامه‌های مسیریابی و GPS موجب استفاده بیش از حد از صفحه نمایش می‌شود. در نتیجه بیش‌تر از سایر زمان‌ها باتری نیاز به به‌روز رسانی دارد. این امر به این معنا است که داشتن یک شارژر فندکی که می‌تواند انرژی کافی برای گوشی‌های هوشمند را فراهم کند بسیار حائز اهمیت است. اگر اطلاعات جامع‌تری از شارژر فندکی نیاز دارید، پیشنهاد ما مطالعه مقاله شارژر فندکی چیست؟ ، است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا