معرفی محصول

انواع قدرت نیکوتین: گزینه درست خود را چطور انتخاب کنیم؟

انتخاب میزان درست نیکوتین یکی از مهمترین فاکتورها برای یک ویپر است. میزان زیاد و قوی آن ممکن است منجر به سرفه کردن شود، میزان خیلی کم و ضعیفش هم ممکن است فقط تنها شما را به فکر فرو ببرد. یا حتی بدتر، شما کلی پول برای یک بطری بزرگ جوس اعلاء می‌دهید، تا اینکه بفهمید که آن قدرت نیکوتین برای راضی کردن نظر شما کافی نبوده است.

ایجوس‌ها دارای قدرت‌های مختلفی هستند که از نیکوتین صفر شروع می‌شوند و تا میزان ۵۰ میلی‌گرم در میلی‌لیتر فرا می‌روند. شما همچنین ممکن است ببینید که میزان نیکوتین به صورت درصد به جای غلظت نشان داده شده است. همه این‌ها در ابتدا باعث سردرگمی خواهد شد، اما نباید به این شکل باشد! این راهنما شما را در پیدا کردن میزان نیکوتین درست، در هنگام خرید کمک خواهد کرد.

 

نیکوتین معمولی یا نیکوتین سالت: دو گزینه عالی

اگر از قبل با JULL که یکی از معروف‌ترین ویپ‌هاست آشنا باشید، می‌دانید که همچنین یکی از موثرترین‌ها در این زمینه بوده است. یکی از برجسته‌ترین تاثیراتی که JULL از زمان معرفی در بازار داشته، معرفی ایجوس‌های سالتی است. چیزی که باعث تغییر روش مصرف بسیاری از کاربران نیکوتین در ویپ‌ها شده است.

 

نیکوتین معمولی (فری‌بیس)نیکوتین سالت
بدون اعتیاددارای اسید بنزوییک
جذب آهسته‌ترجذب سریع‌تر
گزینه‌های مقدار پایین تا متوسطگزینه‌های مقدار پایین تا بسیار بالا
پیچیدگی طعم بیشترپیچیدگی طعم کمر
تولید ابر بیشترتولید ابر کمتر
مناسب برای اکثر متدهای ویپینگمناسب برای سیگاری‌ها و ویپ‌های تانکی
قیمت کمترقیمت بیشتر

 

شما می‌توانید درمورد نیک سالت‌ها از مقایسه در برابرهم بالا استفاده کنید، اما این را از یاد نبرید آن‌ها دلیلی هستند که می‌ببینید میزان نیکوتین‌ها از مقدار ۳ و ۵ میلی‌گرم به ۲۵ یا حتی ۶۰ میلی‌گرم در فروشگاه‌های آنلاین رسیده‌اند. از دید دوستداران، نیک سالت‌ها با داشتن ترکیبی (بنزوییک اسید) که باعث صاف شدن گلو از حس نیکوتین می‌شود، باعث قابل تحمل‌تر شدن غلظت‌های بیشتر می‌شوند.

زمانی که میزان نیکوتین به میلی‌گرم نوشته شده و نه با درصد(که بیشتر در موردش توضیح می‌دهیم)، اعداد تک رقمی به این معنی است که این همان نیکوتین معمولی قدیمی است ( که بعضی اوقات به آن نیکوتین فری‌بیس نیز گفته می‌شود). هرچیزی بالاتر از ۲۰ میلی‌گرم در میلی‌لیتر احتمالا یک نیکوتین یا ایجوس سالتی است و تغییر خیلی زیادی در آن وجود ندارد. هیچ ارتباط مستقیمی میان این دو دسته وجود ندارد، اما اغلب افراد عقیده دارند که زنندگی گلو برای یک نیکوتین ۶ میلی‌گرمی معمولی کم و بیش همانند نیکوتین‌های ۲۰-۲۵ میلی‌گرمی سالتی است.

با داشتن چنین غلظت بالایی، نیکوتین‌های سالتی به عنوان گزینه مترادفی برای ویپ‌های جدید تبدیل شده‌اند که نیاز به انرژی کمتر و خروجی بخار دارند.

 

بهترین میزان نیکوتین برای شما کدام است؟

اگر شما یک ویپر جدید هستید، دو فاکتور عمده هنگام خرید ایجوس وجود دارد:عادت‌های اسموکینگ شما، و نوع دستگاهی که قصد دارید در آن استفاده کنید. برای آشنایی با گستردگی بازار، ما دسته‌بندی خودمان را بر اساس خروجی بخار گذاشته‌ایم، که این نشان دهنده میزان نیکوتینی است که هر بار مکش از دستگاه استفاده خواهد شد.

 

اگر به صورت اجتماعی سیگار می‌کشید، یا تا روزی ۱۰ سیگارت مصرف دارید، شما در محدوده پایین هر گروه قرار دارید. حدود یک پاکت در روز شما را جایی در میانه قرار داده، و اگر روزی دو پاکت مصرف می‌کنید شما را در رده‌های بالا قرار خواهیم داد.

 

در ذهن به یاد داشته باشید که پیشنهادهایی که در این قسمت قرار داده شده است تنها همان است: پیشنهاد. از آنها به عنوان یک نقطه شروع استفاده کنید، اما اگر حس کردید که دوست دارید قوی تر یا ضعیف تر ویپ کنید، نترسید و میزان‌های دیگر را امتحان کنید. بهترین میزان نیکوتین همان است که شما را از کشیدن مقادیر سیگار دور نگاه دارد.

 

تولید بخار کم

ابرهای کوچک، همانند مقداری که توسط یک سیگار ایجاد می‌شود. این شامل بیشتر دستگاه‌های موجود در بازار میشود، و همچنین دستگاه‌های دارای تانک که دارای جریان‌ هوای بسیار پایینی هستند. نیک سالت‌ها با درصد غلظت بالا محبوب‌ترین گزینه در این دسته بندی هستند، بدلیل اینکه بسیاری از کمپانی‌ها تولید نیکوتین معمولی بالای ۶ میلی‌گرم در میلی‌لیتر را متوقف کرد‌ه‌اند.

نیکوتین معمولی: ۹-۱۸ میلی‌گرم در میلی‌لیتر

نیکوتین سالت: ۳۰-۶۰ میلی‌گرم در میلی‌لیتر

 

تولید بخار متوسط

دارای ابر، اما نه از گونه وسیع آن. دستگا‌ه‌هایی که در این دسته بندی قرار می‌گیرند می‌توانند از هر محدوده‌ای باشند. دستگاه‌های قلمی که از کویل استفاده می‌کنند، دارای تانک‌ها، و همچنین تانک‌های جدا شونده، همه در این دسته قرار دارند.

نیکوتین معمولی: ۶-۹ میلی‌گرم در میلی‌لیتر

نیکوتین سالت: ۲۰-۳۰ میلی‌گرم در میلی‌لیتر

 

تولید بخار بالا

ابرهای بزرگ. این گروه شامل تانک‌های جداشونده و اتومایزرهای دستی با جریان هوای زیاد است. پیدا کردن نیک سالت برای این گروه شاید کار ساده‌ای نباشد، و بیشتر ویپ کننده‌های این دسته معمولا از ایجوس‌های نیکوتین معمولی استفاده می‌کنند.

نیکوتین معمولی: ۱.۵-۶ میلی‌گرم در میلی‌لیتر

نیکوتین سالت: ۰ تا ۱۰  میلی‌گرم در میلی‌لیتر

 

هنگامی که قصد ترک کردن سیگار را داشته باشید، ما پیشنهاد می‌کنیم که از گروه تولید بخار کم استفاده کنید، فرقی ندارد یک دستگاه قلمی باشد یا یک دستگاه تانکی. این کار شبیه سازی یک سیگار را برای شما انجام می‌دهد، که به کاربران کمک می‌کند به ویپ کردن عادت کنند. اما خیلی از افراد ترجیح می‌دهند از گرده دوم با محدودیت و یا گروه سوم به صورت کاملا باز استفاده کنند که ممکن است برای آن‌ها بهترین انتخاب باشد.

 

تبدیل مقدار درصد به میلی‌گرم در میلی‌لیتر

بیایید فرض کنیم که شما چندین مقدار نیکوتین را امتحان کرده‌اید، و آن یکی که نیازهای شما را برآورده کرده پیدا کرده‌اید. حتی بعد از این که آن را پیدا کردید نیز باز می‌تواند گاهی برای شما گیج کننده باشد. بعضی اوقات تولیدکننده‌ها مقدار نیکوتین را به شکل درصد نشان می‌دهند، مثل ۰.۳٪ ، ۰.۶٪ ، ۲.۵٪ و ۵٪. پس چکار می‌توان انجام داد؟ تفاوت نوشتن مقدار نیکوتین به درصد یا به واحد میلی‌گرم در چیست؟ چطور آنها را به یکدیگر تبدیل کنیم؟

 

مقدار نیکوتین به میلی‌گرم در میلی‌لیتر

بیشتر اوقات، ایجویس‌ها مقدار نیکوتین را به میلی‌گرم در میلی‌لیتر نشان می‌دهند. این به این معنا است که به ازای هر میلی‌لیتر از ایجویس، مقدار مشخصی از نیکوتین در آن وجود دارد.

برای یک ایجویس با۶ mg/mL ، یعنی هر میلی‌لیتر از آن داری ۶ میلی‌گرم نیکوتین است. اگر نیاز دارید بدانید چه مقدار نیکوتین در کل یک بطری از ایجویس قرار دارد، فقط کافی است مقدار mg/mL آن را در عدد میلی‌لیتر آن ضرب کنید.

 

برای مثال، اگر شما یک تانک ویپ را با ۵ میلی‌لیتر از یک ایجویس ۶ mg/mL پر کنید، شما ۳۰ میلی‌گرم نیکوتین در تانک خود پر کرده‌اید. به همین شکل، یک بطری۱۰ میلی‌لیتری از ایجویس 6 ml/mL دارای ۶۰ میلی‌گرم نیکوتین در مجموع است.

 

مقادیر نیکوتین به شکل درصد

مقادیر نیکوتین به شکل درصد خیلی شبیه به هم هستند، اما کمی آسان فهم تر. در اینجا به جای ترکیبب کردن یک واحد جرمی (میلی‌گرم) با یک واحد حجمی (میلی‌لیتر)، درصدها هر دو را در یکی جا داده‌اند. به صورت ساده‌تر، اشکالی مانند ۰.۳٪ یا ۱.۸٪ تنها به شما می‌گویند که چه مقدار از یک بطری توسط نیکوتین پر شده است.

 

این یعنی که اگر شما یک ایجویس دارید که دارای ۱.۲٪ نیکوتین است، بطری شما دارای ۱.۲٪ نیکوتین و ۹۸.۸٪  PG و VG و طعم دهنده‌ها است.

 

به صورت فنی، این نوع اندازه گیری را نیکوتین در حجم می‌گویند. به همان شکلی که درصد‌ها را روی یک بطری مایع به صورت الکل در حجم یا ABV – aclcohol by volume  نیز نشان می‌دهند. نیکوتین را نیز گاهی با NBV نیز مقداردهی می‌کنند.

 

شما همچنین می‌توانید درصدها را به جرم تبدیل کنید، اگر بخواهید، اما شرکت‌های ایجویس معمولا این کار را نمی‌کنند. ما ایجویس‌ها را با میلی‌لیتر اندازه می‌گیریم، پس آن‌ها هم باید اینکار را بکنند.

تبدیل میلی‌گرم در میلی‌لیتر به درصد و بالعکس

تبدیل یک مقدار نیکوتین از mg/mL به درصد کار واقعا ساده‌ای است. تنها مقدار mg/mL را به ۱۰ تقسیم کنید. پس، اگر یک ایجویس 6 mg/mL داشته باشید، این برابر است با ۰.۶٪ نیکوتین در ایجویس. اگر یک ایجویس 25 mg/mL دارید مقدار درصد نیکوتین ان می‌شود ۲.۵٪ . و اگر یک ایجویس نیکوتین بالا مثل ۷۲ میلی‌گرم در میلی‌لیترها داشته باشید مقدار نیکوتین آن به درصد می‌شود ۷.۲٪ .

 

تبدیل از این ساده‌تر امکان ندارد. برای تبدیل از درصد به mg/mL ، تنها آن را در ۱۰ ضرب کنید. همه چیزی که باید در مورد آن می‌دانستید همین بود.

 

تبریک، شما دیگر ایجویس اشتباهی را سفارش نخواهید داد!

اگر شما اسیب جدی از ریاضی بی نظیر بالا ندیدید، حالا می‌توانید به با اطمینان به فروشگاه ایجویس بروید، و جویسی را بخرید که مقدار قدرت آن بهترین مطابقت با سلیقه شما را دارد. شما همچنین می‌توانید توضیح دهید که mg/mL در مورد نیکوتین چه معنایی دارد، و هنگامی که مقدار نیکوتین به درصد نوشته شده بود براحتی آن را برای خود تبدیل کنید. مهم نیس که آن را از کجا می‌خرید، مهم این است که می‌دانید چه چیزی را می‌خواهید. اما اگر نتیجه مورد علاقه خود را در تلاش اول بدست نیاوردید، تسلیم نشوید. با تعداد زیاد مقادیر نیکوتین موجود ، شما درنهایت مقدار نیکوتینی که مد نظرتان است را پیدا خواهید کرد.

 

نظر خود را با ما درمیان بگذارید تابحال ایجویسی مصرف کرده‌اید که خیلی ضعیف یا قوی برای شما بوده است؟ چه مقدار نیکوتینی به شما کمک کرد که سیگار کشیدن را ترک کنید؟

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. آقا واقعا ممنون تنها جایی که علمی این موضوع mg/ml رو تحلیل کرد شما هستید متاسفانه خیلی از سایتهایی که خودشونو حرفه ای معرفی میکنند میگن جویس ۱۸ یعنی ۱۸ میلی گرم نیکوتین در بطری و این خنده داره. باز هم ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا