معرفی محصول

بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون

بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون ، لیستی از بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون در این مقاله برای شما فراهم آورده شده است. در صورتی که قصد خرید هندزفری اپل را دارید اما اطلاعات کافی در این مورد را ندارید می‌توانید با مطالعه این مطلب آگاهی کافی را در این خصوص پیدا نمایید. اگر شما فرد شاغلی هستید و همیشه کارهای بسیاری برای انجام دادن دارید خیلی جالب است که بتوانید در حین صحبت کردن با آیفون خود از دستانتان استفاده نکنید. با توجه به پیشرفته شدن تکنولوژی در حال حاضر امکان برقراری تماس به صورت هندزفری و شنیدن صدایی با کیفیت و وضوح بالا برای شما فراهم آورده است. در این صورت گزینه‌های بسیاری جهت گفتگوی راحت و بدون دردسر وجود دارد که در این مطلب به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت. بنابراین مهم نیست شما در خانه، دفتر کار، در هنگام خرید و یا راندن ماشین خود باشید، در تمامی این شرایط می‌توانید با استفاده از امکان صحبت به صورت هندزفری تمامی این کارها را به راحتی انجام دهید.
استفاده از هندزفری می‌تواند امکان برقراری تماس صوتی را با خیالی راحت در حین رانندگی و یا کار برای شما فراهم آورد. در یک کلام استفاده از بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون موجب برقراری و دریافت تماس تلفنی راحت‌تر خواهد شد به خصوص اگر در محیطی هستید که دستانتان غالبا مشغول است.

هندزفری به چه معناست ؟

هندزفری (Hands-free) یک اصطلاح در زبان انگلیسی است که به معنی دست آزاد می‌باشد. این اصطلاح برای وسایلی استفاده می‌شود که می‌توان بدون کمک دست از آنها استفاده نمود. استفاده از وسایل هندزفری در زمان‌هایی که مشغول کار هستید و یا در حال رانندگی هستید بسیار موثر می‌باشد. به عنوان مثال در حین رانندگی می‌توانید به سادگی تماس صوتی برقرار نموده و پاسخ تماس‌های خود را بدهید.
در حالت کلی دستگاه‌هایی که با هندزفری در ارتباط هستند از بلوتوث به عنوان فناوری بی‌سیم استفاده می‌کنند و بدین صورت تماس شما برقرار خواهد شد.
دستگاه‌های بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید به وسیله آن به تماس‌های خود به صورت هندزفری بی‌سیم و با استفاده از بلوتوث پاسخ دهید. این دستگاه‌ها شامل شارژر فندکی بلوتوث دار، دستگاه جی پی اس ماشین و… می‌باشند. چندین سال گذشته این دستگاه‌ها به صورت سیمی عرضه می‌شد اما در چند سال اخیر این وسایل به صورت بی‌سیم نیز ارائه شدند. در عصر حاضر از انواع وسایل به صورت هندزفری در ماشین‌های شخصی استفاده می‌شود و یکی از ابزارهای پرمصرف در تمامی ماشین‌ها می‌باشد.
وسایل هندزفری به راحتی به سیستم استریو وسایل نقلیه وصل می‌شوند و می‌توان به سادگی از آنها استفاده نمود. در روش هندزفری از بلندگوهای وسایل نقلیه جهت انتقال صدای تماس گیرنده در تماس‌های تلفنی استفاده می‌شود و میکروفونی که درون آن تعبیه شده است به استریو و فرمان ماشین متصل می‌شود و با استفاده از میکروفون بی‌سیم که به صورت جداگانه قرار دارد می‌توان در هر مکانی با استفاده از بلوتوث، تماس‌های صوتی خود را پاسخ داد.
به طور کلی Handsfree اصطلاحی است که برای توصیف فناوری جدید بدون دخالت دست به کار می‌رود. از ویژگی‌های مختلفی که می‌توان برای توانایی این فناوری نام برد، استفاده کاربر در برقراری ارتباط بدون استفاده از دست‌های خود می‌باشد. بسیاری از این فناوری‌ها ساخته شده‌اند که در حین کار و یا راندن وسایل نقلیه از آنها استفاده شود، اغلب این وسایل نیز در بسیاری از مکان‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند که به مردم اجازه می‌دهد تا چند وظیفه را به طور موثرتر و با تمرکز بیشتری انجام دهند. فن آوری‌های هندزفری از همان سیستم‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند که در فن آوری‌های نوظهور دستگاه تلفن همراه و سایر شبکه‌های بی‌سیم مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربر به طور معمول با یک قطعه سخت افزاری که در نزدیکی دستگاه وی قرار دارد ارتباط برقرار می‌کند و صدا یا داده‌های دیگر را به صورت بسته‌های دیجیتالی ارسال و دریافت می‌کند.

ویژگی هندزفری‌های بلوتوث دار

یک نوع متداول از فن آوری هندزفری‌های بلوتوث، می‌توان استاندارد فناوری بی‌سیم و تبادل داده‌ها در مسافت‌های کوتاه را نام برد. از جمله ابتدایی‌ترین فن آوری‌های هندزفری می‌توان به گیرنده‌های صوتی با کمک هدفون و ایجاد مکالمات تلفنی اشاره نمود. سایر ویژگی‌های هندزفری جدیدتر نیز به کاربران این امکان را می‌دهند تا کارهای مختلفی را از طریق فرمان صوتی انجام دهند. پیشرفته‌ترین ویژگی‌های هندزفری‌های بلوتوث دار به کاربران این امکان را می‌دهد تا با شماره گیری تلفن به اطلاعاتی که از طریق اینترنت دریافت می‌شود دسترسی داشته باشند و بدین صورت انواع عملکردهای ارتباطی را می‌توان از این طریق انجام داد.

انواع هندزفری از نظر تکنولوژی

در حالت کلی هندزفری‌ها به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند :

 • هندزفری‌های سیمی
 • هندزفری‌های بی‌سیم

هندزفری سیمی : به هندزفری‌هایی که دارای سیم هستند هندزفری‌های سیمی می‌گویند. در این نوع هندزفری‌ها به جهت گوش دادن به آهنگ و یا برقراری تماس تلفنی باید هندزفری حتما به گوشی همراه متصل باشد تا بتوانید از آن استفاده نمایید. برخی از گوشی‌ها دارای سوکت مشترک جهت گوش دادن به موسیقی و شارژ کردن گوشی‌ها هستند، در این گوشی‌ها به دلیل مشترک بودن یک سوکت نمی‌توان در یک زمان هم به موسیقی گوش داد و هم گوشی خود را شارژ نمود و به همین جهت استفاده از هندزفری‌های سیمی مشکل ساز خواهد بود.
هندزفری بی‌سیم : این نوع هندزفری که در چندین سال اخیر بسیار محبوب واقع شده است همان‌گونه که از نام آن پیداست به صورت بدون سیم می‌باشند. این نوع هندزفری از طریق بلوتوث به دستگاه‌های مختلف متصل می‌شوند و دیگر سیمی جهت برقراری دستگاه‌ها وجود ندارد. به عنوان مثال به جهت برقراری تماس و یا گوش دادن به موسیقی سیمی جهت اتصال دو دستگاه مربوطه وجود ندارد که آنها را به هم متصل کند و تنها از طریق بلوتوث این امکان فراهم می‌شود.

10 دستگاه هندزفری که باید در ماشین خود داشته باشیم

کیت بلندگو اتومبیل بلوتوثی برای آفتاب‌گیر

این نوع بلندگو به شما اجازه می‌دهد تا در هنگام رانندگی با خیال راحت به صورت هندزفری از قابلیت برقراری تماس بهره‌مند شوید و بلندگو را با استفاده از حسگرهای اتوماتیک به گوشی خود متصل نمایید. البته شما می‌توانید با استفاده از این دستگاه به گوش دادن موسیقی نیز بپردازید.

تلفن مغناطیسی جهانی

با استفاده از این دستگاه می‌توانید جی پی اس را بر روی خودرو خود نصب نموده و به سادگی مسیرتان را پیدا کنید. همچنین می‌توانید در خصوص مسیرهای اشتباهی نیز در امان باشید. با استفاده از این دستگاه می‌توانید مسیر مناسب را به درستی پیدا نموده و با کمک آن مسیر بهتر را طی نمایید. استفاده از این دستگاه می‌تواند به کلیه کنترل‌ها و پورت‌های ماشین  دسترسی داشته باشد.

اتصال خودکار تلفن به بلندگو اتومبیل با کمک بلوتوث

زمانی که نیاز به برقراری تماسی دارید اما ماشین شما این قابلیت را ندارد این محصول همان چیزی است که به آن احتیاج دارید. با استفاه از این وسیله می‌توانید رانندگی ایمن را تجریه نمایید. این محصول بر روی آفتابگیر ماشین نصب می‌شود و زمانی که گوشی خود را به آن وصل کرده باشید به صورت خودکار پس از برقراری تماس به بلندگوها وصل می‌شود و می‌توانید پاسخ تماس‌های خود را بدون دخالت دست انجام دهید.

هدست بلوتوث دار

اگر می خواهید در حین رانندگی صدای شما با صدای شخصی که صحبت می‌کنید تداخل نداشته باشد به جای استفاده از بلندگو بهتر است از یک هدفون استفاده کنید. این وسیله بسیار سبک، راحت و با حداکثر کیفیت سیگنال است. شما می‌توانید به سادگی دستگاه را بر روی گوش خود قرار داده و از طریق بلوتوث آن را به گوشی خود وصل کنید و به راحتی صحبت نمایید.

عملکرد هندزفری با استفاده از فرستنده اف ام

این دستگاه با استفاده از فناوری پیشرفته انتقال اف ام به جهت ارتقا رانندگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این دستگاه می‌توانید موسیقی و تماس‌های صوتی را به صورت بی سیم برقرار نموده و به استریو ماشین خود منتقل کنید. یکی از ویژگی‌های قابل توجه این وسیله می‌توان به درگاه شارژر یو اس بی اضافی اشاره نمود.

کیت اتومبیل بلوتوثی با استفاده از قدرت خورشید

با کمک این فرستنده اف ام می‌توانید این وسیله را در هر مکانی که دوست دارید در ماشین خود قرار دهید. با استفاده از این وسیله خورشیدی می‌توانید داشتن محیطی با صرفه جویی بیشتر را تجربه نمایید. صفحه نمایشی که این وسیله دارد می‌تواند شماره تماس و نام تماس گیرنده را نمایش داده و تا 200 شما را در خود ذخیره کند.

کیت فرمان اتومبیل هندزفری بلوتوثی

با استفاده از این وسیله می‌توانید در هنگام رانندگی با خیال راحت و بدون دسترسی به دکمه‌های دستگاه در صورت نیاز با استفاده از کیت فرمان، از آن استفاده نمایید. این دستگاه با استفاده از ساختار قلاب مانندی که دارد مخصوص بر روی فرمان ماشین طراحی شده است که می‌تواند به سادگی بر روی فرمان قرار گیرد و در صورت لزوم می‌توانید آن را تنظیم کنید. با استفاده از این دستگاه که نویز را از بین می‌برد، می‌توانید به تماس‌های خود پاسخ دهید و در نهایت آن را قطع کنید و یا به طور کلی رد تماس کنید، با آخرین شماره‌ای که با آن در ارتباط بودید مجددا تماس بگیرید و غیره. کیت فرمان اتومبیل بلوتوث دار همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا موسیقی تلفن همراه خود را پخش کنید و بدون لمس گوشی بتوانید آن را به سادگی کنترل کنید.

شارژر فندکی بلوتوث دار

یکی دیگر از جالب‌ترین ویژگی‌های فناوری هندزفری می‌توان به شارژرهای فندکی اشاره نمود. شما می‌توانید با استفاده از این دستگاه  چند دستگاه را جهت شارژ از طریق کابل یو اس بی به شارژر فندکی ماشین متصل نمایید و علاوه بر شارژ کردن دستگاه مورد نظر، همزمان به موسیقی، پادکست، رادیو و… گوش کنید و یا تماس صوتی برقرار نمایید.

هولدر گوشی 360 درجه

مسلما با استفاده از هولدر گوشی می‌توانید با خیالی راحت رانندگی کنید. این دستگاه گوشی را بر روی قسمت جلوی ماشین نگه می‌دارد و می‌تواند آن را 360 درجه بچرخاند تا بهترین زاویه دید را برای شما فراهم آورد. استفاده از این وسیله به خصوص در زمانی که می‌خواهید از جی پی اس موبایل استفاده کنید بسیار موثر می‌باشد.

هندزفری بلوتوثی کیت اتومبیل با ورودی Aux

با این وسیله می‌توان به صورت هندزفری درون ماشین به تماس‌های شخصی پاسخ داد و تماس‌ها را با استفاده از هر تلفن هوشمند بلوتوثی دریافت نمود، این نوع هندزفری از طراحی زیبا و کم نظیری برخوردار است و مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این وسیله این امکان را به شما می‌دهد تا  از طریق ورودی Aux موسیقی را از تلفن خود به صورت یکپارچه پخش کنید. این دستگاه دارای یک میکروفن داخلی است که به شما امکان می‌دهد به تماس‌های تلفنی خود نیز پاسخ دهید.

دستگاه آیفون چیست ؟

آیفون یکی از بهترین گوشی‌های هوشمندی است که در حال حاضر مورد استفاده عموم مردم قرار گرفته است. این گوشی هوشمند دارای هزاران برنامه است و طراحی کاربرپسند و کیفیت دوربین خوبی دارد. بنابراین جای تعجب ندارد که انتخاب میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا است. علاوه بر تمامی موارد گفته شده یکی از گزینه‌های مهم برای یک گوشی، داشتن کیفیت صدای بالای آن است. به همین جهت باید برای پاسخ به تماس‌های خود در حین کار و رانندگی از هندزفری‌های مناسبی که قابلیت پشتیبانی از دستگاه آیفون را دارند استفاده کنید.
به سختی می‌توان انکار کرد که اپل دارای یک سیستم زیبا برای دستگاه‌های خود است. اگر شما نیز یکی از دستگاه‌های آیفون همچون گوشی‌های هوشمند و آیپد را دارید به احتمال زیاد کنجکاو شده‌اید تا هدفون‌های ارائه شده توسط آیفون را نیز امتحان نمایید. درست است که آیفون خود چندین هدفون را ارائه داده است اما برخی از آنها تحت نام تجاری Beats ارائه می‌شوند که موجب می‌شود انتخاب بسیار گسترده‌ای را پیش رو داشته باشید.
ما قصد داریم 5 مورد از بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون را در بخش آخر برای شما نام ببریم، درست است که تمامی محصولاتی که نام می‌بریم از تراشه w1 و  H1 بهره نمی‌برند اما دارای عملکردی ساده جهت استفاده در دستگاه‌های ios خواهند بود.

انواع هدفون از نظر عملکرد

در حالت کلی هدفون‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند که در زیر آنها را نام برده و به توضیح در خصوص هر یک از آنها می‌پردازیم :

 • داخل گوش (In-Ear)
 • ایرپاد (AirPods)
 • خارج از گوش (Out Of Ear)

هدفون‌های داخل گوشی (In-Ear) :

هدفون‌هایی هستند که می‌توان آنها را داخل گوش قرار داد و پس از قرارگیری در گوش دیگر نمی‌توانید صدای محیط اطراف خود را بشنوید و تنها تمرکزتان بر روی صدای پخش شده از هدفون‌ها خواهد بود. در کشور ایران به این نوع هدفون‌ها بیشتر هندزفری گفته می‌شود.

مزیت‌های هدفون‌های داخل گوشی :

مزیت‌هایی که برای این دسته از هدفون‌ها می‌توان نام برد متشکل از موارد زیر است :

 • احتمال افتادن این نوع هدفون‌ها در هنگام فعالیت‌هایی همچون ورزش بسیار کم است.
 • این نوع هدفون می‌تواند صداهای اضافی محیط اطراف را حذف نماید.
 • تمرکز بیشتر بر روی صدایی که داخل گوش پخش می‌شود.

ایرپادها (AirPods) :

ایرپاد نوع دیگری از هدفون‌های قابل استفاده داخل گوش می‌باشد که تمرکز آن نسبت به هدفون‌های نوع اول نسبت به موسیقی و صدای پخش شده در گوش کمتر است و در این نوع شما می‌توانید صدای محیط اطراف را نیز بشنوید.

هدفون‌های خارج از گوش (Out Of Ear) :

هدفون‌هایی هستند که خارج از گوش مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای میکروفون هستند و بیشتر برای افرادی که در مخابرات‌ها کار می‌کنند و یا منشی و مشاوره‌های تلفنی هستند استفاده می‌شود. البته نوع دیگری از این نوع هدست‌ها وجود دارند که مورد استفاده عموم قرار می‌گیرند و به آنها هدفون‌هایی گفته می‌شود که به جهت گوش دادن به موسیقی استفاده می‌شود.

قانون استفاده از هندزفری موبایل در حین رانندگی

در بسیاری از کشورها استفاده از تلفن همراه و هندزفری‌های موبایل در حین رانندگی به دلیل پرت شدن حواس رانندگان غیرقانونی می‌باشد و جریمه نقدی به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال در کشوری همچون استرالیا استفاده از گوشی‌های همراه در حین رانندگی جریمه محسوب می‌شود مگر اینکه از هدفون‌های هندزفری استفاده نمایند.

چه نوعی هدستی با گوشی‌های آیفون کار می‌کند ؟

به عنوان یک حرفه‌ای در تجارت خود، باید اغلب هنگام مکالمه تلفنی از یک وسیله چند وظیفه‌ای استفاده کنید. استفاده از هدست می‌تواند شما را برای انجام کارهای دیگر آماده کند تا بتوانید بدون دخالت دست علاوه بر پاسخگویی به تماس‌های خود به انجام کارهای دیگر نیز رسیدگی کنید. استفاده از این تکنولوژی به خصوص در هنگام رانندگی بسیار مفید است. در حال حاضر بسیاری از کشورها و ایالات قوانینی دارند که صحبت کردن رانندگان را در هنگام رانندگی محدود می‌کنند. برای معرفی هدست مناسب می‌توان انواع مختلفی از هدفون‌های بلوتوثی را در بازار پیدا نمود که بسیاری از آنها به خوبی با آیفون کار می‌کنند. فقط در هنگام خرید بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون باید مشخصات مناسب و راحت بودن وزن آن را مورد بررسی قرار داده و هدست مناسب را متناسب با بودجه خود خریداری کنید.

هدست‌های صوتی مونو(Mono)

هدفون‌های صوتی مونو یکی از رایج‌ترین نوع هدفون بلوتوث‌دار است. این هدفون‌ها دارای طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها می‌باشند. ارزان‌ترین مدل هدفون‌ها معمولاً از ویژگی‌های کمتری برخوردار هستند و در مقابل گزینه‌های مناسب‌تری نیز وجود دارند که برای افرادی دیگر مناسب است. هدست‌های گران قیمت‌تر دارای ویژگی‌های اضافی مانند فناوری پیشرفته قطع سر و صداها و جلوگیری از نویز هستند. این مورد بسیار مفید است به طوری که اگر شما در حین رانندگی باشید و بخواهید صدای شما در کنفرانسی پخش شود، هیچ کس در سالن کنفرانس نمی‌تواند صدای پیش زمینه ماشین شما را بشنود. تفاوت‌های اصلی به غیر از پیشرفت تکنولوژی و هزینه و کاهش تکنولوژی می‌توان به سبک و متناسب بودن هدست‌های جدید اشاره نمود. گزینه‌های مناسب به طور قطع از اولویت بالایی برخوردار هستند زیرا خرید یک هدست مناسب با ضخامت کم و سبکی وزن دیگر خواسته غیرمعقولی نخواهد بود.

هدست صوتی استریو

هدفون استریو دقیقاً شبیه به هدفون‌هایی است که بسیاری از افراد هنگام گوش دادن به موسیقی به وسیله آیپدها و سایر دستگاه‌های MP3 استفاده می‌کنند. بسیاری از هدست‌های استریو بلوتوث مورد هدف بسیاری از ورزشکاران قرار گرفته‌اند. این هدست‌های بی‌سیم به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان از آنها در ورزشگاه و در هنگام تمرین استفاده نمود و یا به موسیقی گوش داد. تقریباً در همه موارد، از این هدست‌ها می‌توان برای برقراری تماس تلفنی در ورزشگاه‌ها با کیفیتی بالا بهره‌مند شد. البته هدست‌های استریو به اندازه هدفون‌های صوتی مونو برای تماس‌های تلفنی بهینه سازی نشده‌اند اما افراد استفاده از آن را با کمال میل به برخی از هدست‌ها ترجیح می‌دهند.

پیدا کردن مناسب‌ترین مورد بین هدست‌ها

همه هدست‌ها، چه به صورت بلوتوث‌دار و چه بدون بلوتوث می‌توانند اتصال صوتی بین آیفون و هدست را برقرار نمایند و در اصل هر دو یک کار مشابه را انجام می‌دهند. بنابراین تفاوت‌ عمده‌ای بین هدست‌های بلوتوثی و غیر بلوتوثی وجود ندارد، در عوض می‌توان هزینه مناسب، سبکی وزن و ویژگی‌های پیشرفته‌ای را برای هدست‌های بلوتوثی نام برد. در صورت امکان، باید چند هدفون را امتحان کنید تا بتوانید مناسب‌ترین را از نظر خود پیدا کنید. تنها به یاد داشته باشید که ممکن است در طی روز کاری خود برای مدت زمان طولانی از هدست استفاده کنید بنابراین برای اطمینان از راحتی جهت استفاده باید هزینه‌های بیشتری را برای خرید محصولی مناسب خرج کنید.

هدست خود را از کجا بخریم ؟

بهترین مکان‌ها برای خرید هدست مناسب یا در فروشگاه اپل و یا فروشگاه‌های اپراتور تلفن همراه شما هستند. زیرا این رسانه‌ها دارای شرایطی هستند که باید هر وسیله‌ای را برای شمایی که کاربر دستگاه‌ها هستید فراهم آورند. هر تولید کننده هدست باید این مطلب را ثابت کند که هدست تولیدی باید کاملا با آیفون کار می‌کند تا به عنوان لوازم جانبی آیفون در این فروشگاه‌ها فروخته شود. ممکن است در این بین یک هدست با قیمت بهتر از منبع دیگری پیدا کنید اما اگر نتوانید تشخیص دهید که این هدست با آیفون سازگار است یا خیر ممکن است دچار مشکل شوید. بنابراین بهتر است به یکی از این مکان‌های معتبر بروید و از کارمندان آنها مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

آیا می‌توان از بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون استفاده نمود ؟

ممکن است شما به دلیل کارتان در یک کنفرانس از راه دور شرکت کنید یا بخواهید در هنگام ناهار خود به موسیقی گوش دهید و غیره، به همین دلیل وجود هدفون می‌تواند برای شما مفید باشد، اما استفاده از هدفون‌های سیمی ممکن است همیشه راحت نباشد. آیفون دارای اتصال بی‌سیم بلوتوث است، یعنی اینکه شما می‌توانید با استفاده هدفون‌های بی‌سیم یک تماس مهم برقرار کنید، به موسیقی گوش دهید، فیلم تماشا کنید یا از هر برنامه دیگری که به طور معمول از طریق بلندگوهای داخلی آیفون به صورت صوتی پخش می‌شود استفاده کنید. همه این فعالیت‌ها بدون مزاحمت همکارانتان و بدون اینکه درگیر چندین کار باشید انجام می‌شود.

آشنایی با آیفون و فناوری بلوتوث

اپل، آیفون 5 را در سال 2012 عرضه کرد. این گوشی از آن زمان مجهز به قابلیت بلوتوث 4.0 شد که در شرایط معمولی از برد بی‌سیم تقریبا 33 فوت استفاده می‌کرد. بر خلاف جک هدفون سیمی استاندارد، می‌توانید چندین لوازم جانبی بلوتوث را همزمان به کمک فناوری بلوتوث به آیفون وصل کنید. در حال حاضر بلوتوث‌ها با گوشی‌های مختلف و با انواع پروفایل بلوتوث سازگار هستند و می‌توانید دستگاه‌های جانبی مختلفی را به آیفون خود وصل کنید.

چگونه یک هدست را با استفاده از آیفون جفت کنیم ؟

برای جفت کردن هدست بی‌سیم بلوتوث با آیفون در وهله اول شروع به کشف هدفون کنید. نحوه انجام این کار به نوع و مدل هدست مورد استفاده شما بستگی دارد. در برخی از هدست‌ها باید دکمه پاور را به مدت زمان مشخصی نگه دارید تا دستگاه کشف شود. دکمه‌های تکمیلی دیگری نیز به این کار اختصاص داده شده است که می‌توانید تنظیمات دیگر را با آن انجام دهید.
هنگامی که هدست شما کشف شد، بر روی “تنظیمات” روی iPhone و سپس بر روی “بلوتوث” ضربه بزنید. کلید بلوتوث مجازی آیفون را روشن کنید. هدست خود را از روی لیست دستگاه‌های بلوتوث پیدا کرده و پس از پیدا نمودن بر روی آن ضربه بزنید. در صورت درخواست رمز نیز باید رمزی را برای هدست وارد کنید.

چگونه به بررسی وضعیت بلوتوث هدست خود بپردازیم ؟

وضعیت فعلی هدست بلوتوث شما توسط نماد بلوتوث در نوار وضعیت آیفون نشان داده می‌شود. این وضعیت با یک نماد بلوتوث آبی یا سفید نشان داده می‌شود که هدست روشن است و با آیفون به درستی یکپارچه سازی شده است و همچنین به درستی کار می‌کند. هیچ تفاوتی بین نماد آبی و سفید وجود ندارد دلیل این تفاوت تنها تمی است که بر روی گوشی خود استفاده می‌کنید. به طور کلی این رنگ‌ها توسط رنگ فعلی نوار وضعیت آیفون شما تعریف شده است. وجود یک نماد بلوتوث خاکستری نشان می‌دهد که هدست با آیفون جفت شده است اما در حال حاضر خارج از محدوده و یا خاموش است.

اطلاعات اضافی در خصوص بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون

آیفون با اکثر پروفایل‌های هدست بلوتوث بی‌سیم از جمله هندزفری، دسترسی به دفتر تلفن، توزیع صوتی پیشرفته، کنترل از راه دور صوتی/تصویری، شبکه شخصی و غیره سازگار است و با بخش رابط انسانی و دسترسی به پیام سازگار می‌باشد.
برای جدا کردن هدست از آیفون، روی “تنظیمات” و قسمت “Bluetooth” ضربه بزنید. پس از آن بر روی فلش سمت راست کنار هدست خود در لیست دستگاه‌های بلوتوث رفته و بر روی “فراموش کردن این دستگاه” ضربه بزنید تا هدست از آیفون جدا شود.

آیا ایپاد با هدفون‌های بلوتوثی جفت می‌شود ؟

فناوری بلوتوث در iPad 4 با صفحه نمایش شبکیه چشم دارای اتصالات ایمن با نیاز مصرف کم برق ایجاد شده است. بلوتوث 4.0 با استفاده از فناوری جدید به نام فناوری کم انرژی، اتصالات قابل اعتماد را در مسافت‌های کمتر از 50 فوت فراهم می‌کند. جفت شدن سریع‌تر، تأخیر کمتر و افزایش عمر باتری از دیگر مزایای استفاده از بلوتوث 4.0 نسبت به نسخه‌های قبلی بلوتوث است. هدست‌های بلوتوث پشتیبانی شده تداخل کمتری با سایر لوازم الکترونیکی ایجاد می‌کنند و تماس‌های واضح‌تری را به مشتری و شرکای تجاری ارائه می‌دهند. iPad 2 و iPad Mini از فناوری بلوتوث 2.1 EDR استفاده می‌کنند که از قدرت کمتری برخوردار بوده اما پاسخگوتر هستند.

جفت سازی ایپاد و هدفون‌های بلوتوثی

 1.  روی قسمت “تنظیمات” در ایپاد خود ضربه بزنید.
 2.  “Bluetooth” را در صفحه تنظیمات انتخاب کنید تا پنجره بلوتوث باز شود. در صورت لزوم سوئیچ موجود را روی وضعیت “روشن” تنظیم کنید.
 3. هدست بلوتوث خود را روشن کنید. بیشتر هدست‌ها برای روشن کردن دستگاه دارای دکمه روشن یا سوئیچ هستند. در صورت لزوم دکمه “جفت شدن” را بر روی هدست بلوتوثی خود فشار دهید.
 4. هدست خود را از لیست دستگاه‌ها در پنجره بلوتوث ایپاد انتخاب کنید.
 5. در صورت درخواست باید رمز یا پینی را برای هدست خود وارد کنید البته اکثر هدست‌ها به این نوع کدها جهت اتصال احتیاج ندارند.
 6. اگر کد عبور یا پین نمایش داده شده در ایپاد شما با کد هدفون بلوتوث مطابقت داشت، بر روی گزینه “OK” ضربه بزنید. در غیر اینصورت از هدست بلوتوث خود استفاده کنید. در نهایت بر روی نام هدست بلوتوث در بخش دستگاه‌ها ضربه بزنید تا دستگاه خود را دوباره جفت سازی کنید.

نکته : اطلاعات موجود در این مقاله برای iOS 6 تعریف شده است بنابراین ممکن است با نسخه‌های دیگر یا محصولات دیگر کمی متفاوت باشد.

مزایای استفاده از بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون

بهترین هندزفری‌ها محصولاتی هستند که این امکان را برای شما فراهم می‌آورند که موسیقی را به صورت موقت گوش کنید. استفاده از هندزفری برای افرادی که همیشه در حال رفت و آمد هستند، در هنگام صبح به ورزش صبگاهی می‌پردازند و یا زمان‌هایی که در روزهای آفتابی مشغول به استراحت هستند،به کمک هندزفری‌هایی که به صورت جفت هستند بسیار مناسب خواهد بود و می‌تواند صدا را با کیفیت عالی برای شما پخش نماید.
هندزفری‌های گذشته دارای طول عمر کوتاهی بودند اما خوشبختانه زمان تغییر کرده است و با تشکر از فناوری بدون سیم می‌توان نوآوری‌های بسیاری را در دستگاه‌های متفاوت شاهد بود. هدفون‌ها نیز یکی از محصولاتی است که در حال حاضر بدون سیم هستند و به سرعت در بین افراد علاقه‌مند به موسیقی محبوب شده‌اند. به گونه‌ای که با گذشت چند سال و وجود انتخاب‌های بسیار تصمیم گیری برای خرید مناسب بسیار سخت شده است اما خواندن این مطلب می‌تواند به شما در انتخاب هندزفری مناسب کمک کننده باشد.

کدام هندزفری را برای گوشی آیفون خریداری کنیم ؟

چندین سال پیش هدفون‌های بلوتوث دار به صورت یک گوش طراحی می‌شدند که طرفداران بسیاری هم داشتند اما در حال حاضر دیگر از این دستگاه‌ها به مانند گذشته استفاده نمی‌شود و مهم‌ترین چیزی که در حال حاضر باید بخرید هدفون و یا هندزفری بدون‌سیم است.
هدفون‌های مدرن بلوتوث دار تقریبا قابل استفاده برای هر دو گوش می‌باشند. این نوع هندزفری‌ها می‌توانند صدای استریو، میکروفون داخلی و دکمه‌های تماس را خدمت شما ارائه نموده تا بتوانید به سادگی تماس‌های خود را پاسخ دهید. همچنین وزن این هندزفری‌ها نسبت به چندین سال گذشته بسیار سبک‌تر شده است و می‌توان به راحتی از آنها استفاده نمود.
خواندن این مقاله متناسب برای افرادی است که به دنبال پیدا کردن بهترین محصول جهت استفاده به صورت هندزفری در زمان کار و یا در حین رانندگی هستند.
در چند سال گذشته باید یک محصول را متناسب با دستگاه آیفون خود خریداری می‌نمودید تا متوجه شوید که کدام یک با دستگاه شما همخوانی دارد. چند سال پیش آیفون تراشه W1  را تولید نمود که می‌توان با وجود آن از هدفون‌های بی‌سیم بهره برد. با استفاده از این تراشه که در هدفون‌ها و محصولات بی‌سیم جدید همچون ایرپادها و هدفون‌های جدید تعبیه شده است به طور خودکار می‌توان به تمام دستگاه‌های اپل با استفاده از حساب iCloud متصل شده و آن را تنظیم نمود.
البته باید ذکر نمود که تنها برخی از هدفون‌ها از تراشه W1  برخوردار هستند و تمامی هدفون‌های آیفون این ویژگی را ندارند. اما با این وجود همه آنها از طریق بلوتوث IOS می‌توانند برنامه‌های مفیدی را از طریق فروشگاه اپ در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید از آنها استفاده نمایید.
البته فناوری بی سیم بلوتوث دارای معایبی همچون تاخیر صدا هنگام تماشای فیلم یا بازی هستند و به همین جهت کیفیت هدفون را پایین می‌آورد اما با این حال هنوز هم گزینه عالی برای کسانی است که اتصالات بی‌سیم و بدون نیاز به دست را ترجیح می‌دهند.

چرا باید هندزفری را به صورت بی‌سیم بخریم ؟

بهترین هندزفری‌ها، محصولات بی‌سیمی هستند که سیم‌های اضافی ندارند. به طور قطع می‌توان انتظار داشت که این هدفون‌های بی سیم از کیفیت مناسب، دوام بالاتر باتری و وضوح بالای صدا در هنگام تماس صوتی، تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی و پادکست برخوردار هستند
اگر شما هم مایل هستید تا محصولی را خریداری کنید که بدون سیم باشد و صداها را با کیفیت بالایی دریافت کنید می‌توانید از هدفون‌های بی‌سیم استفاده کنید.
بهترین هدفون‌های بی‌سیم دارای مقاومت در برابر آب و عرق هستند، بنابراین می‌توانید بدون نگرانی از آسیب‌رسی به آنها، از این محصولات استفاده کنید.
ما در این مقاله قصد داریم تا 5 نوع از بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون را برای شما نام ببریم تا اگر قصد خرید هریک از هندزفری‌ها را داشتید از قبل آشنایی لازم را با این محصولات داشته باشید. در ضمن همان‌گونه که مشخص است تمامی محصولاتی که نام برده می‌شود از برنامه‌های موجود در سیستم ios پشتیبانی می‌کنند.

هندزفری بلوتوث اپل بیتس مدل BeatsX

 • نوع هدفون : داخل گوش
 • محل استفاده : پشت گردن
 • تکنولوژی : بی‌سیم
 • نویزگیر : خیر

بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون با نام BeatsX محصولی از برند معتبر Beats است. این هدفون از تراشه W1 بهره می‌برد و این بدان معناست که آنها به صورت یکپارچه با دستگاه‌های اپل جفت می‌شوند و نسبت به سایر هدفو‌ن‌های بلوتوثی دارای تاخیر و کارایی بهتری با iOS هستند.
اگرچه گفته شده است این نوع هدفون در برابر آب محافظ نیستند، اما هنوز هم مورد استفاده بسیاری از ورزشکاران قرار می‌گیرند. کسانی که با این برند آشنا هستند می‌دانند که صدای BeatsX برای هدفون‌های داخل گوش و صداهای بم بسیار مناسب می‌باشند. این وسیله خیلی خوب از هم جدا می‌شوند و همین امر باعث می‌شود تا یکی از بهترین وسایل جهت رفت و آمد باشد. البته برخی از افراد به دلیل سخت شدن پوشیدن لباس جهت استفاده از این هدفون راضی نیستند.
اگرچه هدفون BeatsX مستقیماً با iOS استفاده می‌شود، اما آنها یک برنامه کاربردی ندارند که به شما امکان دهد صدای آنها را شخصی سازی کنید. این هدفون‌ها فقط با شارژ شدن در مدت زمان 6.5 ساعت قابلیت پخش دارند و ویژگی حفظ خودکار مصرف باتری را ندارند.
شارژ شدن این محصول به مانند شارژ تلفن همراه است و در کمتر از یک ساعت به طور کامل شارژ می‌شوند. این محصولات برای طرفداران محصولات Beats که می‌خواهند یک هدفون چند منظوره مناسب و هماهنگ با دستگاه آیفون خود را داشته باشند انتخاب خوبی است.

هندزفری بلوتوث اپل بیتس مدل BeatsX

هندزفری بلوتوث اپل مدل AirPods 2 with Wireless Charging Case

 • نوع هدفون : ایرپاد
 • محل استفاده : داخل گوش
 • تکنولوژی : بی‌سیم
 • نویزگیر : خیر

استفاده از ایرپادها به دلیل بی‌سیم بودن بسیار راحت است. بنابراین اگر به دنبال راحت‌ترین هدفون‎های بی‌سیم هستید ایرپادهای اپل بهترین انتخاب هستند. فرقی نمی‌کند که شما یک کاربر معمولی و یا یک کاربر حرفه‌ای محصولات اپل باشید در هر صورت ایرپادها به دلیل یکپارچه‌سازی با سیستم IOS از کیفیت ساخت عالی برخوردار شده‌اند و بسیار تعجب آور است که می‌تواند انتخابی راحت برای موارد استفاده متفاوت باشد.
ایرپادها دارای وزن بسیار سبکی بوده و طراحی زیبایی دارند. این هدفون‌ها زمانی که داخل گوش قرار می‌گیرند تمامی فضا را اشغال نمی‌کنند. مانند برخی از مدل‌های گوش این نوع هدفون‌ها نیز به راحتی داخل گوش همگان قرار نمی‌گیرند. البته این موضوع کمی ثبات وجودی هندزفری را به خطر می‌اندازد اما با این حال باعث راحتی بیشتری نسبت به هدفون‌های دیگر است. از آنجایی که طراحی فضای باز و شنیدن صدای اطراف در این هدفون‌ها وجود دارد، جهت استفاده در مواردی که باید از محیط اطراف خود آگاه باشید مانند راه رفتن در مرکز شهر و غیره هدفون خوبی به شمار می‌رود.
ایرپادها در کمتر از 30 دقیقه به سرعت شارژ می‌شوند و در صورتی که 5 بار به صورت اضافی شارژ شوند می‌توانند تا 24 ساعت کار کنند، این بهترین موردی است که ما برای طراحی این گونه ایرپادها می‌توانیم نام ببریم.
اما از جمله معایب این هدفون‌ها می‌توان به بخش باس آن اشاره نمود که به طور کامل پخش نمی‌شود و فاقد صدای رنج است و ژانرهای هیپ هاپ و EDM را به خوبی پخش نمی‌کنند. اگرچه صدای BeatsX و Jaybird X4 در کل بهتر به نظر می‌رسد اما ایرپادها از قابلیت بسیار بهتری در شارژ باتری نسبت به هر یک از هدفون‌های دیگر برخوردار هستند و همین امر موجب می‌شود تا ایرپادها گزینه‌ای متنوع‌تر را برای انتخاب ایجاد کنند.

هندزفری بلوتوث اپل مدل AirPods 2 with Wireless Charging Case

هندزفری بلوتوث جبرا مدل Elite Active 65t

 • نوع هدفون : درون گوش
 • محل استفاده : داخل گوش
 • تکنولوژی : بی‌سیم
 • نویزگیر : خیر

اگر به دنبال محصولی هستید که ترکیبی از محصولات اپل و اندروید باشد و در کنار آن در پی پیدا کردن هدفون‌های بی سیم نیز هستید هندزفری بلوتوث جبرا مدل Jabra Elite Active 65t می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. این هدفون‌ها دارای ظاهری صیقلی هستند و در انتهای آنها از رنگ مات استفاده شده است که همین امر موجب می‌شود تا از زیبایی خاصی برخوردار باشند. این هدفون‌ها بسیار خوب ساخته شده‌اند و از نظر مقاومت در برابر گرد و غبار در رتبه IP56 قرار داده می‌شوند.
هدفون Jabra Elite Active 65t باتری مناسبی دارد که حدود 5.2 ساعت قابلیت پخش مداوم صوت را دارا است اما در صورت شارژ شدن آنها فقط دو بار می‌توانند به صورت اضافی آن را شارژ کنید. در واقع مدت زمان شارژ شدن این وسیله بیشتر از 1 ساعت و 30 دقیقه نسبت به ایرپادها طول می‌کشد. اما در عوض صدای باس Elite Active 65t بهتر و متعادل‌تر از بسیاری از ایرپادها است. BeatsX عملکرد باس بهتری دارد اما Jabra Elite Active 65t به لطف برنامه Jabra Sound + که دارای EQ برای IOS و اندروید است، امکان تنظیم صدای بیشتری دارد.
در مقایسه با ایرپادها، هدفون‌های Elite Activeh 65t نسبتاً حجیم هستند. به همین دلیل همه افراد استفاده از این هدفون‌ها را راحت نمی‌دانند و از آنجایی که تمامی گوش‌ها یک شکل نیستند به همین دلیل این نوع هدفون در گوش برخی از افراد قرار نمی‌گیرد. با این حال اگر به خوبی مناسب گوش شما باشند به اندازه کافی جهت انجام ورزش پایدار هستند و عملکرد بسیار خوبی دارند. به همین دلیل این موارد می‌تواند انواع این هدفون‌ها را به یک انتخاب بسیار مناسب برای رفت و آمد روزمره تبدیل کند.

هندزفری بلوتوث جبرا مدل Elite Active 65t

هندزفری بلوتوث آیفون جی برد مدل X4

 • نوع هدفون : داخل گوش
 • محل استفاده : درون گوش
 • تکنولوژی : بی‌سیم
 • نویزگیر : خیر

این هدفون‌ها به عنوان بهترین نوع هدفون جهت ورزش انتخاب شده است. اگر به دنبال این هستید که با آیفون خود به ورزشگاه بروید و بتوانید در سخت‌ترین تمرینات از هدفون‌هایی استفاده کنید که قدرت تحمل بالایی داشته باشند، می‌توانید هدفون Jaybird X4 را خریداری کنید. وجود IPX7 در هنگام تعریق و حفاظت از آب بسیار عالی عمل می‌کنند و از عملکرد راحت‌تری نسبت به Jabra Elite 65t برخوردار هستند.
هدفون Jaybird X4 با نکات مختلفی از سیلیکون و فوم ارائه شده است که دارای زیبایی بالایی هستند. این هدفون‌ها می‌توانند از مهره‌های پایداری برای نگه داشتن گوش‌های خود استفاده کنند. اگر بتوانید مهره آن را به خوبی دور گوش نگه دارید بسیار خوب و راحت می‌توانید از این هدفون استفاده کنید. استفاده از این نوع هدفون‌ها در هنگام ورزش بسیار مناسب به نظر می‌رسند و اگر ترجیح می‌دهید که موسیقی را با صدای باس بیشتری داشته باشید خرید آن بسیار عالی خواهد بود. به علاوه اگر طرفدار مشخصات صوتی خاصی نیستید حتی می‌توانید نحوه صدای آنها را با برنامه Jaybird MySound تنظیم کنید که یک EQ عالی برای سیستم‌های iOS و Android ارائه می‌دهد.
هدفون‌های Jaybird X4 هیچ ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی ندارد و نزدیک به 2 ساعت زمان جهت شارژ نیاز دارند تا از دانگل اختصاصی شارژ شود. باتری این هدفون‌ها حدود 7 ساعت طول عمر دارد و این مدت زمان می‌تواند برای استفاده در یک تمرین بسیار خوب باشد.

هندزفری بلوتوث آیفون جی برد مدل X4

هندزفری بلوتوث آیفون انکر مدل Curve A3263 

 • نوع هدفون : داخل گوش
 • محل استفاده : درون گوش
 • تکنولوژی : بی‌سیم
 • نویزگیر : خیر

هدفون بی‌سیم Curve A3263 بهترین نوع هدفون آیفون از نظر بودجه جهت استفاده کاربران آیفون است. اگر به دنبال خرید بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون خود هستید می‌توانید از انکر Curve A3263 استفاده کنید. این هدفون تنها برای کاربران اپل ساخته نشده است اما قیمت مناسب آن موجب شده است تا بسیاری از کاربران آیفون از آن استفاده نمایند. این هندزفری بلوتوث انکر از طراحی قلاب گوش ثابت نیز برخوردار است که موجب می‌شود این هدفون را به انتخاب خوبی برای ورزش تبدیل کند. سری موجود در این هدفون‌ها در 6 اندازه تهیه می‌شود که می تواند قابل استفاده برای تمامی حالات گوش‌ها باشد.
متناسب با هزینه این هدفون‌ها، پخش صدای Anker Curve A3263 نیز بسیار مناسب است. این هدفون‌ها تقریباً مقدار کمی از باس‌ها را در ژانرهای سنگین باس مانند هیپ هاپ یا EDM پخش می‌کنند. هدفون‌های Curve A3263 کمی قابل حمل‌تر از هدفون‌های Jaybird X4 هستند و مورد مناسبی جهت خرید می‌باشند.
متأسفانه برد بی سیم (32 فوت) از Anker Curve A3263 به اندازه سایر هدفون‌های بلوتوث‌دار مانند BeatsX به اندازه کافی در دسترس نیست. این هدفون‌ها همچون Jaybird X4 بر روی گوش قرار نمی‌گیرند اما از آنجایی که به راحتی وارد کانال گوش می‌شوند قابلیت استفاده راحت‌تری دارند. در کنار تمامی موارد گفته شده برای هدفون‌های Curve A3263 می‌توان نسبت عملکرد و قیمت‌ بسیار خوب آن را عنوان نمود.

هدفون بلوتوث آیفون انکر مدل Curve A3263 

جمع بندی

با توجه به تمامی موارد گفته شده در خصوص انواع هدفون‌های بلوتوث دار برای آیفون، اگر شما نیز به دنبال بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون هستید که بتوانید به سادگی از آن استفاده نمایید، توصیه‌های ما را در خصوص این موضوع مطالعه نمایید تا بتوانید انتخابی دقیق داشته باشید.
تلاش ما در این مطلب گردآوری مطالبی در خصوص وسایل هندزفری و انواع وسایل و هدفون‌های هندزفری قابل استفاده در وسایل نقلیه و یا در هنگام کار بود تا اگر شما نیز قصد خرید بهترین هندزفری بلوتوث برای آیفون را داشتید بتوانید اطلاعات کافی را در این خصوص کسب نمایید و با دیدگاهی دقیق‌تر به انتخاب هندزفری بلوتوثی برای دستگاه آیفون خود بپردازید.
در صورتی که قصد خرید هندزفری‌های گردنی را دارید می‌توانید مقاله مربوط به راهنمای خرید هندزفری گردنی را مطالعه نمایید. اگر هم تجربه استفاده هر یک از هندزفری بلوتوث و سیم دار گفته شده را داشتید می‌توانید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا