معرفی محصول

بهترین سی پی یو برای لپ تاپ

معرفی 10 سی پی یو برتر برای عملکرد بهتر لپ تاپ

شناخت بهترین سی پی یو برای لپ تاپ برای انتخاب لپ تاپی که جوابگو کار و نیاز شماست می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد، بنابراین ما امروز پردازنده های مختلف را مورد بررسی قرار می دهیم. در واقع سی پی یو (CPU) قلب هر رایانه ای است و وظیفه اجرای سیستم عامل و هر برنامه ای را که شما استفاده می کنید را دارد. CPU سریعتر به معنای برنامه هایی با سرعت بالاتر است اما معمولاً به معنای پایین ماندن باتری و لپ تاپ گران تر نیز هست. تقریباً هر لپ تاپ دارای پردازنده AMD یا Intel است. پردازنده ای که دارای سرعت بیشتری می باشد به شما امکان می دهد خطاها را رفع کنید، به راحتی صفحات وب را باز کنید و در آن ها جستجو کنید، بازی کنید یا عکس ها را سریعتر ویرایش کنید. هنگام خرید لپ تاپ، معمولاً در توضیحات محصول، نام پردازنده ذکر شده است را مشاهده می کنید، با این حال فقط دیدن نام مدل CPU، بدون هیچ زمینه و دانشی، می تواند گیج کننده باشد. در این آموزش مفید با ما همراه باشید.

بهترین سی پی یو 2020 : اینتل Intel و ای ام دی AMD

لپ تاپ های همه منظوره و جایگزین دسک تاپ ، هر دو پردازنده دو هسته ای و چهار هسته ای را با سرعت زیادی ارائه می دهند. CPU های Core i3 و Core i5 اینتل برای اکثر کاربران بسیار عالی هستند. فقط افرادی که واقعاً به یک پردازنده چهار هسته ای (برای رمزگذاری ویدیو ، بازی کردن یا اجرای برنامه های مهندسی) نیاز دارند، باید به دنبال یک پردازنده Core i7 چهار هسته ای باشند. لازم به ذکر است که به حافظه نهان بیشتر و سرعت ساعت بالاتر نیز باید توجه کرد ، اما هر CPU بیش از 2.0 گیگاهرتز به اندازه کافی سریع برای مدیریت کلیه موارد اساسی مانند پخش موسیقی ، گشت و گذار در وب و پخش بازی های وب ، نمایش فیلم آنلاین و مدیریت ایمیل است.

امروزه بیشتر لپ تاپ ها از یک پردازنده Intel بهره می برند ، اگرچه مدل های مختلفی وجود دارد که از پردازنده های AMD نیز استفاده می کنند. هر دو شرکت این پردازنده ها را با فاصله قابل توجه ای از همدیگر نسبت به قیمت، قدرت و عملکرد تولید می کنند. تراشه های اینتل تمایل به عملکرد بهتر در هر هسته دارند ،اما AMD هسته های بیشتری را با قیمت مشخص و گرافیک بهتر پردازنده ارائه می دهد. در حقیقت در بازار مربوطه تعداد زیادی انتخاب در بین پردازنده ها (سی پی یوها) وجود دارد که انتخاب مناسب ترین و ایده آل ترین آن ها برای سیستم شما بسیار مهم است. خوشبختانه ما در این جا ما لیستی از بهترین سی پی یوهای موجود را تهیه کرده ایم و در اختیار شما گذاشته ایم. اما اجازه دهید ابتدا تعریف کلی از این دو پردازنده را ارائه دهیم و هر کدام را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دهیم و سپس به مبحث بعدی یعنی بهترین سی پی یو ها بپردازیم.

سی پی یو AMD Ryzen – به طور خلاصه

موج اول تراشه های اصلی پردازنده AMD در سه خانواده تقسیم شده است: Ryzen 7 ، Ryzen 5 و Ryzen 3. هرچه تعداد عددی بالاتر باشد ، مشخصات پردازنده بالاتر است. رویکرد اولیه این سه لایه از این پردازنده امکان مقایسه تراشه های AMD در بازار رقابتی با سایر پردازنده ها را بسیار آسان کرده است. Ryzen 3 یک جایگزین سطح ورودی برای Intel i3 بود ، Ryzen 5 همتای اصلی Intel i5 بود و Ryzen 7 در مخالفت با عملکرد ارائه شده توسط Intel i7 قرار گرفت. سپس ، در سال 2018 ، AMD دومین موج CPU های Ryzen خود را معرفی کرد. با تکیه بر یک فرآیند جدید تولید 12 نانومتری و طراحی Zen+، سری دوم از پردازنده های Ryzen به چهار خانواده تقسیم شدند. این خانواده جدید Ryzen سرعت ساعت را افزایش داده و باعث کاهش مصرف انرژی می شوند.

این بار پردازنده AMD نیز با مجموعه CPU های بسیار سطح بالا به نام Threadrippers در صدر قرار گرفت. در جایی که محدوده اصلی Ryzen هشت هسته و 16 ترید چشمگیر را ارائه می داد ، سری Threadripper با 12 هسته و 24 ترید شروع شد و تا 32 هسته و 64 ترید از آن پیش آمد.

هسته های پردازنده اضافی ارائه شده توسط Ryzen در مقایسه با CPU های اینتل بدان معنی است که کارهای خاص سریع تر اجرا می شوند. هسته های اضافی همچنین می توانند در پخش شدن بازی های ویدیویی روی خدماتی مانند Twitch کمک کنند.

سی پی یو Intel – به طور خلاصه

سی پی یو اینتل دارای تراشه های بسیار مانند: Coffee Lake، Ice Lake، Core i7s، Core i5s و … می باشد. به طور کلی می توان گفت در بین اینتل های موجود Core i7s از Core i5s بهتر است، که به نوبه خود از Core i3s نیز بهتر می باشد. Core i7 هفت هسته ندارد و همچنین Core i3 دارای سه هسته نیست. این اعداد بیشتر یک روش دلخواه برای تمایز بین قدرت پردازش نسبی آن ها نسبت به یک تعیین خاص بر اساس تعداد هسته یا سرعت ساعت یا هر چیز فنی مانند آن می باشند.

بعد از این هسته ها و نام گذاری ها Core i9 جدید رونمایی شد که در سال 2017 معرفی شد. سری Core i9 یک پردازنده فوق العاده بالا است که دارای کاربردهای فوق العاده بالا و تعداد هسته های اصلی است. Core i9-7980X از 18 هسته بهره می برد و می تواند 32 ترید را به طور همزمان کنترل کند در حالی که ارزان ترین گزینه – i9-7900X دارای 10 هسته و سرعت ساعت پایه 3.3 گیگاهرتز است.

بهترین سی پی یو های سال 2020 در یک نگاه:

  1. بهترین پردازنده: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل RYZEN 9 3900X
  2. بهترین پردازنده سطح بالا: پردازنده مرکزی اینتل مدل  Core i9-9900KS
  3. بهترین پردازنده میان رده: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 5 2600X
  4. بهترین پردازنده سطح ورودی: پردازنده مرکزی ای دی ام مدل Ryzen 3 2200G
  5. بهترین پردازنده بازی: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 5 3600X
  6. بهترین پردازنده VR: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 7 1800X
  7. بهترین پردازنده در حال ویرایش ویدیو: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 7 3700X
  8. بهترین پردازنده عملکرد: پردازنده مرکزی اینتل مدل Core i9-9980XE
  9. بهترین پردازنده اقتصادی: پردازنده مرکزی اینتل Pentium G4560
  10. بهترین پردازنده HTPC: پردازنده ای ام دی مدل Ryzen 5 2400G

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین پردازنده: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل RYZEN 9 3900X

محصولی از تیم قرمز

هسته: 12 | تریدها: 24 | ساعت پایه: 3.8GHz | ساعت تقویت: 4.6GHz | حافظه نهان : 64MB | مقدار ایجاد گرما (TPD): 105W

+ عملکرد فوق العاده

+ دارای PCIe 4.0

+ قیمت مناسب

– عقب ماندن در عملکرد تک هسته ای

پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 9 3900X در حال حاضر بهترین پردازنده اصلی AMD نیست، بلکه هم اکنون پادشاه همه پردازنده های اصلی است. با عملکرد چند رشته ای که این پردازنده دارد و ویژگی های بارزی که نسبت به رقبای خود سرآمد هستند، شما بدون قدم گذاشتن به بازار HEDT ، پردازنده ای چشمگیرتر از آن نخواهید یافت. مطمئناً ، در برخی از موارد وجود دارد که پردازنده مرکزی اینتل مدل Core i9-9900K بهتر خود را نشان داده است _مانند بازی های قدیمی که کاملاً تک رشته هستند_ با این حال به لطف این تراشه ، فاصله رقابتی را به نفع خود قطعاً کاهش می دهد.

پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 9 3900X یک سری کامل از یک پردازنده است، زیرا دارای 12 هسته ، 24 ترید می باشد. اگر به دنبال خرید یک پردازنده با مناسب ترین قیمت برای خرید یک پردازنده مهم و اصلی هستید دیگر نیاز به جستجو ندارید زیرا این پردازنده مناسب ترین انتخاب خواهد بود.این که آیا شما بازی های رایانه ای بازی می کنید یا حتی کار ویدیویی و سخت افزاری را انجام می دهید توسط پردانده AMD Ryzen 9 3900X می تواند با آسانی انجام گرفته و مدیریت شود.

با این حال، باید توجه داشته باشید که برخی از پردازنده ها وجود دارد مانند اینتل Core i9-9900K که به نسبت بهتر عمل می کنند. بازی های قدیمی کاملاً تک رشته ای، مانند World of Warcraft هنوز هم در پردازنده اینتل بهتر عمل می کنند – اما قطعاً این اختلاف در بین این دو پردازنده در حال کم شدن است.  طی دو سال گذشته ، AMD در دنیای پردازنده ها به سلطه رسیده است و با ارائه AMD Ryzen 9 3900X ، به صدر پردازنده ها رسیده است. همچنین تعبیه PCIe Gen 4.0 در این پردازنده آن را به یک انتخاب عالی تبدیل کرده است زیرا به لطف SSD های سریع تر AMD باید به سیستم های سریع تر کمک کند.

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین پردازنده سطح بالا : پردازنده مرکزی اینتل مدل  Core i9-9900KS

سریعترین پردازنده اصلی

هسته: 8 | ساعت پایه: 4.0GHz | ساعت تقویت: 5.0GHz | حافظه نهان : 16MB | مقدار ایجاد گرما (TDP) : 127W

+ اجرای فوق العاده
+ بهترین تراشه بازی
– عقب ماندن در عملکرد چند هسته ای

کسب بهترین نقطه از بین پردازنده ها در سطح بالا همیشه مورد نیاز شما نیست، مخصوصا زمانی که کار بزرگگی می خواهید انجام دهید. خوشبختانه شرکت پردازنده اینتل مدل Core i9-9900KS، موفق به ارائه عملکرد چشمگیر شده است. نه تنها یک ساعت پایه سریعتر از سری های دیگر پردازنده های اینتل را ارائه می دهد، بلکه تمام هشت هسته آن نیز بدون نیاز به اورکلاک می توانند به 5.0GHz برسند. اگرچه هر پردازنده ای که از TDP بالاتری برخوردار باشد، به سیستم خنک کننده بسیار کارآمد نیاز دارد، اما هنوز این نسخه به روز بسیار چشمگیر است.

پردازنده اینتل مدل Core i9-9900KS بدون شک سریعترین پردازنده اصلی سری اینتل است. اما اگر می خواهید کاری غیر از بازی انجام دهید، احتمالاً پردازنده ای ام دی مدل Ryzen 9 3900X عملکرد بهتری خواهد داشت . بنابراین ، در واقع ، اگر تصمیم می گیرید بین این دو پردازنده گران قیمت قرار بگیرید بهتر است از خود این سوال را بپرسید که در رایانه شخصی خود قصد دارید چه کاری انجام دهید. اگر کاملاً مطمئن هستید که محاسبات چند هسته ای برای کاری شما ضروری نیست ، 9900KS بهترین پردازنده برای شما خواهد بود. بخش خوب ماجرا هنگام استفاده از این پردازنده این است که می توانید از مادربرد Z370 یا Z390 نیز استفاده کنید ، هرچند که باید بایوس را به روز کنید.

 

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین پردازنده میان رده: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 5 2600X

عملکرد برتر از نظر قیمت

هسته: 6 | تریدها: 12 | ساعت پایه: 3.6GHz | ساعت تقویت: 4.32GHz | حافظه نهان : 16MB |  مقدار ایجاد گرما (TDP) : 95W

+ عملکرد تک هسته ای سریعتر
+ عملکرد بهتر بازی
– قیمت کمی بالا

آیا به دنبال خرید یکی از بهترین پردازنده ها برای تولید محتوا با بودجه محکم هستید؟ AMD Ryzen 5 2600X قطعا  یک انتخاب ایده آل برای شما باشد. با داشتن 6 هسته ، 12 ترید و یک ساعت پایه 3.6 گیگاهرتز ، عملکرد بسیار بهتری نسبت به پردازنده اینتل Core i5-8600K با قیمت مناسب دریافت می کنید. پیشرفت های انجام شده مدل Ryzen 5 2600X نسبت به نسخه قبلی آن قابل توجه است. پردازنده جدید میان رده AMD همچنین عملکرد چند هسته ای به مراتب بهتر از رقبای Intel خود دارد و در عین حال تقریباً می تواند بازی را نیز انجام می دهد.

اگر به دنبال یک تراشه برای انجام کارهای سنگین چند منظوره و شدید مانند ویرایش ویدیو و موارد مشابه هستید ، این CPU بسیار ارزشمند است. با این حال، اگر به دنبال پردازنده بازی میان رده هستید این پردازنده نسبت به پردازنده های هم رده در اینتل مانند مدل Core i5-8400 بیش از اندازه کافی و مقرون به صرفه تر است.

 

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین پردازنده سطح ورودی: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 3 2200G

گرافیک سازگار با توجه به قیمت مناسب

هسته: 4 | تریدها: 4 | ساعت پایه: 3.5GHz | ساعت تقویت: 3.7GHz | حافظه کش : 4MB | مقدار ایجاد گرما (TDP) : 65W

+ بازی قابل پخش 1080p
+ بسیار مقرون به صرفه
– مدیریت نسبت سخت

اگرمی خواهید یک  رایانه بازی داشته باشید پردازنده ای ام دی Ryzen 3 2200G بهترین سرمایه گذاری و انتخاب شما خواهد بود.  دارا بودن گرافیک ساطگار و یکپارچه این APU را به یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای تجربه بازی های رایانه ای شخصی تبدیل می کند. لیست بهترین پردازنده ها. به طرز چشمگیر و فوق العادی، در تنظیمات این پردازنده به حدی ظریف کار شده است که می توانید با وضوح تصویر 4K Ultra-HD بازی کنید. مدل AMD Ryzen 3 2200G به اندازه کافی قدرتمند است که بتواند بدون نیاز به کارت گرافیکی اضافی ، هر سیستم بازی eSports را به تنهایی ساپورت کند. این پردازنده بهترین APU تا به امروز از منظر قیمت و کارایی است و به راحتی  می توان گفت انتخاب اول برای هر کسی که به دنبال ساخت اولین رایانه بازی خود با بودجه  مناسب باشد است.

 

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین پردازنده بازی: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 5 3600X

یگ پردازنده AMD میان رده

هسته: 6 | تریدها: 12 | ساعت پایه: 3.8GHz | ساعت افزایش: 4.4 گیگاهرتز | حافظه کش : 32MB | مقدار ایجاد گرما (TDP) : 95W

+ اجرای فوق العاده
+ مقرون به صرفه
– هنوز 6 هسته ای می باشد

این کارت گرافیک با دارا بودن رشته های بالا نسبت به مدل های مشابه خود، عملکرد چشمگیر چند رشته ای را ارائه می دهد. پردازنده ای ام دی مدل Ryzen 5 3600X دارای افزایش عملکرد IPC (دستورالعمل در هر ساعت) و سرعت ساعت بالاتر نیز نسبت به مدل های مشابه خود می باشد در حالی که همین مدل قیمت مناسب تری را داراست. پردازنده AMD Ryzen 5 3600X که در حال حاضر یکی از بهترین پردازنده های بازار برای بازی است. این پردازنده یک پردازنده 6 هسته ای با 12 رشته است که به اندازه کافی می تواند خودش را در فرآیندهای تک رشته ای سریع نگه دارد. این امر به خودی خود پردازنده AMD Ryzen 5 3600X را به یک پردازنده قانع کننده برای بازی تبدیل می کند، اما قیمت آن با توجه به عملکردهایی که دارد آن را به یک ستاره درخشان در میان مابقی پردازنده های هم رده خود برای مردم تبدیل کرده است.

 

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین پردازنده VR: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 7 1800X

مدل Ryzen مناسب و دارای VR آماده برای رام کردن

هسته: 8 | تریدها: 16 | ساعت پایه: 3.6GHz | ساعت تقویت: 4 گیگاهرتز | حافظه نهان : 16MB | مقدار ایجا گرما (TDP) : : 95W

+ عملکرد خیره کننده چند هسته ای
+ قیمت منحصر به فرد
+ اورکلاک لمسی و متحرک
– درجه حرارت “منحصر به فرد”

تعداد هسته اصلی این پردازنده، در مقایسه با رقیب های خود مانند اینتل، به معنای مناسب تر بودن آن برای بار کاری VR است. اگر در حال ساخت سیستم VR هستید، می توانید با یک هزینه به نسبت پایین تر یکی از پهترین پردازنده های بازی  VR را داشته باشید.

 

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین CPU در حال ویرایش ویدیو: پردازنده مرکزی ای ام دی مدل Ryzen 7 3700X

بهترین پردازنده برای اکثر افراد

هسته: 8 | تریدها: 16 | ساعت پایه: 3.6GHz | ساعت افزایش: 4.4 گیگاهرتز | حافظه کش : 32MB | مقدار ایجاد گرما (TDP) : 65W

+ قیمت باورنکردنی نسبت به عملکرد عالی
+ مقرون به صرفه
– عملکرد تک رشته ای پایین تر از پردازنده اینتل

عملکرد تک رشته پردازنده  AMD Ryzen 7 3700X قطعاً هنوز از اینتل عقب است، اما آنچه که بیشتر در ویرایش و پخش ویدیو مهم است این است که چگونه یک تراشه با بارهای کاری چند رشته ای عمل می کند. اگر در حال ساخت رایانه ای هستید که بتواند خواسته های ویرایش ویدیوی شما را برطرف کند ، این تراشه بهترین انتخاب ما برای ویرایش ویدیو است. این تراشه AMD عملکرد چشمگیر ارائه می دهد. پردازنده مدل Ryzen 7 3700X یکی دیگر از نسخه های چشمگیر AMD و تراشه های نسل سوم آن Ryzen است. با استفاده از آن ، شما در حال دستیابی به 8 هسته و 16 رشته ، با یک ساعت تقویت 4.4 گیگاهرتز هستید. این مدل از پردازنده ها مانند بقیه پردازنده های Zen 2 AMD بر روی یک گره تولید 7 نانومتری ساخته شده است – کوچکترین نوع پردازنده تجاری که در دسترس است. این بدان معنی است که در بیشتر مواقع، مصرف برق پایین و عملکرد بسیار بهتر به صورت همزمان را دارا است.

این اقدام برای 7 نانومتری کردن پردازنده ها باعث افزایش 15 درصدی عملکرد IPC (دستورالعمل در هر ساعت) شده است. به طور مؤثر، در مقایسه با یک پردازنده Ryzen 2nd Generation با همان سرعت ساعت ، یک افزایش 15٪ مستقیم در عملکرد خواهید داشت. پیشرفت ها فقط به IPC ختم نمی شوند. با وجود Ryzen 3rd Generation ، با توجه به اینکه هسته های CPU روی تراشه های خاص خود هستند ، AMD قادر به انتقال حافظه نهان L2 و L3 در Ryzen 7 3700X – به ترتیب به 4MB و 32MB است . در اصل ، این پردازنده دارای 36 مگابایت حافظه پنهان است ، که AMD آن را با عنوان ‘حافظه کش بازی’ جمع می کند. این GameCache نشان می دهد در برخی موارد به خصوص در بازی های قدیمی تر با کیفیت 1080p باعث افزایش عملکرد بازی خواهد شد.

 

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین پردازنده عملکرد: پردازنده مرکزی اینتل مدل Core i9-9980XE

یک ستاره درخشان جدید

هسته: 18 | تریدها: 36 | ساعت پایه: 3.0GHz | ساعت افزایش: 4.4 گیگاهرتز | حافظه کش : 24.75MB | مقدار ایجاد گرما (TDP) : 165W

+ سر دسته HEDT
+ عملکرد چند هسته ای منحصر به فرد
– هزینه تحریک Whiplash

اینتل مدل Core i9-9980XE جزء بهترین پردازنده ها برای شما است. با وجود 18 هسته و 36 رشته، قدرتمندترین پردازنده در بین رقبای خود در بازار جهانی می باشد. این پردازنده دارای 18 هسته و 36 رشته، پردازشی فوق العاده و شگفت‌انگیزی ارائه می دهد و در عرصه خود تمامی پردازنده های دیگر را در مقام مقایسه پشت سر می گذارد. پردازنده اینتل کاربردهای متفاوتی مانند استفاده در انیمشن سازی، بازی ها یا ویرایش فیلم دارا می باشد. با توجه به عملکرد چشمگیر این پردازنده قیمت آن نیز به نسبت بالا می باشد که این امر باعث می شود بسیار از مردم قدرت خرید آن را نداشته باشند.

یکی از اصلی ترین دلایل گران بودن پردازنده های اینتل ، پردازنده های سری X X با معماری شبکه ای است که برخلاف معماری حلقه AMD Threadripper ساخته شده است. دو نوع متفاوت از معماری دقیقاً همانطور که به نظر می رسند کار می کنند. تمام هسته های موجود در یک پردازنده Basin Falls Refresh با هم مخلوط شده و به آنها دسترسی مساوی به حافظه سیستم می دهند. در همین حال ، AMD Threadripper به مجتمع های هسته ای متکی است که معمولاً از هشت هسته CPU تشکیل شده است که در یک سری به هم وصل شده اند. این معماری حلقه مجتمع های اصلی را مجبور می کند قبل از دسترسی به حافظه یکدیگر ، ابتدا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این تفاوت برجسته در معماری بدان معنی است که پردازنده های HEDT AMD تقریباً همیشه (تا زمانی که مهندسی نشده باشند) تاخیری نسبت به پردازنده های سری X هسته اینتل دارند. متأسفانه ، تمام تمرکز اینتل بر عملکرد نیز به طور نامحسوس منجر به پردازنده های با قیمت بالاتر می شود. اما با این حال باید در نظر گرفت برای یک هدف و کاری که تمام جوانب در آن مهم می باشد این پردازنده بهترین انتخاب می تواند باشد.

 

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین پردازنده اقتصادی : پردازنده مرکزی اینتل Pentium G4560

اینتل Core i3 قدرتمند با برچسب قیمت پنتیوم

هسته: 2 | رشته ها : 4 | ساعت پایه: 3.5GHz | حافظه کش : 3MB | مقدار ایجاد گرما (TDP): 54W

+ نزدیک به مدل Core i3-7100
+ پشتیبانی از رشته های بالا
– محدود به حافظه DDR4-2400

اگر پردازنده Intel Pentium G4560 را روی یک تراشه Core i3 انتخاب کنید، ممکن است شما حتی متوجه از دست دادن بخشی از عملکرد تراشه خود نشوید زیرا از هزینه ای که به صرفه و ارزان قیمت بوده است بسیار خوشحال خواهید شد. به عنوان اولین تراشه پنتیوم در مدت زمان طولانی که  ارای رشته های زیادی است، G4560 به ما نشان می دهد که CPU های کم مصرف برای مدت طولانی چه چیزی از دست داده اند. در معیارها و با مقایسه کردن این مدل از پردازنده به راحتی می توان ثابت کرد که این مدل باقیمت مناسب تری مشابه با پردازنده Intel Core i3-7100 است.

 

بهترین پردازنده های سال 2020 در یک نگاه

بهترین پردازنده HTPC: پردازنده ای ام دی مدل Ryzen 5 2400G

ادغام پردازنده ای ام دی با گرافیک Vega

هسته: 4 | موضوعات: 8 | ساعت پایه: 3.6GHz | ساعت افزایش: 3.9 گیگاهرتز | حافظه نهان : 2MB

+ گرافیک یکپارچه چشمگیر
+ ارزش بالا
– خطوط محدود PCI-E

یكی از تنها مواردی كه به هنگام وارد عرصه شدن این نوع پردازنده Ryzen AMD در آن وجود نداشت، پشتیبانی گرافیكی یکپارچه بود. اما بعد از باگ Ryzen 5 2400G به میدان آمد و همه چیز را برای کاربران رایانه اصلی تغییر داد. پردازنده مذکور با داشتن گرافیک عالی Vega، یک APU خارق العاده برای هر کسی که به دنبال ساخت کامپیوتر سینمای خانگی است ایده آل و فوق العاده می باشد. علاوه بر این، با توجه به قیمت پایین این محصول می توانید عمل 4K خود را ارزانتر از همیشه انجام دهید. اگر قصد خرید یک CPU با ویژگی‌های مناسب و قیمت مناسب برای خرید هستید، پردازنده مرکزی ای ام دی مدل RYZEN 5 2400G  به دلیل قیمت مناسب گزینه مناسبی برای خرید می‌باشد.

 

جمع بندی:

برای بسیاری از کاربران ، تفاوت بین پردازنده های نسل فعلی ای ام دی (AMD) و اینتل (Intel) بسیار ناچیز است. هر دویی آن ها در هر کدام از لپ تاپ ها می توانند در اینترنت کنند ، Netflix را پخش کنند، برنامه های اداری را اجرا کنند و چندین و چند عملکرد دیگر. تنها راه برای کشف تفاوت های مختلف بین پردازنده ها، به نوع کاربردی که ما برای لپ تاپ خود در نظر گرفته ایم و حجم کاریی که از سیستم خود انتظار داریم برمی گردد.

در برخی موارد کاربردی چند رشته ای، بین چندین پردازنده با برندهای متفاوت، عملکردهای یکسانی را می توان یافت که شما با توجه به مقدار پولی که برای خرید یک پردازنده هزینه می کنید می توانید یکی از هر کدام از آن پردازنده ها را تهیه کنید. اکثر کاربران هرگز به تفاوت های مابین پردازنده ها توجه نمی کنند. در کل می توان گفت که بسته به نوع کار و موضوعی که حول آن می خواهید یک پردازنده را تهیه کنید می توانید بین اینتل و ای ام دی چندین مورد با امکانات مشترک و در بین لیست بهترین ها بیابید و هر کدام را که می خواهید انتخاب کنید.

به طور مثال اگر بین انتخاب اینتل مدل i9-9900K و ای ام دی مدل Ryzen 9 3900X قرار گرفته اید، می توان گفت ای ام دی مدل 3900X به دلیل داشتن 50 درصد هسته بیشتر، در بارهای کاری چند رشته ای 25 درصد سریعتر است. اگر قصد دارید تولید محتوا انجام دهید، AMD بسیار مورد توجه تر به نظر می رسد.
نوع کاربری شما اگر بازی ها باشد، تفاوت ها قابل توجه تر می شوند. پردازنده های نوع اینتل با داشتن پردازنده گرافیکی بهترین انتخاب می باشند. سریعترین پردازنده های Intel معمولاً نسبت به بهترین تراشه های پردازنده AMD Ryzen را تا  10-5 درصد بهتر عمل می کنند و در بعضی از بازی ها این فاصله می تواند تا 15 درصد باشد. یکی از دلایلی که پردازنده های ای ام دی مدل Ryzen در بازی ها کمی کندتر هستند این است که بازی ها معمولاً از بیش از چهار تا شش هسته پردازنده استفاده نمی کنند، بنابراین هسته های اضافی در پردازنده های ای ام دی مدل Ryzen اغلب بیکار هستند. هر چند که برای این نوع پردازنده در حال بهبود عملکرد خود برای بازی ها می باشند اما دو عامل یعنی پردازش داده ها و زمان دستیابی باعق تاخیر در کار کرد بازی ها می گردد. پردازنده های نسل اول و دوم ای ام دی مدل Ryzen دارای حافظه نهان و حافظه بالاتری نسبت به قطعات 6 هسته ای و 8 هسته ای اینتل هستند که منجر به عملکرد کلی کمی کندتر در بارگیری های حساس بازی ها می شوند.

البته یادآوری این نکته حائز اهمیت است که پردازنده ها تنها تعیین کننده عملکرد خوب لپ تاپ، هنگام خرید بهترین لپ تاپ نیست و حتی اینکه کندترین پردازنده ها می توانند در هنگام جفت شدن با سایر اجزای خوب، تجربه کاربری مناسبی را ارائه دهند. برای اکثر مردم، انتخاب یک درایو حالت جامد از طریق هارد دیسک باعث می شود لپ تاپ هایشان بسیار بیشتر از پرداخت هزینه اضافی برای دریافت یک لپ تاپ با پردازنده Core i7 به جای یک Core i5، بسیار پاسخگو باشند. و برای عملکرد گرافیکی، داشتن یک GPU قدرتمند مجزا (واحد پردازش گرافیک) حتی از داشتن سریعترین پردازنده نیز بسیار مهم تر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا