معرفی محصول

بهترین کول پد

7 نمونه برتر از بهترین کول پد

بهترین کول پد ، کول پد به‌عنوان یک وسیله کمکی برای سیتسم‌های ما محسوب می‌شود که با خرید بهترین کول پد کمکی به حفظ لپ تاپ خود می‌کنیم. اگر از لپ تاپ قدیمی استفاده می‌کنید که مستعد گرم شدن بیش از حد می‌باشد، یا اگر لپ تاپ شما آنقدر گرم می‌شود که پس از اندکی استفاده خاموش می‌شود و مجدداً راه اندازی می‌شود و یا با لمس آن، سطح داغی را احساس می‌کنید، ممکن است یک پد خنک کننده کمک موثری برای سیستم شما باشد. هرچه باتری شما داغ‌تر شود، سریع‌تر انرژی خود را از دست می دهد و اجزای دیگر دستگاه شما را نیز تخریب می‌کند. با این حال با وجود کول پدها یک راه حل ساده و مهم برای رفع گرمای سیستم‌ شکل گرفت. وقتی می‌خواهید عملکرد لپ تاپ خود را تقویت کنید، هیچ چیز مهم‌تر از کول پد یا همان خنک کننده لپ تاپ نخواهد بود.

بهترین کول پد ، تعریف :

کول پد به‌عنوان یک کولر و خنک کننده لپ تاپ عمل می‌کند. کول پد می‌تواند به عنوان لوازم جانبی تعریف شود که برای کاهش دمای لپ تاپ در طی هر عمل استفاده می‌شود. هنگامی که لپ تاپ نتواند به اندازه کافی خود را خنک کند، آنگاه پد خنک کننده لپ تاپ برای کاهش دمای عملکرد نوت بوک/ لپ تاپ ضروری می‌شود. کولر لپ تاپ/ نوت بوک یک وسیله جانبی برای رایانه‌های لپ تاپ است که به کاهش دمای کارآیی آن کمک می‌کند‌. گاهی این وسیله در هنگام استفاده از لپ تاپ قادر به خنک کردن کافی نیست؛ درواقع به مقدار کارایی و نوع آن مرتبط است. کولرهای لپ تاپ برای محافظت از لپ تاپ در برابر گرمای بیش از حد و همچنین کاربر در برابر ناراحتی ناشی از گرما محافظت می‌کند.

یک پد خنک کننده می‌تواند به‌عنوان کولر لپ تاپ در زیر لپ تاپ جای گیرد. گرما را از لپ تاپ به سرعت دور می‌کند، در حالی که روش های منفعل ممکن است به مواد هدایت گرما یا افزایش جریان هوای منفعل متکی باشند. کولر پد یک لوازم جانبی سخت افزاری است که در زیر لپ تاپ قرار گرفته است و با از بین بردن گرما با استفاده از فن‌ها‌، گرمای کلی لپ تاپ‌ها را کاهش می‌دهد. پدهای خنک کننده همچنین می‌توانند در خنک نگه داشتن سیستم به هنگام کار بر روی لپ تاپ در حالی که روی پاهای شما است، کمک کند تا گرمای بیش از حد لپ تاپ را حس نکنید. این کول پدها به حفظ جریان هوای مناسب در زیر لپ تاپ کمک می‌کند.

بهترین کول پد ، آیا لپ تاپ من به پد خنک کننده‌ای نیاز دارد ؟

هر لپ تاپ باید طوری طراحی شود که بدون پد خنک کننده روی هر سطح صاف کار کند و غیر طبیعی نیست که یک لپ تاپ احساس گرما کند. اما اگر از لپ تاپ روی پا خود یا هر سطح غیر مسطح دیگری استفاده می‌کنید نیاز به کول پد خواهید داشت. به این دلیل که لپ تاپ با کارکرد زیاد گرم می‌شود، دریافت یک پد خنک کننده الزامی خواهد بود.

راهنمای خرید بهترین کول پد :

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین پد خنک کننده لپ تاپ می‌رسد، ویژگی‌هایی وجود دارد که آنها را باید سنجید و الویت دانست. از جمله مواردی که باید در نظر گرفته شود، فن، اندازه و مارک و موارد دیگر است.

تعداد فن‌ها به تعیین میزان گردش هوا برای خنک کننده لپ تاپ شما کمک می‌کند. علاوه بر این، نوع طراحی بدنه پد خنک کننده با در نظر گرفتن موقعیت لپ تاپ برای راحتی به شما کمک می‌کند. اندازه کول پد نیز مهم است که همیشه باید عرض و طول لپ تاپ خود را روی کولپد بطور کامل ببینیم. باید مطمئن شوید که پد خنک کننده انتخاب شده متناسب با لپ تاپ باشد. باید به گونه‌ای باشد اگر کمی بزرگتر یا کوچکتر بود برای لپ تاپ مشکلی ایجاد ننماید. جنس کول پد هم مهم است که اگر این دستگاه از جنس بدنه آلومینیومی یا فلزی باشد، معمولاً گرما را به خوبی از بین می‌برد و به دمیدن هوا را در بیشتر قسمت‌های اصلی سیستم کمک می‌کند.

نمونه‌های برتر بهترین کول پد :

کول پدهایی با طراحی ضعیف ممکن است از فن‌هایی استفاده کنند که جریان بیشتری را به USB سیستم وارد کنند. منبع تغذیه در داخل لپ تاپ باید مقدار اضافی وات را برای فن مجهز به USB ایجاد کند؛ بنابراین مقدار کمی گرمای اضافی ایجاد خواهد شد. این تولید گرمای اضافی معمولاً نسبت به مقدار گرمایی که فن از لپ تاپ دور می‌کند ناچیز است. بدون محافظت صحیح، چنین دستگاه‌هایی می‌توانند باعث آسیب به منبع تغذیه USB شوند.

هنگام رتبه‌بندی محصولات مختلف ما نه تنها به این نکته توجه داشتیم که پد خنک کننده چگونه دما را کنترل می‌کند بلکه مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، کیفیت ساخت و جنبه‌های منحصر به فرد مدل‌ها را در نظر گرفتیم. بعضی از کولرهای فعال گرما را از زیر لپ تاپ می‌گیرند که با دمیدن هوای خنک به سمت دستگاه سرعت فن را متناسب می‌کند. این عملکرد در مدل‌های خاص به صورت دستی یا اتوماتیک تنظیم می‌شود. در این لیست 7 نمونه برتر را به‌عنوان بهترین کول پدهای خنک کننده لپ تاپ برایتان معرفی خواهیم کرد.

  1. کول پد کوتک مدل Chill Mat 5
  2. کول پد کولرمستر مدل SF-17 Gaming
  3. کول پد پی‌سی کولر مدل PC-R5
  4. کول پد ترمال تیک مدل CLN0029
  5. کول پد هاویت مدل hv-f2056
  6. کول پد تاپ‌مت مدل TM-2 C302
  7. کول پد دیپ کول مدل M6

معرفی  7 مدل برتر بهترین کول پد :

کول پد کوتک مدل Chill Mat 5 :

آیا لپ تاپ شما مشکل بیش از حد گرم شدن را دارد؟ اگر چنین است توصیه ما به شما کول پد کوتک است. این مدل از برند Kootek است. این شرکت که در ژوئیه سال 2013 تاسیس شد، هدف خود را یک “برند پیشرو” در بازار لوازم جانبی الکترونیکی می‌داند. از محصولات این شرکت می‌توان به پاوربانک، بلندگوهای بلوتوث، کول پد و چراغ‌های خورشیدی اشاره کرد. کول پدهای این برند برای خنک نمودن لپ تاپ شما عالی است که به شما کمک می کند لپ تاپ خود را در حین بازی طولانی یا جلسات کاری، خنک و آرام نگه دارید. هیچ چیز بدتر از این نیست که لپ تاپ شما در وسط یک پروژه مهم یا جلسه و بازی متوقف شود؛ به خصوص هنگامی که این درجه حرارت‌های بالا می‌تواند باعث آسیب دائمی سخت افزار شود.

با استفاده از این مدل درجه حرارت داخلی بیش از 30 درجه و درجه دمای خارجی 11 درجه کاهش می‌یابد. در حالی که خنک کننده هوا نمی‌تواند کارایی زیادی در جهت بهبود قابل ملاحظه عملکرد داشته باشد، این لنت باعث سردتر شدن اوضاع نسبت به همسالان خود می‌شود. این کول پد دارای یک پایه قابل تنظیم است و زوایای آن بین 0 تا 25 درجه است.کول پد کوتک مدل Chill Mat 5 :

کول پد کولرمستر مدل SF-17 Gaming :

SF-17 Gaming  توسط شرکت Cooler Master ساخته شده است. کولرمستر یک تولیدکننده تجهیزات اصلی راه‌حل‌های خنک کننده است. شرکتی مستقر در تایوان است؛ محصولات دیگر این شرکت شامل منبع تغذیه، کولرهای CPU هوا و مایع و لنت‌های خنک‌کننده لپ تاپ است. برخی از محصولات Cooler Master برنده جوایزی از جمله جایزه طراحی محصول iF شده اند. این مدل از کول پد دارای طراحی و زیبایی مناسبی است. دارای کاربردهایی مانند ارتفاع قابل تنظیم، یک دستگیره برای حمل آسان و ضربه گیر لاستیکی است. دارای یک نوار LED کم نور می‌باشد. با فن 180 میلی‌متری خود، پایه خنک کننده مناسبی را برای لپ تاپ‌های تا 19 اینچ در داخل و خارج فراهم می‌کند. از 4 پورت USB هاب برای گسترش اتصال برخوردار است.

پنکه آن با کارایی بالا برای حداکثر خنک کننده  می‌تواند تا 1200 دور در دقیقه  عمل کند. این مدل سطح مش فلزی عظیم با یک توربین قدرتمند 180 میلی‌متری دارد تا جریان هوای بی‌سابقه‌ای داشته باشد و اجزای لپ تاپ در دمای مطلوب کار کند. SF-17 دارای 4 درگاه USB برای گسترش اتصالات اضافی برای لوازم جانبی یا شارژ تبلت / تلفن است. در سه طرف دارای شیارهای مسیریابی است که بدان معنی است که شما می‌توانید کابل‌ها را در محل قرار دهید بدون اینکه محیط کار یا بازی خود را به هم بزنید. همچنین با نوار روشنایی شیک LED فضای مورد نیاز گیمرها را برای تنظیم سیستم بی‌نظیر فراهم می‌کند. لنت لاستیکی ضخیم در اطراف پایه با زبانه‌های نگهدارنده، ثبات بیشتری را برای لپ تاپ شما حتی در زاویه‌های بالاتر تضمین می‌کند.

کول پد کولرمستر مدل SF-17 Gaming :

کول پد پی‌سی کولر مدل PC-R5 :

مدل PC-R5 از کمپانی Pccooler است. این شرکت در سال 2005 به‌عنوان یک شرکت ملی فناوری پیشرفته که تحقیق و توسعه، تولید و فروش هیت سینک ال ای دی و هیت سینک کامپیوتر را ادغام کرده بود، متعهد شد تا بهترین راه حل سیستم روشنایی و سرمایش را برای مشتریان جهانی فراهم کند. در ادامه فعالیت خود کول پدهای با کیفیت لپ تاپ را تولید نمود. مدل PC-R5 نیز از نمونه‌های خوب این برند است. پوشش پنکه آن با چهار فن 85 میلی‌متری که 1400 دور در دقیقه چرخش دارد.

ارتفاعات قابل تنظیم در این کول پد با داشتن شش تنظیم قابل اجراست. شما براساس نحوه نشستن و قرار گرفتن دست و پایتان می‌توانید آن را تنظیم کنید. این مدل تقریباً در تمام لپ تاپ‌ها متناسب است: از لپ تاپ‌های 12 اینچی تا 17 اینچی مناسب است. برای لپ تاپ گیمینگ که معمولاً اندازه آن‌ها 15 تا 17 اینچ است نیز سازگار است. قیمت این کول پد لپ تاپ با قیمت بسیار مناسبی همراه است و آن را برای قیمت مناسب در رده متوسط ​​قرار می‌دهد. این کول پد مناسب برای لپ تاپ‌های بازی است. روشنایی LED دارد و از طراحی ضد لغزش برخوردار است.

کول پد پی‌سی کولر مدل PC-R5 :

کول پد ترمال تیک مدل CLN0029 :

CLN0029 محصولی از کمپانی Thermaltake است. این شرکت تولید کننده تایوانی در زمینه طراحی کیس‌های کامپیوتر، منبع تغذیه، دستگاه‌های خنک کننده و لوازم جانبی است. دفتر مرکزی آن در تایپه، تایوان واقع شده است. این شرکت در سال 1999 در تایوان تأسیس شد. دفتر مرکزی آمریکا نیز همزمان با دفاتر در جنوب کالیفرنیا تأسیس شد. این مدل ظاهری بسیار شیک دارد. دارای چهار سنسور دما مانند میخ است که گرمای پایین لپ تاپ را اندازه گیری می کند. پد همچنین دارای حالت اتوماتیک است که از این داده های دما برای صعود به دنده بالاتر هنگام بالا آمدن دمای لپ تاپ استفاده می کند.

کول پد ترمال تیک مدل CLN0029 :

کول پد هاویت مدل hv-f2056 :

کول پد HV-F2056 از برند Havit است. اگر محصولی با قیمت و عملکرد مناسب نیاز دارید این برند محصولات خوبی خواهد داشت. Havit در سال 1998 تاسیس شد. یک برند حرفه‌ای در زمینه کامپیوتر و اینترنت موبایل است. این برند توسعه، طراحی، ساخت و فروش لوازم الکترونیکی مصرفی مانند لوازم جانبی رایانه و محصولات صوتی دیجیتال موبایل اختصاص داده است. مدل HV-F2056 دارای بدنه پلاستیکی و سطح مش فلزی است که در اکثر پدهای خنک کننده دیده می شود. یک جایگزین پایدار برای پلاستیک است. دارای LED آبی رنگ و سه فن درخشان است. با برخورداری از میزان نویز 50 دسی بل، صدای فن را در محیط اتاق می‌شنوید اما زیاد بلند و آزاردهنده نخواهد بود. این کول پد فوق العاده باریک و سبک است.

کول پد هاویت مدل hv-f2056 :

کول پد تاپ‌مت مدل TM-2 C302 :

کول پد لپ تاپ TopMate روشی کارآمد برای کمک به گردش هوا با قیمت مناسب می‌باشد. این مدل 140 میلی‌متر قدرت را در 1000 دور در دقیقه ارائه می‌دهد. فن‌های این کول پد در قسمت زیر لپ تاپ قرار دارند که بیشتر مستعد گرمای بیش از حد هستند. ترکیب فوق العاده باریک و گسترده‌ای دارد. پد خنک کننده آن با ضخامت 0.99 اینچی است که اجازه می‌دهد تا از لپ تاپ‌های 10 تا 16 اینچی، از جمله مک بوک، سیستم‌های اپل پشتیبانی کند. دارای یک درگاه USB اضافی است.کول پد تاپ‌مت مدل TM-2 C302 :

کول پد دیپ کول مدل M6 :

مدل M6 از برند DeepCool است. این شرکت تولیدکننده چینی و ارائه‌دهنده محصولات حرارتی برای دسکتاپ، لپ تاپ و سرور است. این کارخانه در حال حاضر در شنژن واقع شده است. کارخانه Deepcool حدود 700 نفر را در خود جای داده و مساحت ساخت آن 20،000 متر مربع است. محصولات این شرکت شامل خنک‌کننده CPU، خنک‌کننده کارت ویدیو، خنک‌کننده HDD، خنک‌کننده سرور، فن‌های رایانه و سایر دستگاه‌های خنک‌کننده محیطی است. مدل M6 از برترین خنک‌کننده‌‌های موجود از این برند است. طراحی کاملا حرفه‌ای دارد که برای لپ تاپ‌های گیمینگ هم مناسب است.

لپ تاپ‌های بازی تولید گرمای زیادی را دارند و برای حفظ عملکرد بهینه، نیاز به یک کولر تطبیقی ​​دارند. پنکه داخلی M6 با ضخامت 14 سانتی‌متر خنک کننده قطعی را ارائه می‌دهد و به گیمرها این امکان را می‌دهد که عملکرد لپ تاپ را برای تجربه بازی‌های بی‌نظیر به حداکثر برساند. سرعت فن آن قابل تنظیم برای ایجاد تعادل مناسب بین عملکرد خنک کننده است. در طراحی آن نیز از رنگ براق و یک ترکیب نقره‌ای قرمز و یک مش مشبک فلزی مشکی یکپارچه استفاده شده است. این مدل مجهز به درگاه ورودی میکرو USB اضافی برای تأمین انرژی دستگاه‌های USB و افزایش کیفیت صدا سیستم بلندگو 2.1 است. هنگام استفاده از چنین دستگاه‌های USB و برای تجربه صوتی بهتر، توصیه می‌کنیم از یک منبع تغذیه خارجی استفاده کنید.کول پد دیپ کول مدل M6 :

جمع بندی بهترین کول پد :

یک کول پد لپ تاپ به طور قطع می‌تواند در عملکرد بهتر لپ تاپ کمک کند. برای استفاده حتما باید از نحوه استفاده از کول پد اطلاعات داشت. بسیاری از لپ تاپ به دلیل گرم شدن قطعات درون خود و استفاده زیاد دچار اشکال می‌شوند. کول پد به‌عنوان یک کولر برای لپ تاپ است که آن را خنک نگاه می‌دارد. این وسیله همچنین باعث بالا بردن صفحه نمایش لپ تاپ شما می‌شود. در واقع وضعیت بدن را بهبود می‌بخشد و درد گردن را با بلند کردن صفحه لپ تاپ از روی میز و نزدیک‌تر کردن آن به سطح چشم کاهش می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا