اخبار فناوری

بهترین حافظه کامپیوتر

بهترین حافظه کامپیوتر از ویژگی‌های مناسبی برخوردار خواهد بود تا به‌عنوان بهترین حافظه کامپیوتر عملکرد مناسبی را برای شما داشته باشد. حافظه یا رم با کیفیت مناسب برای رایانه‌ای که در حال ساخت یا به روزرسانی آن هستید بسیار توصیه می‌شود. با افزایش تقاضا از سیستم عامل‌های حافظه مانند Windows 10 یا macOS Mojave و برنامه‌هایی مانند Adobe Premiere و بازی‌های AAA داشتن بهترین رم با حافظه کافی بسیار مهم‌تر از گذشته شده است. رم کامپیوتر و لپ تاپ در کند شدن سیستم نقش دارند؛ که باید حافظه آن را چک نمایید تا مطئن شوید به مقدار کافی از حافظه برخوردار است. ما در این مقاله به بررسی مباحث و نمونه‌هایی از حافظه کامپیوتر پرداختیم. اگر نمی‎دانید بهترین رم برای کامپیوتر شما چیست یا مطمئن نیستید که به دنبال چه مقدار حافظه و با چه مدلی باشید، با مطالعه این راهنما از RAM به پیشبرد خرید خود کمک خواهید کرد.

تعریف حافظه یا رم :

حافظه دسترسی تصادفی معمولاً به “RAM” یا به “حافظه” گفته می‌‌شود؛ این حافظه یکی از مهمترین بخش‌‌های هر رایانه است. حافظه RAM یک قطعه الکترونیکی است و مانند هارد قسمت مکانیکی ندارد درنتیجه در اثر کارکرد زیاد داغ نمی‌شود؛ اما شاید کمی گرم شود. رم بعنوان یک حافظه کامپیوتر، اساسی‌ترین عنصر یک سیستم است زیرا بدون آن کامپیوتر نمی‌تواند کارهای ساده‌ای را انجام دهد. سرعت رم در نانو ثانیه (میلیاردها ثانیه) اندازه گیری می شود. رم به حافظه فرار گفته می‌شود و هنگام خاموش شدن برق هم خاموش می‌شود و وظیفه ذخیره‌سازی و پردازش اطلاعات و فایل‌های کاربر را دارد.

غالبا حافظه کامپیوتر را با ذخیره طولانی مدت که توسط یک هارد دیسک حالت جامد یا مکانیکی ارائه می‌شود اشتباه می‌گیرند. میز تحریر را تصور کنید که یک قیاس مفید برای در نظر گرفتن تفاوت بین حافظه و ذخیره‌سازی هارد است. RAM یا حافظه را بعنوان فضای بالای میز در نظر بگیرید. هرچه این فضا بزرگتر باشد، لوازم بیشتری همچون کتاب روی میز جای می‌‎گیرد. هارد دیسک‌ها هم بیشتر شبیه کشوهای زیر میز هستند؛ آن‌ها قادر به ذخیره کاغذهایی هستند که کمتر استفاده می‌شود اما نیاز به وجودش همیشگی است.

هرچه RAM سیستم شما بیشتر باشد، برنامه‌های بیشتری را نیز می‌تواند به طور همزمان اداره کند. اما بدانید که رم تنها عامل تعیین کننده نیست؛ شما می‌توانید ده‌ها برنامه را بطور همزمان و حتی با رم بسیار کمی باز کنید. مشکل این است که انجام این کار سرعت سیستم شما را به شدت کاهش می‌دهد.

دوباره به میز فکر کنید. اگر میز شما خیلی کوچک باشد، به هم ریخته و کار شما کند می‌شود؛ زیرا سعی می‌کنید هر لحظه هر کاغذ مورد نیاز خود را پیدا کنید. شما مجبور خواهید شد که اغلب در کشوها کاغذهایی را قرار دهید که در بالای میز مناسب ضروری نیستند؛ تا آن‌ها ذخیره شوند و برگه‌های موردنیاز خود را بازیابی کنید. حافظه رم و هارد این نقش را در سیستم شما دارند.

رایانه‌های شخصی جدید و دستگاه‌های مشابه از حدود 4 گیگابایت تا 16 گیگابایت یا بیشتر متغیر هستند. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که در واقع به چه میزان رم احتیاج دارید؟

این که چه نوع رم مناسب شما خواهد بود بستگی به این دارد که آیا شما در حال ساخت یک رایانه شخصی جدید هستید یا یک سیستم قدیمی‌تر را به‌روزرسانی می‌کنید؛ بهترین حافظه کامپیوتر به بستر انتخابی شما و نرم افزاری که قصد اجرای آن را دارید مرتبط است. تقریباً هر دسک تاپ فروخته شده در سال‌های اخیر از DDR4 استفاده می‌کند و حداقل از سرعت‌های DDR4-2133 پشتیبانی می‌کند.

اگر شما در حال کار و اجرا با یک کامپیوتر مبتنی بر Intel و با یک کارت گرافیک اضافی هستید، بیشتر برنامه‌ها به روشی معنی‌دار برای سریع‌تر یا کندتر کردن حافظه سیستم پاسخ نمی‌دهند. از طرف دیگر کامپیوترهایی مبتنی بر AMD بسیار بیشتر تحت تأثیر سرعت حافظه هستند. بنابراین، افزایش سرعت حافظه در سیستم عامل‌های مبتنی بر Ryzen و Threadripper اغلب به دستاوردهای عملکرد در دنیای واقعی تبدیل می‌شود. در بازی‌ها این بدان معنی است که سرعت فریم در رزولوشن‌های اصلی مانند 1080p عملکرد صاف‌تر با وضوح بالاتر به‌وجود می‌آورند

چه مقدار حافظه نیاز داریم ؟

به یاد داشته باشید خرید رم یا حافظه بیشتر از آنچه که شما نیاز دارید، هیچ مزیتی برای عملکرد سیستم شما نخواهد داشت. این در واقع هدر رفتی از پول شماست. درصورتیکه شما می‌توانید آن بودجه را برای قطعات مهم‌تر دیگر مانند cpu صرف کنید. مقدار حافظه براساس گیگابایت در خرید یک حافظه کامپیوتر اهمیت دارد؛ همچنین نوع حافظه که DDR خوانده می‌شود هم مهم است. در بخش اول به توضیحی از گیگابایت حافظه می‌پردازیم تا اطلاعاتی از نیازمندی‌های خود و دلایل خرید ازآن را بسنجید. در ادامه تعدادی از مقدار حافظه‌های موجود در بازار را اعلام می‌کنیم.

حافظه 2 گیگابایت :

2 گیگابایت حافظه فقط در طرح‌های رایانه لوحی مناسب است. درواقع 2 گیگابایت رم حداقل نیاز سیستم برای نسخه 64 بیتی ویندوز 10 است. برای رایانه لوحی خوب و سازگار است اما در لپ تاپ یا دسک تاپ چندان سازگار نیست.

حافظه 4 گیگابایت :

حافظه 4 گیگابایت برای نوت بوک‌ها و استفاده اولیه Windows و Chrome OS. مناسب است. اگر شما یک سیستم عامل 32 بیتی را اجرا می‌کنید، پس از نصب 4 گیگابایت رم فقط به 3.2 گیگابایت دسترسی خواهید داشت. تمام ارزان ترین و ابتدایی‌ترین سیستم‌های ویندوز 10 با 4 گیگابایت رم ارائه می‌شوند

حافظه 8 گیگابایت :

حافظه 8 گیگابایت برای سیستم‌های Windows و MacOS و بازی‌های سطح ورودی اولیه مناسب و بسیار عالی است. اگر شما یک گیمر هستید ممکن است بتوانید با 8 گیگابایت عملکرد خوبی را شاهد باشید اما توصیه می‌کنیم حداقل 16 گیگ حافظه داشته باشید.

حافظه 16 گیگابایت :

16 گیگابایت حافظه برای کار حرفه‌ای و بازی‌های قوی ایده آل است. برای کاربران دسکتاپ با قیمت‌های مناسب موجود است. اگر کارهای طراحی گرافیکی زیادی انجام می‌دهید یا قصد دارید در برخی از بازی‌های سطح بالاتر، برنامه ریزی کنید، شاید بهترباشد که حافظه سیستم خود را تا 16 گیگابایت افزایش دهید

حافظه 32 گیگابایت و بالاتر :

32 گیگیابایت حافظه یا بیشتر برای کسانی مناسب است که حجم کار و فعالیتشان به قدری زیاد است که نیاز به حافظه بالا دارند. در غیر اینصورت استفاده از این حافظه ضروری نیست و فقط برای کاربران بسیار حرفه‌ای مناسب است.

معرفی انواع بهترین حافظه کامپیوتر :

DDR حافظه دسترسی تصادفی همزمان است. یک نوع معمول از حافظه است که به‌عنوان RAM برای اکثر پردازش‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این حافظه‌ها در 4 عنوان مختلف هستند؛ این عناوین شامل رم DDR، رم DDR2، رم DDR3 و رم DDR4 می‌باشند.

رم DDR دارای یک بافر پیش تنظیم دو بیتی است. DDR SDRAM گاهی اوقات درMHz رتبه‌بندی می‌شود، اما بیشتر توسط توان (MBps) رتبه‌بندی می‌شود.

رم DDR2 نرخ داده دو برابر است. از یک بافر پیش تنظیم چهار بیتی بهره می‌برد و باعث عملکرد سریع‌تر می‌شود. اما حافظه DDR2 SDRAM تأخیر بیشتری نسبت به حافظه DDR SDRAM دارد. DDR2 با همان سرعت داخلی DDR است، اما سرعت انتقال DDR2 با بهبود سیگنال باس همراه است. انواع مختلفی از ماژول‌های DDR2 وجود دارد. DDR2 برای ماژول‌های دسک تاپ و لپ تاپ با سرعت‌های مختلفی مانند 3200 ، 4200 ، 5300 ، 6400 و 8500 وجود دارند. حافظه DDR2 برای بازی مناسب است؛ اما هر پلتفرمی که دارای ddr2 باشد به احتمال زیاد یک سی پی یو قدیمی دارد. شما نمی‌توانید 4790k را روی مادربرد با اسلات ddr2 ببندید.

رم DDR3 حداکثر حافظه 16 گیگابایتی دارد. بیشتر نسخه‌ها را با سرعتی بیشتر از DDR2 اجرا می‌کند. سرعت DDR3 در مقایسه با DDR4 کمی آهسته است. این رم با 8 گیگابایت رم برای بیشتر گیمرها و مصرف کنندگان بیش از حد کافی است، به ویژه که بازی‌های مدرن در حدود 6 گیگابایت حافظه رم دارند. شما نمی‌توانید از DDR3 در شکاف DDR2 استفاده کنید. حافظه DDR3 برای لپ تاپ‌ها 204 پین است؛ در حالی که DDR2 دارای 200 پین است. حتی اگر بتوانید راهی برای تنظیم DDR3 پیدا کنید، کامپیوتر شما از آن پشتیبانی نمی‌کند. DDR3 بطور شگفت‌آوری سریع‌تر DDR2 است.

رم DDR4 بسیار پر سرعت است. حافظه سریع‌تر دستگاهی سریع‌تر را ایجاد می‌کند و این باعث می‌شود بازی‌های ویدیویی سریع‌تر و روان‌تر انجام شوند. بیشتر مادربردهای سازگار با DDR4 قادر به رسیدن به 4200 مگاهرتز بدون مشکلات جدی در عملکرد هستند. تراشه‌های بزرگ و سریع DDR4 که قبلاً صدها دلار هزینه می‌شد، اکنون می‌توانند برای یک تراشه 16 گیگابایتی 50 دلار ارزان‌تر هزینه کرد.

نکاتی از مقدار حافظه کامپیوتر در مبحث بهترین حافظه کامپیوتر :

 • امروزه یک سیستم سبک وزن می‌تواند با 4 گیگابایت حافظه رم کار نماید؛ با 8 گیگابایت حافظه هم برنامه‌های مختلف قابل رویت و استفاده هستند؛ اما با 16 گیگابایت حافظه قطعا فضای راحتی برای فعالیت‌های بیشتر به شما اختصاص داده می‌شود.
 • حافظه‌ی بیش از 16 گیگابایت برای فعالیت‌هایی در زمینه ویرایش ویدیو یا تولید صدا، نرم افزارهای ادیت و سه بعدی مناسب است. برای بسیاری از افراد 16 گیگابایت نقطه شیرین در استفاده‌های کنونی است. اما با گسترش برنامه‌های ضروری برای استفاده 16 گیگابایت هم کم خواهد بود. 16 گیگابایت به مراتب مقرون به صرفه‌تر است و برای بازی‌ها و کارهای اصلی بهره وری کافی است.
 • فیلم های 1080p و 4K اکنون رایج هستند اما فایل‌های بازی PC همیشه در حال گسترش هستند و وب سایت‌ها روز به روز پیچیده تر می‌شوند، پس نیاز به حافظه بالاتر بیشتر حس می‌شود. درنتیجه ممکن است به 32 گیگابایت نیاز داشته باشند تا از حافظه مجازی بسیار کندتر مبتنی بر دیسک جلوگیری کنند.
 • حافظه یا رم به طور کلی گرمای زیادی را تولید نمی‌کند؛ درنتیجه نیاز چندانی به خنک کننده جدی ندارید
 • سرعت حافظه که به عنوان بخشی از مشخصات XMP تبلیغ می شود ممکن است در مادربردهای مبتنی بر AMD قابل دستیابی نباشد. XMP نوعی تنظیم خودکار اورکلاک حافظه است که برای مادربردهای اینتل طراحی شده است. برخی از سازندگان مادربرد تنظیمات BIOS را برای کمک به شما در دستیابی به این سرعت های سریع در مادربردهای AMD ارائه می دهند. اما این تنظیمات در همه تابلوها موجود نیستند ، و آنها همیشه حضور ندارند.

7 حافظه برتر کامپیوتر در لیست بهترین حافظه کامپیوتر کدام‌ها هستند ؟

حافظه رایانه یا همان RAM یک جنبه مهم در قدرت و عملکرد رایانه شما است. ما در اینجا از 10 حافظه برتر کامپیوتر خواهیم گفت.  این حافظه‌های برتر برای استفاده روزمره خواهند بود؛ آن‌ها برای بازی، ویرایش ویدیو و برنامه‌های سنگین گرافیکی ایده آل هستند که در ادامه برایتان شرح خواهیم داد

رم کامپیوتر کورسیر مدل Vengeance LED :

حافظه کامپیوتر Vengeance LED از برند معتبر Corsair است. این شرکت در سال 1994 تأسیس شد. یکی از نام‌های قابل اعتماد در هنگام معرفی بهترین رم در بازار است. کورسیر طیف کاملی از محصولات را برای تجهیز گیمرها، علاقه مندان و ورزشکاران اسکورت از جمله صفحه کلید مکانیکی، هدست‌های بی‌سیم، اجزای ممتاز کامپیوتر و رایانه بازی از جمله حافظه رم را ارائه می‌دهد. حافظه Corsair با مدلVengeance LED  فراتر از انتظارات شما خواهد بود.

 • Ddr4
 • روشنایی LED خیره کننده
 • موجود در چراغ قرمز یا سفید

مدل Vengeance با ارائه LED DDR4 خود یک تغییر اساسی در نمونه‌های دیگر ایجاد نمود. این حافظه رم روشنایی پر جنب و جوش بسیار خوبی را ارائه می‌دهد؛ دارای پراکندگی گرما قوی است که حداکثر خنک کننده را برای اورکلاک بالاتر فراهم می‌کند. هر ماژول با استفاده از یک PCB ده لایه با کارایی بالا برای سیگنال دهی بهتر ساخته شده است. سری Vengeance LED DDR4 Corsair همچنین دارای تأخیر CL16 و سرعت بسیار زیاد 3،466 مگاهرتز است؛ از نظر زیبایی هم بسیار مناسب است. پروفایل‌های XMP 2.0 از پیش تنظیم شده هم امکان اورکلاک خودکار را فراهم می‌آورد. Vengeance LED سازگار با جدیدترین مادربردهای سری Intel x99 و 100 سری آزمایش شده و فرکانس های بالاتر است. پهنای باند بیشتر و مصرف انرژی کمتری را ارائه می‌دهد.

رم کامپیوتر کورسیر مدل Vengeance LED :بهترین حافظه کامپیوتر، انتخاب اول : حافظه کامپیوتر کورسیر مدل Vengeance LED

رم کامپیوتر جی اسکیل مدل Trident Z RGB :

کمپانی G.Skill یک شرکت تولید کننده سخت افزار رایانه تایوانی است. هدف شرکت، اورکلاک کردن کاربران رایانه است. این شرکت بیشتر به خاطر محصولات RAM شناخته شده است. این شرکت مستقر در تایوان در سال 1989 توسط گروهی از علاقه مندان به رایانه تاسیس شد. در سال 2003 این شرکت به عنوان سازنده حافظه رایانه‌ای فعالیت کرد. در حال حاضر از طریق توزیع کنندگان و فروشندگان مختلف در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و خاورمیانه فعالیت می‌کند.

 • Ddr4
 • پیکربندی دو کاناله
 • ظرفیت 32 گیگابایت
 • ایده آل برای اورکلاک
 • دارای سیستم خنک کننده هیت سینک

حافظه رم Trident Z RGB  از رنگ‌بندی RGB بسیار زیبایی برخوردار است. سیستم خنک‌کننده هیت سینک آن با کیفیت است. در تمام مادربردهای DDR4 قابل استفاده می‌باشد. این حافظه کیفیت ساخت مطلوب را با بدنه فلزی و مقاوم خود دارد؛ همچنین سرعت آن نیز بسیار مطلوب است؛ با سرعتی معادل PC4-24000 عمل می‌کند. این رم از زیبا‌ترین رم کامپیوتر‌های بازار است.رم کامپیوتر جی اسکیل مدل Trident Z RGB :بهترین حافظه کامپیوتر، انتخاب دوم : حافظه کامپیوتر جی اسکیل مدل Trident Z RGB

رم کامپیوتر ای‌دیتا مدل GAMMIX D10 XPG :

کمپانی ADATA در مه 2001 تاسیس شد. این شرکت فناوری

متعهد به ارائه راه‌حل‌های ممتاز حافظه‌ای است که زندگی دیجیتالی مشتری را غنی کند. ارادت شرکت به یکپارچگی و حرفه‌ای بودن باعث شده تا ADATA به‌عنوان برند برتر حافظه شناخته شود. این شرکت با پشتوانه تخصص فنی، پیشرفته‌ترین امکانات تولیدی و خدمات را ارائه می‌دهد، از تولیدات مطرح این کمپانی حافظه شامل ماژول‌های DRAM، درایوهای فلش USB، کارت‌های حافظه، و هارد دیسک‌های قابل حمل است. مدل GAMMIX D10 هم از نمونه‌های مطرح این کمپانی است.

 • DDR4
 • پیکربندی دو کاناله
 • ظرفیت 32 گیگابایت
 • فرکانس ۳۰۰۰ مگاهرتز
 • با سرعت Pc4-24000

سری XPG GAMMIX D10 در ابعاد ۱۳۳*۷*۳۶ طراحی شده‌است. این حافظه رم به خنک‌کننده هیت‌سینک مجهز است. قابلیت اورکلاک ایمن را دارد و دارای استاندارد XPG نیز است. این حافظه داده‌ها و اطلاعات را با ولتاژ ۱.۳۵ ولت ذخیره می‌کند. شرکت ای‌دیتا با نوآوری مداوم و توسعه محصولاتی که بیش از انتظارات مشتری باشد، موفق به کسب جوایز بین المللی مختلفی شده است. یکی از جوایز ای دیتا، جایزه ملی نقره‌ای برتر در تایوان بوده است. این مدل از این برند هم با فرکانس بالا و کمترین زمان تاخیر و مصرف بهینه انرژی عملکرد مطلوبی دارد که از گزینه‌های اصلی برای کاربران حرفه‌ای است.

رم کامپیوتر ای‌دیتا مدل GAMMIX D10 XPG :بهترین حافظه کامپیوتر، انتخاب سوم : حافظه کامپیوتر ای‌دیتا مدل GAMMIX D10 XPG

رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Predator :

حافظه کامپیوتر HyperX Predator از کمپانی Kingston است. این کمپانی یک شرکت فناوری چند ملیتی کامپیوتری آمریکایی است؛ محصولات این شرکت فلش مموری و حافظه مرتبط با رایانه می‌باشد. مقر آن در کالیفرنیا، ایالات متحده است. بیش از 3000 کارمند در سراسر جهان در این شرکت استخدام شده‌اند. این شرکت دارای امکانات تولیدی در ایالات متحده، انگلستان، ایرلند، تایوان و چین است. مدل HyperX Predator هم یکی از محصولات مناسب و عالی این شرکت است.

 • DDR3
 • دارای گواهینامه Intel XMP

با هدف سازگاری با تمام مارک‌های محبوب مادربرد طراحی شده است. این مدل بصورت 100 دصد آزمایش‌های پیایپی را گذرانده است. Predator برای پخش گرمای بیشتر از پخش کننده گرمای هوا برخوردار است. PCB سیاه آن ظاهر و طراحی به‌عنوان جدیدترین سخت افزار رایانه شخصی دارد. حافظه‌ای فوق العاده قابل اعتماد می‌باشد. کاربران این حافظه می‌توانند با انتخاب نمایه‌ای که نیازی به تنظیم دستی در BIOS ندارد، سیستم عامل‌های خود را اورکلاک کنند. HyperX Predator DDR3 با ضمانت مادام العمر، پشتیبانی فنی رایگان و قابلیت مناسب کینگستون پشتیبانی می‌شود

 

رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Predator :

رم کامپیوتر کورسیر مدل Dominator Platinum C10 :

حافظه رم Dominator Platinum C10 از برند Corsair است. در سال 2018 این شرکت به‌عنوان تولید کننده محصولات استریم شناخته شد؛ در سال 2019 تولید کننده رایانه‌های شخصی و لپ تاپ‌هایی با کارایی بالا شد. تولیدات این کمپانی با نوآوری و خلق محصولاتی با کارایی بالا است. این مدل جدید هم ویژگی‌های مناسب و خوبی دارد.

 • DDR4
 • سرعت 3600 مگاهرتز

اگر به دنبال بهترین‌های حافظه رم هستید و آن‌ها را می‌خواهید، حافظه Dominator همیشه در صدر لیست بوده است. در سال 2019 در این مدل از  LEDهای جدید  RGBاستفاده شد تا به یک طراحی بسیار غنی‌تر و رنگارنگ‌تر منتهی شود. با سرعتی بیش از 3600 مگاهرتز عملکرد عالی را فراهم می‌آورد. از جنس آلومینیوم و با دوام بسیار بالا است. جلوه‌های نورپردازی تقریبا بی حد و حصر را از 12 LED RGB فوق‌العاده روشن و به صورت جداگانه در این مدل می‌توانید تنظیم کنید. سازگاری گسترده با جدیدترین مادربردها را دارد. از Intel® XMP 2.0 پشتیبانی می‌کند.

رم کامپیوتر کورسیر مدل Dominator Platinum C10 :

رم کامپیوتر جی‌اسکیل مدل Trident Z Neo :

حافظه رم Trident Z Neo از برند معتبر G.SKILL است که در گروه رم‌های DIMM قرار می‌گیرد. این کمپانی در سال 1989تاسیس شد که سازنده حافظه رایانه است.  مدلTrident Z Neo  با مصرف بسیار پایین انرژی از گزینه‌های مناسب این کمپانی است.

 • DDR4
 • قابلیت اورکلاک
 • ظرفیت 32 گیگابایت
 • پیکربندی حافظه دو کاناله
 • سرعت حافظه PC4-25600

این رم برای کامپیوترهای دسکتاپ طراحی شده است. دارای دو ماژول 16 گیگابایتی است. پوشش خنک کننده هیت‌سینک دارد. نورپردازی RGB بسیار زیبا برخوردار است. از پروفایل XMP 2.0 اینتل پشتیبانی می‌کند. قابل استفاده با تمام مادربردهای DDR4 است. اورکلاک این رم بسیار قدرتمند و مناسب عمل می‌کند. بر روی این مدل آزمایش‌های کاملی در مورد پایداری و سازگاری دقیق آن شده است.

رم کامپیوتر جی‌اسکیل مدل Trident Z Neo :

رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX FURY :

HyperX FURY  کیفیت ساخت بالایی دارد. این مدل محصول عالی دیگری از برند Kingston است. این شرکت بزرگترین تولیدکننده مستقل ماژول‌های حافظه DRAM است؛ در سال 2017 تقریبا 68 درصد سهم بازار ماژول‌های DRAM را در سراسر جهان داشت. کینگستون همچنین احتمالاً دومین تأمین کننده فلش مموری است که در سال 2015 درآمد بیش از 7 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. حافظه‌های کامپیوتر این برند نیز از قابلیت و کارآیی‌های فوق العاده‌ای برخوردار هستند.

 • DDR4
 • قابلیت اورکلاک
 • ظرفیت 16 گیگابایت

این حافظه رم برای افراد حرفه‌ای طراحی شده است. با تمامی مادربردهای مطرح در بازار سازگاری دارد. از فرکانس بالای 3200 مگاهرتز برخوردار است. با وجود فرکانس بالا، شاهد افزایش سرعت رایانه کاربر خواهیم شد. این حافظه رم دارای ماژولی با ارتفاع کم است؛ همچنین بدون نیاز به اعمال تغییر در تنظمیات بایوس، توانایی اورکلاک خودکار بعد از نصب ماژولها را دارد. هیت سینک آن از جنس آلومینیومی و کاملا مشکی است. پیکربندی حافظه آن بصورت تک کاناله است.

رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX FURY :

جمع‌بندی :

اگرچه حافظه، هنگام خرید گوشی‌های هوشمند نیز مورد توجه است، اما ما در این راهنما و مقاله روی سیستم‌های قدرتمندتری که سیستم عامل‌های دسک تاپ مانند Windows ، MacOS یا Chrome OS را اجرا می‌کنند، متمرکزتر بودیم.

رم یا حافظه کامپیوتر ساده‌ترین مؤلفه برای ارتقاء در رایانه رومیزی است. میزان حافظه مورد نیاز شما به دو عامل بستگی دارد: آنچه می‌خواهید انجام دهید و چه میزان مایل هستید هزینه کنید. با توجه به این دو عامل شما می‌توانید از بین کمپانی‌های تولید کننده مختلف در بازار انتخاب نمایید.

یک برنامه چت یا بازی مانند Minesweeper تقریبا از حافظه استفاده نمی‌کند یا استفاده کمی دارد؛ در حالی‌که یک صفحه اکسل، یک پروژه فتوشاپ یا یک بازی با گرافیک فشرده مانند Wolfenstein: Youngblood از گیگابایت و حافظه استفاده می‌کنند. برنامه‌های حرفه‌ای و نرم افزارهای مهندسی برای مقابله با پروژه های بسیار دشوار ایجاد شده اند؛ آن‌ها تمایل به مصرف بیشترین رم از همه برنامه‌ها را نیز دارند. پس باید مناسب با کارکرد خود به دنبال بهترین حافظه باشیم. امیدواریم از این توضیحات بهترین استفاده را برده باشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا