معرفی محصول

بهترین منبع تغذیه

4 انتخاب برتر از نگاه کاربران

بهترین منبع تغذیه و اطلاعات مربوط به بهترین منبع تغذیه موضوعی است که می‌توانید آن را در این مقاله مطالعه کنید. همانطور که در مقاله‌های قبل نیز به آن اشاره کردیم، برای این که یک سیستم عملکرد مناسبی داشته باشد، هماهنگی اجزا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای این که این اجزا از عملکرد مناسبی برخوردار باشند، باید از بهترین قطعات که در بازار موجود است در سیستم استفاده شود. انتخاب و شناسایی این موارد اهمیت بسیار زیادی دارد. روش شناسایی این مشخصه‌ها هم نیازمند داشتن دانش کافی و تخصصی است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا به بررسی یکی از قطعات الکترونیکی بسیار مهم در سیستم‌های الکترونیکی مانند لپ تاپ، کامپیوتر و دسکتاپ‌ها بپردازیم. منبع تغذیه و اهمیت انتخاب این محصول نقش به‌سزایی در عملکرد کلی سیستم و همچنین سایر قطعات دارد. از طریق فروشگاه آنلاین نشت آپ می‌توانید بهترین منبع تغذیه موجود در بازار را خریداری کنید. با ما همراه باشید.

قبل از شناخت بهترین منبع تغذیه، پاور چیست؟

پاور یا همان منبع تغذیه نقش بسیار مهم  تاثیرگذاری بر یک سیستم الکترونیکی دارد. سی پی یو، مادربرد و . . . نیز مانند منبع تغذیه کامپیوتر اهمیت زیادی دارد. به طور کل برای این که نقش این قطعه را شناسایی کنید، برای شما یک مثال می‌زنیم.

یک تیم فوتبال را تصور کنید. این تیم فوتبال متشکل از بازیکنان، مربیان و دیگر اعضای وابسته به تیم هستند. برای این که تیم عملکرد مناسب و قوی‌ای داشته باشد، نیاز به داشتن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری بسیار زیادی دارد. امکانات سخت افزاری مانند تجهیزات به روز و امکانات نرم افزاری، استراتژی و تکنیک‌های به خصوص در بازی است که هر بازیکن وظیفه اجرای آن را بر عهده دارد. امکانات سخت افزاری مانند محل تمرین مناسب، البسه کافی و . . . توسط واحد تدارکات تیم پیگیری و فراهم می‌شود. حال همانند اکثر تیم‌های داخلی کشور تصور کنید، از امکانات سخت افزاری خبری نباشد؛ افول تیم کم کم رخ خواهد داد. منبع تغذیه یا همان پاور نقش واحد تدارکات را دارد.

برای این که یک سیستم الکترونیکی از عملکرد کاملا دقیق و حرفه‌ای برخوردار باشد، استفاده از امکانات و تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری اهمیت بسیار زیادی دارد. تجهیزات نرم افزاری مانند قابلیت‌ها و امکانات موجود در قطعات است. فراهم کردن انرژی و استفاده از برترین قطعات الکترونیکی درواقع همان امکانات سخت افزاری است. رعایت و استفاده از این موارد یک سیستم قوی و متحد را به وجود خواهد آورد. اگر بخواهیم کمی واضح‌تر درباره عملکرد و فعالیت منبع تغذیه یا همان پاور صحبت کنیم، به فراهم کردن انرژی در یک سیستم الکترونیکی خواهیم پرداخت.

منبع تغذیه کامپیوتر، لپ تاپ، دسکتاپ و . . . با فراهم کردن انرژی برای سایر اجزا و قطعات موجود در بدنه داخلی محصول، در عملکرد سریع و کیفیت اجرایی یک محصول نقش به سزایی خواهند داشت. منبع تغذیه همانطور که از اسم آن مشخص می‌باشد، وظیفه تامین انرژی در سیستم را برعهده دارد. قطعات بسیار زیادی در یک سیستم الکترونیکی وجود دارند که به انرژی احتیاج دارند. از مهم‌ترین قطعه موجود می‌توان به مادربرد اشاره کرد. مادربرد با عملکرد گسترده و تاثیرگذار خود در یک سیستم، فرایند و عملکرد سایر قسمت‌های موجود را ارزیابی و فرماندهی می‌کند. اگر به این قطعه، انرژی کافی نرسد، کل سیستم از عملکرد باز می‌افتد. بسیاری از کاربران از مادربرد به عنوان مغز یک سیستم اشاره می‌کنند. اهمیت و کارایی گسترده این منبع تغذیه، دلیل بر نامگذاری مادربرد به عنوان مغز سیستم الکترونیکی است.

اگر یک محصول الکترونیکی را به عنوان یک انسان فرض کنیم، منبع تغذیه درواقع قلب آن است. اگر قلب از پمپاژ کردن خون به دیگر قطعات موجود در سیستم دست بردارد، عملکرد سایر اجزای داخلی و خارجی بدن از کار می‌افتد. حال تصور کنید منبع تغذیه کامپیوتر نامناسبی در سیستم خود داشته باشید. عدم استفاده از پاور مناسب عاملی بسیار تاثیرگذار در آسیب دیدن سایر قطعات و درنهایت نابودی محصول است. انتخاب بهترین منبع تغذیه در بازار کار بسیار سختی است. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله بهترین منبع تغذیه را از دست ندهید.

منبع تغذیه نقش بسیار مهمی در یک سیستم دارد. این قطعه الکترونیکی با تحویل انرژی یا همان جریان متناوب، این انرژی را تبدیل می‌کند. پس از تبدیل جریان متناوب  به جریان الکتریکی مستقیم، انرژی برای اجزا یک سیستم آماده شده است. سپس انرژی به بخش‌های موردنیاز ارسال شده و اجزای یک سیستم مشغول به کار خواهند شد. استفاده از یک منبع تغذیه مناسب نقش به سزایی در بهبود عملکرد کامپیوتر یا لپ تاپ شما خواهد گذاشت. استفاده از یک منبع تغذیه مناسب این امکان را برای سیستم به وجود می‌آورد که میزان عملکرد کلی را افزایش دهد. فراهم کردن انرژی به موقع و کافی برای قطعات، راندمان کلی را افزایش خواهد داد. به همین دلیل بهتر است نسبت به استفاده از یک منبع تغذیه مناسب، نهایت دقت و شناسایی را نسبت به اجزای آن داشته باشید.

مشکلی که در عدم شناخت بهترین منبع تغذیه ممکن است برای سیستم شما پیش بیایید، آسیب  به قطعات و کاهش راندمان کلی محصول خواهد بود. عدم آشنایی نسبت به قطعات و اجزای کلی یک منبع تغذیه، شما را از داشتن انتخابی صحیح برای کامپیوتر یا لپ تاپ شما باز خواهد داشت. به همین دلیل حتما به این موضوع توجه داشته باشید تا بتوانید انتخابی مناسب برای سیستم خود داشته باشید. جدا از این موارد، آسیب‌هایی که به سیستم شما وارد خواهد شد، بسیار جبران ناپذیر خواهد بود. در بسیاری از موارد این امکان وجود خواهد داشت تا دیگر قطعات در معرض سوختگی قرار بگیرند.

از آن جایی که پاور بر روی مادربرد پیاده خواهد شد، اولین بخشی که بیشترین آسیب را خواهد دید، مادربرد خواهد بود. آسیب به مادربرد و در نهایت سوختن این قطعه حساس الکترونیکی، راه را برای افزایش آسیب سایر قطعات باز خواهد گذاشت. دلیل این موضوع نیز کاملا مشخص است؛ بسیاری از قطعات موجود در یک سیستم با مادربرد در ارتباط هستند. مادربرد نیز انرژی موردنیاز خود برای پردازش اطلاعات را از منبع تغذیه دریافت خواهد کرد. همین موضوع عاملی است که باید حتما قبل از خرید پاور، اطلاعات و آگاهی‌های کافی درباره عملکرد کلی منبع تغذیه و نیاز سیستم خود داشته باشید. شما در حال مطالعه مقاله بهترین منبع تغذیه هستید.

برای خرید بهترین منبع تغذیه چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

نکات بسیار مهمی وجود دارد که باید حتما قبل از خرید بهترین منبع تغذیه به آن توجه داشته باشید. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید حتما در نظر داشته باشید، کامپیوتر یا سیستم شما است. این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بسیاری از کاربران قبل از این که نسبت به محصولی که قصد استفاده از آن را دارند، برای خرید قطعات موردنیاز اقدامات متنوعی را انجام می‌دهند. این تصمیم در اکثر مواقع منجر به آسیب به اجزای یک سیستم وارد خواهد کرد. محصولات الکترونیکی مانند کامپیوتر، تلویزیون، لپ تاپ و . . . از حساسیت بسیار زیادی برخوردار هستند. در زمینه خرید منبع تغذیه نیز باید به موارد متعددی اهمیت دهید.

اگر بخواهیم کمی واضح‌تر در زمینه بهترین منبع تغذیه صحبت کنیم، می‌توانیم به موارد متعددی اشاره کرد. یکی از این موارد توان مورد نیاز سیستم شما است. بسیاری از کاربران و افراد به این موضوعات توجهی ندارند. در زمینه منبع تغذیه کامپیوتر از آن جایی که اهمیت این قطعه الکترونیکی در سیستم بسیار بالا می‌باشد، باید به تمام نکات دقت کنید. ظرفیت یا همان توان موردنیاز سیستم، به میزان توانی است که یک قطعه الکترونیکی به آن احتیاج دارد. این مقیاس را می‌توانید به وسیله اعداد موجود بر روی اجزای قطعات به دست آورید. بر روی اکثر اجزا و قطعات الکترونیکی، اعدادی با علامت V نوشته شده است. V نماد وات یا همان توان موردنیاز قطعات است. این قطعات بر اساس نیاز خود، توان موردنیاز را دریافت و وظیفه خود را در یک سیستم انجام می‌دهند.

حال نکته جالبی که درباره توان قطعات و درنهایت سیستم باید به آن توجه کنید، اهمیت نوع سیستم مورد استفاده شما است. به زبانی ساده‌تر، سیستم شما برای چه هدفی قرار است استفاده شود. کاربرد و عملکرد کامپیوتر بسیار گسترده و متفاوت است. به همین دلیل نمونه‌های متفاوتی از کامپیوتر نیز در بازار وجود دارد. به عنوان مثال کامپیوترهایی که برای گیمینگ طراحی شده‌اند، از نظر قطعات و مشخصه‌های کلی به میزان بسیار زیادی با یک کامپیوتر معمولی تفاوت دارد. این موضوع درباره لپ تاپ و یا دیگر نمونه‌های مشابه نیز صدق می‌کند. عملکرد متفاوت کامپیوتر نیازمند داشتن نمونه‌ای خاص و مربوط به همان کامپیوتر است. پس اگر به دنبال خرید بهترین منبع تغذیه موردنیاز خود در سیستم هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما کارایی و عملکرد موردنیاز خود از کامپیوتر و یا در کل سیستم الکترونیکی خود را بشناسید.

این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سعی کنید حتما مادربردی با ظرفیت متناسب با کامپیوتر خود خریداری کنید.

اگر بخواهیم از نظر عددی این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توان این موضوع را با مثالی بهتر برای شما باز کرد. منبع تغذیه کامپیوتر دارای ظرفیت‌های متنوع است. این قطعه الکترونیکی بر اساس ظرفیت خود، انرژی موردنیاز قطعات و سیستم الکترونیکی را فراهم و برای آن‌ها ارسال می‌کند. به عنوان مثال اگر توان کل سیستم شما تنها 600 وات است، استفاده از یک منبع تغذیه گران با ظرفیت بالا، تنها هزینه اضافی است. برای این که یک پاور مناسب خریداری کنید، باید ظرفیت منبع تغذیه مورد نظر شما بیشتر از توان موردنیاز سیستم شما باشد. بالا بودن توان پاور به این معنا نیست که تفاوت 1000 واتی بین سیستم و منبع تغذیه کامپیوتر شما وجود داشته باشد. 300 تا 500 وات تفاوت، عددی مناسب برای انتخاب یک منبع تغذیه برای سیستم به حساب خواهد آمد.

ظرفیت پایین منبع تغذیه نشان‌دهنده ساده و مناسب بودن سیستم است. منبع تغذیه‌‌های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را با قیمتی ارزان‌تر در بازار خریداری کنید. به عنوان مثال پاور با توان 800 وات گزینه‌ای فوق العاده کاربردی برای کامپیوترهای اداره‌ها و یا حتی خانگی است. این موضع درباره کامپیوترهای حرفه‌ای صدق نخواهد کرد. کامپیوترهای حرفه‌ای مانند کامپیوترهای طراحی، گیمینگ، مهندسی و دسکتاپ‌ها جزو سیستم‌های حرفه‌ای به حساب می‌آیند که کمتر کسی از این نمونه‌ها استفاده می‌کند. از آن جایی که این سیستم‌ها از قطعات حرفه‌ای و سنگین استفاده می‌کنند، باید بهترین منبع تغذیه موجود در بازار را برای این کامپیوترها خریداری کرد. منبع تغذیه از اهمیت بسیار زیادی برای این سیستم‌ها برخوردار است. قطعاتی مانند مادربرد، سی پی یو، رم و . . . جریان الکتریکی را از منبع تغذیه دریافت می‌کنند. اهمیت این قطعات بسیار بالا است.

اگر از منبع تغذیه‌ای ضعیف در این سیستم‌ها استفاده شود، احتمال آسیب و یا سوختگی برای این قطعات وجود خواهد داشت. اگر گیمر و یا یک طراح خلاق هستید، سعی کنید حتما از پاورهایی قوی با ظرفیت بالا برای سیستم خود استفاده کنید. برندهای متعددی نیز در زمینه تولید برترین منبع تغذیه برای سیستم‌های گیمینگ فعالیت می‌کنند. در ادامه به بررسی برندهای فعال در زمینه تولید منبع تغذیه کامپیوتر خواهیم پرداخت. ظرفیت‌های بالای 1500 وات می‌تواند انتخابی مناسب برای کامپیوترهای گیمینگ یا طراحی به حساب آید. می‌توانید بهترین منبع تغذیه موجود در بازار را از طریق فروشگاه آنلاین نشت آپ برای سیستم خود خریداری کنید.

اگر بخواهیم یکی دیگر از نکات اصلی اما نه چندان معروف درباره پاورهای کامپیوتر را خدمت شما توضیح دهیم، می‌توانیم به بحث وزن منبع تغذیه اشاره کرد. در بسیاری از قطعات الکترونیکی موجود در یک سیستم، این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار نیست. به طور کل هرچه قطعات در داخل یک سیستم کوچک‌تر و وزن کمتری داشته باشد، نمونه موردنظر انتخابی مناسب‌تر به حساب می‌آید اما این قانون نانوشته برای پاور کامپیوتر صدق نخواهد کرد. ممکن است خواندن این نکته کمی برای شما عجیب به نظر برسد اما اگر از زاویه‌ای دیگر به این عامل توجه کنید به این نتیجه می‌رسید که قطعات موجود در منبع تغذیه کامپیوتر با دیگر نمونه‌های مشابه خود فرق می‌کنند. در اکثر منبع تغذیه‌هایی که وزن بیش از 3 کیلوگرم دارند، قطعات به روز و نمونه‌هایی بیشتر در آن‌ها وجود دارد.

خازن‌های بزرگ با ظرفیت بیشتر یکی از این موارد هستند که باعث افزایش ظرفیت یک منبع تغذیه کامپیوتر خواهند شد. به زبانی ساده‌تر وجود خازن‌های باظرفیت بیشتر در یک منبع تغذیه کامپیوتر این قطعه الکترونیکی را به یکی از بهترین‌های موجود در بازار تبدیل خواهد کرد. به این موضوع توجه داشته باشید. جدا از این موارد، نمونه‌های به روزتری در منبع تغذیه‌های سنگین وجود دارد که از نظر عملکرد این قطعه را به یکی از برترین‌های موجود در بازار تبدیل خواهد کرد. به عنوان مثال می‌توان به تعداد ریل‌های یک پاور اشاره کرد. در پاورهای سنگین، بیش از یک ریل وجود دارد. این درحالی است که در نمونه‌های معمولی، به یک ریل بسنده خواهند کرد. همانطور که به آن اشاره شد، منبع تغذیه کامپیوتر دارای ساختار و عملکرد بسیار مهمی است. حتما سعی کنید از نمونه‌ای استفاده کنید که از بهترین قطعات در ساختارش استفاده شده باشد.

صحبت از ریل شد، بهتر است به این موضوع نیز اشاره کنیم، ریل از یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی در ساختار داخلی منبع تغذیه کامپیوتر به حساب می‌آید. اکثر منبع تغذیه‌های برتر در بازار دارای بیش از یک ریل هستند. ریل موجود در پاور را با نام کامل ریل 12V می‌شناسند. توجه به این موضوع نقش به سزایی در تبدیل کردن یک پاور به عنوان بهترین منبع تغذیه برای شما خواهد داشت. ریل 12V وظیفه دریافت جریان متناوب را برعهده دارد. به طوری که این جریان را بر روی خود پخش کرده و پس از چند سری تبدیل، انرژی را به دیگر بخش‌ها ارسال خواهد کرد. به زبانی ساده‌تر انرژی موردنیاز کامپیوتر شما توسط ریل 12V پردازش شده و به بخش‌های مرتبط ارسال خواهد شد. از این بخش‌ها می‎‎‌توان به مادربرد، سی پی یو، پردازنده گرافیکی و . . . اشاره کرد.

دلایل متعددی وجود دارد که در بهترین نمونه‌های منبع تغذیه موجود در جهان، بیش از یک عدد ریل 12V وجود دارد. دلایلی که بر نظر کلی کارشناسان تفاوت ایجاد کرده است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که پاورهای قوی با ظرفیت بالا به دلیل دریافت انرژی بیشتر نسبت به نمونه‌های ساده‌تر، نیاز به یک ریل 12V دیگر هستند. این ریل به کمک دیگر ریل خواهد آمد و انرژی با توان بالا بر روی این دو قطعه پخش خواهد شد. همکاری این دو ریل در انتقال انرژی به بخش‌های مختلف کامپیوتر، سرعت و عملکرد بهتری را برای سیستم به ارمغان خواهد آورد. از طرفی بسیاری دیگر با این نظر مخالف هستند. دلیل این موضوع نیز عدم توانایی پردازش و مدیریت انرژی در منبع تغذیه است. این افراد بر این باورند که این امکان وجود خواهد داشت که حتی جدا از آسیب به قطعات سیستم، پاور نیز دچار مشکل شود.

از این آسیب‌ها می‌توان به سوختگی و یا کاهش عملکرد مادربرد اشاره کرد. اگر برای مادربرد یک کامپیوتر یا لپ ‌تاپ مشکلی به وجود آید، این امکان وجود خواهد داشت تا بسیاری از قطعات نیز دچار همین مشکلات نیز شوند. پیشنهاد ما به شما استفاده از پاور با ظرفیت معقول است. در صورتی که ظرفیت پاور شما مناسب باشد این امکان وجود خواهد داشت تا حتی با دو ریل 12V نیز انرژی با سرعت و میزان کافی به دیگر قطعات ارسال خواهد شد. رعایت این موارد شما را یک قدم به شناسایی و خرید بهترین منبع تغذیه که مورد نیاز شما است، خواهد رساند.

یکی دیگر از مشخصه‌هایی که باید برای خرید یک منبع تغذیه کامپیوتر رعایت کنید، راندمان عملکرد است. به زبانی ساده‌تر بر اساس میزان انرژی دریافتی، چه میزان انرژی برای انجام وظایف صرف خواهد شد. از آن جایی که پاور وظیفه‌ی فراهم و تبدیل کردن انرژی برای سایر قطعات را بر عهده دارد، حتما سعی کنید منبع تغذیه‌ای را خریداری کنید که راندمان بسیار بالایی داشته باشد. راندمان اجرایی یک منبع تغذیه کامپیوتر، عاملی برای نامیدن آن به عنوان برترین منبع تغذیه موجود در بازار است. اگر بخواهیم از نظر عددی این موضوع را برای شما باز کنیم، منبع تغذیه کامپیوتر باید راندمان مصرف انرژی بیش از 80 درصد داشته باشد.

80 درصد مصرف انرژی به منظور تبدیل 80 درصد از 100 درصد انرژی دریافتی آن به انرژی موردنیاز قطعات یک سیستم است. 20 درصد انرژی هدر رفته صرف مصرف انرژی توسط قطعات پاور و انجام پردازش نیز شده است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند، طیف گسترده‌ای از انرژی هدر رفته در یک منبع تغذیه صرف گرما خواهد شد. پس باید قبل از خرید حتما به راندمان مصرف انرژی توجه زیادی داشته باشید. هرچه میزان تولید گرما یا به زبانی ساده‌تر، هدر رفت انرژی در یک پاور کمتر باشد، میزان عملکرد این قطعه الکترونیکی در یک سیستم بیشتر خواهد شد. افزایش عملکرد منبع تغذیه کامپیوتر به معنی بالاتر رفتن میزان عملکرد قطعات موجود در یک سیستم است. حتما سعی کنید قبل از خرید یک منبع تغذیه، راندمان مصرف انرژی آن را چک کنید.

در اکثر پاورهای حرفه‌ای که توان بالایی داشته و برای سیستم‌ها بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند، طراحان توجه زیادی به این عامل در محصول خود داشته‌اند. منبع تغذیه کامپیوتر با عملکرد و وظیفه حساس خود نیازمند داشتن اجزا و قابلیت‌های به روز است. حال پاوری را تصور کنید که ظرفیتی بیش از 1500 وات داشته و برای یک کامپیوتر اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر منبع تغذیه را با راندمان کمتر از 80 درصد داشته باشد، باید منتظر آسیب‌های متعددی در کامپیوتر باشیم. منبع تغذیه کامپیوتر بر روی مادربرد و در کنار سایر قطعات الکترونیکی حساس نصب و مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اگر پاور ظرفیت بالایی داشته باشد و در مقابل راندمان مصرف انرژی کمتر از 80 درصد داشته باشد، بسیاری از انرژی موردنیاز سایر قطعات را از دست خواهد داد. پس از از دست دادن انرژی باید منتظر آسیب‌های جدی به قطعات بود.

همانطور که به آن نیز اشاره شد، بخش زیادی از انرژی هدر رفته در منبع تغذیه کامپیوتر، صرف تولید گرما می‌شود. این میزان انرژی پس از تبدیل شدن آن به گرما، باعث آسیبی جدی به سایر قطعات خواهد شد. کاهش عملکرد سایر قطعات را نیز از یاد نبرید. جدا از این موارد که به آن اشاره کردیم، اگر انرژی موردنیاز به سایر قطعات ارسال نشود باید این انتظار را داشت که قطعات در حالت نیم سوز قرار بگیرند.

به همین دلیل بسیاری از پاورهای طراحی شده موجود در بازار در ساختار کلی خود، فن خنک کننده نیز دارند، این فن خنک کننده نقش به سزایی در بهبود عملکرد سیستم و همچنین کاهش هدر رفت انرژی در پاور خواهد شد. فن‌ها نمونه‌های متفاوتی دارند که در  بسیاری از پاورها وجود دارند. طیف گسترده‌ای از پاورهای سنگین از نسل‌های جدید فن استفاده می‌کنند. این موضوع نقش به سزایی در بهبود عملکرد کلی منبع تغذیه و سایر اجزای سیستم خواهد کرد. فن با دریافت گرمای تولید شده از هدر رفت انرژی، از آسیب به سایر قطعات جلوگیری کرده و همچنین میزان راندمان مصرف انرژی را افزایش خواهد داد.

بهترین منبع تغذیه موجود در بازار مانند منبع تغذیه کامپیوتر سیلوراستون مدل Strider Titanium SST-ST1500 1500W مجهز به فن یا هیت سینک‌های قوی است. این موضوع به میزان بسیار زیادی در افزایش عملکرد سیستم نیز کمک خواهد کرد. این نمونه از منبع تغذیه نیز دارای راندمان مصرف انرژی بالاتر از 80 درصد است که این موضوع به میزان بسیار زیادی به عملکرد و فعالیت کلی منبع تغذیه اضافه خواهد کرد. نام گذاری منبع تغذیه کامپیوتر سیلوراستون مدل Strider Titanium SST-ST1500 1500W به عنوان بهترین منبع تغذیه موجود در بازار برای بسیاری از کاربران به دلیل وجود راندمان مصرف انرژی و فن خنک کننده قوی است.

جدا از موارد یاد شده درباره مشخصه‌های کلی بهترین منبع تغذیه، عمر مفید این قطعه از دیگر موارد موردنظر برای انتخاب به حساب می‌آید. سعی کنید بیشتر از منبع تغذیه‌هایی استفاده کنید که عمر مفید بیش از 80 هزار ساعت داشته باشند. بسیاری از پاورهای حرفه‌ای و قوی موجود در بازار ظرفیتی بیش از این عدد دارند. به همین دلیل بسیاری از کاربران برای خرید یک منبع تغذیه مناسب اقدام به استفاده از نمونه‌ای با عمر مفید بالا خواهند کرد.

یکی دیگر از مشخصه‌های بسیار مهم در انتخاب یک منبع تغذیه، بحث ماژولار است. بسیاری از افراد فعال در زمینه قطعات الکترونیکی با این قابلیت آشنایی دارند. ماژولار در واقع به نحوه اتصال و قرارگیری سیم و کابل‌های موجود در یک منبع تغذیه گفته می‌شود. این مشخصه تاثیر بسیار زیادی در نامگذاری منبع تغذیه کامپیوتر به عنوان بهترین منبع تغذیه موجود در بازار خواهد داشت. در واقع بهترین برند‌های فعال در زمینه تولید پاور، در نمونه‌های خود این عامل را لحاظ می‌کنند. اگر بخواهیم کمی بیشتر درباره ماژولار بودن یا نبودن یک منبع تغذیه به شما توضیح دهیم، می‌توان به نحوه قرارگیری سیم و کابل‌ها برای استفاده اشاره کرد. در این زمینه پاورها به سه دسته منبع تغذیه کامپیوتر فول ماژولار، ماژولار و نیمه ماژولار تقسیم می‌شوند.

در منبع تغذیه تمام ماژولار، تمامی کابل‌های برق در هر دو طرف خود سوکت دارند. این عامل امکان استفاده از منبع تغذیه کامپیوتر را به میزان بسیار زیادی افزایش خواهد داد. در نمونه نیمه ماژولار و غیر ماژولار می‌توان پاورها را تا حدودی شبیه به هم دانست. دلیل این موضوع نیز عدم امکان جداسازی کابل و سیم‌های موجود است. جدا از این موارد سیم و کابل‌های موجود در پاور نظم و ساختار چیدمانی به منظمی پاورهای فول ماژولار نخواهد داشت. پیش از این که بخواهید نسبت به خرید بهترین منبع تغذیه اقدام کنید، بهتر است به فول ماژولار بودن یا نبودن این عوامل توجه داشته باشید. فول ماژولار بودن یک پاور، عاملی بسیار مهم در نامیدن قطعه موردنظر به عنوان بهترین منبع تغذیه است.

برندهای فعال در تولید بهترین منبع تغذیه:

شرکت و کمپانی‌های بسیار زیادی در زمینه تولید منبع تغذیه فعالیت خواهند کرد. موضوعی که اهمیت دارد این است که هر کمپانی فعال در زمینه تولید پاور، محصولات آن شرکت گزینه‌ای مناسب برای شما نیست. به طور کل منبع تغذیه کامپیوتر نیز مانند سایر قطعات کاربردی موجود در یک سیستم عملکرد و فعالیت بسیار بالایی دارد. همین موضوع دلیلی است که بسیاری از کمپانی و شرکت‌های فعال در زمینه تولید قطعات الکترونیکی دست به طراحی و تولید منبع تغذیه کامپیوتر خواهند کرد.

از کمپانی و برند‌های فعال در زمینه تولید پاور کامپیوتر می‌توان به شرکت گرین، سیلور استون، مسترتک، کولر مستر، برند معروف انرمکس، ریدمکس، سادیتا، ایسوس، تسکو، سوپر ماینینگ و . . . اشاره کرد. این شرکت‌ها در زمینه تولید منبع تغذیه کامپیوتر بسیار معروف و فعال هستند.

البته این موضوع را نباید فراموش کرد که منبع تغذیه فقظ خلاصه به کامپیوتر نمی‌شود. منبع تغذیه سرور، ماینینگ و سوئیچینگ نیز نمونه‌های دیگر از پاورها به حساب می‌آیند. در کل منبع تغذیه کامپیوتر نسبت به سایر نمونه‌ها بیشتر و کاربردی‌تر است. برای این که بتوانید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر موجود در بازار را شناسایی کنید، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Strider:

 • عدم وجود نویز
 • کیفیت اجرایی بالا
 • مجهز به ویژگی‌های ماژولار
 • مقاوم در برابر گرد و خاک
 • کاربردی برای ماینینگ

همانطور که در ابتدا مقاله به آن اشاره شد، منبع تغذیه کامپیوتر با نقش مهم و کاربردی که در بدنه یک سیستم الکترونیکی دارد، باید در انتخاب و خرید آن بسیار دقت کرد. برند سیلوستر استون یکی از برندهای بسیار معروف در میان کمپانی‌های بزرگ تولید کننده پاور مانند ایسوس و کورسیر است. به همین دلیل قصد بررسی یکی از برترین نمونه‌های این شرکت را داریم. بسیاری از منتقدین از منبع تغذیه کامپیوتر سیلوراستون مدل Strider Titanium SST-ST1500 1500W به عنوان بهترین منبع تغذیه موجود در بازار یاد می‌کنند. همانطور که در ابتدا نیز به اهمیت توان یک پاور کامپیوتر اشاره کردیم، طراحان شرکت سیلور استون در طراحی کلی این قطعه الکترونیکی به این موضوع توجه داشته‌اند.

ظرفیت 1500 واتی این منبع تغذیه، بسیاری از نیازهای شما از برطرف کردن توان قطعات را رفع خواهد کرد. این میزان توان ارایه شده توسط پاور کامپیوتر سیلور استون مدل Strider، برای کامپیوترهای اداریف خانگی و گیمینگ‌های نسبتا حرفه‌ای بسیار مناسب به حساب می‌آید. از دیگر ویژگی‌های منبع تغذیه کامپیوتر سیلوراستون مدل Strider Titanium SST-ST1500 1500W می‌توان به راندمان مصرف انرژی اشاره کرد. راندمان مصرف انرژی نقش به‌سزایی در عملکرد کلی سیستم و همچنین منبع تغذیه خواهد داشت. راندمان مصرف انرژی پاور کامپیوتر سیلوراستون مدل Strider Titanium SST-ST1500 1500W بیش از 80 درصد است. به عبارتی اگر دقیق‌تر بخواهیم به این موضوع اشاره کنیم، راندمان مصرف انرژی این منبع تغذیه تا 90 درصد نیز خواهد رسید. این راندمان نشان‌دهنده عملکرد و کیفیت بالای منبع تغذیه کامپیوتر سیلوراستون مدل Strider Titanium SST-ST1500 1500W است.

فرایند قیمت و خرید این پاور کامپیوتر را می‌توانید از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Strider

نحوه تعویض رم لپ تاپ

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP300A:

 • مناسب برای کامپیوترهای خانگی
 • فن با صدای بسیار کم
 • دارای خازن با کیفیت بالا
 • مجهز به مدار تصحیح ضریب توان

در مقاله‌های قبلی به نمونه‌های بزرگ و برتر بسیاری پرداختیم. غول‌های بزرگی مانند ایسوس، سیلور استون، کورسیر و . . . از نمونه‌هایی بودند که به آن‌ها پرداخته شده است. اکثر این پاورها دارای ظرفیت بسیار بالا و عملکردی فوق العاده بودند. همچنین کارایی و عملکرد این پاورها بیشتر برای کامپیوترهای گیمینگ و طراحی گرافیک مورد استفاده قرار می‌گرفت. پاوری که قصد بررسی آن را داریم، از نظر ظرفیت و مشخصه‌های کلی قابل مقایسه با نمونه‌هایی مانند منبع تغذیه کامپیوتر سیلوراستون مدل Strider Titanium SST-ST1500 1500W نیست. در این قسمت می‌خواهیم منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP300A را مورد بررسی قرار دهیم. اگر چه این منبع تغذیه از نظر توان عدد پایینی را تصاحب کرده است اما از نظر توانایی انتقال انرژی و انجام وظایف خود بسیار قوی و مناسب می‌باشد.

این منبع تغذیه به میزان بسیار زیادی قادر است تا در شرایط سخت مانند دمای بالای بیش از 40 درجه نیز فعالیت کند. ویژگی‌ای که از نظر اجرایی چندان قابل مقایسه با سایر نمونه‌ها نیست؛ اما از نظر شرایط اجرایی، عملکرد بهتری را نسبت به نمونه‌های مشابه حتی بهتر اجرا کرده است. یکی از ویژگی‌های منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP300A که از نظر عملکرد این پاور را به عنوان بهترین منبع تغذیه برای کامپیوترهای خانگی تبدیل کرده است، بحث راندمان آن است. این پاور قادر است راندمان مصرف انرژی خود را تا بیش از 85 درصد برساند که نسبت به مشخصه‌های کلی آن گزینه‌ای بسیار مناسب برای سیستم‌های خانگی به حساب می‌آید. جدا از این موارد بهره مندی از برترین خازن‌های درجه 1 در ساختار کلی این مادربرد، از ویژگی‌های کلی این محصول به حساب می‌آید.

یکی دیگر از مواردی که منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP300A را به یکی از بهترین‌های موجود در بازار برای سیستم‌های خانگی و اداری تبدیل می‌کند، استفاده از فن است. البته که در اکثر پاورها فن وجود دارد اما در منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP300A وجود فن فوق العاده کم‌صدا یک غنیمت برای سیستم‌های خانگی به حساب می‌آید. در مقایسه با پاورهای بزرگ  با ظرفیت بالا، این مشخصه یک برتری بسیار بزرگ در برابر سایر نمونه‌ها به حساب می‌آید. جدا از این موارد فن موجود در پاور کامپیوتر گرین مدل GP300A هوشمند عمل می‌کند و تنها در شرایط مورد نیاز شروع به کار خواهد کرد. مصرف کم انرژی یکی دیگر از ویژگی‌های کلی منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP300A به حساب می‌آید. اگر علاقه مند به خرید بهترین منبع تغذیه برای سیستم‌های خانگی یا اداری خود هستید، ما به شما منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP300A را پیشنهاد می‌کنیم. فرایند قیمت و خرید این منبع تغذیه را می‌توانید از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP300A

نحوه تعویض رم لپ تاپ

منبع تغذیه آنتک مدل HCP-1300 Platinum:

 • دارای اصلاح ضریب قدرت
 • عملکرد بسیار بالا
 • مجهز به 24 پین
 • 1300 وات توان پیوسته

این منبع تغذیه توسط شرکت آنتک تولید شده است. شرکت آنتک در زمینه طراحی و ساخت منبع تغذیه کامپیوتر و ماینینگ بسیار قابل قبول عمل کرده است. منبع تغذیه آنتک مدل HCP-1300 Platinum یکی از نمونه‌های بسیار کاربردی است که توسط این کمپانی تولید و روانه بازار شده است. مشخصه‌های متنوعی برای این منبع تغذیه وجود دارد که تصور شما را نسبت به بهترین منبع تغذیه موجود در بازار تغییر خواهد داد. یکی از این موارد، دوام و عملکرد بالای این قطعه الکترونیکی تاثیرگذار در یک سیستم است. از بدنه و وزن منبع تغذیه آنتک مدل HCP-1300 Platinum بگیرید تا قطعات موجود در این پاور همگی عملکرد و دوام بسیار بالایی دارند. وجود پین، فن خنک کننده، راندمان مصرف انرژی بالا، سیستم اجرایی قوی، طراحی زیبا و . . . از ویژگی‌های منبع تغذیه آنتک مدل HCP-1300 Platinum است.

یکی از برترین ویژگی‌های منبع تغذیه آنتک مدل HCP-1300 Platinum، وجود عمر مفید فوق العاده است. همانطور که به این موضوع در مقالات گذشته نیز اشاره شد، عمر مفید یک منبع تغذیه باید حداقل بیش از 80 هزار ساعت باشد. منبع تغذیه آنتک مدل HCP-1300 Platinum با عمر مفید  100 هزار ساعته خود باعث شده تا این قطعه الکترونیکی یک سر و گردن بالاتر از سایر نمونه‌های موجود در بازار قرار گیرد. جدا از این مورد راندمان مصرف انرژی این پارو کامپیوتر را از یاد نبرید. راندمان 90 تا 95 درصدی منبع تغذیه آنتک مدل HCP-1300 Platinum، یکی از ویژگی‌های اصلی این منبع تغذیه به حساب می‌آید. فرایند قیمت و خرید منبع تغذیه آنتک مدل HCP-1300 Platinum را می‌توانید به راحتی و با چند کلیک از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

منبع تغذیه آنتک مدل HCP-1300 Platinum

نحوه تعویض رم لپ تاپ

منبع تغذیه ماژولار گرین مدل GP1350B-OCDG 80PLUS Platinum:

 • ماژولار
 • خازن‌های قوی و با کیفیت بالا
 • کانتورهای متنوع نظیر +HCS
 • مجهز به اکثر استانداردهای محافظتی

شرکت گرین نیز یکی دیگر از خوب‌های طراح در زمینه منبع تغذیه کامپیوتر است. عمر بالا، راندمان مصرف انرژی بالای 80 درصد، مجهز به برترین خازن‌ها و دیگر مواردی که بهترین منبع تغذیه باید داشته باشند، را می‌توان در اکثر پاورهای تولید شده در این شرکت می‌توان پیدا کرد. منبع تغذیه ماژولار گرین مدل GP1350B-OCDG 80PLUS Platinum نیز جزو یکی از محصولات شرکت گرین است که از این قابلیت‌ها برخوردار است. در ابتدا به عمر مفید این منبع تغذیه خواهیم پرداخت. اکثر پاورهای موجود در بازار عمر بیش از 80 هزار در ساعت دارند اما منبع تغذیه ماژولار گرین مدل GP1350B-OCDG 80PLUS Platinum بیش از این اعداد و ارقام فعالیت کرده است. عمر 120 هزار ساعت این پاور کامپیوتر یکی از مشخصه‌های بسیار مهم در انتخاب این منبع تغذیه به عنوان بهترین پاور کامپیوتر موجود در بازار است.

میزان کارایی و عملکرد منبع تغذیه ماژولار گرین مدل GP1350B-OCDG 80PLUS Platinum در شرایط متفاوت را نیز در نظر بگیرید. این پاور کامپیوتر می‌تواند در دمای 0 تا 50 درجه سانتی‌گراد نیز فعالیت کند. این ویژگی را در کمتر قطعه الکترونیکی می‌توان دید که این پاور کامپیوتر از آن برخوردار است. در زمینه راندمان مصرف انرژی نیز این قطعه نسبت به نمونه‌های قبلی خود بسیار بهتر شده است. راندمان مصرف انرژی منبع تغذیه ماژولار گرین مدل GP1350B-OCDG 80PLUS Platinum بین بازه‌های 92 تا 95 درصد است. این میزان از عملکرد، در کل به عملکرد کلی سیستم نیز کمک خواهد کرد.

بحث توان نیز یکی دیگر از مواردی است که این منبع تغذیه بسیار مناسب عمل کرده است. توان 1350 وات به صورت پیوسته یکی از مشخصه‌های بسیار مهم برای انتخاب به حساب می‌آید. به لطف این توان می‌توانید از منبع تغذیه ماژولار گرین مدل GP1350B-OCDG 80PLUS Platinum در سیستم‌های گیمینگ و طراحی به میزان بسیار زیادی استفاده کنید. فرایند قیمت و خرید پاور کامپیوتر ماژولار گرین مدل GP1350B-OCDG 80PLUS Platinum را می‎‎‌توانید از طریق سایت نشت آپ نیز پیگیری کنید.

منبع تغذیه ماژولار گرین مدل GP1350B-OCDG 80PLUS Platinum

نحوه تعویض رم لپ تاپ

جمع بندی:

بهترین منبع تغذیه و اطلاعات مربوط به آن، موضوع اصلی این مقاله بود. همانطور که در ابتدا مقاله نیز به آن اشاره شد، برای آن که یک سیستم الکترونیکی از عملکرد مناسبی برخوردار باشد، وجود قطعات مناسب کمک بسیار زیادی به داشتن عملکرد مناسب خواهد کرد. منبع تغذیه کامپیوتر که آن را با نام پاور نیز می‌شناسند، یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی در کامپیوتر، دسکتاپ و دیگر محصولات الکترونیکی مشابه است. از این قطعه برای تامین انرژی سایر قطعات یک سیستم استفاده می‌شود. به عنوان مثال قطعاتی مانند مادربرد که به اندازه پاور در یک سیستم مهم است، انرژی خود را از این قطعه الکترونیکی دریافت می‌کنند. سایر قطعات نیز مانند سی پی یو، پردازنده گرافیکی و . . . نیز از منبع تغذیه، انرژی خود را دریافت می‌کنند.

در ادامه نیز به مشخصه‌هایی که باید نسبت به خرید یک منبع تغذیه توجه کنید، چند مورد آن را بررسی کردیم. مواردی مانند عمر مفید، ماژولار بودن، راندمان مصرف انرژی، کاربرد، توان و . . . از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بودند. برای این که یک پاور کامپیوتر خوب خریداری کنید، باید به این موارد توجه بسیار زیادی داشته باشید. منبع تغذیه کامپیوتر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در آخر نیز چند نمونه از بهترین پاورهای موجود در بازار را برای شما توضیح دادیم. فرایند قیمت و خرید این پاورها را می‌توانید از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

در آخر از توجه شما عزیزان کمال تشکر را داریم. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. با فروشگاه آنلاین نشت آپ همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا