معرفی محصول

بهترین منبع تغذیه کامپیوتر

4 انتخاب برتر از نگاه منتقدین

بهترین منبع تغذیه کامپیوتر و اطلاعات مربوط به بهترین منبع تغذیه کامپیوتر را می‌توانید در این مقاله مطالعه کنید. منبع تغذیه کامپیوتر را می‌توان قلب یک کامپیوتر دانست. البته برای این که یک سیستم الکترونیکی مانند کامپیوتر قوی و متحد عمل کند، به قطعاتی و مشخصه‌های دیگری نیز نیاز دارد. منبع تغذیه کامپیوتر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما سی پی یو، رم کامپیوتر، مادربرد و . . . نیز مواردی بسیار مهم و تاثیرگذار در انتخاب یک کامپیوتر به حساب می‌آید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم جدا از موارد یاد شده، به بررسی چند نمونه از بهترین قطعات در زمینه منبع تغذیه کامپیوتر بپردازیم. فروشگاه آنلاین نشت آپ یکی از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه خرید قطعات اینترنتی به حساب می‌آید. فرایند قیمت و خرید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر را می‌توانید از طریق سایت فروشگاه آنلاین نشت آپ پیگیری کنید. با ما همراه باشید.

پیش از بهترین منبع تغذیه کامپیوتر، منبع تغذیه چیست؟

قبل از این که بخواهیم درباره بهترین منبع تغذیه صحبت کرده و چند سری اطلاعات کلی به شما دهیم، بهتر است کمی درباره ماهیت منبع تغذیه صحبت کنیم. اگر به اطراف خود نگاه کنید، می‌توانید اهمیت وجود عاملی فراهم کننده انرژی را درک کنید. به عنوان مثال به یک ماشین نگاه کنید. اگر ماشین شما از بهترین قطعات و مدل موجود در بازار ساخته شده باشد اما انرژی و سوخت برای حرکت نداشته باشد، در مسابقه با یک دوچرخه ساده نیز شکست خواهد خورد! اهمیت این موضوع بسیار بالا است. به حدی که در این زمینه طراحان ماشین‌های مسابقه، شهری، کشاورزی و . . . این موارد را در طراحی خود بسیار در نظر گرفته‌اند. بسیاری از برندهای معروف در زمینه طراحی و تولید ماشین، محصولاتی را تولید کرده‌اند که از نطر عملکرد بسیار قوی و از زمینه مصرف انرژی نیز بسیار بهتر از نمونه‌های قبلی و مشابه موجود در بازار است.

این تنها به ماشین خلاصه نمی‌شود. در درون بدن ما انسان‌ها نیز بخش‌های مختلفی از بدن در تامین انرژی ارگان‌های بدن ما مشغول به فعالیت هستند. وجود یک عامل فراهم کننده و انتقال دهنده انرژی، یک عامل بسیار مهم در استفاده و تشخیص یک محصول نسبت به سایر نمونه‌ها است. اهمیت وجود منبع تغذیه کامپیوتر نیز به همین میزان برای متخصصین و کاربران مشخص است. به همین دلیل این افراد سعی می‌کنند تا در این زمینه از بهترین نمونه‌ها در سیستم خود استفاده کنند. اهمیت منبع تغذیه کامپیوتر در یک سیستم الکترونیکی به حدی زیاد است، که بسیاری از قطعات وابسته به عملکرد منبع تغذیه کامپیوتر هستند. از آن جایی که منبع تغذیه وظیفه فراهم کردن انرژی را برعهده دارد، پس بسیاری از این قطعات الکترونیکی به منبعی احتیاج دارند تا در بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن انرژی موردنیاز را فراهم کند.

به عنوان مثال مادربرد یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی یک سیستم الکترونیکی به حساب می‌آید. از وظایف بسیار مهم مادربرد می‌توان به دریافت داده‌ها و پردازش آن اشاره کرد. پس از این که این داده‌ها پردازش شد، اکنون نوبت به این موضوع می‌رسد تا داده‌ها بر اساس فرمان و عملکرد آن، به قطعات مربوطه ارسال شود. حال این موضوع را تصور کنید که انرژی موردنیاز پاور تامین نشود. این موضوع از عوامل بسیار مهمی است که قشر متعددی از کمپانی و شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید کامپیوتر را درگیر خود کرده است. به همین دلیل این شرکت‌ها اقدام به استفاده از منبع تغذیه کامپیوتر مناسب برای محصولات خود می‌کنند. این موضوع را نباید فراموش کرد که منبع تغذیه کامپیوتر باید بر اساس کامپیوتر موردنظر شما انتخاب و مورد استفاده قرار گیرد. مهم‌ترین وظیفه منبع تغذیه کامپیوتر، فراهم کردن انرژی برای قطعات موجود در یک سیستم است.

متاسفانه بسیاری از کاربران بدون هیچ گونه دانش کلی در این زمینه اقدام به خرید و استفاده از منبع تغذیه کامپیوتر می‌کنند. این درحالی است که اهمیت وجود یک منبع تغذیه کامپیوتر نقش بسیار مهمی برای استفاده از یک محصول مانند کامپیوتر دارد. باید سعی کنید حتما از قطعاتی استفاده کنید که نه تنها به دیگر قسمت‌های سیستم شما آسیب نزند بلکه باعث تسریع در انجام فرایندهای مربوط شود.

سوال اصلی؛ بهترین منبع تغذیه کامپیوتر چیست؟

برای پاسخ به سوال بهترین منبع تغذیه کامپیوتر باید جوانب متعددی را درنظر بگیریم تا بتوانیم به پاسخی مناسب برای این پرسش برسیم. همانطور که مشخص است، منبع تغذیه کامپیوتر مانند سایر قطعات موجود در یک سیستم، دارای نمونه و برندهای متفاوتی است. از دیگر قطعات بسیار مهم در یک کامپیوتر می‌توان به سی پی یو، پردازنده گرافیکی، مادربرد، رم کامپیوتر و . . . اشاره کرد. به همین دلیل باید سعی کنید به میزان بسیار زیادی نسبت به استفاده از یک منبع تغذیه کامپیوتر دقت لازم را داشته باشید.

منبع تغذیه کامپیوتر یا همان پاور کامپیوتر وظیفه تامین انرژی قطعات موجود در کامپیوتر را دارد. بسیاری از این قطعات با توجه به مشخصه‌های کلی که دارند به عوامل بسیار زیادی برای عملکرد مناسب نیازمند می‌باشند. یکی از این موارد، برخورداری از انرژی مناسب در این زمینه است. به همین دلیل منبع تغذیه کامپیوتر باید با سرعت و عملکردی بالا، انرژی موردنیاز این قطعات را فراهم کند. اگر بخواهیم کمی درباره عملکرد کلی منبع تغذیه کامپیوتر صحبت کنیم، می‌توانیم به قرایند تبدیل انرژِی این قطعه اشاره کنیم. منبع تغذیه کامپیوتر در ابتدا انرژی را به صورت متناوب دریافت می‌کند. پس از دریافت جریان متناوب، فرایندهای متفاوتی توسط منبع تغذیه کامپیوتر صورت می‌گیرد. پس از این فرایندها، انرژی یا همان جریان به صورت الکتریکی برای قطعات تامین می‌شود. پس از این موضوع، قطعات به صورت اتوماتیک عملکرد موردنیاز کامپیوتر را انجام خواهند داد.

با توجه به مشخصه‌هایی متفاوت که برندهای مختلف منبع تغذیه کامپیوتر دارد، باید سعی کنید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر خود را شناسایی و خریداری کنید. مواردی مانند نیاز کامپیوتر شما از یک منبع تغذیه، از مواردی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. می‌توانید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر خود را از فروشگاه آنلاین نشت آپ خریداری کنید.

برای خرید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

بسیاری از برندهای فعال و برتر در زمینه طراحی و ساخت منبع تغذیه کامپیوتر، باید سعی کنید از نمونه‌ای استفاده کنید که به بهترین شکل ممکن انرژی موردنیاز سیستم شما را فراهم کنند. موارد و مشخصه‌های بسیار زیادی وجود دارد که باید سعی کنید قبل از خرید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر آن را رعایت کنید. همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد، منبع تغذیه کامپیوتر یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی در یک سیستم مانند کامپیوتر است. برای این که قطعات و دیگر اجزای کامپیوتر شما آسیب نبیند، باید سعی کنید تا از بهترین نمونه ممکن برای کامپیوتر خود استفاده کنید. با هم چند عامل بسیار مهم برای خرید و انتخاب یک منبع تغذیه کامپیوتر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اولین موضوعی که باید نسبت به شناسایی بهترین منبع تغذیه کامپیوتر به آن توجه داشته باشید، بحث خود کامپیوتر شما است. کمپانی‌های بسیار زیادی در زمینه تولید و طراحی کامپیوتر و لپ تاپ در بازار جهانی مشغول به فعالیت هستند. این کمپانی‌ها با درنظر گرفتن بهترین قطعات و طراحی‌های به روز سعی در ارائه و تولید بی‌نقص‌ترین نمونه‌های خود در بازار بین المللی هستند. ممکن است کمتر کسی در این زمینه نسبت به نمونه‌های کامپیوتر و لپ تاپ شنیده باشد. لپ تاپ و کامپیوتر دو محصول بسیار مهم و کاربردی که تقریبا در هر مکانی که پا بگذارید آن را خواهید دید. این قبیل محصولات در سیستم و نمونه‌های متفاوتی در بازار وجود دارند. عدم توجه به این موارد در بلند مدت این امکان را به وجود خواهد آورد تا بسیاری از قطعات اصلی کامپیوتر شما آسیب ببیند. دلیل آن نیز مشخص است. عدم شناسایی سیستم و استفاده متفاوت از آن جز آسیب برای قطعات چیزی به جای نخواهد گذاشت.

به عنوان مثال استفاده از یک کامپیوتر که طراحی کلی آن برای استفاده در خانه و یا یک اداره ساده صورت گرفته است را نمی‌توان انتظار عملکردی گسترده داشت. طراحی و یا گرافیک به وسیله این کامپیوترها هیچ بازدهی مثبتی نه برای شما و نه برای کامپیوتر نخواهد داشت. حال این سوال ممکن است پیش بیاید که تفاوت یک کامپیوتر به چه شکل مشخص خواهد شد. این موضوع را می‌توانید از نوع قطعات آن فهمید. بسیاری از سیستم‌های معمولی ممکن است از قطعات بسیار ساده‌ای استفاده کنند. از این قطعات می‌توان به مادربرد ساده، رم با ظرفیت کم، پردازنده گرافیکی معمولی و دیگر نمونه‌ها اشاره کرد. البته از وجود منبع تغذیه کامپیوتر نیز نباید غافل شد. این موضوع را هرگز فراموش نکنید؛ در ابتدا سیستم خود را بشناسید و سپس نسبت به استفاده از آن اقدام کنید.

انتخاب بهترین منبع تغذیه کامپیوتر نیازمند توجه به عملکرد سیستم است. برای یک کامپیوتر که برای گیمینگ و گیمرها طراحی شده است، استفاده از یک منبع تغذیه و یا به طور کل قطعات ضعیف، علاقه‌ای برای افراد جهت استفاده از کامپیوترشان نخواهد گذاشت. جدا از این موارد، درصورت عدم شناسایی صحیح قطعات موجود و عملکرد کلی سیستم، این امکان وجود خواهد داشت تا سایر قطعات به مراتب دچار آسیب شوند. از آن جایی که وظیفه منبع تغذیه، دریافت، پردازش و انتقال انرژی به قطعات است، عدم شناسایی سیستم و استفاده از پاور ضعیف برای یک سیستم چند منظوره، چیزی جز آسیب برای سیستم شما باقی نخواهد گذاشت. عکس این موضوع نیز وجود دارد. اگر قطعات سیستم شما ساده بوده و از یک پاور بسیار قوی استفاده کنید، جدا از هدر دادن پول خود، کاربرد و هدفی که از دستگاه خود داشته‌اید را به هیچ عنوان به دست نخواهید آورد.

حتما سعی کنید سیستم خود را بشناسید و سپس نسبت به خرید پاور اقدام کنید. با این کار درواقع راحت‌تر می‌توانید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر خود را خریداری کنید. جدا از این مورد، عامل دیگری که باید قبل از خرید منبع تغذیه کامپیوتر به آن توجه داشته باشید، تا حدود بسیار زیادی مربوط به همان کامپیوتر است. تفاوت این عامل در دیگر مشخصه‌ها شناخت میزان توان موردنیاز است. توان به همان میزان انرژی موردنیاز یک سیستم گفته می‌شود. هر کامپیوتر با دیگر نمونه خود تفاوت دارد. دلیل این تفاوت نیز عملکرد متفاوت هر محصول است. برای این که بتوانید توان موردنیاز یک سیستم را شناسایی کنید، باید توان هر قطعه را بشناسید. این کار ممکن است کمی برای شما سخت باشد اما یک نکته بسیار راحت در این زمینه وجود دارد. می‌توانید به راحتی این اعداد را پیدا کنید.

توان موردنظر هر قطعه بر روی بدنه آن حک شده و پس از این موضوع می‌توانید به راحتی توان موردنیاز سیستم خود را به دست آورید. پس از این که توانستید توان هر قطعه را به دست آورید، سپس باید این توان‌ها را جمع بزنید. این امکان برای شما به راحتی وجود دارد. پس از جمع زدن تک تک توان‌های قطعات سیستم شما، توان کلی کامپیوتر به دست خواهد آمد. همانطور که به آن اشاره شد، توان هر کامپیوتر با نمونه‌های مشابه آن به دلیل وجود عملکرد و مشخصه‌های گسترده، تفاوت دارد.

بسیاری از سیستم‌های معمولی توانی حدود 300 وات دارند. البته توان پایین‌تر از این عدد نیز وجود دارد. اکثر این قبیل کامپیوترها با توان پایین در نمونه‌های قدیمی و معمولی‌تر خلاصه می‌شوند. به همین دلیل است که این کامپیوترها از توان کمتری برخوردار هستند. این قبیل کامپیوترها، به منبع تغذیه کامپیوتر با توان پایین نیاز دارند. اگر می‌خواهید برای کامپیوتر یا سیستم اداره خود که توان پایینی دارد، پاور خریداری کنید، سعی کنید از نمونه‌هایی استفاده کنید که توان بالایی ندارند. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی نسبت به استفاده از منبع تغذیه کامپیوتر در بازار اقدام کنید و برای این قطعه هزینه‌ی زیادی را صرف نکنید. البته بهتر است قبل از خرید منبع تغذیه کامپیوتر، از تکنسین‌ و افراد حرفه‌ای در این زمینه مشورت بگیرید. در این خصوص می‌توانید با مشاورین فروشگاه آنلاین نشت آپ در تماس باشید.

یک موضوع بسیار مهم و کلیدی که بهتر است قبل از انتخاب منبع تغذیه کامپیوتر مناسب سیستم خود بدانید، بحث توان بالاتر پاور کامپیوتر است. این موضوع ممکن است کمی شما را متعجب کند اما رعایت توان بالاتر پاور کامپیوتر این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید بدون هیچ گونه مشکلی از پاوری مناسب برای سیستم خود استفاده کنید. بسیاری از متخصصین دنیای کامپیوتر و تکنولوژی بر این باورند تا از پاوری با ظرفیت بالاتر نسبت به توان سیستم خود استفاده کنید.

به زبانی ساده‌تر اگر سیستم شما 300 وات توان دارد، استفاده از پاور کامپیوتر با همان توان 300 وات انتخابی مناسبی نیست. البته این امکان وجود دارد که منبع تغذیه کامپیوتر با توان 300 وات بتواند در این سیستم عملکرد مناسبی داشته باشد، اما این پاور به مرور زمان آسیب بسیار زیادی را تجربه خواهد کرد. بالا یا پایین شدن جریان برق به صورت مداوم احتمال آسیب به پاور و دیگر قطعات را بالا خواهد برد. بهتر است سعی کنید پاوری را خریداری کنید که ظرفیتی بیشتر از سیستم شما داشته باشد. توان بالای 300 تا 400 وات بیشتر از توان کامپیوتر شما امکان عملکرد بهتر با سرعت بالاتر را برای منبع تغذیه کامپیوتر شما فراهم خواهد کرد. همچنین آسیب زیادی نیز در آینده سیستم شما را تهدید نخواهد کرد.

همین عامل باعث شده تا بسیاری از کمپانی‌ها در نمونه و طرح‌های متفاوتی منبع تغذیه کامپیوتر طراحی و روانه بازار کنند. به عنوان مثال بسیاری از شرکت‌ها پاورهایی با ظرفیت بیش از 1000 وات را طراحی می‌کنند. این قبیل پاورها بیشتر برای سیستم‌های بزرگ و دسکتاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین نمونه‌های معمولی برای کامپیوترهای ساده نیز به وفور در بازار یافت می‌شود که دست شما را برای انتخاب باز خواهد گذاشت. پس حتما توان بالای 300 تا 400 وات بیشتر از توان سیستم خود را در نظر داشته و در انتخاب خود آن را لحاظ کنید.

یکی دیگر از موارد عجیبی که ممکن است درباره منبع تغذیه کامپیوتر نشنیده باشید، بحث وزن منبع تغذیه است. این عامل ممکن است برای شما ناشناخته و درعین حال غیرمنطقی باشد. اما اگر از دیدگاه و جوانب موردنظر ما این موضوع را بررسی کنید، به این نتیجه می‌رسید که بهتر است موضوع منبع تغذیه کامپیوتر را حتما قبل از خرید درنظر داشته باشید. به طور معمول برای اکثر قطعات یک سیستم مانند کامپیوتر، بسیاری بر این باورند که هرچه وزن و اندازه یک قطعه کوچک‌تر باشد، استفاده و کاربرد آن بیشتر و بهتر خواهد بود. بسیاری بر این باورند که بهترین منبع تغذیه کامپیوتر، نمونه‌ای است که وزن پایین‌تری نسبت به سایرین داشته باشد. این در حالی است که این قانون نانوشته برای منبع تغذیه کامپیوتر صدق نمی‌کند.

پاور کامپیوتر متشکل از قطعات بسیار زیادی است که هرکدام عملکرد و مشخصه‌های بسیار زیادی دارند. یکی از این قطعات تاثیرگذار در یک پاور، خازن است. خازن وظیفه ذخیره انرژی را برعهده دارد. این خازن‌ها در کنار هم انرژی الکتریکی را ذخیره کرده و بسیاری از آن‌ها وظیفه پردازش آن را نیز برعهده دارند. همچنین بسیاری از خازن‌ها صرفا انرژی را ذخیره کرده و در شرایط موردنیاز برای سایر قطعات موردنظر که به انرژی احتیاج دارند، به سریع‌ترین شکل ممکن ارسال می‌کند. در بسیاری از پاورهای موجود در بازار، خازن‌های بزرگ و قوی‌ای برای آن‌ها وجود دارد که وظیفه ذخیره انرژی را برعهده دارد. این موضوع باعث شده تا عملکرد و میزان انتقال انرژی توسط این پاورها نسبت به دیگر پاورها با خازن کمتر، به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کند.

برند، نوع، میزان ذخیره اطلاعات و . . . از مشخصه‌هایی است که طراحان پاورهای کامپیوتر در طراحی خود آن را درنظر می‌گیرند. به عنوان مثال بسیاری از کمپانی‌های معروف در طراحی منبع تغذیه کامپیوتر از خازن‌های تایوانی با بهره‌گیری از بیشترین قابلیت‌ها را استفاده می‌کنند. همین موضوع عاملی است که یک پاور به عنوان بهترین منبع تغذیه کامپیوتر شناخته و روانه بازار می‌شود.

البته این موضوعات را نباید فراموش کرد که تعداد بیشتر خازن نسبت به یک نمونه پاور معمولی، وزن کلی منبع تغذیه کامپیوتر را نسبت به همان نمونه پاور معمولی افزایش خواهد داد. بسیاری ممکن است این سوال برایشان پیش بیایید که استفاده از این قبیل پاورها در یک کیس مشکل برای یک سیستم از نظر فضای فیزیکی به وجود آورد. اگر منبع تغذیه کامپیوتر شما ماژولار یا فول ماژولار باشد، این موضوع چندان اهمیتی نخواهد داشت. به این موضوع به زودی خواهیم پرداخت. نگران وزن منبع تغذیه کامپیوتر خود نباشید. سعی کنید از پاوری استفاده کنید که از نظر وزنی، سنگین‌تر باشد. این عامل تاثیر به سزایی در عملکرد سیستم و همچنین سایر قطعات خواهد داشت. اکثر پاورهای برتر موجود در بازار وزن بیش از 3 کیلوگرم دارند. بهتر است از نمونه‌ای استفاده کنید که وزنی بالاتر از این استاندارد داشته و از نظر فرایندهای اجرایی، سرعت و شدت بیشتری داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله بهترین منبع تغذیه کامپیوتر هستید. پس از آن که دو عامل وزن و توان منیع تغذیه کامپیوتر را شناسایی کردید، اکنون زمان آن فرا رسیده تا چند سری مشخصه‌های فنی‌تر درباره پاور کامپیوتر را شناخته و نسبت به آن اطلاعات جمع کنید. یکی دیگر از مواردی که در انتخاب بهترین منبع تغذیه کامپیوتر موجود در بازار باید به آن توجه داشته باشید، موضوع ماژولار بودن آن است. بسیاری از پاورهای کامپیوتر از این ویژگی برخوردار نیستند و همین موضوع باعث می‌شود تا به مشکلات متفاوتی در ساختار کلی سیستم خود روبرو شوید. انتخاب یک منبع تغذیه کامپیوتر به عنوان بهترین نمونه نیازمند شناسایی موارد و مشخصه‌های بسیار زیادی است. برای این که بتوانید عملکرد و ویژگی وجود قابلیت ماژولار در یک منبع تغذیه کامپیوتر را توضیح دهیم، بهتر است یک توضیح کوتاه در این زمینه به شما دهیم.

ماژولار یک مشخصه بسیار مهم و تاثیرگذار در انتخاب یک منبع تغذیه کامپیوتر است. اگر بخواهیم کمی مشخص‌تر به این موضوع اشاره کنیم، می‌توانیم به اهمیت تاثیر این عامل بر روی نحوه قرارگیری و ویژگی‌های کابل‌های برق و سوکت‌های آن در یک منبع تغذیه کامپیوتر بپردازیم. منبع تغذیه کامپیوتر در ساختار خود جدا از خازن که پیشتر به آن اشاره کردیم، از کابل‌های متعددی برخوردار است. وجود طیف گسترده‌ای از این کابل‌ها در عملکرد کلی یک سیستم تاثیر خواهد گذاشت. اگر این کابل‌ها در ساختار و فرم مشخصی قرار نداشته باشند، مشکلات متفاوتی ممکن است برای سیستم شما به وجود آید. از این مشکلات می‌توان به عدم مشخص بودن کابل‌ها در محل مشخص آن‌ها، شلوغی کیس و دیگر موارد اشاره کرد. اگر یک منبع تغذیه کامپیوتر از قابلیت ماژولار برخوردار باشد، این قبیل مشکلات برای سیستم به وجود نخواهد آمد.

اگر بخواهیم ماژولار را دسته بندی کنیم، می‌توان این عامل را به سه شاخه کلی تقسیم بندی کرد. بخش اول پاورهای کامپیوتر فول ماژولار است. این دسته از پاورهای کامپیوتر از این قابلیت برخوردار هستند تا کابل‌های مشخص با سوکت‌های جداشدنی داشته باشند. بهترین منبع تغذیه کامپیوتر نمونه‌ای است که فول ماژولار نیز باشد. این ویژگی برای شما کاربران نیز خوب خواهد شد. این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید کابل‌های غیرضروری خود را از بدنه پاور جدا کنید. این عامل شکل زیبایی نیز به کیس شما خواهد داشت؛ البته اگر کیس بدنه‌ای شیشه‌ای داشته باشد.

یکی دیگر از شاخه‌های ماژولار، پاورهای کامپیوتر نیمه ماژولار است. بسیاری از افراد حرفه‌ای در دنیای کامپیوتر بر این باورند که تفاوت زیادی بین منبع تغذیه کامپیوتر فول ماژولار با نیمه ماژولار وجود ندارد. موضوعی که در این زمینه وجود دارد و باید به آن توجه داشته باشید، این است که تنها تفاوت پاور فول ماژولار با نمونه نیمه ماژولار وجود دارد، نوع سوکت‌های آن‌ها است. در یک پاور فول ماژولار کابل‌ها به همان شکل است که در یک منبع تغذیه نیمه ماژولار وجود دارد. تنها تفاوت در این زمینه این است که در نمونه اولی می‌توانید به لطف سوکت‌های موجود، کابل را جدا کنید. این امکان در منبع تغذیه کامپیوتر نیمه ماژولار وجود ندارد. نمی‌توانید کابل را از منبع تغذیه کامپیوتر نیمه ماژولار جدا کنید.

شاخه سوم، منبع تغذیه غیرماژولار است. این مشخصه در اکثر پاورهای معمولی وجود دارد. این امکان برای شما وجود ندارد تا کابل‌های موردنظر خود را از سیستم جدا کنید. همچنین کابل‌ها در این قبیل پاورها مشخص و ساده نیستند. این به این معنی است که کیس شما مانند یک کیس حرفه‌ای نخواهد بود. نکته مثبتی که درباره پاور کامپیوتر غیرماژولار وجود دارد این است که این نمونه از پاورها قیمتی پایین دارند. قیمت پایین این نمونه از پاورها دلیلی است که بسیاری از کاربران برای سیستم معمولی خود از پاورهای غیرماژولار استفاده کنند. البته اگر می‌خواهید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر موردنیاز سیستم خود را خریداری کنید، بهتر است پاور شما فول ماژولار باشد.

یکی دیگر از مواردی که بهتر است قبل از خرید پاور کامپیوتر به آن توجه داشته باشید، بحث عمر مفید یا همان دوام آن است. بسیاری از کاربران این قبیل موارد را درنظر نگرفته و سپس اقدام به خرید پاور کامپیوتر می‌کنند. اگر می‌خواهید از هزینه خود بهترین استفاده را ببرید، پیشنهاد ما به شما استفاده از پاوری است که عمر مفید بالایی داشته باشد. اگر بخواهیم عمر مفید را در این نمونه از قطعات الکترونیکی توضیح دهیم، به میزان عملکرد و فعالیت مفید یک منبع تغذیه کامپیوتر در حالت روشن اشاره می‌کنیم. بهتر است این موضوع را فراموش نکنیم که پاور کامپیوتر از اهمیت بسیار زیادی در یک سیستم برخوردار است؛ پس سعی کنیم بهترین نمونه را برای سیستم خود استفاده کنیم.

اگر بخواهیم این موضوع را از جنبه عددی به آن بپردازیم، عددی بالای 80 هزار ساعت است. بسیاری از پاورهای معمولی عمر مفید 80 هزار ساعت را دارند. این به این معنی است که این نمونه از پاورهای کامپیوتر، 80 هزار ساعت به صورت مفید و درصورت روشن بودن یک سیستم فعالیت می‌کنند. این میزان حداقلی است. یعنی اگر می‌خواهید بهترین منبع تغذیه برای کامپیوتر خود را شناسایی و انتخاب کنید، باید فراتر از این اعداد را درنظر داشته باشید. بسیاری از قطعات و پاورهای موجود در بازار که عنوان برترین‌ها را یدک می‌کشند، عمر بالاتر از 80 هزار ساعت را در مشخصه کلی خود دارند.

اگر می‌خواهید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر را برای سیستم خود خریداری کنید، ما به شما پاورهای کامپیوتر با بیش از 90 هزار ساعت را پیشنهاد می‌کنیم. عملکرد و فعالیت گسترده و مفید این نمونه‌ها، یک عامل بسیار حیاتی در افزایش میزان عملکرد سیستم شما خواهد داشت. می‌توانید این نمونه از پاورهای کامپیوتر را از طریق سایت نشت آپ خریداری کنید.

یکی دیگر از مشخصه‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در انتخاب یک منبع تغذیه کامپیوتر، راندمان مصرف انرژی است. این عامل ارتباط تنگاتنگی با میزان عمر مفید یک منبع تغذیه کامپیوتر خواهد داشت. به زبانی ساده‌تر اگر می‌خواهید یک منبع تغذیه کامپیوتر خریداری کنید، بهتر است عملکرد و میزان بازدهی آن نیز بالا باشد. به زبانی ساده‌تر در میزان عمر مفیدی که این محصول دارد، به بهترین و بیشترین شکل ممکن عملکرد مفیدی از خود نشان دهد. طیف گسترده‌ای از پاورهای کامپیوتر انرژی‌های بسیار زیادی را هدر می‌دهند. این موضوع به میزان بسیار زیادی در انتخاب یک پاور کامپیوتر تاثیرگذار خواهد بود. بهتر است قبل از انتخاب بهترین منبع تغذیه کامپیوتر خود، به این مورد توجه داشته باشید تا در آینده‌ای نه چندان دور با مشکل روبرو نشوید.

بسیاری از متخصصین بر این باورند که بهترین منبع تغذیه کامپیوتر باید راندمانی بالای 80 درصد داشته باشد تا بتواند عملکرد مناسبی را از خود در یک سیستم به نمایش بگذارد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از کمپانی‌های فعال در زمینه تولید و طراحی منبع تغذیه کامپیوتر اقدام به طراحی قطعاتی کنند که از نظر راندمان مصرف انرژی، عدد و عملکرد بالاتری داشته باشند. به همین دلیل این شرکت‌ها توانسته‌اند به یک برند برتر تولید شوند. پس سعی کنید حتما پاوری را خریداری کنید که راندمان مصرف انرژی بالای 80 درصد داشته باشند. این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و حتما قبل از خرید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر به آن توجه داشته باشید.

کمپانی‌های تولید کننده بهترین منبع تغذیه کامپیوتر را بشناسید:

همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، برای هر محصول الکترونیکی، کمپانی و شرکت‌های بسیار زیادی با یک دیگر رقابت می‌کنند. قطعات الکترونیکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. قطعات الکترونیکی با هم یک سیستم را تشکیل می‌دهند. به همین دلیل انتخاب یک نمونه مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سعی کنید حتما از بهترین شرکت‌ها، محصول موردنظر خود را خریداری کنید. ممکن است کمی در ابتدا هزینه بیشتری پرداخت کنید اما در بلند مدت این قبیل محصولات شما را اذیت نخواهد کرد. برای خرید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر باید حتما از یک شرکت قابل اعتماد خریداری کنید. خرید از این قبیل شرکت‌ها به سیستم کمک خواهد کرد تا عملکرد بهتری داشته باشد. در شاخه تولید منبع تغذیه کامپیوتر نیز شرکت و نمونه‌های بسیار زیادی مشغول به فعالیت هستند. بهتر است کمی در این زمینه شناخت داشته باشید تا بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید.

برای خرید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر در ابتدا باید کمپانی‌های فعال آن را بشناسید. پس از شناسایی این شرکت‌ها، باید دیدی باز در میان این شرکت‌ها به دست آورید تا بتوانید بهترین‌ها را تشخیص دهید. پس از این که توانستید به میزان بسیار زیادی عوامل و مشخصه‌های موردنیاز سیستم را درک کنید، حال نوبت برند است. در این زمینه کمپانی‌های بسیار قوی‌ای فعالیت می‌کنند. از این قبیل کمپانی‌ها می‌توان به شرکت گرین، انرمکس، آنتک، شرکت بزرگ ایسوس، ریدمکس، سیلور استون، سوپر میکرو، تسکو و . . . اشاره کرد. این کمپانی‌ها از دیدگاه کاربران و منتقدین بهترین منبع تغذیه کامپیوتر را تولید می‌کنند. پس از این که نیاز سیستم خود را پیدا کردید، حال می‌توانید پس از شناخت برند به یک گزینه مناسب دست پیدا کنید. از طریق سایت نشت آپ نیز می‌توانید فرایند قیمت و خرید پاورهای تولید شده توسط این شرکت‌ها را شناسایی کنید.

در کل بهترین منبع تغذیه کامپیوتر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

پس از آن که برند و موارد کلی برای خرید یک منبع تغذیه کامپیوتر را شناسایی کردیم، حال بهتر است مواردی که یک منبع تغذیه کامپیوتر باید آن را داشته باشد را بدانیم. شناسایی این موارد کمک بسیار زیادی به شما در داشتن انتخابی مناسب خواهد کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم، چند نمونه از ویژگی‌های بهترین پاورهای کامپیوتر موجود در بازار را برای شما توضیح دهیم. این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پس سعی کنید حتما اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید. در صورت داشتن هرگونه سوالی می‌توانید آن را با ما در میان بگذارید.

اولین مشخصه‌ای که باید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر از آن برخوردار باشد، بحث قطعات موجود در آن است. در این زمینه بسیاری از پاورها ضعیف عمل کرده‌اند و همین موضوع عاملی بر آسیب به سایر قطعات سیستم خواهد شد. از آن جای که منبع تغذیه کامپیوتر بر روی یک مادربرد پیاده می‌شود باید این قطعه خود ساختار و عملکرد مناسبی داشته باشد. یکی از این موارد وجود فن است. منبع تغذیه کامپیوتر وظیفه دریافت و تبدیل انرژی برای سایر قطعات را دارد. این موضوع دلیلی است که نشان می‌دهد پاور کامپیوتر جزو یکی از فعال‌ترین قطعات موجود در سیستم است. عدم وجود فن مناسب در یک سیستم در بلند مدت باعث آسیب پذیرتر شدن قطعات پاور و دیگر قسمت‌های سیستم خواهد شد. امروزه فن‌های مناسب با فناوری‌های متنوعی بر روی پاورها وجود دارد. حتما قبل از خرید بهترین پاور کامپیوتر مناسب خود، به این مورد دقت کنید.

جدا از این موارد باید پاوری را انتخاب کنید که از کیفیت و عملکرد بالایی داشته باشد. بهترین پاورهای کامپیوتر موجود در بازار توان بالا، راندمان مصرف انرژی بالای 80 درصد، کیفیت اجرایی مناسب و دیگر عوامل مهم را دارند. حتما سعی کنید در این زمینه پاور مناسب خود را شناسایی کرده و سپس نسبت به خرید منبع تغذیه کامپیوتر اقدام کنید. به همین دلیل سعی کردیم تا چند نمونه از برترین پاورهای کامپیوتر موجود در بازار را شناسایی و برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار انرمکس مدل Platimax:

  • فول ماژولار
  • عملکرد بسیار بالا
  • توان بیش از 1000 وات
  • راندمان مصرف انرژی بیش از 80 درصد

همانطور که در قسمت برندهای برتر در حوزه تولید منبع تغذیه کامپیوتر به آن اشاره کردیم، برند انرمکس جزو یکی از خوب‌های بازار در زمینه تولید پاور به حساب می‌آید. منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار انرمکس مدل Platimax D.F 1200W 80Plus Platinum یکی از نمونه‌هایی که در بازار سر و صدای بسیار زیادی به پا کرده است. دلیل این موضوع نیز مشخص است. اولین عاملی که این پاور کامپیوتر را به یکی از 10 پاور برتر تبدیل کرده است، بحث توان آن است. توان این پاور 1200 وات است که این میزان توان را به صورت پیوسته می‌تواند در اختیار سیستم قرار دهد. این مقیاس به نوبه خود عدد بسیار بالایی است.

بسیاری از متخصصین بر این باورند که منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار انرمکس مدل Platimax D.F 1200W 80Plus Platinum گزینه‌ای بسیار مناسب برای سیستم‌های گیمینگ و طراحی است. این قبیل سیستم‌ها نیاز به بهترین منبع تغذیه کامپیوتر برای داشتن بهترین عملکرد هستند. فول ماژولار بودن نیز یکی دیگر از مشخصه‌های این پاورکامپیوتر است. می‌توانید به راحتی کابل‌های غیرضروری خود را جدا کرده و تنها از موارد موردنیاز استفاده کنید.

جدا از این موارد، راندمان مصرف انرژی منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار انرمکس مدل Platimax D.F 1200W 80Plus Platinum بسیار بالا است. به همین دلیل می‌توانید به میزان بسیار زیادی با بیشترین عملکرد ممکن استفاده کنید. راندمان 93 درصدی این منبع تغذیه کامپیوتر، نوید عملکرد و کیفیت بسیار بالا برای شما خواهد بود. می‌توانید از طریق سایت نشت آپ فرایند قیمت و خرید . منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار انرمکس مدل Platimax D.F 1200W 80Plus Platinum را پیگیری کنید.

منبع تغذیه کامپیوتر ماژولار انرمکس مدل Platimax

منبع تغذیه کامپیوتر انرمکس مدل MaxTYtan:

  • مجهز به فن با میزان نویز پایین
  • سرعت بالا در انتقال انرژی
  • ماژولار بودن
  • دارای به کانکتورهای زیاد

قصد داریم به بررسی یکی دیگر از محصولات تولید شده توسط شرکت انرمکس بپردازیم. این منبع تغذیه کامپیوتر از عملکرد و کیفیت بالایی برخوردار است اما سعی داریم تا یک پاور با قیمتی معقول‌تر را خدمت شما ارایه دهیم. منبع تغذیه کامپیوتر انرمکس مدل MaxTytan 800W یکی از نمونه پاورهای کامپیوتر است که از نظر بسیاری از کاربران به عنوان بهترین منبع تغذیه کامپیوترهای اداری و نیمه حرفه‌ای است. اولین موضوع که باعث شده این پاور به عنوان بهترین شناخته شود، راندمان مصرف انرژی بالای 80 درصد آن است. منبع تغذیه کامپیوتر انرمکس مدل MaxTytan 800W با راندمان 90 تا 94 درصدی خود توانسته به یکی از برترین انتخاب‌های کاربران در بازار تبدیل شود. همین موضوع عاملی است تا این پاور در سیستم‌های اداری و حرفه‌ای بسیار مناسب جواب دهد. داشتن راندمان بالای 80 درصد در این منبع تغذیه میزان مصرف و هدر رفت انرژی را کاهش می‌دهد.

کانکتور یک عامل بسیار مهم و تاثیرگذار برای انتخاب یک منبع تغذیه کامپیوتر به حساب می‌آید. به همین دلیل باید سعی کنید پاوری را تهیه کنید که تمامی سوکت‌های موردنیاز را داشته باشد. این عامل باعث می‌شود تا دسترسی و کاربرد منبع تغذیه کامپیوتر به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کند. منبع تغذیه کامپیوتر انرمکس مدل MaxTytan 800W دارای کانکتورهای پرسرعتی است که سوکت‌ها به آن به راحتی متصل می‌شوند. 3 عدد کانکتور SATA در این منبع تغذیه کامپیوتر وجود دارد. این عامل نشان‌دهنده عملکرد و فعالیت بالای منبع تغذیه کامپیوتر انرمکس مدل MaxTytan 800W در سیستم است. داشتن فن با حداقل نویز یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر می‌خواهید از این پاور برای کامپیوتر اداره خود استفاده کنید، باید حتما پاوری با حداقل نویز ممکن تهیه کنید.

کم سر و صدا بودن فن منبع تغذیه کامپیوتر انرمکس مدل MaxTytan 800W عاملی است که بسیاری از کاربران این پاور را به عنوان بهترین منبع تغذیه کامپیوتر برای سیستم‌های معمولی و اداری می‌دانند. از طریق سایت نشت آپ این امکان برای شما وجود دارد تا فرایند قیمت و خرید منبع تغذیه کامپیوتر انرمکس مدل MaxTytan 800W را پیگیری کنید.

منبع تغذیه کامپیوتر انرمکس مدل MaxTYtan

منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Essential:

در نمونه‌های قبلی نیز به شرکت سیلور استون اشاره شد. این شرکت نمونه‌های متفاوتی در زمینه پاور کامپیوتر را طراحی و روانه بازار کرده است. اگر علاقه مند به خرید یک منبع تغذیه کامپیوتر با قیمتی معقول و توان کافی برای یک سیستم معمولی هستید، ما به شما منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Essential SST40F-ES230 را پیشنهاد می‌کنیم. موارد بسیار زیادی در این پاور وجود دارد که این نمونه را به یک انتخاب کاربردی برای سیستم‌های معمولی تبدیل می‌کند.

اولین موضوع درباره منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Essential SST40F-ES230، بحث توان آن است. حداکثر توان پیوسته این منبع تغذیه کامپیوتر، 400 وات است. این عدد ممکن است نسبت به نمونه‌هایی مانند پاورهای ایسوس و گیگابایت که نمونه‌هایی با توان بیش از 1000 وات را طراحی و تولید می‌کنند، یک عدد بسیار پایین باشد. منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Essential SST40F-ES230 گزینه‌ای مناسب برای سیستم‌های خانگی است. از آن جایی که اکثر سیستم‌های خانگی توان پایینی دارند، منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Essential SST40F-ES230 با توان 400 وات خود به راحتی می‌تواند انرژی قطعات کامپیوتر معمولی را فراهم کنند.

از نظر سرعت انتقال انرژی و پردازش می‌توان بهترین منبع تغذیه کامپیوتر برای سیستم‌های معمولی را پاور کامپیوتر سیلور استون مدل Essential SST40F-ES230 نامید. دلیل این موضوع نیز وجود کانکتورهای پرسرعت مانند کانکتور SATA است. این نمونه از کانکتورها به اکثر سوکت‌ها متصل شده و عملکرد و سرعت پاور را نسبت به نمونه‌های مشابه افزایش خواهد داد. 4 عدد کانکتور در منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Essential SST40F-ES230 وجود دارد. راندمان مصرف انرژی نیز یکی دیگر از مشخصه‌های مثبت این پاور است. منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Essential SST40F-ES230 حداقل راندمان مصرف انرژی یک پاور را دارند. راندمان 80 تا 85 درصدی این پاور برای سیستم شما یک گزینه بسیار مناسب است. فرایند قیمت و خرید منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Essential SST40F-ES230 را می‌توانید از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

منبع تغذیه کامپیوتر سیلور استون مدل Essential

منبع تغذیه کامپیوتر ترمالیک مدل Thoughpower:

یکی از برندهای معروف در زمینه تولید و طراحی پاور با توان بالا، شرکت ترمالتیک است. منبع تغذیه کامپیوتر ترمالیک مدل Thoughpower Grand RGB 850W Platinum است. این پاور با توان 850 وات خود می‌توانید طیف گسترده‌ای از سیستم‌ها را پشتیبانی کند. به عنوان مثال برای سیستم‌های نیمه حرفه‌ای و گیمینگ‌های معمولی، بهترین منبع تغذیه کامپیوتر، محصول شرکت ترمالیک و مدل Thoughpower Grand RGB 850W Platinum می‌باشد. دلیل اینکه این پاور به عنوان بهترین منبع تغذیه کامپیوتر شرکت ترمالیک شناخته شده است، موضوع فول ماژولا بودن آن است. به راحتی می‌توانید  این پاور را در کیس قرار داده و عملکردی مناسب و در عین حال قوی را انتظار داشته باشید. می‌توانید کابل‌های غیرضروری را از پاور جدا کرده و از آن به راحتی استفاده کنید.

عمر مفید این منبع تغذیه دلیلی است که منبع تغذیه کامپیوتر ترمالیک مدل Thoughpower Grand RGB 850W Platinum به عنوان بهترین منبع تغذیه کامپیوتر برای بسیاری از کاربران شناخته شده است. عمر مفید 120 هزار ساعته این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که بتوانید تا زمان بسیار زیادی از این قطعه استفاده نکنید. راندمان مصرف انرژی منبع تغذیه کامپیوتر ترمالیک مدل Thoughpower Grand RGB 850W Platinum نیز بالا است. راندمان مصرف انرژی این پاور بیش از 80 درصد است. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر به این موضوع اشاره کنیم، مقیاس 92 درصد گزینه‌ای بسیار مناسب به حساب می‌آید.

منبع تغذیه کامپیوتر ترمالیک مدل Thoughpower

جمع بندی:

بهترین منبع تغذیه کامپیوتر و اطلاعات مربوط به آن موضوعی است که در جوانب مختلف به آن پرداخته شد. برای این که بتوانید انتخاب مناسبی در زمینه پاور کامپیوتر خود داشته باشید، باید به موارد متعددی توجه داشته باشید. راندمان مصرف انرژی، عمر مفید و . . . مواردی است که باید قبل از خرید منبع تغذیه کامپیوتر به آن توجه داشته باشید. بهترین منبع تغذیه کامپیوتر باید در این موارد بهترین باشد.

در آخر از لطف شما بسیار سپاسگذاریم. نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه بهترین منبع تغذیه کامپیوتر با ما در میان بگذارید. فرایند قیمت و خرید بهترین منبع تغذیه کامپیوتر  و دیگر نمونه‌های برتر را می‌توانید از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا