معرفی محصول

بهترین مادربرد 2021

6 نمونه برتر از بهترین مادربرد 2020

بهترین مادربرد 2020 بر اساس ویژگی و ساخت مادربردهای موجود انتخاب شده است که ما بهترین مادربرد 2020 را در این مقاله برایتان آورده ایم. درواقع انتخاب مادربرد گاهی اوقات می‌تواند گیج‌کننده باشد؛ به همین دلیل ما این لیست از بهترین مادربردها را در اختیار شما خواهیم گذاشت و توضیحات بیشتری می‌دهیم. مادربرد از اجزای مختلفی تشکیل شده است که نقش خود را در عملکرد یک کامپیوتر ایفا می‌کنند. با این وجود، انتخاب مادربرد باید براساس کار و فعالیت‌های شما انتخاب شود. مادربرد از اجزای مختلفی تشکیل شده است که نقش خود را در عملکرد یک کامپیوتر بازی می‌کنند. شما پس از انتخاب مادربرد آن را به کیس متصل می‌کنید و سپس تمام دستگاه‌های دیگر به خود مادربرد یا یک کارت توسعه نصب شده متصل می‌شوند. باید بدانیم که مادربرد یکی از پیچیده‌ترین اجزای کیس در کامپیوتر و یکی از مهمترین آنهاست.

بهترین مادربرد 2020 ، تعریف مادربرد :

مادربرد یک برد مدار چاپی است که بهCPU ، RAM و سایر اجزای سخت افزاری رایانه امکان ارتباط با یکدیگر را می‌دهد. برخلاف صفحه نمایش، مادربرد معمولاً حاوی سیستم‌های فرعی قابل توجهی مانند پردازنده مرکزی، کنترل کننده‌های ورودی/ خروجی و حافظه چیپست، اتصالات رابط و سایر مؤلفه‌های ادغام شده برای استفاده عمومی و برنامه‌های کاربردی است.

مادربرد به طور خاص به PCB با قابلیت انبساط اشاره دارد؛ همانطور که از نام آن پیداست، این برد اغلب به‌عنوان “مادر” کلیه اجزا را به خود متصل می‌کند. اغلب شامل لوازم جانبی، کارت‌های رابط، کارت‌های صدا، کارت‌های ویدئویی، کارت‌های شبکه، هارد دیسک‌ها یا انواع دیگر ذخیره سازی مداوم هستند.

بر خلاف سایر اجزای یک کامپیوتر، بدون مادربرد، کامپیوتر کاملاً بی‌فایده است. مادربرد یکی از مهمترین مؤلفه‌های PC در ساخت جدید کامپیوتر شما است؛ بنابرا‌ین هنگام خرید مادربرد، اطمینان حاصل کنید که از بهترین مادربردهایی که می توانید پیدا کنید، استفاده می‌کنید. خرید مادربردهای ارزان قیمت یا نامشخص ممکن است باعث صدمه بیشتر به سیستم شما شود.

بهترین مادربرد 2020 ، تاریخچه مادربرد :

اولین مادربرد در کامپیوتر شخصی IBM استفاده می‌شد که در سال 1981 منتشر شد. در آن زمان، IBM به جای مادربرد کارایی داشت. کامپیوتر شخصی IBM و مادربرد موجود در آن استاندارد را برای سخت افزارهای رایانه ای سازگار با IBM تعیین می‌کرد. قبل از اختراع ریزپردازنده، رایانه دیجیتالی از چندین تخته مدار چاپی در یک جعبه به‌صورت کارت قفل با اجزای متصل به یک صفحه پشتی بودند؛ که مجموعه‌ای از سوکت‌های به‌هم پیوسته را تشکیل می‌دادند. در طرح‌های بسیار قدیمی، سیم‌های مسی اتصالات گسسته‌ای را بین پین‌های اتصال دهنده کارت داشتند؛ اما برد مدار چاپی به زودی تبدیل به یک روش استاندارد شد. واحد پردازش مرکزی (CPU) ، حافظه و لوازم جانبی روی تابلوهای مدار چاپی مجزا قرار گرفته بودند که به صفحه باند وصل شده بودند.

در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990، انتقال تعداد فزاینده‌ای از عملکردهای محیطی بر روی مادربرد اقتصادی شد. در اواخر دهه 1980، مادربردهای رایانه شخصی توانستند با مجموعه‌ای از لوازم جانبی با سرعت کم پشتیبانی کنند. این موارد شامل صفحه کلید، ماوس، فلاپی دیسک، پورت‌های سریال و پورت های موازی بودند. در اواخر دهه 1990، بسیاری از مادربردهای رایانه شخصی شامل عملکردهای صوتی، تصویری، ذخیره سازی و شبکه جاسازی شده توسط مصرف کننده بدون اینکه اصلاً نیازی به کارت‌های توسعه وجود داشته باشد، بودند.

رایانه‌های لپ تاپ و نوت بوک که در دهه 1990 توسعه یافته بودند رایج‌ترین لوازم جانبی بودند. آن‌ها مادربردهایی را شامل می‌شدند که هیچ مؤلفه قابل ارتقاء نداشتند؛ بنابراین حافظه، پردازنده‌ها، کنترل کننده‌های شبکه، منبع انرژی و ذخیره سازی در برخی سیستم‌ها ادغام شدند. درواقع مادربرد اتصالات الکتریکی را فراهم کرد که سایر اجزای سیستم با آنها ارتباط برقرار کنند. بر خلاف backplane، این واحد همچنین دارای واحد پردازش مرکزی است و میزبان زیر سیستم‌ها و دستگاه‌های دیگر است.

بهترین مادربرد 2020 ، انواع مادربرد :

انواع مختلفی از مادربردها وجود دارد که به گونه‌ای طراحی شده اند که در انواع و اندازه‌های مختلف رایانه مناسب باشند. هر نوع مادربرد برای کار با انواع خاصی از پردازنده‌ها و حافظه‌ها طراحی شده است؛ بنابراین آنها قادر به کار با هر پردازنده و نوع حافظه نیستند. با این حال، درایوهای سخت اکثراً جهانی هستند و صرف نظر از نوع یا مارک، با اکثر مادربردها کار می‌کنند. مادربردها توسط برندهای مختلفی تولید شده‌اند که ا برترین برندهای تولید کننده می‌توان به مادربرد گیگابایت، مادربرد ایسوس و مادربرد ام اس آی اشاره نمود.

اگر قصد دارید پردازنده Intel خود را بیش از حد اورکلاک کنید، باید به مدل آن مطمئن شوید و یک مادربرد را با یک چیپست سری Z خریداری کنید. مادربردهای سطح بالا اکنون به اتصالات 8 پین EPS12V و 4 پین ATX12V احتیاج دارند؛ آن‌ها بیانگر این هستند که کدام منبع تغذیه می‌تواند با سیستم شما کار کند. به‌علاوه تعداد اسلات‌های PCIe و M.2 می‌تواند از مادربرد تا مادربرد متفاوت باشند؛ بنابراین اگر می‌خواهید از SSD M.2 NVMe به عنوان راه حل اصلی ذخیره سازی خود استفاده کنید، مطمئن شوید که حتما اسلات‌های کافی داشته باشد.

مادربردAT  :

مادربردAT  قدیمی‌ترین نوع خود هستند. AT به معنی این است که تخته از اتصالات برق پیشرفته (AT) تشکیل شده است. مادربردهای AT در اواسط دهه 80 مورد استفاده قرار می‌گرفتند

مادربرد ATX :

ATX در اواسط دهه 90 توسعه یافت و هنوز هم در دسترس هستند. ATX رایج‌ترین طراحی مادربرد است که در سیستم‌های کوچکتر (از جمله micro-ATX ، FlexATX ، nano-ITX ، mini-ITX) استفاده می‌شود. ابعاد یک تخته استاندارد ATX با اندازه کامل 12 9. 9.6 اینچ است. مادربرد ATX اخیراً پیشرفت‌های زیادی را پشت سر گذاشته است. یکی از ویژگی‌ها و کاربردهای مادربرد ATX مدرن این است که شکاف‌های وسیع‌تری بین شکاف‌های گسترش برای خنک سازی بهتر کارت‌های گرافیکی دارد.

مادربرد Micro-ATX :

Micro-ATX ها کوچکتر از مادربردهای معمولی ATX با ابعاد 9.6 9. 9.6 اینچ هستند. بیشتر مادربردهای مدرن ATX دارای حداکثر هفت شکاف انبساط PCI یا PCI-Express هستند، در حالی‌که مادربردهای microATX حداکثر چهار مورد دارند. مادربرد Micro-ATX نسبت به مادربرد ATX مزایای بسیاری دارند که به‌عنوان نمونه: microATX جمع و جور و کوچکتر از مادربرد ATX است؛ همچنین پورت‌ها و اسلات‌های بیشتری نسبت به ATX دارد.

مادربرد Mini ITX :

Mini ITX در ابعاد 6.7 6. 6.7 اینچ است که از سایر مادربردهای معمولی کوچکتر است. برخی از ویژگی ها و مزایای مادربرد Mini ITX در زیر مشاهده می‌کنید:

از مادربرد Mini ITX در هر مواردی که در صورت دلخواه برای ATX ، Micro-ATX و سایر انواع ATX طراحی شده باشد، استفاده می‌شود. دارای اندازه کوچکتر و خنک کننده کمتر فن است که امکان مصرف انرژی کم را فراهم می‌کند.

مادربرد E-ATX :

مادربرد E-ATX مادربرد ATX تمدید شده است و اندازه آن در مقایسه با مادربرد ATX بسیار زیاد است؛. E-ATX بیشتر برای بازی استفاده می‌شود. این مادربرد را می‌توان با داشتن حافظه عظیم و هسته های CPU بیشتر گسترش داد. این مادربرد دارای اسلات PCI و اسلات‌های DIMM زیادی است. این مادربرد دارای وای فای داخلی، کارت صدا، ویژگی‌های عیب یابی در پردازنده و VRM قدرتمند هستند. حداکثر رم 128 گیگابایتی در این مادربرد قابل نصب است.

بهترین مادربرد 2020 ، چند اتصال، پورت یا اسلات در مادربرد وجود دارد ؟

انتخاب یک مادربرد با سوکت CPU مناسب، تعداد مناسب اسلات‌های PCIe و حافظه برای قطعاتی که قصد خرید آن را دارید و تعداد پورت‌هایی که برای راه اندازی نیاز دارید بسیار حائز اهمیت است. هیچ استانداردی برای تعداد اتصالات، پورت‌ها یا شیارهای گسترش در مادربرد وجود ندارد. بهترین روش برای تعیین تعداد اتصالات، پورت‌ها یا درگاه‌های مادربرد جستجوی مشخصات مندرج در مستندات آن است.

اجزای مهم و مختلف در بهترین مادربرد 2020 :

شکاف‌های توسعه مادربرد :

شکاف‌های ISA : قدیمی‌ترین شیارهای گسترش در تاریخ مادربردها بودند. آنها در تابلوهای AT یافت شده و با رنگ سیاه مشخص شده اند. کارت‌های نمایش معمولی یا کارت‌های صدا در این اسلات‌ها نصب شده بودند. فرم کامل ISA معماری صنعت استاندارد است و 16 بیتی است.

شکاف‌های PCI : شکاف PCI یکی از مؤلفه‌های مهم مادربرد امروزه است. از آن برای نصب کارت‌های الحاقی روی مادربرد استفاده می‌شود. PCI پر سرعت است و از مسیر 64 بیت پشتیبانی می‌کند.

شکاف‌های PCI express : به‌عنوان PCIe شناخته می‌شود. این مادربرد جدیدترین و سریع‌ترین مؤلفه مادربرد برای پشتیبانی از کارت‌های الحاقی هستند.

شکاف‌های AGP : به معنی پورت گرافیکی شتاب است که به طور خاص برای نصب آخرین کارت گرافیک استفاده می‌شود. AGP در یک مسیر 32 بیتی کار می‌کند. از PCIe و AGP برای نصب کارت‌های صفحه نمایش بازی استفاده می‌شود.

اسلات‌های رم مادربرد :

اسلاتSIMM  : این اسلات فرم کامل یک ماژول حافظه درون خط است. این اسلات‌ها در مادربردهای قدیمی‌تر یافت می‌شدند. SIMM از مسیر 32 بیتی پشتیبانی می‌کند.

اسلاتDIMM  : فرم کامل DIMM یک ماژول حافظه Double inline است. این اسلات از آخرین اسلات‌های RAM هستند که با یک مسیر 64 بیتی سریع‌تر اجرا می‌شوند. DIMM هایی که روی تابلوهای لپ تاپ استفاده می‌شود SO-DIMM هستند.

بایوس :

بایوس یک تراشه ROM است که در مادربردها یافت می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا در ابتدایی‌ترین سطح، دسترسی داشته باشید و سیستم رایانه خود را تنظیم کنید. فرم کامل BIOS سیستم عمومی ورودی است. این یک جزء مادربرد به شکل تراشه Integrated است. این تراشه شامل تمام اطلاعات و تنظیمات مادربرد است که می‌توانید با وارد کردن حالت BIOS از رایانه خود تغییر دهید.

اتصال‌دهنده SATA :

SATA یک رابط رایانه‌ای است؛ استانداردی برای اتصال و انتقال داده‌ها از دیسک‌های سخت (HDD) به سیستم‌های رایانه‌ای می‌باشد. ساتا آداپتورهای میزبان را به دستگاه ذخیره انبوه مانند دیسک‌های سخت، دیسک‌های نوری و درایوهای حالت جامد متصل می‌کند. پیوست فناوری پیشرفته سریال (SATA) اتصالات 7 پین هستند و بسیار سریع‌تر از رابط IDE هستند.

اتصال IDE :

اتصالات دیسک الکترونیکی یکپارچه که بهIDE مشهور است، برای رابط درایو دیسک استفاده می‌شود. کانکتور 40 پین برای اتصال دیسک سخت IDE استفاده می‌شود و اتصال 34 پین بهFloppy Disk Drive متصل می‌شود.

بهترین مادربرد 2020 ، تاثیر مادربرد در عملکرد بازی رایانه‌ای :

انتخاب یکی از بهترین مادربردهای بازی می‌تواند یک کار دشوار برای سازندگان کامپیوتر باشد. مادربرد در هنگام بازی کمک می‌کند تا عملکرد اورکلاک بهتر باشد. مادربردهایی که برای بازی در رایانه خود انتخاب می‌کنید تأثیر بسزایی در کیفیت ساخت شما خواهد گذاشت. اگر یک مادربرد ارزان قیمت را انتخاب کنید ممکن ات کارایی مناسب را برای شما نداشته باشد. اگر مادربردی مملو از ویژگی و قدرت را انتخاب کنید، نه تنها این مزایا را در حال حاضر تجربه خواهید کرد، بلکه خودتان را نیز با فضای کافی برای به روزرسانی در فعالیت‌های آتی تنظیم می‌کنید.

وظایف ما در انتخاب بهترین مادربرد 2020 :

 • شما در هنگام انتخاب مادربرد باید اطمینان حاصل کنید که مادربرد از پردازنده دقیقی که قصد استفاده از آن را دارید پشتیبانی کند.
 • اطمینان حاصل کنید که مادربرد از نوع ویدیوی مورد نیاز شما پشتیبانی می‌کند.
 • قبل از انتخاب مادربرد، به روزرسانی BIOS و درایور را بررسی کنید.
 • تلاش کنید که از تولید کننده مناسب مادربرد خود را انتخاب کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که مادربرد مورد نظر شما حامل شکاف مورد نیاز شما از لحاظ تعداد و نوع شکاف باشد

6 نمونه برتر از بهترین مادربرد 2020 در یک نگاه :

با وجود مادربردهای بسیار متفاوت در دنیای امروز، انتخاب بهترین مادربرد برای شما می‌تواند یک چالش باشد. برای کمک به شما در تهیه بهترین گزینه با بهترین قیمت ممکن، این لیست از بهترین مادربردهای 2020 را ارائه داده ایم. مادربردها در طیف گسترده‌ای از فاکتورهای مختلف موجود هستند که رایج‌ترین آنها ATX و Micro ATX هستند. سوکت، بخشی از مادربرد است که CPU به آن قفل می‌شود. به طور معمول پردازنده‌های جدیدتر اینتل از LGA 1151 یا 2066 استفاده می‌کنند در حالی که آخرین معماری AMD Ryzen برای چیپست AM4 طراحی شده است. در زیر لیستی از 6 نمونه برتر آمده است.

 1. مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z390 AORUS MASTER
 2. مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG MAXIMUS XI HERO WIFI Z390
 3. مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS
 4. مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل TUF Z390-PRO GAMING
 5. مادربرد کامپیوتر آسراک مدل X299 Taichi :
 6. مادربرد سرور سوپر میکرو مدل MBD-X10SRL-F-B

گزینه اول ، مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z390 AORUS MASTER :

مادربردهای AORUS Z390 با سرعت بالا طراحی شده اند و این اطمینان را حاصل می‌کنند که کاربران می‌توانند به بهترین وجه از پردازنده های نسل 9 اینتل استفاده کنند. این مدل از شرکت مطرح Gigabyte است. گیگابایت یکی از بزرگترین سازندگان مادربرد در جهان است؛ این شرکت یک تولید‌کننده تایوانی و توزیع کننده سخت افزار رایانه است. سری AORUS و GIGABYTE Z390 هر تخته از نظر عملکرد و ارزش بسیار مناسب ارائه می‌شود.

 • مقرون به صرفه
 • نوع رم DDR4
 • خنک کننده عالی
 • پلتفرم سازنده آن Intel
 • ابعاد 244 * 305 میلی‌متر

این محصول مجهز به بلوتوث BLUETOOTH 5 است. از سیستم خنک کننده اختصاصی برخوردار است که باعث افزایش عملکرد سیستم می‌شود. با استفاده از Smart Fan 5 کاربران می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کامپیوتر بازی آنها می‌تواند عملکرد خود را در حالی که خنک مانده است حفظ کند. Smart Fan 5 به کاربران این امکان را می‌دهد تا هدرهای فن خود را تعویض کنند تا سنسورهای حرارتی مختلف را در مکان‌های مختلف روی مادربرد منعکس کنند. دارای درگاه‌های ارتباطی متنوعی است. پیکربندی حافظه آن بصورت دو کاناله است. 4 اسلات حافظه از نوعDDR4  دارد و قابلیت ارتقا رم تا 128 گیگابایت را ایجاد می‌کند. گرافیک 4K Ultra HD Ready را دارد. از رزولوشن 4k نیز پشتیبانی می‌کند. اگر می‌خواهید برای یک سیسیتم بازی پرداخت هزینه‌ای مطمئن داشته باشید، احتمالاً بهترین مادربرد برای شما Z390 AORUS MASTER است.

گزینه اول ، مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z390 AORUS MASTER

گزینه دوم ، مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG MAXIMUS XI HERO WIFI Z390 :

وقتی در حال خرید سخت افزار رایانه شخصی هستید و می‌خواهید تمام ویژگی‌ها، مؤلفه‌ها و ملزومات مختلف را داشته باشد، ممکن است وسوسه شوید که دست به یکی از مدل‌ها بزنید؛ در این صورت مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG MAXIMUS XI HERO WIFI Z390 را انتخاب کنید. این مدل از برند Asus است. ایسوس یک شرکت سخت افزاری رایانه‌ای چندملیتی است. این کمپانی الکترونیکی در تایوان مستقر است که در سال 1989 تأسیس شده است. ایسوس با هدف ایجاد محصولاتی برای زندگی هوشمندانه امروز و فردا نام تجاری مادربرد و بازی شماره یک جهان و همچنین سه مصرف کننده برتر را در اختیار دارد. این مدل جدید از کمپانی ایسوس مورد آزمایشات متفاوتی قرار گرفته تا در دسترس کاربران باشد.

 • نوع رم DDR4
 • پلتفرم سازنده آن Intel
 • ابعاد 305 * 244 میلی‌متر

ROG MAXIMUS XI HERO WIFI Z390 مجهز به بلوتوث Bluetooth® 5.0 است. 4 عدد اسلات رم دارد و پیکربندی حافظه آن دو کاناله است.  از پردازنده 14 نانومتری نیز پشتیبانی می‌کند. دارای گرافیک 4K Ultra HD Ready می‌باشد.

گزینه دوم ، مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG MAXIMUS XI HERO WIFI Z390

گزینه سوم ، مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS :

مادربرد X470 Gaming Plus به‌طور انحصاری در اختیار گیمرها قرار گرفته است. این مدل محصوصلی از کمپانی MSI است. یک شرکت فناوری اطلاعات چند ملیتی تایوانی است که مقر آن در شهر جدید تایپه، تایوان است. این کمپانی محصولات مختلفی مانند: سخت افزار رایانه، محصولات و خدمات مرتبط به لپ تاپ، دسک تاپ، مادربرد، کارت گرافیک و سرورها را ارائه می‌دهد. مدل X470 محصولی است که کیفیتی ماندگار و مطمئن دارد.

 • قیمت مناسب
 • نوع رم DDR4
 • پلتفرم سازنده آن AMD
 • ابعاد 304.80 * 246.38 میلی‌متر

این مدل از مادربرد دارای ویژگی‌هایی است. این مدل دو عدد PCIe M.2 و دکمه‌های عملکرد سرعت سریع دارد. از نورپردازی RGB برخوردار است،. این مدل دارای 4 اسلات رم است و پیکربندی آن بصورت دو کاناله می‌باشد. دارای گرافیک VGA.D-SUB OnBoard نیز می‌باشد. مبتنی بر سوکت‌های پردازنده‌های AMD طراحی و تولید شده است. دارای هیت سینک‌های آلومینیومی زیبایی است که با رنگ مشکی و قرمز می‌باشد. با فناوری EZ Debug LED توانایی عیب‌یابی سیستم را دارد. بایوس در کمپانی ام اس آی به اسم CLICK BIOS است؛ در این مدل هم از نسل پنجم این بایوس با نام CLICK BIOS 5 استفاده شده است.

گزینه سوم ، مادربرد کامپیوتر ام اس آی مدل X470 GAMING PLUS :

گزینه چهارم ، مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل TUF Z390-PRO GAMING :

مادربرد TUF Z390-PRO جزو پرفروش‌ترین مادربردهای بازار است که محصولی از کمپانی ASUS می‌باشد. این برند به‌عنوان یک شرکت سخت افزاری رایانه‌ای قوی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 2007 بسیار مشهور شد و امروزه به سرعت در حال توسعه محصولات واقعیت مجازی و همچنین دستگاه‌های IOT و فناوری‌های روباتیک است. در سال 2015 و 2016 هم مجله Fortune ASUS ایسوس را به‌عنوان یکی از تحسین برانگیزترین شرکت‌های جهان به رسمیت شناخت. این شرکت بیش از 17000 کارمند دارد و از جمله تیم‌های تحقیق و توسعه در سطح جهانی را فعال نموده تا محصولات با کیفیت را عرضه نماید. مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل TUF Z390-PRO GAMING نیز یک نمونه عالی از این کمپانی است.

 • نوع رم DDR4
 • پلتفرم سازنده آن Intel
 • ابعاد 244 * 305 میلی‌متر

این مادربرد دارای گرافیک 4K Ultra HD Ready است که یکی از ویژگی‌های مناسب این مدل می‌باشد. از 4 اسلات رم برخوردار است؛ پیکربندی حافظه آن دو کاناله است. سوکت پردازنده آنLGA 1151 و دارای تکنولوژی ساخت 14 نانومتری است. این مدل فوق‌العاده از خروجی صدای S/PDIF پشتیبانی می‌کند. از فناوری نور Aura Sync RGB LED lighting نیز برخوردار است. همچنین از 128 گیگابایت رم نیز برخوردار است تا عملکرد مناسبی را داشته باشد.

گزینه چهارم ، مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل TUF Z390-PRO GAMING :

گزینه پنجم ، مادربرد کامپیوتر آسراک مدل X299 Taichi :

مادربرد قوی X299 Taichi از کمپانیASRock  است. این برند تولیدکننده تایوانی مادربردهای رایانه شخصی است. این شرکت به رهبری تد هسو، در سال 2002 تأسیس شد و هم‌اکنون متعلق به شرکت الکترونیکی تایوانی Pegatron است. علاوه بر مادربردها مینی رایانه‌های رومیزی را نیز به فروش می‌رساند. در سال 2012 این شرکت پا به بازار کامپیوترهای شخصی و مادربردهای سرور گذاشت و در این زمینه موفق هم شد. مدل X299 Taichi نمونه برتر این برند است.

 • نوع رم DDR4
 • پلتفرم سازنده آن Intel
 • ابعاد 244 * 305 میلی‌متر

در این مدل پردازنده‌های سری X قرار دارند و بسیار چشمگیر هستند. اما اگر می‌خواهید از تمام آنچه را که ارائه می‌دهند بهره ببرید، به یک مادربرد سری X نیاز دارید. پشتیبانی از حافظه چهار کاناله را می‌کند. این ASRock X299 یک انتخاب فوق‌العاده با پشتیبانی از سرعت حافظه اورکلاک تا 4400MHz  و 8 اسلات مختلف برای ماژول‌های حافظه است. همچنین از رم 128 گیگابایتی پشتیبانی می‌کند. اگر یک پردازنده سری X و یک کارت گرافیک خوب یا 3 را اضافه کنید، مقاوم‌تر خواهد شد. اگر به دنبال یکی از بهترین مادربردها هستید این مدل گزینه مناسبی خواهد بود.

مادربرد کامپیوتر آسراک مدل X299 Taichi :

گزینه ششم ، مادربرد سرور سوپر میکرو مدل MBD-X10SRL-F-B :

مادربرد  MBD-X10SRL-F-Bمحصولی از کمپانی Supermicro است. این کمپانی یک شرکت فناوری اطلاعات است که در سن خوزه، کالیفرنیا مستقر است. دفتر مرکزی Supermicro در سیلیکون ولی واقع شده است و دارای یک فضای ساخت در هلند و یک پارک علم و فناوری در تایوان است. این شرکت بازارهای مصرف کننده و شرکت را هدف قرار داده و تمرکز خود را روی بهره‌وری انرژی و فناوری سبز حفظ می‌کند. شرکتی است که در فناوری سرور x86-64 تخصص دارد. مادربرد سرور MBD-X10SRL-F-B هم یک نمونه برتر از طراحی‌های این شرکت است.

 • نوع رم DDR4
 • پلتفرم سازنده آن Intel
 • ابعاد 244 * 305 میلی‌متر

این مدل از مادبرد سرور برای پاسخگویی به نیازهای بارهای محاسباتی پیچیده امروزی طراحی شده‌ است. به 8 اسلات حافظه رم DDR4 مجهز است. نوع بایوس آن 128 مگابایت Flash ROM می‌باشد. سوکت پردازنده آن LGA 2011 است. پردازنده‌های قابل نصب بر روی این مادربرد از خانواده xeon است که با هدف پردازش در سرورها و ایستگاه‌های کاری طراحی و ساخته شده اند.

گزینه ششم ، مادربرد سرور سوپر میکرو مدل MBD-X10SRL-F-B :

جمع بندی بهترین مادربرد 2020 :

مادربرد به‌عنوان بستر اصلی ارتباط بین سایر مؤلفه‌های رایانه شخصی عمل می‌کند. مادربرد جزء اصلی رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و لپ تاپ‌ها است. انتخاب نوع صحیح مادربرد و سازگار با سایر قسمت‌های رایانه شما یک گام اساسی در تعیین سرعت کلی رایانه شما است. پس از یادگیری در مورد اجزای مختلف مادربرد، می‌توانید به راحتی کامپیوتر شخصی خود را مونتاژ کرده یا مشکلات اصلی سخت افزار را در مادربرد خود حل کنید. با داشتن این اطلاعات قطعا می‌توانید گزینه مناسب برای سیستم و کار خود را انتخاب کنید. مبغی که برای مادربرد پرداخت می‌شود از واجبات یک سیستم است که نیاز به یافتن نمونه برتر و مناسب می‌باشد. پیشنهاد ما این است که حتما راهنمای خرید در سایت‌های مختلف و وبلاگ نشت آپ را مطالعه فرمایید و بهترین انتخاب را بر اساس نیاز خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا