معرفی محصول

آموزش نصب هولدر موبایل

آموزش نصب هولدر موبایل ، افرادی که قصد یادگیری آموزش نصب هولدر موبایل را دارند خواندن این مطلب را از دست ندهند. دارندگان تلفن همراه همیشه در هنگام رانندگی نگران قرارگیری موبایل خود در مکانی مناسب هستند. به همین جهت نصب یک هولدر موبایل در ماشین ایده بسیار خوبی برای این افراد خواهد بود. استفاده از هولدر موبایل و پایه نگه دارنده گوشی موبایل در هنگام رانندگی به دلیل نصب راحت و ایمن نگه داشتن موبایل امروزه بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است.

هولدر موبایل یکی از لوازم جانبی ماشین است که از جمله بهترین انتخاب برای قرارگیری تلفن همراه در ماشین خواهد بود. شما می‌توانید با خیالی راحت از تلفن هوشمند خود به عنوان دستگاه GPS استفاده نموده و یا برای پاسخ به تماس‌های خود از آن استفاده نمایید. ما قصد داریم در این مطلب به آموزش نصب هولدر موبایل در ماشین بپردازیم اما قبل از آن باید یک سری اطلاعات کلی در خصوص هولدر موبایل و نحوه کارکرد آن داشته باشیم و در نهایت به نحوه نصب آن بپردازیم.

هولدر موبایل چیست و چه کاربردی دارد ؟

همان‌گونه که از نام این محصول می‌توان متوجه شد هولدر به معنی نگه دارنده است و هولدر موبایل به معنای نگه دارنده موبایل می‌باشد. حال این نگهدارنده موبایل چه کاری انجام می‌دهد ؟ به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده است که در حین رانندگی بخواهید با تلفن همراه خود صحبت کرده و یا از جی پی اس گوشی همراهتان استفاده نمایید اما محلی را برای قرار دادن صحیح گوشی خود پیدا نکنید. اینجاست که وجود یک نگهدارنده برای موبایل می‌تواند انتخابی بسیار مناسب باشد. به همین جهت از هولدر موبایل استفاده می‌کنید تا بتوانید علاوه بر صحبت کردن به صورت راحت‌تر، از جی پی اس گوشی و سایر امکانات آن نیز بهره‌مند شوید.

نگهدارنده موبایل چه کاری انجام می‌دهد ؟

به عبارت ساده یک نگهدارنده تلفن همراه می‌تواند بر روی داشبورد یا شیشه ماشین نصب شده و این اطمینان حاصل می‌شود که دقیقا جلوی چشم راننده قرار گیرد. استفاده از این وسیله بسیار مفید است و قیمت بسیار ارزانی هم دارند. همان‌طور که می‌دانید آخرین تلفن‌های هوشمند را می‌توان با استفاده از دستورات صوتی کنترل کرد و یا به کمک آنها رابط کاربری ویژه‌ای را در هنگام رانندگی مشاهده کرد. رانندگان ممکن است زمانی که تلفن همراه در هولدر قرار دارد از برنامه‌های مسیریابی استفاده کنند و یا تماس‌های تلفنی برقرار نمایند. با این حال توصیه می‌شود زمان برنامه ریزی مجدد و تعیین مسیر خود، ماشین را در مکانی ایمن توقف نموده و سپس مسیر مورد نظر را وارد نمایید تا خطری جان شما را تهدید نکند.

نگهدارنده موبایل چه کاری انجام می‌دهد؟

چگونه نصب هولدر موبایل را در ماشین انجام دهیم ؟

همیشه می‌گویند در وهله اول ایمنی را رعایت کنید بنابراین این نکته را در نظر داشته باشید. تلفن همراه خود را نزدیک به چشم‌هایتان قرار دهید تا دست‌هایتان به راحتی به آن دسترسی داشته باشد. اگر داشبورد شما دارای اتاق است باید از یک آهنربا ساده که بتوانید هولدر موبایل خود را بر روی آن و در دیدرس چشم خودتان است، نصب کنید.

در حالت کلی نباید در حین رانندگی از تلفن همراه خود استفاده کنید زیرا واقعا خطرناک است. اما تقریبا هیچ‌کس این توصیه را رعایت نمی‌کند. اما از آن جایی که برخی اوقات جواب دادن به یک تماس اضطراری امر مهمی است و یا می‌خواهید به مسیری که برای اولین بار به آن خواهید رفت دسترسی داشته باشید باید از تلفن خود استفاده نمایید، به همین جهت لازم به استفاده از دستگاهی است که مزاحمتی برای رانندگی شما ایجاد نکند و حواس شما را در زمان رانندگی پرت نکند.

استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی کار سختی است. اما اگر کمی در این خصوص هوشمندانه عمل کنیم، می‌توانیم با کمک آموزش نصب هولدر موبایل بر روی داشبورد و یا شیشه ماشین به سادگی از تلفن خود استفاده نماییم.

ما قصد داریم در این مطلب به شما کمک کنیم تا بدانید که در کدام قسمت ماشین باید تلفن هوشمند خود را قرار دهید و بهترین فضا برای قرارگیری این دستگاه کجاست. از بین تمام ماشین‌ها و کامیون‌هایی که از هولدر استفاده نموده‌اند، گفته شده است که اکثرا هولدرهای مغناطیسی را جهت استفاده ترجیح می‌دهند به این دلیل که استفاده از آنها بسیار راحت‌تر از نوع غیرمغناطیسی است. ما می‌خواهیم در این بخش پنج مکان در اتومبیل را نام ببریم که می‌توانید تلفن هوشمند خود و انواع وسایل دیگری را که همیشه از آنها استفاده می‌کنید بر روی ماشین خود قرار دهید.

تلفن‌های هوشمند ما از ویژگی‌های بسیار خوبی برخوردار هستند که اکنون این امکان را به شما می‌دهند تا علاوه بر برقراری تماس از برنامه مسیریابی نیز استفاده نمایند. اما با توجه به قوانین جدید ضروری است که تلفن شما به جای اینکه در قسمت پایینی ماشین نصب شود و موجب حواس پرتی بیشتر شما در حین رانندگی شود، بهتر است با یک وسیله مناسب بر روی داشبورد و به طور صحیح نصب شود.

هولدر موبایل به گونه‌ای طراحی شده است که دستگاه شما را در وضعیت بهینه برای مشاهده صفحه نمایش موبایل در هنگام رانندگی قرار می‌دهد. اغلب هولدرها به دریچه‌های تهویه هوا متصل می‌شوند و یا بر روی شیشه جلو ماشین نصب می‌شوند. نصب و راه اندازی انواع هولدر بر روی داشبوردها برای کسانی که نمی‌خواهند هولدر مورد نظر را بر روی شیشه جلو ماشین نصب کنند انتخاب مناسبی است.

یادتان باشد که در هنگام خرید هولدر تنها به ارزان قیمت بودن آن توجه نکنید زیرا این موارد ممکن است برای گوشی شما ناامن باشد و در نهایت به گوشی شما آسیب وارد کند. همچنین ممکن است برخی از هولدرهای موجود در جهان با اندازه گوشی شما مطابقت نداشته باشد و تنظیم آن می‌تواند برای شما امری سخت باشد.

پس از بررسی‌های بسیار جهت استفاده از موبایل در مکان‌های مختلف آن هم در ماشین‌های متفاوت، پنج محل استفاده مشخص شد که می‌توانید تلفن هوشمند خود را به راحتی بر روی آن مکان قرار دهید. این پنج محل عبارت از موارد زیر است :

 1. پنجره سمت راننده
 2. آینه جلو و میان داشبورد
 3. دریچه‌های تهویه هوا
 4. کنسول مرکزی ماشین
 5. جا لیوانی ماشین

قبل از اینکه بهترین مکان را برای نصب گوشی هوشمند در خودرو عنوان نماییم، دو سؤال وجود دارد که باید هنگام نصب هولدر به خاطر داشته باشید :

 1. آیا می‌خواهید یک تلفن کوچک یا یک تلفن بزرگ را نصب کنید ؟
 2. آیا قصد دارید تلفن هوشمند به صورت تمام وقت بر روی محل در نظر گرفته شده نصب باشد ؟

پس از تعیین دو پرسش قبل حال به توضیح در خصوص هر یک از موارد گفته شده می‌پردازیم.

آموزش نصب هولدر موبایل در سمت پنجره راننده

این مکان از نظر بسیاری از افراد بهترین مکان برای نصب گوشی‌های هوشمند است. زیرا این مکان دسترسی راحتی دارد و ما همان‌طور که مشغول رانندگی هستیم می‌توانیم از مسیریاب استفاده نموده و یا تماس‌های احتمالی را برقرار نماییم. تنها دلیلی که ممکن است این مکان، مکانی مناسب جهت قرار گرفتن گوشی نباشد این است که تلفن همراه شما خیلی بزرگ باشد و یا اینکه بخواهید دستگاه را در حالت افقی قرار دهید. به عنوان مثال گوشی آیفون 7 پلاس در حالت افقی بسیار بزرگ است و اگر بخواهید همزمان با استفاده از گوشی آن را شارژ نمایید ممکن است به دلیل وصل بودن سیم به گوشی انجام این کار یک مقدار مشکل است. بنابراین این مکان یک مقدار با فضای زیاد مشکل دارد به همین جهت مانتیورهای بزرگ به درستی بر روی آن کار نمی‌کنند.

آموزش نصب هولدر موبایل در سمت پنجره راننده

آموزش نصب هولدر موبایل بر روی شیشه جلو و میان داشبورد

شیشه جلو ماشین شایع‌ترین مکان استفاده از هولدر موبایل است. به منظور نصب هولدر در محلی به یک ساکشن کاپ احتیاج خواهید داشت تا بتوانید گوشی خود را به وسیله آن بر روی شیشه جلو قرار دهید. استفاده از این هولدرها بسیار ارزان است و نصب آن نیز به سادگی امکان پذیر است. به همین دلیل احتمالا این روش بهترین مکان برای نصب گوشی همراه در ماشین خواهد بود.

داشبورد نیز به مانند شیشه جلو از جمله مطلوب‌ترین مکان‌ها برای نصب تلفن در ماشین است. می‌توانید با قرار دادن گوشی خود بر روی داشبورد به راحتی با تلفن همراهتان در تعامل باشید بدون اینکه این دسترسی بر روی نمای شیشه جلوی شما تأثیر بگذارد. این گزینه نصب باعث می‌شود تا گوشی در دسترس آسان راننده قرار گیرد. علاوه بر این اگر تلفن خود را به وسیله پایه موجود در حالت پایین‌تر تنظیم کنید می‌توانید نمای جلوی ماشین را به صورت واضح‌تر تماشا کنید.

آموزش نصب هولدر موبایل بر روی شیشه جلو و میان داشبورد

نصب دستگاه روی شیشه جلو ماشین نیاز به تلاش زیادی برای مشاهده صفحه تلفن در هنگام رانندگی خودرو نخواهد داشت. در حالی که ماشین شما در حال حرکت است می‌توانید به راحتی جهت گیری گوشی را تنظیم کنید. این شیوه نصب بیشترین انعطاف پذیری را با زاویه دید در اختیار رانندگان قرار می‌دهد. بنابراین در اینجا بهترین مکان برای نصب تلفن در اتومبیل مشخص شده است. اکنون می‌توان با استفاده از این روش در ماشین‌های خود به راحتی با گوشی‌های خود ارتباط برقرار نمود. این راه حل‌های نصب به رانندگان کمک می‌کند تا به جای صفحه نمایش تلفن‌های خود بر روی جاده تمرکز کنند. بنابراین این هولدر اتومبیل به شما امکان می‌دهد تا گوشی هوشمند خود را به راحتی و با اطمینان حرکت دهید.

آیا نصب هولدر موبایل نزدیک به شیشه جلو در محوطه مرکز بهترین مکان در اتومبیل خواهد بود ؟ در حال حاضر بسیاری از دستگاه‌ها را می‌بینیم که در این منطقه عمومی و به دلیل دید بهتر نصب می‌شوند. این مکان خارج از کنسول مرکزی و در بالای داشبورد ماشین نصب می‌شود. به همین جهت بررسی زیادی برای تنطیمات آن لازم نخواهید داشت و هرکسی که سوار وسیله نقلیه می‌شود می‌تواند صفحه نمایش آن را مشاهده نماید. به همین دلیل برای نصب هولدر قسمت مرکزی داشبورد ترجیح داده می‌شود زیرا دید بسیار بهتری دارد.

اگر قصد دارید از این مکان برای نصب هولدر خود استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که یک هولدر را با قابلیت تنظیم دستی و به صورت مغناطیسی خریداری نمایید. در ضمن یادتان باشد که برخی اوقات گرمای بیش از حد داشبورد می‌تواند در این دستگاه‌های غیرمغناطیسی مشکلی ایجاد کند. در واقع استفاده از هولدر ماشین را در این قسمت توصیه نمی‌کنیم. زیرا برخی از گوشی‌ها بسیار بزرگ هستند و قرارگیری هولدر در میان شیشه جلو می‌تواند دید راننده را کم کرده و این برای عابرینی که در هنگام رد شدن از خیابان به هر دو طرف نگاه نمی‌کنند مشکل ساز خواهد بود.

اگر می‌خواهید از این نوع هولدر استفاده کنید پیشنهاد ما استفاده از هولدرهای مغناطیسی است که به راحتی بر روی ماشین نصب شده و می‌توان جهت دستگاه را به کمک آن تغییر داد. پایه‌های مغناطیسی معمولا دارای اندازه‌ای کوچکتر هستند که این امر مشاهده اطراف را راحت‌تر می‌کند.

آموزش نصب هولدر موبایل بر روی شیشه جلو و میان داشبورد

آموزش نصب هولدر موبایل در دریچه‌های تهویه هوا

این روش بهترین راه حل برای افرادی است که نمی‌خواهند از گوشی خود به صورت همیشگی در اتومبیل استفاده کنند. استفاده از این روش می‌تواند به مانند نصب بر روی شیشه جلو و داشبورد مزایایی را به همراه داشته باشد.

برای افرادی که نیازی به نصب دائم وسایل خود در ماشین‌ها ندارند این شیوه بهترین روش است. به عنوان مثال برای فردی که بخواهد برای اولین بار به مکانی که بلد نیست برود، تنها در این صورت می‌تواند به جهت مسیریابی از گوشی خود استفاده کند. یا اگر منتظر تماس از طرف فردی است، می‌تواند در هنگام رانندگی با شخص مورد نظر تماس برقرار نماید. به طور کلی برای افرادی که می‌خواهند دسترسی متوسطی به گوشی خود داشته باشند استفاده از این روش مناسب خواهد بود.

در حالت کلی استفاده از هولدر موبایل و امکان نصب آن بر روی ماشین آن هم به صورت موقت بسیار کارآمد است. مانند نصب در میان داشبورد، حتما در مکانی هولدر را نصب کنید که پایه دارای مفصل‌هایی جهت چرخش و حرکت به سمت جهت‌های مختلف باشد تا بتوانید آن را به راحتی در دسترس خود قرار دهید.

تنها مسئله موجود بزرگ بودن گوشی‌های امروزی و قرارگیری آن بر روی دریچه‌های تهویه هوا ماشین است. از آنجایی که حدود 4-5 ماه از سال هوا سرد و برفی است و بقیه ماه‌های سال گرم می‌باشد به همین جهت استفاده از سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در ماشین لازم است. در این صورت ممکن است استفاده از هولدرهای گوشی بدین روش در فصول مختلف به ویژه فصول سرد مناسب نباشد.

آموزش نصب هولدر موبایل در دریچه‌های تهویه هوا

آموزش نصب هولدر موبایل بر روی کنسول مرکزی ماشین

بیشترین محصولاتی که پیشنهاد می‌کنند تلفن هوشمند خود را بر روی کنسول نصب کنید محصولاتی هستند که دارای آهنرباهای یکپارچه می‌باشند. محصولاتی مانند قاب چرمی گوشی و یا قاب‌های دیگری که در حال حاضر تولید می‌شوند در این گروه قرار می‌گیرد. بزرگترین مسئله ما با نصب این محصولات بر روی کنسول ماشین، این است که دید کافی ندارد و به جهت دید آن باید نگاه خود را از جاده بردارید. تنها مزیت استفاده از این نوع هولدرها را تقریبا می‌توان فرصت کمتر جهت گرم شدن موبایل در یک روز تابستانی عنوان نمود. زیرا قرارگیری در این مکان می‌تواند موبایل را از تابش شدید آفتاب تابستان دور نگه دارد.

آموزش نصب هولدر موبایل بر روی کنسول مرکزی ماشین

آموزش نصب هولدر موبایل در قسمت جا لیوانی ماشین

جا لیوانی ماشین در هنگام رانندگی می‌تواند تلفن همراه شما را درست در مقابل شما نگه دارد. این روش به راننده کمک می‌کند تا بدون هیچ مشکلی گوشی خود را کنترل کند. در هر مکانی که مناسب باشد می‌توانید جا لیوانی را نصب کنید. این جا لیوانی‌ها به اندازه کافی بزرگ هستند و تلفن‌های همراه را در هر اندازه‌ای درون خود جای می‌دهند.

همان‌طور که مشاهده فرمودید مکان دیگری که می‌توان هولدر موبایل را در آن نصب و استفاده نمود قسمت جا لیوانی اتومبیل است. در بین ماشین‌هایی که از این نوع هولدر موبایل استفاده می‌نمایند در واقع نتوانستند مکان مناسب دیگری را برای قرارگیری هولدر موبایل پیدا نمایند به همین جهت استفاده از این محل را انتخاب می‌کنند. در برخی از ماشین‌ها به جهت نزدیکی تعویض دنده و جا لیوانی اختلالی در عملکرد وسایل نقلیه به صورت دستی ایجاد می‌شود.

به همین دلیل استفاده از هولدر موبایل در قسمت جا لیوانی ممکن است برای ماشین‌های سنگین همچون کامیون مناسب باشد زیرا کنسول‌های این ماشین‌ها بزرگ‌تر هستند. بنابراین می‌توان عنوان نمود که جا لیوانی ماشین‌ها به طور قطع تنها برای استفاده به عنوان جا لیوانی مناسب هستند و نه امکانی دیگر.

آموزش نصب هولدر موبایل در قسمت جا لیوانی ماشین

قانون استفاده از تلفن‌های همراه داخل اتومبیل چیست ؟

قانون می‌گوید استفاده از تلفن خود در هنگام رانندگی یا سوار شدن بر موتور سیکلت غیرقانونی است مگر اینکه بتوانید بدون نیاز به دست از آن استفاده نمایید. حال دسترسی هندزفری می‌تواند با استفاده از هدست بلوتوث، فرمان صوتی یا هولدر موبایل انجام شود. با این حال اگر یک راننده به صورت هندزفری از تلفن همراه خود در ماشین استفاده کند به معنی در خطر افتادن راننده نخواهد بود. تنها باید این نکته را در نظر داشت که هرکسی به حالت هندزفری از تلفن همراه خود در ماشین استفاده کند باید همیشه وسیله نقلیه را در کنترل کامل خود داشته باشد زیرا عدم این کار می‌تواند منجر به پیگرد قانونی شود.

هولدر با پایه مغناطیسی یا پایه غیر مغناطیسی ؟

بهترین مکان برای نصب تلفن‌های هوشمند به دلیل سهولت در استفاده، هولدرهای مغناطیسی هستند. هولدرهای مغناطیسی دارای اندازه‌ای کوچک‌تر هستند و لازم نیست بخش زیادی از شیشه جلو پوشانده شود و همچنین می‌توان به جهت راحتی دید آن را به صورت دستی نیز تغییر داد.

به جهت پایین آمدن پایه مغناطیسی از آهنربا استفاده می‌شود. در این صورت پشت آیفون را به طور دائم به هولدر می‌چسبانید. حال بسته به نوع دستگاه شما آهنربا می‌تواند تاثیرات منفی بر روی دستگاه داشته باشد یا خیر. قطعا می‌دانید که آیفون‌های پایین‌تر از 6 تحت تاثیر این امر قرار می‌گیرند اما آیفون 6 و بالاتر دارای محافظت بیشتری هستند. بنابراین در وهله اول مطمئن شوید که تلفن همراه شما پس از برخورد با آهنربا دچار مشکل نمی‌شود.

آیا اتصالات مغناطیسی برای گوشی همراه بد است ؟

طبیعی است که پس از خرید هولدر موبایل آن هم به صورت مغناطیسی بخواهید همه چیز را راجع به آن بدانید. در برخی از انجمن‌ها و گزارشات اعلام شده است که برخی از دستگاه‌های مغناطیسی به تلفن همراه آسیب وارد می‌کنند و به همین جهت بسیاری از افراد نگران این موضوع هستند و از خرید برخی از هولدرهای مناسب برای گوشی‌های خود آن هم از نوع مغناطیسی دست نگه داشته‌اند. بنابراین ما در این بخش می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که پایه‌های مغناطیسی برای دستگاه‌های شما خطرناک نخواهند بود.

5 دلیلی که می‌گوید وجود مغناطیس برای گوشی هوشمند بی خطر است عبارت از موارد زیر است :

حافظه

یکی از متداول‌ترین سؤالات این است که آیا یک هولدر مغناطیسی می‌تواند حافظه یک گوشی را پاک کند یا خیر ؟ پاسخ به این سوال خیر می‌باشد، به یک دلیل ساده می‌توان ادعا کرد که پایه‌های مغناطیسی حافظه را پاک نخواهند کرد. اجزای داخلی یک تلفن همراه از مواد غیر مغناطیسی ساخته شده است بنابراین یک آهنربا نمی‌تواند کار آنها را مختل کند. می‌دانید حافظه موبایل چیست و به چه صورت ساخته شده است ؟ تلفن‌ها دارای هارد دیسک نیستند برای همین در ذخیره سازی اطلاعات از میدان مغناطیسی استفاده نمی‌کنند. برعکس تلفن‌های هوشمند دارای تراشه‌های ذخیره سازی هستند که نوعی حافظه فلش است و در اثر آهنربا تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند.
برخی‌ها گفته‌اند iPod‌ها می‌توانند تحت تأثیر آهنربا قرار گیرند. اما این فقط مربوط به iPod Classic است که از دیسک‌های سخت استفاده می‌کنند. بنابراین سایر دستگاه‌های تلفن همراه از حافظه فلش استفاده می‌کنند و نباید نگران این موضوع باشید.

صفحه نمایش

صفحه نمایش‌های بزرگ قدیمی را به خاطر دارید که به هنگام کار صدا می‌دادند ؟ آن صفحه نمایش‌ها با جدا کردن یک پرتو متمرکز الکترون با میدان مغناطیسی، تصویری را تشکیل می‌دادند. بنابراین در این صورت یک میدان مغناطیسی خارجی با میدان مغناطیسی دیگر دخالت می‌کرد که برای ایجاد یک تصویر لازم بود. اما صفحه نمایش‌های تلفن امروزی از برق برای شکل دادن و تصویر سازی و پاسخ به تعامل استفاده می‌کنند. بنابراین یک آهنربا خطری برای صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند امروزی ندارد.

GPS

سؤالی دیگر که اغلب نسبت به قرار دادن هولدر ماشین مغناطیسی باعث نگرانی می‌شود این است که آیا این کار از GPS و دقت مکان جلوگیری می‌کند یا خیر ؟ لازم است بدانید که GPS از ماهواره‎ها برای تعیین مختصات استفاده می‌کند و با حل یک مشکل ریاضی ساده و مقایسه دو مجموعه مختصات در زمان‌های مختلف جهت حرکت را تعیین می‌کند. از آنجایی که یک ماژول GPS به میدان مغناطیسی بستگی ندارد بنابراین کارهای آن با نیروی مغناطیسی خارجی نیز مختل نمی‌شود.

باتری

تلفن‌ها معمولا دارای باتری‌های لیتیوم یونی هستند. شارژ و تخلیه نتیجه یک واکنش شیمیایی است و این در حالی است که مواد مورد استفاده در بدنه آنها به صورت غیر مغناطیسی هستند. در نتیجه هولدر مغناطیسی برای یک باتری در تلفن بی‌تاثیر خواهد بود. برخی از کاربران شکایت دارند که آهنربا هولدر ماشین باعث می‌شود باتری سریع‌تر تخلیه شود. دلیل این امر استفاده از خود تلفن همراه در هولدر موبایل می‌باشد. از آن‌جایی اکثر برنامه‌های مسیریابی به صورت اینترنتی است و این وسیله در خودرو روشن است به همین جهت باتری گوشی به سرعت کم می‌شود. برنامه GPS به انرژی زیادی احتیاج دارد و بنابراین باتری را به سرعت تخلیه می‌کند.

بلندگو

بلندگوهای تلفن از آهنرباها برای کار استفاده می‌کنند درست است ؟ طبق آزمایشات انجام شده هولدرهای موبایل به اندازه کافی قوی نیستند تا بتوانند در کار آنها تداخل ایجاد کنند. پس لازم نیست از این مورد بترسید.

کاربرد آهنربا در گوشی‌ها

در بعضی موارد برای روشن و خاموش کردن ویژگی‎‌های یک تلفن از آهنربا استفاده می‌شود. به عنوان مثال صفحه نمایش در سامسونگ یا آی پد به این صورت عمل می‌نمایند. بنابراین آهنربا در هولدر ماشین تاثیری در چنین عملکردی نخواهد داشت.

امیدوارم که پس از خواندن این مقاله اطلاعات و اطمینان بیشتری در مورد استفاده از هولدر مغناطیسی ماشین داشته باشید تا بتوانید در هنگام خرید تجربه خوبی را کسب نمایید.

چگونه می‌توان در زمان رانندگی برای ایمنی بیشتر از تلفن همراه استفاده نمود ؟

در حال حاضر استفاده از تلفن‌های هوشمند هنگام رانندگی بسیار زیاد شده است. اما به دلیل پتانسیل ایجاد دلهره رانندگی و حوادث غیرمترقبه، این امر بسیار خطرناک محسوب می‌شود. مردم غالبا به تلفن‌های همراه اولویت می‌بخشند و باعث می‌شوند امنیت خود و دیگران را در ماشین تهدید نمایند. بعضی اوقات موارد خاصی وجود دارد که نیاز به توجه فوری دارند مانند تماس‌های مهم، برنامه‌های مسیریابی و غیره. بنابراین در هنگام رانندگی تلفن همراه را در خودروی خود نصب کنید تا بتوانید تلفنتان را به طور مناسب حرکت دهید.

وسیله‌ای که بتواند به رانندگان کمک کند تا به درستی با گوشی‌های خود تعامل برقرار کنند هولدر موبایل در ماشین  نامیده می‌شود که به مردم بسیار کمک کرده است تا به صورت هندزفری از تلفن‌های خود استفاده کنند.

چگونه می‌توان در زمان رانندگی برای ایمنی بیشتر از تلفن همراه استفاده نمود ؟

انواع اتصالات هولدر موبایل

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد در حالت کلی 6 روش جهت اتصال هولدر موبایل درون ماشین وجود دارد که 3 نوع آنها جزو اصلی‌ترین موارد می‌باشند و عبارت از موارد زیر هستند :

 • نصب هولدر موبایل بر روی شیشه جلو
 • نصب هولدر موبایل بر روی داشبورد
 • نصب هولدر موبایل بر روی دریچه تهویه هوا

سه سبک اصلی از دو روش مختلف برای دوام امنیت گوشی استفاده می‌شوند. حالت اول با قرار دادن یک برگه فلزی کوچک در پشت گوشی است که با قرار دادن آن، این امکان فراهم می‌شود تا گوشی همراه توسط یک آهنربا بر روی صفحه نگه داشته شود.

راه دوم استفاده از گیره‌ای است که تلفن را از طرفین یا بالا و پایین و یا تمامی جهات ایمن نگه می‌دارد.

به طور کلی استفاده از هر سبک دارای مزایا و معایبی است که در این بخش آنها را برای شما نام می‌بریم.

مزایای استفاده از هولدرهای مناسب :

 • استفاده عمومی و قابلیت تنظیم آسان
 • نصب در مکانی نزدیک به داشبورد و مشاهده آسان صفحه نمایش
 • ایمنی در بیشتر موارد
 • امنیت بالا برای صفحه نمایش‌ها
 • نصب راحت و آسان
 • سادگی امکان شارژ گوشی‌های همراه

معایب برخی از هولدرهای نامناسب :

 • مسدود نمودن بخشی از شیشه جلو
 • وجود لرزش و دشوار نمودن امکان خواندن گوشی
 • سخت شدن عملیات برخی از گوشی‌ها
 • حجیم بود برخی از هولدرها و نصب سخت آنها
 • عجیب و غریب بودن برخی از هولدرها و کارایی پایین آنها
 • حواس پرتی رانندگان در هنگام نصب در مکانی نامناسب

همان‌طور که ملاحظه فرمودید هولدرهای گوشی نیز به مانند تمامی محصولات دارای مزایا و معایب هستند. بنابراین در هنگام خرید باید به تمامی موارد گفته شده توجه نمایید و با توجه مورد مصرف خود و متناسب با ماشین و تلفن همراه خود یکی از آنها را خریداری نمایید تا بتوانید علاوه بر مزایا ذکر شده از خریدتان راضی نیز راضی باشید.

آیا لمس تلفن همراه به جهت مسیریابی غیرقانونی است ؟

متأسفانه قانون دقیقی برای این امر در دسترس نیست. به روزرسانی قانون ترافیک جاده‌ای در سال 2003 استفاده از تلفن همراه دستی را غیرقانونی دانست و توضیح داد : ” این در حالی است که زمان استفاده از تلفن همراه مانند برقراری تماس یا هرگونه استفاده دیگر از تلفن، تعاملی با گوشی برقرار شود. ”

با کمال تعجب و با توجه به فناوری پیشرفته‌ای از سال 2003 تاکنون تغییرات بسیاری داشته است، دیگر هیچ اشاره‌ای به استفاده از یک برنامه تلفن همراه به مانند مسیریابی نشده است. به همین دلیل این موضوع کماکان جای بحث دارد. با این حال قانون 149 بزرگراه مسائل را تا حدودی شفاف کرده است و می‌گوید : ” شما باید در حین رانندگی کنترل صحیح وسیله نقلیه خود را در دست داشته باشید. پس استفاده از تجهیزات هندزفری نیز می‌تواند توجه شما را از جاده منحرف کند. ” بنابراین همان‌طور که مشاهده فرمودید، هیچ قانونی برای استفاده از تلفن‌های همراه و برنامه مسیریابی وجود ندارد و این موضوع کماکان جواب روشنی ندارد.

چگونگی انتخاب بهترین هولدر موبایل برای ماشین

طبق گزارشات اخیر و استفاده از هولدرهای موبایل بر روی ماشین‌های مختلف آن هم بر روی دریچه‌های تهویه هوا، شیشه جلو ماشین و غیره بررسی شده و بهترین‌ها بدون توجه به وسایل نقلیه معرفی شده است. کارشناسان به مدت روزها و هفته‌ها از این وسیله بر روی ماشین‌های مختلف استفاده نموده و گزارشاتی را اعلام نموده‌اند که در این بخش برخی از آنها را عنوان می‌نماییم.

به طور حتم برای هر یک از هولدرها جوانب منفی و مثبت وجود داد و شما به هنگام خرید باید هولدری را خریداری نمایید که برای وسایل نقلیه و تلفن همراه شما مناسب باشد. در برخی مواقع ممکن است احتیاج به شارژ نمودن تلفن همراه خود داشته باشید به همین جهت باید هولدری را انتخاب نمایید که بتواند این امکان را برای شما فراهم آورد تا بتوانید با نصب هولدر در مکان مناسب شارژ گوشی را به درستی انجام دهید.

یکی از جمله کارشناسانی که در این خصوص تجربیاتی کسب نموده‌ است گفته : ” نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این موضوع است که از تلفن همراه خود تنها باید به جهت مسیریابی و یا پاسخگویی به تماس‌های اضطراری استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است به منبعی برای حواس پرتی شما تبدیل شود. ”

آموزش نصب هولدر موبایل در ماشین

حال که با هولدر ماشین و ویژگی‌های آن آشنا شده و قوانین موجود برای استفاده از تلفن همراه در ماشین را عنوان نمودیم، در این بخش می‌خواهیم آموزش نصب هولدر موبایل در داخل ماشین را برای شما شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

چگونه هولدر موبایل را درون ماشین نصب کنیم ؟ این اولین سوالی است که به هنگام نصب هولدر موبایل در ذهنمان نقش می‌بندد بنابراین باید آموزش لازم را در خصوص نصب هولدر موبایل در اتومبیل بدانیم.

مرحله 1: هولدر ماشین را با دستان خود نگه داشته و واشر قفل را که در پشت آن قرار دارد شل کنید. (پس از باز کردن این واشر آن را دور نریزید) توپ دایره‌ای شکل پشت هولدر را بر روی اهرم واشر قفل قرار دهید.

مرحله 2 : توپ را در قسمت پشت هولدر و درون شکاف قرار دهید.

مرحله 3 : واشر قفل را که بر روی قسمت پشت قرار دارد محکم کنید.

مرحله 4 : در نهایت نیز هولدر موبایل به شکل 4 نمایش داده خواهد شد.

مرحله 5 : در این مرحله باید از اهرم دو جهته به جهت قرارگیری هولدر به دریچه هوا استفاده کنید. دریچه‌ای را انتخاب کنید که هولدر بتواند زمانی که بر روی آن قرار می‌گیرد مقاومت بیشتری داشته باشد. البته یادتان باشد که به زور این کار را انجام ندهید.

مرحله 6 : حال هولدر را در موقعیت مناسبی که قابل دید باشد تنظیم نمایید و آماده حرکت باشید.

آموزش نصب هولدر موبایل در ماشین

چگونگی نصب دستگاه تلفن همراه بر روی هولدر موبایل

مرحله 1 : به سادگی طرفین هولدر را با دکمه‌ای که در پشت آن قرار دارد تنظیم نموده و دستگاه تلفن همراه یا هر دستگاه دیگر را درون هولدر قرار دهید و مجددا با کمک دست طرفین هولدر را ببندید تا بتوانید ایمنی دستگاه موبایل خود را فراهم آورید.

مرحله 2 : بعد از پایان استفاده می‌توانید با کمک دکمه تنظیم که در پشت هولدر قرار دارد، دستگاه‌تان را از هولدر خارج کنید.

تمام شد ! دستورالعمل‌های ساده‌ای که گفته شد در خصوص نحوه نصب هولدر موبایل در ماشین می‌باشد که می‌توانید در ماشین از آن استفاده نمایید.

لطفا توجه داشته باشید که در هنگام قرار دادن هولدر موبایل آن را به زور مجبور به نگه داشتن هولدر نکنید زیرا امکان شکستن دریچه‌ها وجود دارد. پس از نصب نیز مطمئن شوید که تلفن همراه در هولدر به درستی قرار گرفته است و نگهدارنده محکم است. در نهایت نیز توجه نمایید که هولدر موبایل را در قسمتی که ممکن است مانع رانندگی شود نصب نکنید زیرا ممکن است حادثه‌ای رخ دهد.

چگونگی نصب دستگاه تلفن همراه بر روی هولدر موبایل

جمع بندی

تلاش ما در جمع آوری این مطلب آشنایی هر چه بیشتر شما با هولدر موبایل، نحوه کارکرد و به طور کلی آموزش نصب هولدر موبایل در ماشین بود تا در زمانی که قصد خرید هر یک از انواع آن را داشتید بتوانید اطلاعات لازم و کافی را در خصوص این نوع وسایل داشته باشید.

همان‌گونه که اشاره نمودیم هولدرهای مغناطیسی برای موبایل‌ها آسیبی ایجاد نمی‌کند بنابراین می‌توانید در هنگام خرید با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام دهید.

در صورت آشنایی بیشتر با هولدر موبایل و نحوه کارکرد آن می‌توانید مقاله مربوط به هولدر موبایل چیست؟ را مطالعه نموده و اطلاعات بیشتری از این محصول کسب نمایید.

در صورتی که تجربه خرید هر یک از انواع هولدر موبایل را داشتید نیز می‌توانید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا