معرفی محصول

بهترین مادربرد جهان

5 انتخاب برتر از نگاه منتقدین

بهترین مادربرد جهان و موارد مربوط به بهترین مادربرد جهان موضوعی است که می‌توانید در این مقاله آن را مطالعه کنید. در این مقاله توضیحات خوب و کاربردی در مورد مادربرد و مادربرد های برتر به شما داده می‌شود که می‌تواند به شما در انتخاب مادربرد مورد نظرتان کمک کند. در این مقاله ما مادربرد های جهان که مادربرد تولیدی شرکت های خوب و موفقی نظیر ایسوس، گیگابایت و . . . هستند، را بررسی می‌کنیم. مادربرد نقش مهمی در بهتر شدن و عملکرد بهتر دستگاه هوشمند شما دارد. مادربرد یکی از قطعات کلیدی کامپیوتر و یا لپ تاپ شخصی کاربران است که اجزای کامپیوتر را به هم متصل کرده و نقش مهمی را ایفا می کند. در ادامه درمورد مادربرد اطلاعاتی را به شما می‌دهیم و سپس درمورد بهترین مادربرد جهان توضیحاتی را با معرفی چند مادربرد برتر می دهیم.

مشخصه‌های بهترین مادربرد جهان در چیست؟

قبل از اینکه به معرفی بهترین مادربرد جهان بپردازیم و محصولات شرکت‌ها را با هم مقایسه کنیم لازم است ابتدا توضیحاتی را درمورد مادربرد و نقش آن در سیستم کاربران بدهیم. به زبان ساده مادربرد مانند ستون فقرات تمام قطعات کامپیوتر را نگه می‌دارد. مادربرد تمام اجزای کامپیوتر را به هم متصل می‌کنند. قطعاتی مانند سی پی یو، هارد، کارت حافظه و پورت ها و اسلات ها را به طور مستقیم و یا با استفاده از کابل به مادربرد متصل می‌کند. به عبارت دیگر مادربرد، برد اصلی است که در داخل انواع گجت های دیجیتال نظیر کیس، لپ تاپ، تلفن همراه، ساعت هوشمند و . . . وجود دارد. مادربرد بزرگ‌ترین قطعه داخل کیس است به طوری که اگر کیس خود را باز کنید، مادربرد قطعات کامپیوتری نظیر هارد دیسک‌ها، سی پی یو، حافظه موقتی یا همان رم و . . . را به یکدیگر وصل کرده است. همچنین برق مورد نیاز این قطعات را نیز از طریق منبع تغذیه فراهم می‌کند.

اجزای بهترین مادربرد جهان شامل چه مواردی است؟

بایوس و CMOS عاملی بسیار مهم است. بایوس یا Basic Input Output System جایی است که تنظیمات و اطلاعات مادربرد در آن نگه داشته می‌شود که با استفاده از حالت بایوس کاربران می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و متناسب با نیاز و خواسته‌ی خود آن را آپدیت و یا تغییر دهند. CMOS قطعه ای است که وظیفه ی حفظ اطلاعات بایوس در زمان خاموشی دستگاه کاربران را دارد که این اطلاعات را به صورت دست نخورده حفظ می‌کند.

مادربرد پورت‌های مختلفی را برای اتصال اجزای مختلف کامپیوتر فراهم می‌کند. در این مادربرد‌‌ها پورت‌هایی برای اتصال میکروفون، اسپیکر، مانیتور، موس، کیبورد و دیگر اجزای کامپیوتر وجود دارد. همچنین پورت‌های HDMI، DVI، USB2، USB3 و . . . نیز برای اتصال اجزای مختلف مادربرد و راحتی بهتر کاربران فراهم شده است. همچنین کانکتورها نیز از عوامل موثری برای انتخاب یک مادربرد به عنوان بهترین مادربرد جهان به حساب می‌آید. کانکتور‌های حافظه داخلی برای اتصال دستگاه‌های ذخیره سازی نظیر  SSD و هارد درایو مکانیکی استفاده می شود. این دستگاه‌های ذخیره سازی باید به مادربرد برای تایید و یا دریافت اطلاعات وصل باشند. کانکتور ساتا یکی از این نوع کانکتورها به حساب می‌رود که یک کانکتور 7 پین است که سرعت مناسبی نیز دارد.

کانکتورها را فراموش نکنید.بزرگ ترین کانکتور روی هر مادربرد کانکتور ATX است بین 20 تا 24 پین دارد و برق تمام اجزای مادربرد را به طور مستقیم از طریق منبع تغذیه تامین می‌کند. بعد از تامین برق مورد نیاز اجزای مادربرد، ماژول SMPS از این انرژی الکتریکی استفاده می‌کند تا انرژی تمام مادربرد را تامین کند. پنل جلوی کیس نیز از عوامل بسیار مهم در اجزای یک مادربرد به حساب می‌آید. شامل چراغ‌های LED جلوی کیس، کلید پاور، پورت‌های صدا و BSU و . . . است که با استفاده از این قسمت به مادربرد متصل می‌شوند. معمولا این کانکشن‌ها در قسمت پایین مادربرد قرار گرفته اند.

سی‌پی‌یو یا همان واحد پردازش مرکزی که وظیفه اجرای برنامه‌ها، محاسبات و . . . را بر عهده دارد یکی از مهم‌ترین قطعات سیستم‌های کامپیوتری است. سوکت CPU قسمتی است که پردازنده (CPU) روی آن قرار می‌گیرد. یکی از نکات مهم در انتخاب مادربرد سازگاری کامل سوکت سی‌پی‌یو مادربرد شما با سی‌پی‌یو مورد نظرتان است به طوری که برای استفاده از سی‌پی‌یو باید آن را روی سوکت مخصوص خودش نصب کنید.

اهمیت اسلات های توسعه زمانی مشخص می‌شوند که بخواهیم قطعه‌ای جدید به مادربرد خود اضافه کنیم و یا قصد ارتقای یک بخش سیستم خود مانند کارت صدا را داشته باشیم. معمولا روی یک مادربرد می‌توان اسلات‌های توسعه نظیر اسلات کارت گرافیک، اسلات کارت شبکه، اسلات کارت مودم و اسلات کارت صدا را مشاهده کرد. در ادامه این اسلات‌ها را به طور مختصر بررسی می‌کنیم. این اسلات به کاربران این امکان را می‌دهد تا عملکرد و خروجی گرافیکی کامپیوتر و یا لپ‌تاپ خود را بهبود دهند. این اسلات معمولا پورت های زیر را پشتیبانی می‌کند:

 • پورت IMDH
 • پورت DVI
 • Display Port

کارت شبکه به کاربران این امکان را می‌دهد تا از طریق LAN یا اینترنت به دیگر شبکه ها متصل شوند. اسلات کارت شبکه مادربرد نیز جایی است که کاربران کارت شبکه خود را روی آن نصب می‌کنند.با استفاده از اسلات کارت مودم می‌توان از طریق کابل تلفن به اینترنت متصل شد که البته این تکنولوژی در مقایسه با کارت شبکه قدیمی‌تر است اما این امکان در مادربرد‌ها فراهم شده است. این اتصال معمولا از طریق دو پورت RJ-11 صورت می‌گیرد. کارت صدا روی اسلات صدا قرار می‌گیرد که وظیفه آن تبدیل سیگنال‌های الکتریکی به سیگنال های صوتی است. پورت های مختلفی با توجه به نوع صدا می‌تواند در پشت این کارت قرار بگیرد اما اصولا از پورت‌های 3.5 میلی متری مختلف برای اسپیکر، ضبط کننده صدا، میکروفون و جوی‌استیک گیمینگ استفاده می‌شود.

همانطور که از نام آن نیز مشخص است از اسلات رم برای اتصال رم به مادربرد استفاده می‌ِشود. این بخش یکی از مهم ترین قسمت‌های مادربرد است. اسلات رم در دو نوع SIMM  و DIMM موجود است که نوع اول از یک باس 32 بیتی استفاده می‌کند اما اسلات نوع دوم یعنی DIMM می‌تواند با یک باس 64 بیتی کار کند.

تا اینجا اجزا‌هایی از مادربرد که ما می‌توانیم با آن ارتباط برقرار کنیم را معرفی کردیم اما اجزای مادربرد فقط شامل این قسمت‌ها نیست و شامل تراشه هایی نیز می‌باشد که نقش مهمی در عملکرد مادربرد دارند. تراشه‌های مادربرد جریان داده‌ها را بین حافظه، پردازنده و دیگر بخش‌های مادربرد مدیریت می‌کنند. در ادامه توضیحات مختصری در مورد تراشه‌های مادربرد داده می‌شود.

تراشه‌های northbridge و southbridge بسیار موثر در انتخاب بهترین مادربرد جهان :

تراشه northbridge به طور مستقیم به سی‌پی‌یو متصل می‌شود و ارتباط بین پردازنده و دستگاه‌هایی نظیر رم و کارت گرافیک را سریع‌تر می‌کند. همچنین این عملکرد را نیز مدیریت می‌کند. این تراشه داخل خود پردازنده قرار دارد و نمی‌توان آن را روی مادربرد مشاهده کرد. این موضوع باعث افزایش چشمگیر سرعت سیستم و زمان تاخیر آن در مقایسه با سیستم‌های قدیمی می‌شود. این تراشه به تراشه southbridge نیز متصل می‌شود. تراشه southbridge وظیفه مدیریت قطعاتی مانند دستگاه ذخیره سازی و پورت هایی نظیر USB و . . . را دارد. نکته جالب توجه درباره این تراشه، عدم وجود تاثیرگذاری زیاد بر عملکرد کلی سیستم است. این تراشه روی خود مادربرد قرار گرفته است.

ROM حافظه فقط خواندنی مادربرد کامپیوتر است که اطلاعات لازم برای روشن شدن یک سیستم در آن ذخیره می‌شود. این اطلاعات با رفتن برق و یا خاموش شدن سیستم هم به صورت قبلی می‌ماند. درحالی که حافظه RAM  این طور نیست. به همین دلیل حافظه ROM یک حافظه غیر فرار و حافظه ROM یک حافظه فرار به شمار می‌رود. تغییر اطلاعات داخل تراشه ROM  بسیار سخت است که به نوعی این کار را برای کاربران غیر ممکن می‌کند.

مادربرد به عنوان یکی از قطعات کلیدی سیستم نقش مهمی را ایفا می‌کند. به همین دلیل شرکت‌های زیادی به تولید مادربرد می‌پردازند و تلاش می‌کنند تا از رقبای خود پیشی بگیرند. همچنین شرکت‌های زیادی سالانه محصولات متعددی را در زمینه مادربرد تولید و به بازار عرضه می‌کنند. دلیل تولید انبوه این شرکت‌ها، رقابت با سایر کمپانی‌های فعال در این زمینه است. شرکت های زیادی نظیر ایسوس، گیگابایت، وسترن دیجیتال، سوپر میکرو، بایو استار و . . . در زمینه تولید مادربرد فعالیت می‌کنند. در ادامه بهترین مادربرد جهان و تعدادی مادربرد که مشخصات فنی بهتری را دارند مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG Zenith Extreme alpha x399:

 • ابعاد :277*305 میلی متر
 • چیپست مادربرد : X390
 • تعداد پردازنده : 1 عدد
 • پلتفرم سازنده : AMD
 • قالب ساخت : E-ATX
 • پشتیبانی از پردازنده : تا 16 هسته
 • نوع رم : DDR4
 • کل حافظه رم :128 گیگابایت

همانطور که در بالا می‌بینید، مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG Zenith Extreme alpha x399 یکی از برترین محصولات شرکت ایسوس در زمینه‌ی مادربرد است. این شرکت در سالیان اخیر پیشرفت زیادی در زمینه تولید مادربرد داشته است. همچنین شرکت ایسوس توانسته در تولید سایر محصولات مانند اس اس دی، هارد اکسترنال، رم و . . .  باکیفیت بسیار بالا در مقایسه با سایر برند‌ها عمل کند. این شرکت در تولید محصولات زیادی نظیر لپ‌تاپ، تبلت، دوربین، کامپیوتر و . . . نیز توانسته است به شهرت جهانی برسد و طرفداران مخصوص خود را پیدا کند. محصولات شرکت ایسوس به خاطر مشخصه‌هایی نظیر طراحی زیبا، مشخصات فنی مناسب، کیفیت بالای محصولات این شرکت، خلاقیت و . . . توانسته به موفقیت در سطح جهانی برسد. این مادربرد نیز یکی از محصولات با کیفیت و مناسب شرکت ایسوس است. در ادامه سایر مشخصات این محصول پر طرفدار را بررسی می‌کنیم.

وجود بایوس در یک مادربرد اهمیت زیادی دارد البته مدل‌های مختلفی از بایوس وجود دارد اما شرکت ایسوس برای این مادربرد از یکی از برترین بایوس های موجود استفاده کرده است. بایوس استفاده شده در این سیستم از نوع Flash ROM2 128 مگابایت استفاده کرده است. این مدل بایوس می‌تواند در زمان نیمه آماده‌ی سیستم و یا مادربرد نیز فعال باشد و از اسیب دیدن قطعات سیستم و مادربرد تا حد زیادی جلوگیری کند. این مادربرد مانند بسیاری از مادربردهای شرکت ایسوس دارای پورت های سریع و مناسبی است که از ویژگی های مثبت این محصول است.

یکی از پورت های این مادربرد پورت USB 3.1 است که عملکرد این مادربرد را به مقدار زیادی نسبت به نمونه‌های قبل بهتر کرده است. یکی دیگر از پورت های به کار رفته در این مادربرد، پورت LAN است. همچنین این مادربرد به پورت گیگابایتی شبکه اینتل نیز مجهز است. این مادربرد به بلوتوث نسخه 5 نیز مجهز است که نشان از هوشمندی این محصول نسبت به سایر محصولات دارد. کل حافظه رم این مادربرد 128 گیگابایت است که نسبت به بسیاری از محصولات دیگر برتری دارد. همین موضوع یکی از عواملی است که این مادربرد را به بهترین مادربرد جهان تبدیل کرده است. جدا از این موارد‌، مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG Zenith Extreme  alpha x399 8 اسلات رم دارد. این محصول مشخصات فنی مناسب زیادی دارد به طوری که افراد زیادی این محصول را خریداری کرده اند. شما می‌توانید برای آگاهی بیش‌تر و تخصصی‌تر مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG Zenith Extreme alpha x399 به سایت نشت آپ مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید فرآیند قیمت ‌گذاری و خرید این محصول را در قالب بهترین مادربرد جهان نیز از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG Zenith Extreme alpha x399

مادربرد سرور سوپرمیکرو مدل MBD-X10DRH-CT-O:

 • ابعاد : 305*332 میلی‌متر
 • قالب ساخت : E-ATX
 • چیپست مادربرد : C612
 • پلتفرم سازنده : اینتل
 • نوع رم : DDR4
 • کل حافظه رم : 1024 گیگابایت
 • پورت USB 2 : 2 عدد
 • پورت LAN : 3 عدد

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، عملکرد و مشخصات کلی مادربرد سرور سوپرمیکرو مدل MBD-X10DRH-CT-O نشان می‌دهد این محصول می‌تواند عنوان بهترین مادربرد جهان را نیز داشته باشد. این مادربرد یکی از بهترین مادربردها برای سرور به شمار می‌رود.

این مادربرد می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای میزبانی سایت ها و اپلیکیشن‌ها باشد. عملکرد و کیفیت بالای ساختاری قطعه تولید شده توسط شرکت سوپرمیکرو‌، از دلایلی است که این نمونه به عنوان بهترین مادربرد جهان میان کاربران شناخته شده است. یکی از مزایای مادربرد سرور سوپرمیکرو مدل MBD-X10DRH-CT-O مجهز بودن آن به 10 عدد کانکتور SATA 3 است. همچنین این مادربرد 1024 گیگابایت حافظه دارد که مقدار مناسبی است. در این بخش چند نمونه از مشخصات مهم این محصول را به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید برای مطالعه مشخصات بیش‌تر درمورد این محصول می‌توانید به سایت نشت آپ مراجعه کنید

این مادربرد می‌تواند با امکاناتی که دارد عملکرد سایت و یا برنامه شما را بهبود ببخشد. مادربرد سرور سوپرمیکرو مدل MBD-X10DRH-CT-O امکان نصب دو پردازش‌گر را برای کاربران فراهم می‌کند که این موضوع دید بازتری را برای خرید بهترین مادربرد جهان در اختیار کاربران قرار دهد. این مادربرد از جدید ترین تکنولوژی ها استفاده می‌کند که این محصول را به مادربردی قدرتمند در بازار تبدیل کرده است. پس کاربران با خرید این مادربرد می‌توانند یک سیستم تمام عیار داشته باشند. شما می‌توانید فرآیند خرید مادربرد سرور سوپرمیکرو مدل MBD-X10DRH-CT-O با کیفیت و پرقدرت را از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

مادربرد سرور سوپرمیکرو مدل MBD-X10DRH-CT-O، بهترین مادربرد جهان

مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG MAXIMUS XI EXTREME Z390:

 • قالب ساخت : ATX
 • چیپست مادربرد : Z390
 • پلتفرم سازنده : اینتل
 • سوکت پردازنده : LGA 1151
 • پشتیبانی از پردازنده : 14 نانومتری
 • نوع رم : DDR4
 • کل حافظه رم :‌64 گیگابایت
 • پورت USB 3.1 : 10 عدد

عملکرد و مشخصات مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG MAXIMUS XI EXTREME Z390 نشان می‌دهد این مادربرد به عنوان بهترین مادربرد جهان شناخته شده است. یکی از محصولات برتر کمپانی ایسوس در زمینه مادربرد است. شما می‌توانید اطلاعات بیش‌تر در مورد این محصول را از طریق سایت نشت‌ آپ پیگیری کنید. یکی از مزایای مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG MAXIMUS XI EXTREME Z390 پشتیبانی آن از رزولوشن 4K است که کیفیت تصویر آن را بالا‌تر می‌برد. همچنین این محصول به بلوتوث 5 مجهز است. از دیگر نکات این مادربرد مجهز بودن آن به پورت HDMI است.

این مادربرد از سری EXTREME است که از بهترین سری های ایسوس در زمینه مادربرد است.  قابلیت اورکلاکینگ و گیمینگ در مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG MAXIMUS XI EXTREME Z390 وجود دارد. چیپست یا همان تراشه آن نیز  Z390 است که برای کاربران حرفه‌ای و گیمر‌ها کاربردی محسوب می‌شود. این محصول با ویژگی های مناسبی که دارد می‌تواند انتخابی مناسب برای کاربرانی باشد که به دنبال یک مادربرد حرفه‌ای هستند، می‌باشد.

مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل ROG MAXIMUS XI EXTREME Z390

مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل TUF Z390-Pro Gaming:

 • ابعاد : 244*305 میلی متر
 • قالب ساخت : ATX
 • تعداد پرازنده : 1 عدد
 • پشتیبانی از پردازنده :14نانومتری
 • تعداد اسلات رم : 4 عدد
 • کانکتور SATA 3.0 :6 عدد

بر اساس مشخصات بالا‌، مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل TUF Z390-Pro Gaming برای بسیاری از کاربران به عنوان بهترین مادربرد جهان شناخته شده است. این مادربرد یکی از مادربردهای پرفروش بازار است که مشخصات فنی و ویژگی های مناسبی دارد و نسبت به ویژگی‌های این قطعه، قیمت مناسبی نیز دارد. کیفیت گرافیک در این پردازنده 4k است که یکی از بهترین‌ها در بازار است. همچنین این مادربرد شامل پردازنده‌ی پر قدرت اینتل است که کاربران زیادی را مجذوب خود کرده است. این مادربرد فناوری نورپردازی فوق العاده‌ای داره که برای گیمینگ بسیار مناسب است. در ادامه مشخصات این مادربرد را به طور کامل تر بررسی می کنیم.

چند نمونه از مشخصات فنی مهم این مادربرد ذکر شد. شما می‌توانید اطلاعات بیش‌تر در مورد این مادربرد را از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید. یکی از مهم ترین نقاط قوت مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل TUF Z390-Pro Gaming گرافیک آن است. این عامل می‌تواند هر کاربری را راضی نگه دارد. ناگفته نماند نسخه DirectX در این مدل 12 می‌باشد که یکی تکنولوژی‌های روز دنیا در این زمینه است. یکی دیگر از مزایای این محصول داشتن تکنولوژی خنک کننده  Fan Xpert 4 است که از دیگر مزایای این محصول به عنوان بهترین مادربرد جهان است. همچنین فناوری نور این مادربرد باعث می‌شود که مادربرد برای گیمینگ بسیار جذاب باشد.

این مادربرد برای کسانی که به دنبال مادربرد با کیفیت و درعین حال مقرون به صرفه هستند، شناخته شده است. این مادربرد برای کسانی که به کیفیت تصویر اهمیت می‌دهند مناسب است پس این مادربرد برای گیمر‌ها می‌تواند مناسب باشد. شما می‌توانید اطلاعات بیش‌تر درمورد این مادربرد و فرآیند خرید این محصول را از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید.

مادربرد کامپیوتر ایسوس مدل TUF Z390-Pro Gaming

مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z370 HD3:

 • ابعاد :225*305میلی‌متر
 • قالب ساخت : ATX
 • چیپست مادربرد : Z370
 • پلتفرم سازنده : اینتل
 • کل حافظه رم : 64 گیگابایت
 • تعداد اسلات رم : 4 عدد
 • پشتیبانی از Directx نسخه 12

همانطور که در بالا می‌بینید، مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z370 HD3  با عملکرد بالای خود به عنوان بهترین مادربرد جهان نیز می‌تواند شناخته باشد. این مادربرد محصول شرکت گیگابایت است. این شرکت کار خود را حدود 35سال پیش در تایوان آغاز کرد. این برند توانسته است در طول این سال‌ها موفقیت های زیادی را به دست آورد و توانسته است در بازار جهانی حضور مناسبی داشته باشد. این شرکت محصولات مختلفی را مثل مادربرد، کارت گرافیک، مانیتور، تلفن همراه، تبلت و . . . تولید می‌کند. که مادربرد یکی از مهم ترین و موفق ترین محصولات این شرکت است. مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z370 HD3 نیز از دیگر محصولات خوب این شرکت در زمینه مادربرد است. عملکرد قوی، کیفیت بالا، متناسب برای انواع سیستم‌های خانگی و گیمینگ و . . . از عواملی است که این قطعه به عنوان بهترین مادربرد جهان شناخته شده است. مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z370 HD3 به نسل هشتم پردازنده اینتل مجهز است که نشان دهنده به‌روز بودن این محصول است.

مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z370 HD3  سیستم خنک کننده قوی نیز دارد که از این مادربرد به طور مناسبی محافظت می‌کند. شما می‌توانید برای بررسی بیش‌تر این محصول به سایت نشت آپ مراجعه کنید.

یکی دیگر از نکات مثبت این مادربرد پشتیبانی از رزولوشن ‌4k است که باعث تقویت سیستم گرافیکی سیستم کاربران می‌شود. مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z370 HD3 جزو آن دسته از مادربرد هایی است که سرعت بالای در پردازش و انتقال اطلاعات دارد. این مادربرد نسبت به بسیاری از مادربرد های داخل بازار سرعت و عملکرد بهتری دارد و با توجه به قیمت مناسب آن نیز می‌تواند انتخابی مناسب برای کاربران باشد. شما می‌توانید فرآیند خرید مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z370 HD3 را از طریق سایت نشت آپ دنبال کنید.

مادربرد کامپیوتر گیگابایت مدل Z370 HD3

حرف آخر:

در این مقاله ما به بررسی بهترین مادربرد جهان پرداختیم. در این مقاله ابتدا در مورد مادربرد و سپس درمورد اجزای مختلف مادربرد به نکاتی اشاره کردیم. همچنین کارکرد بخش های مختلف یک مادربرد مانند کانکتور، پورت، اسلات و دیگر اجزای مختلف را شرح دادیم. پس مادربرد نقش بسیار مهمی در کارکرد سیستم الکترونیکی نظیر کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و . . . دارد. همچنین چند نمونه از مادربرد های برتر حال حاضر را به شما معرفی کردیم که می‌تواند به شما در انتخاب مادربردی مناسب کمک کند. البته مادربرد‌‌های بسیار زیادی در داخل بازار موجود است که ما در این مقاله سعی کردیم به چند نمونه از مادربرد های برتر اشاره کنیم. شما می‌توانید فرآیند خرید و اطلاعات بیش‌تر در مورد این مادربرد های کاربردی را از طریق سایت نشت آپ پیگیری کنید. علاوه بر مادربرد می‌توانید قطعاتی مانند سی پی یو را نیز از سایت نشت آپ خریداری کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا