معرفی محصول

راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث

راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث ، در این مقاله به بررسی نکات مهمی که هنگام خرید اسپیکر بلوتوث باید بدانید و راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث می‌پردازیم. هنگام خرید اسپیکر بلوتوث مهم است که بدانید به چه نکاتی باید توجه کرد تا بهترین انتخاب را برای خرید این محصول داشته باشید.

اسپیکر بلوتوث‌ روشی بسیار مناسب برای گوش دادن به موسیقی است. امروزه، بیش از پیش کاربران دیجیتالی موزیک را روی تلفن همراه خود یا سایر دستگاه‌های دیجیتالی که قابلیت اتصال به بلوتوث را دارند ذخیره می‌کنند.

با استفاده از اسپیکر بلوتوث، امکان گوش دادن به موسیقی از این دستگاه‌های قابل حمل کوچک با حجم معقول و بدون استفاده از هدفون امکان‌پذیر است. حجم انبوهی از انواع اسپیکر بلوتوث‌ها با کیفیت و عملکردهای مختلف در بازار دیجیتالی عرضه می‌شود بنابراین بهتر است با صرف اندکی زمان و مطالعه این مقاله از بلاگ نشت‌آپ با ویژگی‌های مهم این محصول و راهنمای خرید آن آشنا شوید. سپس با توجه به مشخصات و نیاز خود بهترین مدل از این محصول را انتخاب و با توجه به کیفیت و عملکرد آن برای صرف هزینه بهینه تصمیم‌گیری کنید.

نکات مهم و قابل توجه در راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث :

اولین مرحله برای انتخاب و خرید اسپیکر بلوتوث این است که دقیقا تصمیم بگیرید می‌خواهید برای چه چیزی از آن استفاده کنید. برخی از اسپیکر بلوتوث‌ها ممکن است برای استفاده در منزل و برخی دیگر برای استفاده در خارج از منزل طراحی شده باشند. هم‌چنین برخی از اسپیکر بلوتوث‌های قابل حمل برای زمان مسافرت طراحی شده‌اند. بنابراین به دلیل کارایی متفاوت انواع اسپیکر بلوتوث‌ها و شرایط کاملا متفاوت در نحوه استفاده این محصول، تعیین کارایی از مهم‌ترین نکات هنگام خرید این محصول به شمار می‌رود.

علاوه بر این مورد، چندین نکات قابل توجه و مهم از مشخصات فنی اسپیکر بلوتوث‌ها برای خرید این محصول وجود دارد :

عمر باتری : عمر باتری یک پارامتر اساسی در راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث است که باید مورد توجه قرار گیرد. شارژ مداوم و هر ساعته اسپیکر بلوتوث کاری طاقت‌فرسا است و شما باید بتوانید تا زمانی که مورد انتظارتان است از نظر باتری دوام بیاورد. اسپیکر بلوتوث‌های کوچک دارای باتری‌های کوچکی هستند که از نظر نگهداری شارژ چندان دوامی ندارند اما برخی از انواع اسپیکر بلوتوث‌های بزرگ‌تر بیش از 24 ساعت هم توانایی نگهداری شارژ دارند. به‌علاوه، طول (اندازه) عملکرد انواع باتری‌ها ممکن است بین 4 تا 10 ساعت باشد و این مقدار میانگین عمر باتری را مشخص (تعیین) می‌کند. دلیل این امر این است که هر چه صدای موزیک یا گوینده بلندتر باشد، جریان بیش‌تری مورد استفاده قرار خواهد گرفت و طولی نخواهد کشید که باتری نیاز به شارژ مجدد داشته باشد. در نتیجه، هنگام خرید اسپیکر بلوتوث دقت زیادی به میانگین عمر باتری خریداری شده داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که عمر باتری اسپیکر بلوتوث مدنظر شما به اندازه کافی باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که باتری‌های Li-ion مورد استفاده نباید به طور کامل تخلیه شوند بنابراین قبل از استفاده از اسپیکر بلوتوث آن‌ها را به اندازه کافی و نیاز خود شارژ کنید تا تخلیه نشوند. با افزایش سن باتری‌ها، میزان ذخیره شارژ آن‌ها رو به کاهش خواهد بود.

کیفیت صدا : بدیهی است که داشتن یک اسپیکر بلوتوث با رسایی بهینه صدا بسیار خوشایند است. اغلب آن‌ها مشخصات و تعداد تحریف همسان‌سازی صداها را نشان می‌دهند. اگر این مقدار زیر 1 درصد باشد هدف خوبی است. هرچه این مقدار پایین‌تر باشد بهتر است. برخی از انواع اسپیکر بلوتوث‌ها مشخصات خاصی را در این مورد ارائه نمی‌دهند بنابراین هنگام انتخاب و خرید حتما به این مشخصه از اسپیکر بلوتوث دقت کنید و اطلاعات کافی و کاملی در این زمینه به دست آورید.

علاوه بر این موارد پاسخ فرکانس بسیار مهم است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد. رسایی صوت برخی از انواع اسپیکر بلوتوث‌ها بهتر از سایر محصولات هم‌گروه است و این مورد اغلب نتیجه اجرای فرکانس بهتر است. انواع مختلف این محصول شامل فرکانس‌های بالا و پایین هستند و قبل از اینکه از اسپیکر بلوتوث فاصله زیادی بگیرید موزیک‌های پخش شده از دستگاه به وضوح قابل شنیدن هستند. فرکانس بهینه این محصولات، بین 100 هرتز تا 20 کیلوهرتز نشان داده می‌شود. 100 هرتز پایین‌ترین نقطه فرکانس و 20 کیلوهرتز بالاترین حد فرکانس است. از آن‌جایی که گوش دادن به موسیقی با فرکانس 20 کیلوهرتز مخصوصا در سنین بالاتر امکان‌پذیر نیست بنابراین خرید محصولی با فرکانس 20 کیلوهرتز توصیه نمی‌شود زیرا استفاده چندانی ندارد. نقطه فرکانس پایین نشان دهنده سطح باس است که ممکن است کاربر انتظار داشته باشد که سطح پایین‌تر برود بهتر است.

سبک : سبک‌های مختلف و بسیار متنوعی از اسپیکر بلوتوث‌ در بازار دیجیتالی عرضه شده است و در دسترس کاربران دیجیتالی قرار گرفته است. این امر به آن معنا است که کاربر می‌تواند متناسب با نیازی که دارد و سلیقه شخصی خود سبک مورد علاقه خود را انتخاب کند.

اندازه (سایز) : اسپیکر بلوتوث‌ها در سایزها و اندازه‌های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند. انواع مخروطی شکل یا استوانه‌ای کوچک دارای عملکرد قابلیت حمل است و برای بسته‌بندی شدن در چمدان و رفتن به مسافرت طراحی شده‌اند که مورد استقبال بسیاری از کاربرانی که برای شغل یا تفریح در سفر هستند قرار گرفته است. هم‌چنین انواع بزرگ‌تر این محصول تمایل به تولید صدای خروجی با کیفیت بهتر را دارند که ممکن است به شکل مستطیل یا استوانه‌ای طراحی شده باشند. به طور کلی، اسپیکر بلوتوث‌های بزرگ‌تر کیفیت صدای بهتری دارند و با باتری‌های بزرگ تعبیه شده در آن‌ها زمان استفاده این سایز از محصولات بیش‌تر است.

قدرت صوتی : همه اسپیکر بلوتوث‌ها این پارامتر را مشخص نکرده‌اند. این ویژگی از اسپیکر بلوتوث‌ها زمانی که عنوان شد در قالب وات اندازه‌گیری شد. خروجی صدای ده وات بسیار رسا و بلند است اگر چه این مقدار قدرت صوتی با در نظر گرفتن کارایی اسپیکر بلوتوث‌های کوچک، به معنای کارآمد بودن آن‌ها نخواهد بود. در نظر داشته باشید که قدرت خروجی بالا برای اسپیکر بلوتوث‌هایی که در اتاق‌هایی با متراژ بزرگ و فضاهای بیرون از منزل استفاده می‌شوند مورد نیاز است.

قابلیت ضد آب : استفاده از اسپیکر بلوتوث‌ها به دلیل قابلیت حمل بودن آن‌ها بسیار آسان است در حقیقت با تکیه بر پشتیبانی از قابل حمل بودن از این محصول در هر قسمت و ناحیه‌ای حتی کنار دریا و آب می‌توان استفاده کرد. آب و الکترونیک با یکدیگر مخلوط نخواهند شد بنابراین، اغلب داشتن یک اسپیکر بلوتوث ضد آب بسیار کاربردی و مفید است و در صورت پشتیبانی از این قابلیت می‌توانید با خیالی آسوده در دریا، استخر و … که تماس نزدیکی با آب دارید استفاده کنید. برخی از انواع اسپیکر بلوتوث‌های موجود در بازار قابلیت فرو بردن در زیر آب را نیز دارند اما خرید محصولاتی که مقاومت بالایی در برابر آب دارند متداول‌تر است. اسپیکر بلوتوث‌های ضد آب مخصوصا زمان‌هایی که در استخر یا ساحل دریا استفاده می‌شوند کاربردی‌تر هستند.

نسخه بلوتوث : در اغلب محصولات اطلاعات و مشخصات نسخه بلوتوث در دسترس است. نسخه بلوتوث v.1 اولین نسخه‌ای بود که سال‌ها پیش به بازار عرضه شد و اکنون یافتن هرگونه تجهیزاتی که مورد نیاز این محصول باشد نایاب است. نسخه 2.1 هم در تعداد بالایی به بازار دیجیتالی عرضه شده است. هم‌چنین محصولات بی‌شماری وجود دارند که از نسخه‌های بلوتوث بالاتر مانند نسخه 4.0 و 5.0 استفاده می‌کنند.

سوال بزرگی که در این زمینه مطرح می‌شود این است که عدد (شماره) نسخه بلوتوث در هنگام خرید اسپیکر بلوتوث به چه معنا است؟

پیشرفت اصلی در خروجی صدای اسپیکر بلوتوث‌ها با عرضه نسخه بلوتوث 2.1 به وجود آمده است که با عنوان EDR یا نرخ داده‌های پیشرفته نامیده شدند. پیشرفت این نسخه از بلوتوث در کیفیت صوتی، با فراهم کردن قابلیت دستیابی به پیوند بی‌سیم داده‌های بیش‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و به نوبه خود امکان نمایش پایدار صدا را فراهم می‌کند. بنابراین، در صورتی‌ که اسپیکر بلوتوث‌ دارای نسخه بلوتوث 2.1 یا بالاتر باشد بسیار عالی خواهد شد زیرا نسخه‌های بالاتر دارای قابلیت‌های اضافی از قبیل جمع‌آوری داده‌ها از اشیاء مانند دنبال‌کننده‌های تناسب‌اندام یا دیگر سنسورها هستند. ممکن است اسپیکر بلوتوث شما دارای مزیت‌های اضافه‌ای نباشد و این مورد به هیچ عنوان دلیل بر سودمند نبودن این محصول نیست.

اتصال چندین بلندگو:

برخی از دستگاه‌های اسپیکر بلوتوث توانایی اتصال به اسپیکر دوم برای پخش صدای استریو را دارند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا